Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sklepy wędkarskie w Niemczech - stacjonarne oraz internetowe (w tym Moritz w Berlinie)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1059 odpowiedzi w tym temacie

#1001 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 06 kwiecień 2022 - 07:22

Myślę, że moja wypowiedź jest na tyle spójna, czytelna, zrozumiała i sensowna, że wystarczy ją przeczytać ze zrozumieniem aby odpowiedzieć sobie na pytania, które postawiłeś. Poza tym to nie jest stwierdzenie faktów tylko moja spekulacja na ten temat i wyrażenie własnego zdania na temat sensu zakupu tego samego produktu za granicą. Jeśli ktoś chciałby podważyć lub przychylić się do mojej wypowiedzi to musiałyby się pojawić wypowiedzi osób sprzedający ten towar ze zdjęciami faktur - inaczej są to tylko spekulacje a to nie jest na tym forum zabronione :)

Przeczytałem ze zrozumieniem.Stąd moje pytania.

Gdybyś napisał od razu że są to Twoje spekulacje i wydumki nie poparte żadnymi faktami pytań by nie było.

Resztę powyżej napisał Maciej.

Pozdrawiam.


  • Guzu, Wojtek B. i Artek lubią to

#1002 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 06 kwiecień 2022 - 08:27

Na blankach około 100%, na gratach zamówionych w PRC-  kilkaset, a na podróbkach kupionych w Wólce Kosowskiej - to ho ho!! Łańcuchy pokarmowe nie zawsze są czytelne - ale bywają niekiepsko zyskowne. U moryców nie inaczej  :)


  • Guzu i Rbogusz25 lubią to

#1003 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2063 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 08 kwiecień 2022 - 02:28

Nie wiem czy ktos zna lub widzial slyszal. Taki Mini moritz Online https://fish-candy.de/ Martin mowi tez po polsku. Kupywalem tam juz sporo razy i polecam serdecznie. Martina znam osobiscie i mogliscie go zobaczyc na perch pro 21.


  • S.N. lubi to

#1004 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 08 kwiecień 2022 - 06:51

Widział ktoś u nich takie "gumki"  które zakłada się na worma :D żeby go nie rozerwać, lub chociaż jak to się nazywa żeby to znaleźć.



#1005 OFFLINE   kogut1982

kogut1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów

Napisano 08 kwiecień 2022 - 09:14

Widział ktoś u nich takie "gumki"  które zakłada się na worma :D żeby go nie rozerwać, lub chociaż jak to się nazywa żeby to znaleźć.

Robert, poszukaj w sklepach gumek do pelletu. Dają radę i przy wormach.



#1006 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2063 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 08 kwiecień 2022 - 14:02

Widział ktoś u nich takie "gumki"  które zakłada się na worma :D żeby go nie rozerwać, lub chociaż jak to się nazywa żeby to znaleźć.


Tego nie znalazlem ale na ebay i ali jest tego pelno razem z tool‘em do nakladania. Wpisalem w google „Wacky rig Rings“.

#1007 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Napisano 08 kwiecień 2022 - 21:36

Widział ktoś u nich takie "gumki"  które zakłada się na worma :D żeby go nie rozerwać, lub chociaż jak to się nazywa żeby to znaleźć.

Ja używam gumki ortodontyczne, można przebierać w grubościach i średnicach.


  • M a r a s lubi to

#1008 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2324 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 09 kwiecień 2022 - 09:00

Na gwarancje sprzęt oddajesz tam gdzie go kupiłeś, do tego upoważnia paragon zakupu. 

Czyżby?  Prawo działa jednak troche inaczej.  Mogę oddać tam gdzie kupiłem ,ale to nie jest obowiązek


Użytkownik Dano. edytował ten post 09 kwiecień 2022 - 09:01


#1009 OFFLINE   Rbogusz25

Rbogusz25

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Bogusz

Napisano 09 kwiecień 2022 - 15:37

Czyżby? Prawo działa jednak troche inaczej. Mogę oddać tam gdzie kupiłem ,ale to nie jest obowiązek


Jeśli chodzi o różne punkty jednej sieci sklepów to na pewno możesz oddać gdzie chcesz. Jednak moim zdaniem jeśli pójdziesz reklamować exista z niemieckim paragonem z Moritza w Polskim sklepie, który posiada dystrybucję to nie zostanie ona przyjęta.

#1010 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2324 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 09 kwiecień 2022 - 15:53

Jeśli chodzi o różne punkty jednej sieci sklepów to na pewno możesz oddać gdzie chcesz. Jednak moim zdaniem jeśli pójdziesz reklamować exista z niemieckim paragonem z Moritza w Polskim sklepie, który posiada dystrybucję to nie zostanie ona przyjęta.

No nie do końca własnie.

To że ludzie często dają się spuścić do gazu przez polskie sklepy, to nie jest wykładnia prawa.
Jesteśmy w Unii i mamy prawo, które stanowi o swobodnym przepływie towarów i usług na terenie EU. Każdy kraj unijny to zaakcpetował.
Jak sobie kupisz samochód  w Polsce i przegląd albo naprawa gwarancyjna wypadnie Ci, jak akurat będziesz np w Niemczech, to problemu z tym mieć nie będziesz.
 Działa nie tylko z samochodami, tylko trzeba przeskoczyć pyszczaka cwaniaka z polskiego sklepu, któremu ewidentnie to nie na rękę.
I Daiwa, też nie będzie tu wykładnią prawa, tylko będzie zobligowana do  przestrzegania przepisów, choć czasem trzeba ludziom to uświadomić.
 



#1011 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 10 kwiecień 2022 - 08:39

No nie do końca własnie.

To że ludzie często dają się spuścić do gazu przez polskie sklepy, to nie jest wykładnia prawa.
Jesteśmy w Unii i mamy prawo, które stanowi o swobodnym przepływie towarów i usług na terenie EU. Każdy kraj unijny to zaakcpetował.
Jak sobie kupisz samochód w Polsce i przegląd albo naprawa gwarancyjna wypadnie Ci, jak akurat będziesz np w Niemczech, to problemu z tym mieć nie będziesz.
Działa nie tylko z samochodami, tylko trzeba przeskoczyć pyszczaka cwaniaka z polskiego sklepu, któremu ewidentnie to nie na rękę.
I Daiwa, też nie będzie tu wykładnią prawa, tylko będzie zobligowana do przestrzegania przepisów, choć czasem trzeba ludziom to uświadomić.


Nie wiem czy jest tak, jak napisałeś. Shimano ma kody na pudełkach, które określają rynek. Mi sugerowano, ze to decyzuje o zgodzie na naprawę lub odrzuceniu roszczeń. Jeśli Moritz kupuje z europejskiej dystrybucji, to pewnie można reklamować i u nas. Ale jak sprowadza własnymi kanałami z rynku spoza Europy, to obawiam się, ze będą kłopoty. To samo dotyczy aut nowych np z Dubaju. Kiedyś dużo Mitsubishi stamtąd zjeżdżało i w PL nie realizowano napraw gwarancyjnych.

Użytkownik Krab edytował ten post 10 kwiecień 2022 - 08:40


#1012 ONLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 899 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 10 kwiecień 2022 - 09:55

 Działa nie tylko z samochodami, tylko trzeba przeskoczyć pyszczaka cwaniaka z polskiego sklepu, któremu ewidentnie to nie na rękę.
 

 

nie rozumiem czego oczekujesz od właścicieli sklepów... nic u nich nie kupiłeś, a oczekujesz, że rzucą wszystko żeby Ci pomóc... wielu z nich zrobi przysługę stałym klientom (sprawdzone), ale obcym juz niekoniecznie...

jak masz problem to zwróć się do serwisu marki lub tam gdzie kupiłeś... w końcu to oni na tym zarobili... ewentualnie idź do sądu, jeśli jesteś pewien, że masz rację i koniecznie chcesz powalczyć... to bez sensu, ale masz prawo :D



#1013 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2324 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 10 kwiecień 2022 - 10:24

nie rozumiem czego oczekujesz od właścicieli sklepów...

widocznie nigdzie nie napisałem że czegokolwiek od nich oczekuję  :D 

nic u nich nie kupiłeś

skąd takie założenie?


, a oczekujesz, że rzucą wszystko żeby Ci pomóc...

jak wyżej - skąd takie założenie?


wielu z nich zrobi przysługę stałym klientom (sprawdzone), ale obcym juz niekoniecznie... 

układziki mnie nie obchodzą.  :D 
 

jak masz problem to zwróć się do serwisu marki lub tam gdzie kupiłeś...

Nie mam - nigdzie nie napisałem że mam  :D 

w końcu to oni na tym zarobili...

to bez znaczenia z mojego punktu widzenia - nie zaglądam ludziom do kieszeni. 

 

ewentualnie idź do sądu, jeśli jesteś pewien, że masz rację i koniecznie chcesz powalczyć... to bez sensu, ale masz prawo :D

Zdarza mi się bywać w sądach, a z racji dawnego zawodu, bywałem tam mega często. Radzę sobie

Odpowiedzi w treści

Pozdrawiam
Daniel



#1014 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2324 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 10 kwiecień 2022 - 10:27

Nie wiem czy jest tak, jak napisałeś. Shimano ma kody na pudełkach, które określają rynek. Mi sugerowano, ze to decyzuje o zgodzie na naprawę lub odrzuceniu roszczeń. Jeśli Moritz kupuje z europejskiej dystrybucji, to pewnie można reklamować i u nas. Ale jak sprowadza własnymi kanałami z rynku spoza Europy, to obawiam się, ze będą kłopoty. To samo dotyczy aut nowych np z Dubaju. Kiedyś dużo Mitsubishi stamtąd zjeżdżało i w PL nie realizowano napraw gwarancyjnych.

Masz dużo racji, ale Dubaj o ile mi wiadomo nie nalezy do krajów Unii Europejskiej, o których pisałem wcześniej. 
Chyba, że się cos zmieniło i nie jestem na bieżąco. 
Finalnie chyba chodzi o to, aby naprawa gwarancyjna została dokonana, prawda?

Przynajmniej mi, jeśli cokolwiek złego sie dzieje z moim sprzętem.


Użytkownik Dano. edytował ten post 10 kwiecień 2022 - 10:28


#1015 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 10 kwiecień 2022 - 11:06

Masz dużo racji, ale Dubaj o ile mi wiadomo nie nalezy do krajów Unii Europejskiej, o których pisałem wcześniej. 
Chyba, że się cos zmieniło i nie jestem na bieżąco. 
Finalnie chyba chodzi o to, aby naprawa gwarancyjna została dokonana, prawda?
Przynajmniej mi, jeśli cokolwiek złego sie dzieje z moim sprzętem.


Dubaj nie leży w Europie, tak jak Moritz może kupować z innej dystrybucji niż europejska. Taki przykład przywołałem. Jak widać nie do końca wczytałeś się w mój post. Reszta rozumie się sama prze się. Nie masz towaru z Europy, nie obejmuję Cię gwarancja na zasadach UE.
A ceny Moritz ma iście nieeuropejskie... choć mogę się mylić i kupuje wszystko „tu” tylko ma kosmiczne rabaty.
  • Dano. lubi to

#1016 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2324 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 10 kwiecień 2022 - 11:31

Dubaj nie leży w Europie, tak jak Moritz może kupować z innej dystrybucji niż europejska. Taki przykład przywołałem. Jak widać nie do końca wczytałeś się w mój post. Reszta rozumie się sama prze się. Nie masz towaru z Europy, nie obejmuję Cię gwarancja na zasadach UE.
A ceny Moritz ma iście nieeuropejskie... choć mogę się mylić i kupuje wszystko „tu” tylko ma kosmiczne rabaty.

 

 

Żle zrozumiałem - oczywiście masz rację



#1017 OFFLINE   Silesian Dream

Silesian Dream

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 sierpień 2022 - 15:07

Panowie, ktoś wybiera się może w najbliższym czasie do Mortiza?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Franc lubi to

#1018 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 30 sierpień 2022 - 12:47

To samo pytanie co kolega wyżej, ktoś jedzie w najbliższym czasie do Moritz-a?

Użytkownik neronhell edytował ten post 30 sierpień 2022 - 13:05


#1019 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 01 wrzesień 2022 - 09:03

Panowie, ktoś wybiera się może w najbliższym czasie do Mortiza?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Nie wiem co chcesz kupić ale można się dogadać i nie ma problemu z wysyłką.

#1020 OFFLINE   Silesian Dream

Silesian Dream

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 wrzesień 2022 - 08:04

Chciałem Levante Leviathana pod ciężkie łowienie, ale wolałbym żeby ktoś zobaczył na miejscu jak się ten kijek zachowuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych