Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Aparat dla wędkarza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1525 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 czerwiec 2008 - 13:19

Tarłoś,
Wiem, że będą obrońcy Tamronów, Sigmy, Tokiny itd. ale ... najlepsze szkła są producenta body. Przeleciałem kilka z w/w firm i doszedłem na końcu do Nikkora. Tak więc jeśli Canon to inwestuj w szkła Canona.

Popper, wtedy mój plecak był w połowie pusty :D

Pozdrawiam
Remek

#182 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 25 czerwiec 2008 - 13:37

Nie znam żadnego z wymienionych przez Ciebie obiektywów.
Polecam:
długi zomm:
- Canon 70-200L; f/4 - chyba najtańsza elka Canona, znakomite szkło, choć pozostaje w cieniu takiej samej elki, ale ze światłem 2.8

szeroki kąt:
- Sigma EX 18-55 mm, f/2.8 - dobra jakość, w dość dobrej cenie (choć w tym wypadku ten obiektyw już czeka na wymianę na Canon 16-35L2; f/2.8

Widzę, że upodobałeś sobie obiektywy ze stabilizacją obrazu. Przemyśl to, bowiem mamy złe doświadczenia z mydlaną ostrością zdjęć wykonywanych szkłami Canon 17-40L IS f/4; 24-105L IS f/4. Przez te obiektywy zraziliśmy się na zawsze do wszelkich IS-ów.
Pozdrawiam, Jacek

#183 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 25 czerwiec 2008 - 13:42

Popper plecak nosimy jeden , przynety to najczesciej dwa niewielkie pudeleczka , jadac na ryby wiem co bede lowil i gdzie.. ta wiedza pozwala mi zminimalizowac sprzet wedkarski , wybierajac sie na pstragi nie zabieram 30g glowek i gum , podobnie pozna jesienia nie bede lowil sandaczy na blystki 0 , czy malenkie woblery . Na rybach nigdy nie staram sie lowic wszystkiego , a tylko konkretne gatunki w konktretny sposob , i wierz mi wyniki sa o wiele lepsze niz w sytuacji gdy jedziemy i chcemy zlowic i szczupaka i bolenia i klenia a moze okonia ? Smiesza mnie dzis wedkarze taszczacy po trzy spinningi i tony przynet , choc kiedys i ja tak robilem :D

#184 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9540 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 25 czerwiec 2008 - 13:53

Tomku to co piszesz to najprawdziwsza prawda. O łowieniu, skuteczności.
Jednak jakoś nigdy, mimo najszczerszych chęci, nie jestem wstanie ograniczyć się do 2 pudełek. No, może z wyjatkiem łowienia pstrągów.
Gdzieeee. Też nie :mellow:
Jeśli już mam ograniczać, to jednak sprzęt fotograficzny. Jak już kiedyś pisałem, aparat służy mi zamiast siatki. I tak pewnie pozostanie.
Wam aparat służy dodatkowo, do innych celów. Choćby do realizowania, równolegle, drugiego zamiłowania/hobby. Czasem nawet łączycie zamiłowanie z pracą.
To pewna różnica :D

#185 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 25 czerwiec 2008 - 13:58

Widzisz tarłoś@ dotychczasowe uwagi i sugestie zmuszały cię do jakiegoś myślenia. Natomiast ty oczekujesz gotowych rozwiązań i samej golizny na stole. Musisz jednak pamiętać, że to może boleć.
Przede wszystkim bym wyrzucił lub sprzedał to dziadowskie body Canona. To pierwsze. Następnie poszukał dwóch -trzech obiektywów firmowych jak pisał Remek z dobrym światłem i bez vibratorów czy jak wolisz systemu antywstrząsowego ale z własnymi silnikami do AF. Światło może być nawet 4,jak pisał Jaculek.
Do tego bym kupił jakiś dobry podręcznik do fotografi cyfrowej (jest tego teraz trochę na rynku). Niektóre firmy nawet dodają do body. Kolejny zakup to program do obróbki zdjęć. Też jest kilka w tym jeden dobry i Photoshop tak popularny na rynku.A potem na ryby z kolegami i koniecznie bez wędki. Chcesz robić dobre zdjęcia musisz robić tylko to. Chcesz focić złowione rybli kup sobie kieszonkowy kompakt.
I to na tyle.

pozdrawiam :D

#186 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 czerwiec 2008 - 14:06

I tu doszlismy do sedna B)
Co ma byc dodatkiem do czego.
Z tym, ze mnie nie smiesza ludzie z workiem obiektywow i aparatow.

Sam bardzo czesto zabieram ze soba 3 szt spiningow i co najmniej kilkadziesiat przynet.
Wszytsko zalezy od SKALI lowienia...nigdy nie wiem co bedzie bralo i gdzie...moga brac bolenie zaraz po wyjsciu z portu (choc moze sie okazac, ze przez brak stalowki poszedl sie.... kolejny trudnoodtwarzalny wobler) a moze przyjdzie sprawdzic kilkanascie km i dojsc do woblerkow 3cm.
A ekwipunek wyizolowalem do obecnego stanu na pdst. paru ladnych przeplynietych km i zainteresowania rodbuildingiem.

To brak zainteresowan powinien byc powodem do smiechu... B)

Gumo

#187 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9540 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 25 czerwiec 2008 - 14:07

Ja bym uzupełnił wypowiedź kolegi @Thymallusa o jeszcze jeden, wydaje się istotny szczegół.
Na tym forum, stosunkowo niewielu kolegów fotografuje, lustrzanką cyfrową. Pewnie dlatego, że fotografia amatorska, to jest kolejne, wcale nie równoległe a napewno dość kosztowne hobby. Przyczyny zresztą mogą być różne.
Dlatego, dla tego typu pytań, stworzono specjalne fora, gdzie mówi się tylko o fotografii, ambicjach, rasowaniu warsztatu sprzętowego i własnych umiejętności.
Polecam. Warto skorzystać :D .

#188 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 25 czerwiec 2008 - 14:33

Gumo interpretujesz jak Ci wygodnie , gdybym ja poszedl tym torem , to musialbym skomentowac Twoje lowienie na malenkiej dzikiej gorskiej rzece na trzy spinnigi i izolowaniu sprzetu :D... Ja pisze o lowieniu jednodniowym z brzegu w wybranym lowisku , wybranego gatunku , a Ty piszesz o lowieniu z lodzi i pokonywanie na niej kilometrow ... sam wiesz jak jedno ma sie do drugiego ... mam spora lodke i wierz mi , ze jak wyplywam na dluzej to kiepsko sie w niej mieszcze , z prostej przyczyny nie musze tego nosic i wiem ze bede lowil na wielu kilometrach , ale tez nie widze w tym przypadku problemu pelnego plecaka sprzetu foto , grila, namiotu ,skrzynki piwa itd..

#189 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 25 czerwiec 2008 - 15:06

Według mnie:
z krótkich zoomów - nr 1
z długich zoomów - nr 3 (ten obiektyw znam, bo sam nad nim poważnie myślałem, ale wpadł mi w ręcę Nikkor 80-200/2,8. Ta Sigma ma przyjazne wymiary i wewnetrzne ogniskowanie - nic się nie wysuwa i nie kręci ryjkiem) oraz jest zrobiona z solidnych materiałów.)
Więcej na temat szkieł i aparatów znajdziesz na optyczne.pl
Są tam testy, więc przed zakupem można trochę poczytać o osiagach obiektywów.
PS
Ten zestaw szkieł trochę będzie kosztował.

#190 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 czerwiec 2008 - 15:14

Widzę, że upodobałeś sobie obiektywy ze stabilizacją obrazu. Przemyśl to, bowiem mamy złe doświadczenia z mydlaną ostrością zdjęć wykonywanych szkłami Canon 17-40L IS f/4; 24-105L IS f/4. Przez te obiektywy zraziliśmy się na zawsze do wszelkich IS-ów.
Pozdrawiam, Jacek


Jacku,
ja tam nie wiem jak w Canonie jest ale mam jeden obiektyw z nikonowskim VR'em i jest super. Jakość obiektywu po prostu powalająca nawet z włączonym VR. Wszystkie inne szkła mam bez redukcji.

Pozdrawiam
Remek


#191 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 25 czerwiec 2008 - 16:56

Może trochę nie na temat, ale chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze inne rozwiązanie. Otóż zakładając, że posiadamy analogowe lustrzanki z calkiem dobrymi szklami, mozna kupic skaner z przystawka do skanowania materialow transparentnych i wtedy mozemy zeskanowac wywolane negatywy czy diapozytywy i zgrac je na nosnik elektroniczny. Koszt takiego skanera to ok.800PLN, wiec jest to jakas alternatywa. Trzeba pamietac, ze rozdzielczosc zdjecia wykonanego klasyczna lustrzanka przy czulosci ISO 100 odpowiada zdjeciu wykonanemu cyfrowka o rozdzielczosci matrycy 35Mp. ;)

#192 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 czerwiec 2008 - 19:01

Januszu jest kilka problemów przy tym rozwiązaniu a najważniejszy to koszty. Pixele są za darmo i w dłuższej perspektywie używanie aparatu na zwykłe filmy będzie droższe niż cyfry. Zauważ, że koszt uzyskania fotografii z analoga to:
- koszt skanera (za 800PLN kupisz już lustrzankę cyfrową)
- koszt filmu
- koszt wywołania filmu
- koszt czasu skanowania
- koszt nerwów czy zdjęcie wyszło dobrze

W cyfrze masz to ułatwione. Patrzysz na zdjęcie, co bardziej zaawansowany popatrzy na histogram i ... albo je akceptuje albo wyrzuca do śmietnika i robi nowe.

Co do rozdzielczości uzyskanej ze skanera za 800PLN to myślę, że jakość zdjęć będzie gorsza niż z cyfry. Dopiero profesjonalne skanery bębnowe zapewniają jakąś jakość. Skanowałem ostatnio slajd Velvia na skanerze w fotolabie i ... to co uzyskałem miało się ni jak do tego co uzyskałem na cyfrze.

Pozdrawiam
Remek

#193 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 25 czerwiec 2008 - 19:11

Może trochę nie na temat, ale chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze inne rozwiązanie. Otóż zakładając, że posiadamy analogowe lustrzanki z calkiem dobrymi szklami, mozna kupic skaner z przystawka do skanowania materialow transparentnych i wtedy mozemy zeskanowac wywolane negatywy czy diapozytywy i zgrac je na nosnik elektroniczny. Koszt takiego skanera to ok.800PLN, wiec jest to jakas alternatywa. Trzeba pamietac, ze rozdzielczosc zdjecia wykonanego klasyczna lustrzanka przy czulosci ISO 100 odpowiada zdjeciu wykonanemu cyfrowka o rozdzielczosci matrycy 35Mp. ;)


Janusz mam EPSONA2400 (swego czasu jeden z lepszych płaskich negatywowowców) i niestety muszę Cię rozczarować jakość nie powala na kolana - zadawalające efekty uzyskujesz dopiero po okolo 1 godziny pracy nad jedną klatką.
Za 800PLN lepiej nabyć kompakta.

PZDR
Zanderix

#194 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 czerwiec 2008 - 19:13

O ... np ... przed chwilą znalazłem body Nikona D70s z małym przebiegiem za 850PLN :D Wolałbym to zamiast skanera.

Pozdrawiam
Remek

#195 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 25 czerwiec 2008 - 19:52

Oczywiście macie rację, chodzi mi tylko o to, że takie rozwiązanie pozwala w dalszym ciągu wykorzystywać nasze stare lustrzanki analogowe. Na dłuższą metę pewnie, że jest drożej. Co do jakości, to fakt, że w skanerze dużo się traci, ale pomijając ekstremalne powiększenia itp, nie jest tak źle. Na moim skanerze wychodzi całkiem przyzwoicie, no fakt, był trochę droższy niż napisałem, ale kupowany był w innym celu, a to jego zastosowanie to tak przy okazji. ;) :D

#196 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 25 czerwiec 2008 - 21:19

Ja tak sobie myślę, że w tej dyskusji o odpowienim aparacie gdzieś po drodze zatraciliśmy obraz docelowy, który wynosi n.p na naszym forum jakieś 100kB lub zawieszony ukradkiem na innym serwerze i adrsowany tutaj max. 300-500 kB.
W kilku wypowiedziach gdzieś w połowie dyskusji ktoś sugerował wykorzystanie do tego celu telefonu komórkowego. Pomysł został obśmiany przez niektórych. Ale czy słusznie? Dziś najnowsze telefony dostępne u nas mogą zrobić zdjęcie wielkści 5-10 mp. posiadają obiektyw typu zoom, stabilizację i nawet lampę płyskową. Nie wspomnę o tym, że bezpośrenio z tego telefonu można w/w zdjęcie zawiesić na naszym forum wraz z relacją jak ryba została złowiona z dokładymi danymi gdzie łykła woblerka- GPS. Dziś technologia już na to pozwala.
Więc pomysł ze sztucznym przedłużaniem życia analogu via wątpliwy skaner do cyfry jest już pomysłem troszkę z myszką chociasz możliwym.
Jeszcze na początku XXI wieku myślałem, że uda się pójść na ryby bez telefonu. Dziś widać, że to nie jest możliwe. Możemy zapomnieć wędki, torby z przynętami ale nie telefon. Kilku moich kumpli zabiera z sobą minimum 2 sztuki.
I tak zaraz po zrobieniu fotki możemy od razu pochwalić się rybcią na forum. Na żywo!!!. a tego nie zrobi prawie żadna lustrzanka cyfrowa (oprócz D300 i D3 z przystawką).
Dlatego pamiętajmy o efekcie końcowym. Żeby forma nie przerosła treści. Powtórzę. Mamy szlaban na 100kB. I o tym trzeba cały czas pamiętać.

pozdrawiam :D

#197 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 czerwiec 2008 - 21:47

Andrzeju,
Nie tylko robi się fotki by na forum wstawiać. Myślę, że forum to przy okazji a główny cel to pamiątka dla siebie, bliskich itd. A co do telefonów to najlepszy aparat z telefonu jest gorszy od najgorszego kompakta :D

Pozdrawiam
Remek

#198 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9540 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 27 czerwiec 2008 - 22:02

dobry....hmmmm, dla wędkarza :D

#199 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 28 czerwiec 2008 - 10:32

dobry....hmmmm, dla wędkarza :D


Ja bym wolał A720IS, a cena to już przegięcie, na Allegro to ostatnio chyba jeleni szukają :lol:

Zobacz tutaj http://ceneo.pl/Apar...e?affId=1223592

#200 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 28 czerwiec 2008 - 13:36

Dziękuję za porady.
Pzdr.
Tarłoś





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych