Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Antares i ciężkie łowienie


  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 21 May 2008 - 15:39

Jaka jest max. waga przynęt, którymi można miotać bez szkody dla tego multika? Chodzi mi dokładnie o Antka 5 i jerki oraz ciężką gumę w sporym uciągu.

pzdr
zewu

#2 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,529 posts
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Posted 21 May 2008 - 16:45

z tego co wiem to @peresada używał z powodzeniem tego multika do jerkowania w Ire(jesli chodzi o AR),a zrego co ostatnio widziałem to Krzusiu raczej małych wabików nie używa :mellow:,

#3 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,293 posts
  • LokalizacjaBow River

Posted 21 May 2008 - 22:54

bez problemu da radę ciężkim wabikom. myślę ze salomonowskie 10-ki czy kopyto 6 nie zrobią mu żadnej krzywdy. inna sprawa to długość rzutu, konstrukcje z większą szpulą poślą ciężkie wabiki dalej, no ale to już taki szczegół.
osobiście uważam że multiki klasy antares czy conqest to maszyny trudne do zajechania, więc nie ma co się z nimi szczypać za bardzo.
śmiało zatem.
pozdrawiam!

#4 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 21 May 2008 - 23:18

Tak, czytałem o bezproblemowej obsłudze wabików 50 g. Gdybym jednak chciał czasami dołożyć mu jeszcze ze 20 g. to da radę czy raczej nie przesadzać?

pzdr
zewu
  • dreadknight likes this

#5 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,293 posts
  • LokalizacjaBow River

Posted 21 May 2008 - 23:30

nie sądzę żeby te 70g coś mu zaszkodziło. sam jestem zwolennikiem jerkowania właśnie niskimi profilami. przeleciałem już kilka konstrukcji i żadnej nie udało mi się uszkodzić. więc myślę że bez obawy możesz mu tyle dołożyć, tym bardziej że 5-tka z założenia jest młynkiem heavy duty ( niskie przełożenie ).
pozdrawiam!

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 22 May 2008 - 09:58

Zewu, dokładnie jak Peresada mówi. Akurat Antek 5 do 70g to spokojnie i jeszcze pewnie z zapasem. Widziałem kiedyś gościa, który łowił za jego pomocą swimmbaitami, które miały i 120g.

pozdrawiam
Remek

#7 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 22 May 2008 - 11:08

Dzięki za info. W takim razie chyba się jednak skuszę.

pzdr
zewu

#8 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,939 posts
  • LokalizacjaLublin

Posted 22 May 2008 - 12:05

Niesamowite i zaskakujące są dla mnie te informacje. Czyli już raczej nieaktualne są twierdzenia że do jerka pow. 60g to tylko roundy? Fajnie bo zamierzam coś kupić bo mi się c4 5601 znudził :mellow:

#9 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9,640 posts
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Posted 22 May 2008 - 17:49

To chyba nie up-to-date od jakiś 2-3 lat

#10 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,939 posts
  • LokalizacjaLublin

Posted 22 May 2008 - 21:44

Nie chce mi się wygrzebywać wątków nie o to chodzi przecież
ważne ze można low.........

#11 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 23 May 2008 - 07:16

Niesamowite i zaskakujące są dla mnie te informacje. Czyli już raczej nieaktualne są twierdzenia że do jerka pow. 60g to tylko roundy? Fajnie bo zamierzam coś kupić bo mi się c4 5601 znudził :mellow:


Wszystko zależy jakim low chcesz jerkować i jakimi przynętami.

Pozdrawiam
Remek

#12 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,132 posts
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Posted 23 May 2008 - 09:06

Panowie mogę prosić o krótkie wyjaśnienie który to jest antek 5 generacji ? Bo jak patrzę na konstrukcje swojego AR to mam wątpliwości czy jest w stanie przeżyć takie obciążenia jak 50-70gr.

#13 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,499 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Posted 23 May 2008 - 09:13

Łukasz, ABU C4 przeżyje :angry:

#14 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,293 posts
  • LokalizacjaBow River

Posted 23 May 2008 - 10:15

Panowie mogę prosić o krótkie wyjaśnienie który to jest antek 5 generacji ? Bo jak patrzę na konstrukcje swojego AR to mam wątpliwości czy jest w stanie przeżyć takie obciążenia jak 50-70gr.


witam!
antares 5 wygląda jak shimano calais wielkośći 200. shimano antares ar to odpowiednik shimano calais w wielkośći 100
( wielkość jak metanium mg). co oznacza że 5-tka jest nieco większa od ar-ki. poza tym antek 5 ma trochę inną
( nie dziurkowaną :lol: szpulę ) i niższe przełożenie.
co zaś się tyczy wytrzymałości ar-ki to bez problemu wytrzymuje te 50 czy 70g. szczególnie mam tu na myśli jerki i gumy. jak pisałem wcześniej topowe konstrukcje shimano są bardzo mocne.
pozdrawiam!



#15 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 23 May 2008 - 10:17

Tofik, o którym antaresie mówisz? Czy Ty nie posiadasz czasami Antaresa AR?

Pozdrawiam
Remek

#16 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,132 posts
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Posted 23 May 2008 - 13:36

Tak , ja posiadam AR . Przy okazji chcę zapytać was co jeszcze dało by radę przynetom do 50gr i było by w niskim profilu ? Jakoś nie mogę się przekonać do roundów :wacko:

#17 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,529 posts
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Posted 23 May 2008 - 14:09

miałem kiedys shimano metanium XT napewno wytrzyma wiecej niz 70gr osobiscie polecam ja jeszcze raz zamierzam sobie Go kupić.

#18 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9,640 posts
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Posted 23 May 2008 - 16:28

Przy okazji chcę zapytać was co jeszcze dało by radę przynetom do 50gr i było by w niskim profilu ?


Revo SX, STX
Curado 201
Antares DC??
Daiwa alphas ta co ma ją Peresada.

#19 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 23 May 2008 - 16:30

kiedys mielismy baaaaardzo dluga dyskusje na temat round vs. low z przeznaczeniem do jerkow ... i jakos nie moge sobie przypomniec, jakie argumenty dyskwalifikowalyby low profile ... w tamtej dyskusji nikt nie podal nic sensownego i nie sadze, ze dzisiaj bedzie inaczej ...
nie mysle tutaj bynajmniej o zabawkach typu pixy :D

jezeli spojzymy na sprawe pragmatycznie, to latwo stwierdzic, ze oprocz przekroju (i w niektorych przypadkach ogolnej wielkosci samego korpusu ... co sie chyba rowniez roundom zdarza) glowna roznica lezy w ergonomii ...

ze strony technicznej roznice juz nie sa az tak wielkie, wszystkie czesci 'normalnego' low profila, powiedzmy curado 200, alphas 150, zillion czy tez metanium xt, sa tak samo dymensjonowane jak w roundach, wielkosc tarcz hamulcowych, zebatek i innych czesci przekladni, grubosc osi, lozyska ... itd ... nie rozni sie niczym od czesci wbudowanych w roundy ... to samo doytczy ramy kolowrotka lub jego bocznych paneli, dobre kolowrotki sa zbudowane z metalu, that's is(!)

wspomne po raz 1000-czny o moim, bylym, procasterze 100HL ... jerkowalem nim przez 5 lat i nawet nie dostal zadyszki ... uzywane przynety? od 50 do 115 gram ...

ile mamy na rynku mocnych kolowrtkow low profile?
coastal inshore, revo inshore, procaster 100, cronos, zillion CC, zilion PE, speedmaster, curado 200 i 300, quantum energy PTe, big bait special, alphas 150, aggrest ...
to chyba nie malo? :D

#20 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,132 posts
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Posted 23 May 2008 - 16:41

Panowie dzięki za odpowiedz. Zaczynam wierzyć że nie jestem skazany na zakup rounda :o