Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Made in China vs Made in Japan/USA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 07 styczeń 2014 - 01:16

Dzien dobry.

 

Chcialbym poruszyc temat produkcji naszego sprzetu wedkarskiego w Chinach vs Japonia lub USA. Czy koledzy uwazaja, ze warto wydac ekstra pieniadz na kolowrotek lub wedke z etykietka "made in Japan" lub "made in USA"? Czy te produkty sa rzeczywiscie lepsze, czy moze jednak te produkowane w Chinach wcale nie sa gorsze?

 Czy uwazacie, ze nasze ciezko zarobione pieniadze warto przeznaczyc na przyklad na kij St.Croix lub G.Loomis z USA zamiast na Shimano lub Daiwa z Chin? Czy ABU wyprodukowane w Szwecji jest lepsze od ABU zrobionego w Chinach lub Korei?

Czy chinska produkcja jest tansza i dlatego gorsza, czy byc moze jest tansza tylko dlatego, ze po prostu tam sie taniej produkuje? A moze jakosciowo  wcale nie jest taka zla?

A jak z naszymi wlasnymi doswiadzeniami? Widac ta roznice?

 

A tak ogolnie, nie biorac pod uwage sprzet wedkarski, tylko zycie codzienne. Lepiej kupic cos zrobionego w Polsce, czy moze cos troszke tanszego w Chinach lub Taiwanie? Czy kupno przedmiotu polskiego to sprawa lojalnosci?  Czy lepiej pomoc "sasiadowi", czy zaoszczedzic kilka groszy?

Co Panowie sadzicie?



#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 07 styczeń 2014 - 01:31

Jeśli mam możliwość to kupię w Polsce, najchętniej polski towar.

Jak nie, to nie ma to dla mnie znaczenia gzie jest produkowany, liczy się wyłącznie kotrola jakości, ta moze być podła w USA i tip top w Korei


  • kotwitz lubi to

#3 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 07 styczeń 2014 - 08:38

Poza paroma optycznymi roznicami nie widze przeszkod by postawic np. Penna Slammera robionego w Chinach na rowni z Made in USA. Ludzie czesto szukaja amerykanca chyba tylko dlatego by podniesc swoje ego. Kolekcjonerzy to inna sprawa , ale o gustach sie nie dyskutuje. Dalej jest to ten sam material , no raczej nie eksportowany ale nadal ten sam. Sam mam dwa amerykance i dwa chinczyki i jestem zadowolony z jednych jak i z drugich. Dla mnie nie wazne kto co bedzie pisal , glosil swoje ideologie , napisze to samo - chinski Penn jest dobry.
Poruszasz temat Abu. Revo STX i SX pierwsze generacje , towar deficytowy , chodliwy. Nie znam osoby ktora posiada i narzeka na jakicholwiek z tych modeli. Sprawne , wytrzymale maszynki Made in Korea . Szczerze , gdyby byly Made in Sweden nie zwrocilbym na to uwagi. Kreca dobrze , i to jest wazne. Z trzecia generacja tych low profile byly male niesnaski , z tego co wiem juz jest wszystko dobrze.
Produkt polski , dobry produkt , cieszy oko jak wchodzisz do sklepu i widzisz produkt robiony przez naszych rodakow , nawet jesli to jest chocby kij od szczotki.
Technologia ciagle idzie do gory. Chinczycy ja tworza. Nie boje sie ich produktow , w koncu to tez Homo Sapiens. Od tego czy kupisz japonca, amerykanca czy chinczyka zalezy pojemnosc twojego portfela i wlasne JA.

#4 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 07 styczeń 2014 - 12:38

Tego posta piszę na 6 letnim laptopie Toshiby wyprodukowanym w Chinach. Poza starymi bebechami ( do internetu i obsługi kilku programów z Corelem włącznie wystarcza znakomicie ) jest to jeden z najlepszych  lapków jakich używałem. Z kołowrotkami pewnie jest podobnie, choć akurat nie mam ani jednego chińczyka. 90 % produktów industrialno - technicznych jest produkowanych w Chinach i jakoś walec cywilizacji toczy się nadal. 


Użytkownik skippi66 edytował ten post 07 styczeń 2014 - 12:38


#5 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 07 styczeń 2014 - 19:34

Koledzy napisali wyzej to co chcialem sam. A wiec nie ma co powtarzac. Napisze tylko, ze mam ostatnio jakies zboczenie do produktow "made in poland". Oczywiscie kupuje rzeczy nie tylko wedkarskie roznej produkcji, ale wlasnie nasze produkty ciesza mnie najbardziej. Ludzie maja prace itd. itd. 



#6 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 07 styczeń 2014 - 21:22

Jestem dokładnie tego samego zdania co Kuba Standera. "Made in China" to już od kilku lat nie jest synonim g...ej jakości, jednak istota tkwi w procedurze kontroli jakości. Użytkuję spinningowe kołowrotki Penna, Quantuma Exo prosto z Chin i złego słowa nie powiem, a także muchowe Orvisy Hydrosy, którym tak technicznie jak i co do estetyki wykonania nic nie można zarzucić.
"Europejskość czy amerykańskość" produktu i jego wyższa cena jest teraz takim trochę snobowaniem się o ile magiczny napis "Made in USA" czy "Made in England" ma być wartością samą w sobie. Jednak przed zakupem warto dokładnie rozeznać temat bo niestety nadal pojawiają się takie chińskie wynalazki, że ręce opadają.

Robert.

#7 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 07 styczeń 2014 - 22:57

Dość dawno temu miałem trzy Daiwy z napisem " made in Scotland ", co niby miało być synonimem jakości. Wszystkie trzy połamały się w ciągu dwóch lat, w tym jedna na trzy części. A przecież uważałem na nie, dbałem, prawie modliłem się do nich, bo w tamtych latach to było coś. Niestety zły los i brakoróbstwo skąpych Szkotów, nie pozwoliło mi się nimi długo cieszyć. Mam natomiast dwa Batsony, też przecież " made in China " i złego słowa nie dam na te blanki powiedzieć.



#8 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 07 styczeń 2014 - 23:21

Mimo wszystko w niektórych produktach jest zasadnicza różnica, mam na myśli młynki z firm na D i S. Czemu oficjalne ceny sklepowe różnią się o 75-100%? 

Mam złe doświadczenia na temat BaitRunner'a i już nigdy nie kupię młynka sygnowanego inaczej niż Made in Japan.  :wacko:



#9 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 07 styczeń 2014 - 23:22

Oczywiście , że chińszczyzna z czasem nieco upodobniła się się poziomem do standardów , które jednak zwyczajnie podkrada , naśladuje , a na ogół tylko imituje . A tylko osobnik zagubiony i zacukany marketową propagandą może twierdzić , że jakieś technologie tam się tworzy . .

Co niby takiego jest rdzennie chińskie ? 

Oczywiście bardzo liczni tu miłośnicy chińskiej siary , wynajdą tysiąc mało wartych argumentów oraz  usprawiedliwień , żeby pokryć zespół kompleksów ,  tak charakterystyczny dla klientów chińskiego wysypiska .. :) :) Wstydźcie się ..   



#10 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 07 styczeń 2014 - 23:45


 

Co niby takiego jest rdzennie chińskie ? 

 

-Kompas

-papier

-druk

-kaczka w sosie ostro-kwaśnym

-destylaty tak chętnie spożywane

-sajgonki i pandy

-smazony rys wassniaku ;)

-zapałki

-głupie pomysły na pewno oni też wymyslili pierwsi :D :D



#11 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 07 styczeń 2014 - 23:46

Oczywiście , że chińszczyzna z czasem nieco upodobniła się się poziomem do standardów , które jednak zwyczajnie podkrada , naśladuje , a na ogół tylko imituje . A tylko osobnik zagubiony i zacukany marketową propagandą może twierdzić , że jakieś technologie tam się tworzy . .

Co niby takiego jest rdzennie chińskie ? 

Oczywiście bardzo liczni tu miłośnicy chińskiej siary , wynajdą tysiąc mało wartych argumentów oraz  usprawiedliwień , żeby pokryć zespół kompleksów ,  tak charakterystyczny dla klientów chińskiego wysypiska .. :) :) Wstydźcie się ..   

Trochę pierniczycie Panie Sławku szanowny. Duża i znana firma lokuje produkcję w Państwie Środka według swojej technologii i swoich standardów a także swojej kontroli jakości, za to po chińskich kosztach. W zasadzie wszyscy wielcy teraz tak robią i co? Klient dostaje produkt wysokiej jakości. My tu zdaje się nie mówimy o rdzennie chińskich pomysłach z chińskim noł - hał, tylko o czymś zgoła innym.



#12 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 07 styczeń 2014 - 23:50

-Kompas

-papier

-druk

-kaczka w sosie ostro-kwaśnym

-destylaty tak chętnie spożywane

-sajgonki i pandy

-smazony rys wassniaku ;)

-zapałki

-głupie pomysły na pewno oni też wymyslili pierwsi :D :D

- proch

- porcelana

- waza do zupy albo do ciętych kwiatów, zwłaszcza te z epoki Ming

- jedwab

- znakomite mądrości Konfucjusza



#13 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 styczeń 2014 - 23:50

oooo ludzka ignorancjo: proch, papier, druk, taczki, liczbę pi, pionki na szachownicy, sztuczne ognie, porcelanę, pierwszą broń rakietową i wiele, wiele innych ..... kiedyś Europa była setki lat za Chinami, dopiero później się to zmieniło ...... a teraz po prostu wszystko zaczyna wracać do normy :)



#14 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 07 styczeń 2014 - 23:51

Errata

(...)

Co niby takiego jest rdzennie chińskie ? 

(...)

Proch.

Makaron.

Rakiety, w tym również wieloczłonowe.

 

Edyt: w tym samym czasie pisaliśmy :D


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 07 styczeń 2014 - 23:52


#15 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 07 styczeń 2014 - 23:55

Choć z drugiej strony kiedyś używałem sztormiak pewnej bardzo znanej ( prawie polskiej ) firmy, niestety uszyty w Chinach. Choć kosztował krocie, okazał się kawałkiem śmierdzącego szitu. Obecnie lansuję się na pokładzie w sztormiaku innej bardzo znanej firmy, tym razem uszytym w Anglii i jest wyśmienity.

Ale może miałem pecha, bo inni chwalą tę pierwszą firmę.


Użytkownik skippi66 edytował ten post 07 styczeń 2014 - 23:56


#16 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 07 styczeń 2014 - 23:56

Witam,

Uważam, ze pomijane trochę najważniejsza sprawę ponieważ Chińczyk ma mieć swoją cenę, Amerykaniec swoją ale powoli te różnice sie zacierają bądź o zgrozo nie ma ich wogole. I to jest zły sygnał i wiele zależy tu tylko i wyłącznie od nas samych o czym pisałem kiedyś na blogu pod tytułem " wędkarz świadomy "

Bujo
  • Kuba Standera i Dienekes lubią to

#17 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 styczeń 2014 - 00:03

Kwestia dotyczy głównie tego co i za ile chcemy kupić. Jeżeli są to markowe, choć produkowane w PRC rzeczy, to jakość będzie bardzo, bardzo podobna, gorzej, jeżeli są to produkowane w tym samym miejscu podróbki, bo wtedy o żadnej jakości mowy nie ma ....... i tu jest pies pogrzebany. Tak jak 90% tu piszących używam laptopa rodem z PRC, tyle tylko, że z logo firmy z innego kraju .... i na jakość nie narzekam, ale gdybym kupił podróbkę z tym samym "znaczkiem" to pewnie już dawno poszłaby do śmieci ;)



#18 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 styczeń 2014 - 09:24

Chiński mur i kolejne satrapie , w tym czerwona najmodniejsza , też .. Ale przecież przyjaciele moi en bloc , właściwie to ubóstwiacie anty Chiny :) Nie pijecie oolong z porcelany , wasze kobiety nie noszą jedwabi , a w głowie wirują zamiast dźwieków jednej klaszczącej dłoni , wciskające ostatniego sortu szmirę gazetki z Tesco . A z najnowszych osiągnięć nikt nie wymienił inteligentnych switchy , obdarzonych genem samozniszczenia ..



#19 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 08 styczeń 2014 - 09:31

Dzien dobry.

 

Chcialbym poruszyc temat produkcji naszego sprzetu wedkarskiego w Chinach vs Japonia lub USA. Czy koledzy uwazaja, ze warto wydac ekstra pieniadz na kolowrotek lub wedke z etykietka "made in Japan" lub "made in USA"? Czy te produkty sa rzeczywiscie lepsze, czy moze jednak te produkowane w Chinach wcale nie sa gorsze?

 Czy uwazacie, ze nasze ciezko zarobione pieniadze warto przeznaczyc na przyklad na kij St.Croix lub G.Loomis z USA zamiast na Shimano lub Daiwa z Chin? Czy ABU wyprodukowane w Szwecji jest lepsze od ABU zrobionego w Chinach lub Korei?

Czy chinska produkcja jest tansza i dlatego gorsza, czy byc moze jest tansza tylko dlatego, ze po prostu tam sie taniej produkuje? A moze jakosciowo  wcale nie jest taka zla?

A jak z naszymi wlasnymi doswiadzeniami? Widac ta roznice?

 

A tak ogolnie, nie biorac pod uwage sprzet wedkarski, tylko zycie codzienne. Lepiej kupic cos zrobionego w Polsce, czy moze cos troszke tanszego w Chinach lub Taiwanie? Czy kupno przedmiotu polskiego to sprawa lojalnosci?  Czy lepiej pomoc "sasiadowi", czy zaoszczedzic kilka groszy?

Co Panowie sadzicie?

 

 

Warto moze przypomniec pierwsze zdanie w tym temacie, napisane przez autora watku...

 

"Chcialbym poruszyc temat produkcji naszego sprzetu wedkarskiego w Chinach vs Japonia lub USA" :)

 

Niektorzy Panowie poszli w swoj swiat wywodow & wzwodow ;) Karnawal w toku :)

 

Od siebie napisze : kolowrotki mam Japan i USA, zas wedki na blankach US montowanych w Zabiej Woli kolo Tarczyna. 

Dla mnie najlepszy mix. Ale nie polecam go wszystkim :)

Polecam dojscie samemu "do tego co dla mnie najlepsze". Droga kosztowna, ale uczaca madrosci, dystansu i obdzierajaca ze zludzen i uodparniajaca na marketingowe haselka .


Użytkownik Guzu edytował ten post 08 styczeń 2014 - 09:39


#20 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 08 styczeń 2014 - 09:47

Guzu, ja bym, zwłaszcza w kontekście postów adresowanych do Kolegi Sławka, poszedł jeszcze dalej i popełnił takie oto zawężenie tematu:

 

Dzien dobry.

 

Chcialbym poruszyc temat produkcji naszego sprzetu wedkarskiego w Chinach vs Japonia lub USA. Czy koledzy uwazaja, ze warto wydac ekstra pieniadz na kolowrotek lub wedke z etykietka "made in Japan" lub "made in USA"?

 

Bo, jak zauważyłeś, całe zdanie, to, być może, zbyt wiele. Zwłaszcza, gdy jest ono pierwszym. Wtedy tak łatwo o nim zapomnieć, gdy kończy się czytać ostatnie...


Użytkownik Dienekes edytował ten post 08 styczeń 2014 - 09:47

  • Guzu lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych