Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Początek przygody,czy taki kij da radę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 19 styczeń 2014 - 15:39

Zadajesz najczęściej powtarzające się na tym forum pytanie , więc mależy ci się najczęściej padająca na nie odpowiedź .
- Kup AbuGarcia Revo SX. - najlepiej używanego z 2012r. ( lub starszego )
Edycja z 2013 r. miała jakiś feler który podobno już został opanowany więc chyba możesz też kupić nówkę 2014.
Obecnie nowy kosztuje ponad 600zł.

#22 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 19 styczeń 2014 - 16:10

chyba poniżej 20g.bo ciężko będzie naładować kij.ja także bardzo toleruję cięte kije tyle że casting to trochę inna technika rzutu więc z tym kijem łatwo nie będzie.przeczytaj co napisałem wyżej w kwestii młynków. 



#23 OFFLINE   spini

spini

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaŁowicz
  • Imię:Przemek

Napisano 19 styczeń 2014 - 16:24

chyba poniżej 20g.bo ciężko będzie naładować kij.ja także bardzo toleruję cięte kije tyle że casting to trochę inna technika rzutu więc z tym kijem łatwo nie będzie.przeczytaj co napisałem wyżej w kwestii młynków. 

Wiem dokładnie czytałem twoje i kolegów posty,chyba nawet kilka razy.Nie uda się z mniejszymi przynetami,trudno,będe musiał użyć tych ciut większych.Myślę że np. salmo slider 7 itp bedą idealne pod tego kija a jak czytałem troche wiekszymi uczy się łatwiej.Powoli ogarniając forum zaczynam zmieniać zdanie co do gramatury przynęt:]



#24 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 20 styczeń 2014 - 09:59

raczej slider 10 będzie idealny.miałem okazję testować ten kijek i ciężko ci będzie z 7-mkami.akurat te modele dragona są mocno zaniżone.obecnie użytkuję od ładnych paru lat model se 1.98m 2-25g.używam go do jerków 25-35g od biedy daje radę z perch 12cm który stawia spory opór w wodzie.głównie ten kijek obsługuje moje woblery 11-13cm ok30g sdr-y do jerków zakupiłem st troix premier pc 66 mhf2 jest o wiele łagodniejszy.



#25 OFFLINE   TomSuw

TomSuw

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorze środkowe
  • Imię:TOM
  • Nazwisko:SUW

Napisano 20 styczeń 2014 - 10:12

Lowilem glownie 7demkami i kij dawal rade. Oraz softy 13 cm. Tym kihem na percha 8 cmzlowilem wrzesniowego samca troci. Kij spikojnie ogarnia przedzial od 7 cm jerkow

#26 OFFLINE   El_Mariaczi

El_Mariaczi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Marek

Napisano 20 styczeń 2014 - 16:17



kolego ;witeg; sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.ktoś kto chce zacząć przygodę castingową jak wspomniałeś lepiej nie schodzić poniżej 10-15g z wabikami-z tym się zgadzam i  dodam że najlepiej użyć przynęt w przedziale 15-25g uwzględniając słynnego slidera 7cm.a ww max jest do 18g czyli będzie pracował na granicy wytrzymałości lub będzie przeciążony co spowoduje krótkie rzuty lub złamanie kija-chyba że opis kija jest sporo zaniżony.poza tym multi do tego kija raczej z ul.a to są spore koszta.kolego ;spini;zastanów się co tak naprawdę chcesz.pytasz o kijek do 60g który obsłuży spore jerki w tym slider 10cm [i tu np. bym polecił kijka z serii dragon milenium],a kupujesz kij który ledwo obsłuży najmniejsze jerki.kijek dragona silwer edition 14-35g także sobie odpuść-jest bardzo szybki i ciężko będzie ci nauczyć się rzucać,poza tym daje radę z przynętami nawet do 45g.natomiast jak wspomniałeś w pierwszym poście do jerków do 30g kijek poniżej 2m ciężko będzie ci znależć.może diaflex 1.98m do 28g[są w dobrej cenie] ale nie miałem okazji pomacać.według mnie rewelacyjnym kijem jest już ciężko dostępna seria dragona destiny 2.25g 10-30g.co do multi szukaj shimano citica 201 lub któryś z modeli abu revo.

całkowicie nie masz racji jego maksymalny cw jest zaniżone o ponad 2x to jest wędką z USA tamte cw na ogół są o wiele zaniżone, przeznaczona do łowienia tamtejszych BASSów, możesz śmiało kupować tego maxa mi go polecił jeden z bardziej doświadczonych forumowiczów kupiłem nie żałuje, łownie nim na 30 gramowe przynęty i z palcem w D@pie mógłbym jeszcze dołożyć, więc kolego nie patrz na Cw bo one prawdy Ci nie powie 



#27 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 20 styczeń 2014 - 17:35

właśnie liczyłem na to że odezwie się ktoś kto miał okazję poławiać tym kijem,szkoda tylko że dopiero teraz.co do td se 14-35g oczywiście że się da łowić sliderem 7cm lecz komfort żaden i dla kogoś kto zaczyna łowić castem ten kij najlepszym rozwiązaniem nie jest i może łatwo się zrazić.



#28 OFFLINE   arielos24

arielos24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaBezrzecze
  • Imię:Ariel

Napisano 20 styczeń 2014 - 21:23

Sprawa kija już postanowiona,zakupiony został Team Dragona SilverEdition 198cm 14-35 g ,czy jest to dobry wybór ćzy może jednak mniej to się okaże już na wodą,lubie cięte kije więc jestem dobrej myśli:)
Został kolejny z problemów,multiplikator

Ja niedawno zacząłem ogarniać temat i przekonałem się szybko i dość boleśnie że szybki kij plus dobre łożyska w multiku dla nowicjusza kończą się brodami co rzut i sporymi stratami w przynętach :huh:

Średnio co dziesiąty rzut posyłałem swimbaita lub gumę w toń już bez linki :( a tak jak tu koledzy pisali zacząłem od dużych przynęt w granicach 45-60 gram.

Kolega który stał raz ze mną nad wodą widząc moją walkę z brodami stwierdził że nie tknie się casta :lol: ale kilka tygodni uporu i udało się ograniczyć brody o 90% i straty w przynętach także. Tak że trzeba pamiętać o jednym, by mieć upór i nie zrażać się niepowodzeniami.

Co do sprzętu to naprawdę warto popolować na forum bo trafiają się naprawdę fajne rzeczy z używek, na początek w sam raz ;)



#29 OFFLINE   spini

spini

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaŁowicz
  • Imię:Przemek

Napisano 21 styczeń 2014 - 06:05

Mam ogromną nadzieje na to że tych strat będe miał jak najmniej.Na początek napewno założe żyłkę i będe ciczył gdzieś wyrzucanie oliwek;] jak już to ogarnę przejdziemy do plecionki i zaraz po do przynęt nad wodą.Musze tylko poszukać w okolicy kogoś kto zerknie,podpowie i skarci jak trzeba będzie;p
Co do sprzętu multika pewnie będe szukał używanego bo cena 600-900zł na początek mnie przeraża;/


Użytkownik spini edytował ten post 21 styczeń 2014 - 11:21


#30 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 21 styczeń 2014 - 08:01

Za ok 200zł niedawno były wystawione używane rewo s czy sx, Jarek001 wystawiał za ok 150 multik dragona i to już z wysyłką w cenie. Do maja masz kupe czasu, więc lepiej ze spokojem przeglądać giełdę, a nie kupować na huraaaa i potem pluć sobie w brodę, bo można było poczekać i wybrać lepiej ;)



#31 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 21 styczeń 2014 - 08:47

Na gieldzie czasem znajdziesz jakas perelke.. Moge czegos poszukac w granicach 300/350zl dobrego i sprawnego.

#32 OFFLINE   spini

spini

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaŁowicz
  • Imię:Przemek

Napisano 21 styczeń 2014 - 11:22

meth666 dzięki,jak już mnie przypili to się odezwe,tym czasem spokojnie będe czegoś szukał.A może sie ktoś znajdzie po drodze i będzie miał coś do sprzedania i da znać.



#33 OFFLINE   spini

spini

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaŁowicz
  • Imię:Przemek

Napisano 24 styczeń 2014 - 14:22

Witam, dziś zakupiłem przy pomocy forum multik Ryobi Aquila Ixorne UL CF. Myślę że zestaw powoli zaczyna się kompletować i mam nadzieję że będzie się miło użytkował.Teraz tylko ćwiczyć i ćwiczyć z jak najmniejszą stratą w sprzęcie i nerwach;]
Pozostało kompletować przynęty,agrafki i inne gadgety.
Co do multika macie może jakieś dane modelu bo nigdzie nic nie ma...?



#34 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 25 styczeń 2014 - 22:06

to po co takowy kupiłeś skoro nic o nim nie wiesz?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych