Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Aparat dla wędkarza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1525 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 listopad 2008 - 20:02

Andrzej....chyba, ze nie bedzie wielkiego zainteresowania i firma panasonic nie bedzie inwestowac w wyprodukowanie lepszych obiektywow.
Za to za jakis czas moze pojawic sie np. niewielki Canon z podobnymi rozwiazaniami, do ktorego bedzie pasowac wszystko do Canona... :unsure:

Kitowy obiektyw G1 - 14-45mm F/3.5-5.6...nie sadzisz, ze bedzie ciemnawy?...nawet w porownaniu z przytoczonym kompaktem Canona (oczywiscie nie wierze w bajki, ze ten 28-500ilestam bedzie satysfakcjonujacy w calym zakresie :D )

Gumo

#322 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 24 listopad 2008 - 20:13

To nie jest dokładnie tak jak piszesz Pawle. Tam opracowano mocowanie babnetowe oznaczone micro 4/3. Producent szkła to już spraa wtórna. Podobnie jak jest obecnie z dużym systemem4/3. pasują szkiełka od Leici, Olympusa, Panasonica.....
Tutaj będzie podobnie tylko więcej szkieł bo system jest przewidziany dla szerszego odbiorcy. Szkła od canona też będą pasowć.

pozdrawiam :D

#323 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 24 listopad 2008 - 20:22

Czołem
Przymierzam sie do kupna lustrzanki. Pierwsza lustrzanke chciałbym jednak kupic urzywana. Szukam czegos na ALLEGRO.
Wstepnie zdecydowałem sie na Nikona D40. Znajomy ma go kilka sezonow.
Czy powinienem sie sugerowac iloscia zrobionych zdjec, czyli przebiegiem. Na co jescze powinienem ew zwrocic uwage.
Prosze o podpowiedzi i sugestie.
Z gory dziekuje.


Witaj Marcel.
Odpuść sobie D40, bo jest to wersja mocno zubożona. Poszukaj lepiej używanego D80, który współpracuje na AF ze wszystkimi obiektywami, a czego D40 niestety nie jest w stanie zapewnić. Poza tym D80 to znacznie solidniejsza obudowa.

#324 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 listopad 2008 - 22:26

Osobiście bardzo sceptycznie podchodzę do nowinek tego rodzaju. Raz sprawdziłem innej konstrukcji i srogo się zawiodłem - jestem dość mocno stratny. Pierwsze sample z G1 i lekki zawód - niestety. Sama koncepcja wyśmienita, ten obracany LCD super ale ... jakością ten aparacik nikogo nie powali niestety.

Ja na ryby/wycieczki rodzinne/podróże kupiłem sobie Nikona D80 (nówkę sztukę na forum Nikona za 1300PLN - nowy kompakt Canon G10 - 1500PLN, P6000 1500PLN). Mała lustrzanka, no i w systemie Nikona do czego jestem przyzwyczajony. Ten aparacik będzie mi towarzyszył na wyprawach, gdzie taszczyć ciężkiego sprzętu nie chcę. Jutro odbieram :D Do niego podepnę sobie coś standardowego - jeszcze nie wiem co :D ale jak przemyślę to dam znać - może ktoś skorzysta.

Wynalazkom, po sprzedaży ostatniego, mówię - NIE :D

Pozdrawiam
Remek

#325 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 listopad 2008 - 22:27

D40 nie jest zły. D40x jest jednak troszkę lepszy. D40 ... to dość kiepskie zagranie marketingowe nikona - przed świętami wypuścili ten aparat a po kilku miesiącach wprowadzili D40x z nową matrycą. Niektórzy mówią, że na magazynach nikonowi zalegały stare matryce. :(

#326 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2008 - 09:09

Tak Remku, juz zostalem podleczony z tego Panasonica G1. Poza tym co zostalo napisane, jego aktualny koszt to 2400 do 2900 albo 800$ z przesylka.
A Canon 450D z kitowym obiektywem mozna juz kupic ponizej 2000zl , uzywany odpowiednio mniej.
Jakby byl w nim obracany ekran kupilbym bez wahania. Tak pozostaje czekac az Canon albo Nikon wyprodukuje cos w systemie micro 4/3.

Aha...z plusow ujemnych Panasonica jest to, ze podobno nie ma mozliwosci nagrywania filmow...zadnych, nie mowiac o HD.
Aparatu nie kupuje sie strikte do filmow ale opcja sie przydaje...mozna nakrecic ciekawe wedkarskie i nie tylko ujecia, ktroe beda takim samym zatrzymaniem czasu na kliszy jak zdjecia.

Gumo

#327 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 listopad 2008 - 09:14

Coraz częściej dochodzę do podobnego wniosku - filmiki warto mieć - a już HD było by super! Ja kupiłem D80 bo teraz po wejściu D90 można na prawdę chwycić nówkę sztukę za niezłe pieniądze. Na kompaktach niestety zawiodłem się mocno - większość mocy przerobowej producentów wkładane jest na mnożenie ilości pixeli a nie na poprawę jakości zdjęć. 10Mpx na dużej matrycy (w porównaniu z kompaktem) będzie aż ponad moje oczekiwania :D

Ponadto już teraz się pisze, że G1 wcale nie jest mały jak na swoje 3/4. Widziałem opis jakiegoś Olympusa, który jest mniejszy od G1. Zobaczymy. Ja w każdym razie nie wchodzę. Może pojawią się jakieś super propozycje i wtedy zmienię zdanie.

Pozdrawiam
Remek

#328 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2008 - 09:57

HD ma wlasnie ten Canon SX1.

Gumo

#329 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 listopad 2008 - 10:55

Już kilka aparatów ma HD ready i Full HD :D idą inne czasy :D kiedy będziesz mógł z klatki filmu (!) zrobić odbitkę.

#330 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 26 listopad 2008 - 11:55

To super Remku, że już są takie aparaty do robienia takich dobrych filmów. Teraz tylko trzeba dokupić mikrofony do systemu surrand bo jak film Full HD to powinno być. A oświetlenie to można przerobić SB-900 na światło ciągłe żeby sceny holu tylko wielkich ryb były dobrze oświetlone.
Pozostaje czekać za kalendarzem na 2010 rok (bo na 2009 to już chyba wychodzi z drukarni) z załączoną płytką DVD......
Ustawiam się już w kolejce po taki kalendarz z filmikami w formacie Full HD i dziękiem dookólnym to będzie super sprawa. (właśnie kupiłem sobie fajny zestaw do kina domowego).

pozdrawiam :D

#331 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 listopad 2008 - 11:59

Andrzeju,
No cóż - gratuluję poczucia humoru i życzę przyjemności - zresztą jak zawsze.

Pozdrawiam
Remek

#332 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 26 listopad 2008 - 12:10

A tak przy okazji Do końca roku pozostał miesiąc. Kiedy będzie można zamawiać kalendarz 2009?

#333 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 listopad 2008 - 12:13

Ogłoszę w tym tygodniu wyniki. Przepraszam za opóźnienie - całkowicie po mojej stronie, ale nie dałem niestety rady.

Pozdrawiam
Remek

#334 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 listopad 2008 - 17:50

Może się komuś przyda: http://www.dpreview....408budgetgroup/ Test aparatów budżetowych :D

#335 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 28 listopad 2008 - 19:22

Nareszcie jest test Panasonica G1

http://www.fotopolis....php?n=8154&p=0

pozdrawiam :D

#336 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 29 listopad 2008 - 17:22

Rzadko wchodzę do tego wątku, juz dawno sie zagubiłem w tych wszytskich cyber nowinkach jakie pojawiają sią na fotograficznym rynku z szybkoscia swiatła. Moze też juz powoli zaczynam cierpieć na slepotę, bo nijak nie widzę róznicy w jakości zdjec robionych najnowszą cyfrówką i tą zupełnie archaiczną, czyli z przed roku. :unsure:

W profilach wielu userów tego forum jest informacja, jakoby zaraz po wedkarstwie najwiekszym hobby wiekszości była fotografia. Długosc i popularnosć tego watku poniekad potwierdza tę tezę. Jestem ciekaw kto z was zainteresowanych fotografią używa jeszcze aparatów takiej kategorii jak ten ze zdjecia ponizej B)





pozd JW :D


Załączone pliki

  • Załączony plik  M 7.2.jpg   76,88 KB   278 Ilość pobrań
  • Załączony plik  M 7.jpg   62,31 KB   282 Ilość pobrań


#337 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 29 listopad 2008 - 17:29

No, Jurku, to bardzo wysoka poprzeczka. Kilka pięter niżej, gdzieś przy samej podłodze, znalazłoby się pewnie miejsce dla mojego Mju II, czy PLC3 Praktica ;)

#338 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 29 listopad 2008 - 19:16

Szybka akcja - słaba jakość...
Czasami tym, wolę dzisiaj dużego Nikona B)

Załączone pliki

  • Załączony plik  000.jpg   79,46 KB   256 Ilość pobrań


#339 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 29 listopad 2008 - 19:29

fajna!!

6x4,5 czy 6x6 ??

ja mam jeszcze taką, dużo ja fotografuję nadal :mellow:




Jw

Załączone pliki

  • Załączony plik  RB 67.jpg   57,58 KB   238 Ilość pobrań


#340 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 listopad 2008 - 20:19

Ale się znęcacie :D Piękne. Ja z antyków to mam tylko Nikona F90x ale to nie ten format. Dzisiaj jakoś ... dałem się namówić na szpulkę filmu i coś ... nim zrobię choć przy Waszych maszynach to nie ta liga.

Jurku, gratulacje! Piękny aparat. O wiele fajniejszy niż nowinki cyfrowe. Wierzę, że pomoże Tobie zrobić wiele ciekawych zdjęć do kolejnej Twojej publikacji. Trzymam kciuki! Generalnie to piękną maszynę sobie kupiłeś i ... przy okazji mam pytanie:

- gdybyś miał porównać tą ogniskową do małego obrazka to mniej więcej ile to?

- jak wywołujesz slajdy w Omanie - chodzi mi o sam proces wywołania diapozytywu. Sam, macie tam laby z kontrolowaną jakością?

- jak będziesz to skanował na postać cyfrową?

Czekam na pierwsze zdjęcia :D

Pozdrawiam
Remek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych