Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wodowanie łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
398 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1576 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 01 maj 2022 - 21:36

To pewnie miał N

#362 OFFLINE   Jurski

Jurski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaDW
  • Imię:Jurek

Napisano 02 maj 2022 - 13:31

Właśnie coś mi tu nie pasuje biorąc pod uwagę jakie to było auto.

Ale trzeba to P wrzucić
  • Ardoro lubi to

#363 OFFLINE   Quent

Quent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Marcin

Napisano 02 maj 2022 - 15:13

Miałem kiedyś na slipie taki przypadek że wjechałem łódką na przyczepie do wody oraz tylnymi kołami może z 20cm także.
Beton przy brzegu pod wodą był śliski jak masło i auto na hamulcu ręcznym zaczęło się ześlizgiwać do wody. Na szczęście siedziałem jeszcze w aucie i udało się szybko zareagować.

Jeśli ten gość wyszedł z auta i miał podobny przypadek to to mogło być powodem.
Nie zdążył wrócić do auta gdy przednie koła także złapały śliskie dno.

Od tej pory zanim wjadę tylnymi kołami do wody to sprawdzam czy beton pod wodą nie jest porośnięty glonami.
Dla pewności pod przednie koła kładę jakiś klin jeszcze
  • nadel i Tabor lubią to

#364 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1576 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 02 maj 2022 - 16:09

Gość siedział w środku i czekał aż auto się wypełni woda i dopiero wtedy drzwi otworzył.

#365 OFFLINE   Quent

Quent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Marcin

Napisano 02 maj 2022 - 16:10

Gość siedział w środku i czekał aż auto się wypełni woda i dopiero wtedy drzwi otworzył.


I słusznie.
Czyli koła mu się pewnie ślizgały

#366 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 03 maj 2022 - 04:27

A możesz wstawić zdjęcie jak to wygląda?

Moge wyglada to tak
Spelnia podwojna funkcje nie moczysz swiatel ktore i tak sa waterproof i masz lepsza orientacje przy ladowaniu lodki w nocy

Załączone pliki


Użytkownik sharkfishing edytował ten post 03 maj 2022 - 04:30

  • Sławek77 i Tabor lubią to

#367 OFFLINE   na ryby

na ryby

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaKaszuby

Napisano 03 maj 2022 - 07:16

Dzięki. Rzeczywiście takie rozwiązanie też zrobi robotę.



#368 OFFLINE   wasielewskis

wasielewskis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Wasielewski

Napisano 22 sierpień 2022 - 08:25

Jakie macie sposoby na wciągnięcie na przyczepę samemu łodzi z rzeki, gdzie woda płynie, a nie jest stojąca i mamy do czynienia ze ściąganiem rufy łodzi w kierunku płynącego rzecznego prądu?
Mam taką przyczepkę

P1070364.JPG  

i muszę przyznać, że dal mnie samego jest to spory problem... :(

Czy kwestia wymiany rolek kilowych może pomóc, jeśli tak to jakie proponujecie?


Użytkownik wasielewskis edytował ten post 22 sierpień 2022 - 08:26


#369 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 22 sierpień 2022 - 08:50

Zakotwicz rufę na dłuższej lince. Linka równoległa do nurtu rzeki.



#370 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 22 sierpień 2022 - 11:26

Jakie macie sposoby na wciągnięcie na przyczepę samemu łodzi z rzeki, gdzie woda płynie, a nie jest stojąca i mamy do czynienia ze ściąganiem rufy łodzi w kierunku płynącego rzecznego prądu?
Mam taką przyczepkę

  

i muszę przyznać, że dal mnie samego jest to spory problem... :(

Czy kwestia wymiany rolek kilowych może pomóc, jeśli tak to jakie proponujecie?

Kilka razy miałem ten sam problem. Poradziłem sobie z użyciem liny kotwicznej, którą przeciągnąłęm przez reling z tyłu łódki a następnie używając pełnej długości liny położyłem kotwicę na brzegu kilkanaście metrów w bok, tak żeby napięta lina kontrowała łódkę. Za drugim/trzecim razem poszło mi już to bardzo sprawnie, co nie zmienia tego że nie lubię wodowania w nurcie i jeśli się da to unikam. 


Użytkownik Traq edytował ten post 22 sierpień 2022 - 11:27


#371 OFFLINE   wasielewskis

wasielewskis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Wasielewski

Napisano 22 sierpień 2022 - 15:59

Dzięki Panowie, czyli są sposoby i rolek nie trzeba zmieniać....



#372 OFFLINE   grzesiu

grzesiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 22 sierpień 2022 - 19:15

Dzięki Panowie, czyli są sposoby i rolek nie trzeba zmieniać....

ja bym na Twoim miejscu zmienił, na te co masz ciężko trafić napływając łodzią. Zamontuj rolkę środkową wahliwą i kółka naprowadzające.
df4ad29fe569d9646c26c537de904e59.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#373 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 22 sierpień 2022 - 19:39

Panowie problem z wyjazdem łodzią ze slipu. Slip to jakieś zje**** ala deski z plastiku, mega śliskie, ale pod łagodnym kątem co 1m deseczka wystaje coś w stylu ______--______--______   Auto 190km przedni napęd na haku 500kg. Jak było sucho to bez problemu wyjechałem, ale jak 3 razy wjechałęm i wyjechałem żeby zmoczyć slip to tragedia, cudem wyjechałem, w ulewe to mogę zapomnieć o wyjeździe. Co w takiej sytuacji zrobić.... kiedyś były płyty, ale wymyślono przystań dla kajakarzy ( w tym roku ani jednego nie widziałem ). Myślałem żeby między koło od auta a tą "deseczke" która wystaje na slipie położyć np. deske, blache szorstką, która oprze się o tą "deseczke" i nabiorę trochę rozpędu na wyjazd. Niby spoko opcja, ale macie jakiś inny pomysł na tą sytuację ? Mam auto 4x4, ale czasami nie mogę go brać i tutaj jestem w kropce. Dzięki z góry za pomysły. 



#374 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 22 sierpień 2022 - 19:58

Sprawdź opony w aucie z napędem na przód ale jeśli masz do dyspozycji 4x4 to najlepszy możliwy sposób. Mi przednie koła potrafią się ślizgać na suchych kratach betonowych coś ala jomb muszę je położyć odwrotnie tzn brzydką chropowatą stroną do góry powinna być lepsza przyczepność.
Co do desek mozna spróbować je zagruntować wtedy jest lepsza przyczepność.

#375 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 22 sierpień 2022 - 20:54

Ja bym sobie kupił  2 szt blachę stalową Lohr 300x2000x 3 mm grubości producent Stal-Mech Tadzin  65 pln /szt dorobił zaczepy które by się  zmieściły miedzy deski plastikowe i po kłopocie .

Po wodowaniu montaż  do przyczepy .

Sam   sobie kupie  na jesienne błoto  na  Bugu .



#376 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 630 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 22 sierpień 2022 - 21:04

Panowie problem z wyjazdem łodzią ze slipu. Slip to jakieś zje**** ala deski z plastiku, mega śliskie, ale pod łagodnym kątem co 1m deseczka wystaje coś w stylu ______--______--______ Auto 190km przedni napęd na haku 500kg. Jak było sucho to bez problemu wyjechałem, ale jak 3 razy wjechałęm i wyjechałem żeby zmoczyć slip to tragedia, cudem wyjechałem, w ulewe to mogę zapomnieć o wyjeździe. Co w takiej sytuacji zrobić.... kiedyś były płyty, ale wymyślono przystań dla kajakarzy ( w tym roku ani jednego nie widziałem ). Myślałem żeby między koło od auta a tą "deseczke" która wystaje na slipie położyć np. deske, blache szorstką, która oprze się o tą "deseczke" i nabiorę trochę rozpędu na wyjazd. Niby spoko opcja, ale macie jakiś inny pomysł na tą sytuację ? Mam auto 4x4, ale czasami nie mogę go brać i tutaj jestem w kropce. Dzięki z góry za pomysły.


U mnie identyczny na Nogacie, kupiłem linę statyczną 10m za 75zł i po problemie.

#377 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 23 sierpień 2022 - 13:53

Sprawdź opony w aucie z napędem na przód ale jeśli masz do dyspozycji 4x4 to najlepszy możliwy sposób. Mi przednie koła potrafią się ślizgać na suchych kratach betonowych coś ala jomb muszę je położyć odwrotnie tzn brzydką chropowatą stroną do góry powinna być lepsza przyczepność.
Co do desek mozna spróbować je zagruntować wtedy jest lepsza przyczepność.

Opony dobre. Napisałem, że 4x4 mam ale nie zawsze mogę je zabrac. Jak mogę zagruntować deski na slipie, który jest wybudowany przez gmine i jeszcze dofinansowany.
 

U mnie identyczny na Nogacie, kupiłem linę statyczną 10m za 75zł i po problemie.

Jaki zestaw wodujesz ? 



#378 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 630 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 23 sierpień 2022 - 16:12

Mam dużą Romanę, razem z przyczepką waży z 500kg, łódka plus silniki i akumulatory, 350kg. Mam podobny slip i stoję wtedy za plastikiem, i na linie z opuszczonym kołem idzie bez problemu, potrzeba jednak wtedy drugiej osoby do piknowania toru jazdy przyczepy.

#379 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 23 sierpień 2022 - 19:00

Mam dużą Romanę, razem z przyczepką waży z 500kg, łódka plus silniki i akumulatory, 350kg. Mam podobny slip i stoję wtedy za plastikiem, i na linie z opuszczonym kołem idzie bez problemu, potrzeba jednak wtedy drugiej osoby do piknowania toru jazdy przyczepy.

No właśnie nie dopisałem, że chodzi mi w pojedynkę. Zawsze to ktoś z autem może auto na linę podpiąć. Chyba coś wymyślę z tymi trapami co kolega wyżej polecił.



#380 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 630 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 23 sierpień 2022 - 20:56

To też nie problem, zmieniasz kółko na podwójne z blokadą i idzie prosto po linie. Zresztą autem z taką mocą 190KM, nie powinieneś mieć problemów, wyłączasz esp? Nie dawaj tak dużo gazu itd. Możesz jeszcze kupić sobie wyciągarkę na hak, około 400zł i podciągasz przyczepę pod auto, dodatkowo wciągarka może służyć do wciągania łódki na przyczepę.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych