Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Złoty środek całkiem się zagubił?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisano 07 styczeń 2014 - 21:27

Została tylko "wydmuszka" w części ogólnej?

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Jerzy Kowalski



#2 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 07 styczeń 2014 - 21:37

...


Użytkownik cristovo edytował ten post 14 styczeń 2014 - 01:47


#3 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 07 styczeń 2014 - 21:40

Jerzy, są tacy, którym się wszystko "kojarzy". Po ich niebanalnych acz zupełnie nie na temat wpisach temat wędruje w cyfrowe zaświaty... Co ciekawe, często po wpisach tych samych, notorycznych "regulaminołamaczy" :huh:



#4 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5356 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 07 styczeń 2014 - 21:42

.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 07 styczeń 2014 - 21:43


#5 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 styczeń 2014 - 21:45

Może się jeszcze odnajdzie, bywało tak przecież, oczyszczony ładnie na zielono. ;)

Ostatnie strony to właściwie tylko oczy ze zdumienia przecierałem, ale początek i rozwinięcie pozostają w pamięci jako wartościowe, szkoda tematu.


Użytkownik Dagon edytował ten post 07 styczeń 2014 - 23:03


#6 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 07 styczeń 2014 - 22:01

Upsss

Miejmy nadzieję że się znajdzie.

Szkoda go, był dobry.

Za taki myk "KaOwiec" powienien dostać przynajmniej gilgotki, jak nie smutną buźkę...



#7 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1971 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 07 styczeń 2014 - 23:00

W nim nadzieja

https://www.google.p...kileaks;460;276

 

 



#8 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 08 styczeń 2014 - 00:08

Nie istnieje ! i nie wiem czy znikł symbolicznie czy zabrnął w zaułek w który nic tylko pozbyć się wstydliwej prawdy . Myśle też że małe szanse aby taki powstał dopóki będziemy  tak koszmarnie się dzielić  .Kochani wędkuje jakieś 25 lat w tym czasie spotkałem nad wodą wielu ludzi i mądrych i głupich a różnych , czasem było to wartością samą w sobie, innym razem udało się czegoś dowiedzieć ,nauczyć ,PRZEKONAĆ . Na jb jestem niedługo i ze zdumieniem obserwuje podziały na grunciarzy ,gumofilców ,mięsiarzy , opadowców ,beton ,ba ludzie potrafią się dzielić nawet w ramach jednej metody bo są zbocznotrokowcy , opadowcy ,zwolennicy pożal się Boże PSS ,castingowcy i miłośnicy korby ,miłośnicy żyłki i sznura ,piewcy idei przeróżnych i znawcy tematu , sztuki twórcy i......... i dobrze .No ale to co reprezentują niektórzy zwolennicy C&R to już dramat prawdziwy, otóż uznają iż fakt że wypuszczają ryby czyni ich uprawnionymi do posiadania wszechwiedzy i władzy . Zwą się nawet etycznymi. Ten żałosny akt łaski jest tylko i wyłącznie minimalizowaniem własnej działalności!, a gdzie dzieło ? Myślę że i tu jest wielu którzy wiele robią dla sprawy ,którzy rozumieją że gramy do jednej bramki ,że trzeba się przekonywać a nie ze sobą walczyć . wyboru tak naprawdę niema. Jeśli nie zadbamy o wodę i ryby za jakiś czas będziemy musieli pożegnać się z naszym hobby . Czas brać się do roboty ,zwykłej ,organicznej.Proponował bym założenie wątku co kto zrobił dla sprawy :) , liczy się wszystko : posprzątałem śmieci ,byłem na kontroli , zużyłem mniej wody na mycie szklanki.....wypuściłeś rybę? chwała ci za to łaski nie robisz.



#9 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 08 styczeń 2014 - 00:25

Nie istnieje ! i nie wiem czy znikł symbolicznie czy zabrnął w zaułek w który nic tylko pozbyć się wstydliwej prawdy . Myśle też że małe szanse aby taki powstał dopóki będziemy  tak koszmarnie się dzielić  .Kochani wędkuje jakieś 25 lat w tym czasie spotkałem nad wodą wielu ludzi i mądrych i głupich a różnych , czasem było to wartością samą w sobie, innym razem udało się czegoś dowiedzieć ,nauczyć ,PRZEKONAĆ . Na jb jestem niedługo i ze zdumieniem obserwuje podziały na grunciarzy ,gumofilców ,mięsiarzy , opadowców ,beton ,ba ludzie potrafią się dzielić nawet w ramach jednej metody bo są zbocznotrokowcy , opadowcy ,zwolennicy pożal się Boże PSS ,castingowcy i miłośnicy korby ,miłośnicy żyłki i sznura ,piewcy idei przeróżnych i znawcy tematu , sztuki twórcy i......... i dobrze .No ale to co reprezentują niektórzy zwolennicy C&R to już dramat prawdziwy, otóż uznają iż fakt że wypuszczają ryby czyni ich uprawnionymi do posiadania wszechwiedzy i władzy . Zwą się nawet etycznymi. Ten żałosny akt łaski jest tylko i wyłącznie minimalizowaniem własnej działalności!, a gdzie dzieło ? Myślę że i tu jest wielu którzy wiele robią dla sprawy ,którzy rozumieją że gramy do jednej bramki ,że trzeba się przekonywać a nie ze sobą walczyć . wyboru tak naprawdę niema. Jeśli nie zadbamy o wodę i ryby za jakiś czas będziemy musieli pożegnać się z naszym hobby . Czas brać się do roboty ,zwykłej ,organicznej.Proponował bym założenie wątku co kto zrobił dla sprawy :) , liczy się wszystko : posprzątałem śmieci ,byłem na kontroli , zużyłem mniej wody na mycie szklanki.....wypuściłeś rybę? chwała ci za to łaski nie robisz.

Wszystko już było - rzekł Ben Akiba A gdy nie było - śniło się chyba. Trzeźwi, urżnięci i rak i ryba. A świat się w kółko kręci, świat się w kółko  ...

 

Innymi słowy pracę organiczna można se o kant d... otłuc. Raz że g... da, dwa że na to potrzeba czasu. Lat jeśli nie dziesięcioleci a wynik mocno niepewny. Tymczasem u nas potrzeba środków natychmiastowych, radykalnych. Wypuszczanie wszystkiego to pierwszy krok w  jedynie słusznym kierunku. Kto tego nie rozumie ten kiep. 

Tym razem bez uśmieszków bo temat nader ważki.


Użytkownik skippi66 edytował ten post 08 styczeń 2014 - 01:15


#10 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 08 styczeń 2014 - 00:50

...


Użytkownik cristovo edytował ten post 14 styczeń 2014 - 01:47


#11 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 styczeń 2014 - 01:07

Ja! Jestem! Ja śmiecę! Zawsze wywalam pety pod nogi. Nie mam hajtekowej popielniczki JDM. Zresztą grosza na nią bym nie wydał, bo pet ( dla niektórych najohydniejszy stwór na świecie ) to w 99,9 % celuloza. Podobnie jak gałąź albo listek. Więc nie popadajmy w przesadę.

Nigdy nie wyrzuciłem plastikowej butelki, torby foliowej czy puszki po konserwach. Widok śmieci nad wodą doprowadza mnie do szału i łapska bym poucinał tym co śmiecą. Za chamstwo, brak kultury czy kindersztuby w końcu. Drzewiej wielokrotnie zdarzało misie sprzątać brzegi rzek. Teraz już tego nie czynię, poddałem się. Ale na widok nielegalnego, leśnego wysypiska, każdorazowo robię dym na maxa. W nadleśnictwie, na policji, w sołectwie, w gminie, u nierobów czyli tzw. Strażników Miejskich. W ogóle gdzie się da. Zawsze proszę aby mnie poinformowano czy moja interwencja odniosła jakikolwiek skutek. Jeszcze nigdy się nie zdarzyło...

Chyba wkrótce znów się poddam.

Innymi słowy pracę organiczna można se o kant d... otłuc. Raz że g... da, dwa że na to potrzeba czasu. Lat jeśli nie dziesięcioleci a wynik mocno niepewny. Tymczasem u nas potrzeba środków natychmiastowych, radykalnych. Wypuszczanie wszystkiego to pierwszy rok  jedyni słusznym kierunku. Kto tego nie rozumie ten kiep. 

Tym razem bez uśmieszków bo temat nader ważki.

 

... to jak to jest z tą pracą organiczną? Mamy czas, czy nie mamy? Czym się różni zabieranie ryb od trucia środowiska? Jedna zabrana ryba zabija ideę, a jeden "pecik" nic nie znaczy? ....  Inaczej pisząc, niech każdy zacznie od siebie, a kamieniami zaczyna rzucać, gdy sam będzie bez winy :)


  • Mari lubi to

#12 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 08 styczeń 2014 - 01:08

 

 

 

Kto nie rozumie, że bezkompromisowość równa się przegrana sprawa, ten kiep do kwadratu albo i sześcianu

 

Pozdrawiam :rolleyes:

cristovo

RAPR jak zresztą każde prawo jest takim kompromisem. I co? I gów...

 Kto tego nie rozumie ten... Puchatek był misiem o bardzo małym rozumku...

 

pozdrawiam - Michał :)


Użytkownik skippi66 edytował ten post 08 styczeń 2014 - 01:14


#13 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 08 styczeń 2014 - 01:13

Innymi słowy pracę organiczna można se o kant d... otłuc. Raz że g... da, dwa że na to potrzeba czasu. Lat jeśli nie dziesięcioleci a wynik mocno niepewny. Tymczasem u nas potrzeba środków natychmiastowych, radykalnych. Wypuszczanie wszystkiego to pierwszy rok  jedyni słusznym kierunku. Kto tego nie rozumie ten kiep. 

Tym razem bez uśmieszków bo temat nader ważki.

 

... to jak to jest z tą pracą organiczną? Mamy czas, czy nie mamy? Czym się różni zabieranie ryb od trucia środowiska? Jedna zabrana ryba zabija ideę, a jeden "pecik" nic nie znaczy? ....  Inaczej pisząc, niech każdy zacznie od siebie, a kamieniami zaczyna rzucać, gdy sam będzie bez winy :)

Nawet tysiąc pecików nijak się maja do pustych wód.

Ja sprawę przemyślałem i albo rzucę palenie albo zabieram słoik. Zatem będę rzucał kamieniami ile wlezie. Zresztą wina niewielka.

 

He, jak się okazuje nasze forum w nawracaniu zbłąkanych ma wymiar zgoła wieloraki :)



#14 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 08 styczeń 2014 - 01:30

Nie bardzo rozumiem czemu ostatnie wpisy służą . Jest w tym coś złego żeby działać u podstaw ? wypuszczanie ryb traktować jako normę a nie bohaterstwo ? Lubicie se tak powojować ? wodę mącić ? pytanie czy to rzeczywiście służy sprawie , a ta jak zauważyłeś skippi jest poważna.



#15 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 styczeń 2014 - 01:40

Chciałem tylko pokazać jak to działa. Ty nie zabierasz z łowiska ani jednej ryby, a ja czasem jakąś zabiorę (fakt, że coraz rzadziej i z coraz większym poczuciem winy). Ty uważasz, że to czy zabieram jedną czy tysiąc ryb to właściwie na jedno wychodzi, bo "zasady zobowiązują", bo TY wypuszczasz wszystkie, a każdy kto myśli inaczej to kawał łobuza (delikatnie to ująłem) ;)

...... a tymczasem ja jako, że nie palę i nie śmiecę WCALE to powinienem napisać, że Twój jeden "pecik" a dzikie wysypisko w lesie to jedno i to samo, że skoro wyrzucasz niedopałek, to niczym nie różnisz się od tych, co wywożą do lasu całe ciężarówki odpadów ..... widzisz analogię?

 

.... różnica jest taka, że ja będę zadowolony, jeżeli zamiast 100 wyrzucisz tylko jeden niedopałek (i potrafię to docenić), a dla Ciebie nie ma różnicy, czy zabiorę 100 czy tylko jedną rybę.



#16 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 08 styczeń 2014 - 02:02

No ale ja o tym samym  . Nie że wypuszczam rybę i pomnik mi budujcie (bo jak powiadam łaski nie robię) tylko żeby spojrzeć szerzej .Jest  naszą powinnością a nawet obowiązkiem dbać o przyrodę, nie że nie rzuciłem  pecika tylko że podniosłem. Nikim też nie gardzę ,karzdy ma swoja opowieść. Być może uda mi się kogoś przekonać, zobaczymy.



#17 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1711 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 08 styczeń 2014 - 04:52

Pet rzucony do wody skaża 1m3......razy miliony sztuk, bo przecież bezpieczniej do wody rzucić niż w krzaczory....potem w skażonej wodzie umrze/wymrze jakiś "robaczek"....jakaś rybka nie będzie miała co zjeść, bo robaczek zniknął......potem drapieżnik nie będzie miał rybek do jedzenia....a wszystko od głupiego niedopałka rzuconego do wody.... ;)



#18 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 08 styczeń 2014 - 10:44


Witam.

Raz już pisałem, napisze jeszcze raz.

Ryby trzeba wypuszczać,ale najważniejsze jest ile się ich wpuszcza do wody.

Bo czekając na cud ze strony PZW możemy się nie doczekać.A przy systematycznym,,wpuszczaniu" za parę lat pewnie każdy będzie mógł sobie parę razy w roku zjeść na kolację świeżego własnoręcznie złowionego sandacza.Oczywiście bez wyrzutów sumienia.

Pozdrawiam.

#19 OFFLINE   Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisano 08 styczeń 2014 - 11:33

Witam.

Raz już pisałem, napisze jeszcze raz.

Ryby trzeba wypuszczać,ale najważniejsze jest ile się ich wpuszcza do wody.

Bo czekając na cud ze strony PZW możemy się nie doczekać.A przy systematycznym,,wpuszczaniu" za parę lat pewnie każdy będzie mógł sobie parę razy w roku zjeść na kolację świeżego własnoręcznie złowionego sandacza.Oczywiście bez wyrzutów sumienia.

Pozdrawiam.

 

O, sancta simplicitas! ;)

 

Bo ryby to biorą się z hodowli, a mleko z mleczarni, i jajka z kartonu? ;)

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Jerzy Kowalski


  • Sławek.Sobolewski lubi to

#20 OFFLINE   Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisano 08 styczeń 2014 - 11:38

Może się jeszcze odnajdzie, bywało tak przecież, oczyszczony ładnie na zielono. ;)

Ostatnie strony to właściwie tylko oczy ze zdumienia przecierałem, ale początek i rozwinięcie pozostają w pamięci jako wartościowe, szkoda tematu.

 

Licząc na to, że "się odnajdzie" znalazłem dyskusję sprzed kilku lat na temat C&R - burzliwą ;) , ale i zawierającą trochę informacji ... http://jerkbait.pl/t...jerzy +kowalski

 

Podobnie jak przywołany w niej artykuł, który został opublikowany po przetłumaczeniu na język polski:

 

http://www.wcwi.pl/i...sk=view&id=2513

 

http://www.wcwi.pl/i...sk=view&id=2514

 

http://www.wcwi.pl/i...2525&Itemid=220

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Jerzy Kowalski






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych