Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zestaw na szczupaka z brzegu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 06 marzec 2016 - 21:15

Skąd wiesz Panie kolego? Bo nikt się nie pochwalił a kto złowił to siedzi cicho? Na dużą rybę nieraz trzeba poczekać, ale warto, potencjał łowisk jest na ogół niedoceniany m.in. przez to, że wszyscy się nastawiają na kaleczenie glutów, bo jak nie szczupak to może chociaż okoń się trafi.



#62 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 marzec 2016 - 21:24

Skąd wiesz Panie kolego? Bo nikt się nie pochwalił a kto złowił to siedzi cicho? Na dużą rybę nieraz trzeba poczekać, ale warto, potencjał łowisk jest na ogół niedoceniany m.in. przez to, że wszyscy się nastawiają na kaleczenie glutów, bo jak nie szczupak to może chociaż okoń się trafi.

Fakt. Miałem tak Na Hamerni koło Mszczonowa. Miejscowi śmiali się na widok mojego niedużego w końcu Slidera 10S w kolorze GT.

Bach, bach , bach i 90+ siedzi. Tylko nie pamiętam czy miał 92 czy 98.



#63 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 06 marzec 2016 - 21:34

Fakt. Miałem tak Na Hamerni koło Mszczonowa. Miejscowi śmiali się na widok mojego niedużego w końcu Slidera 10S w kolorze GT.

Bach, bach , bach i 90+ siedzi. Tylko nie pamiętam czy miał 92 czy 98.

Ot przypis do hipotezy, takich przykładów zresztą można by mnożyć.

 

 

Konkludując nie wchódźmy na siłę w drobiazg szczególnie, że baitcasting daje dodatkowy komfort łowienia cięższymi przynętami. Proponuje zastanowić się nad cięższym kijem do większych klocków a może w wodzie z pistoletami pływa życiówka, która czeka na odważnego. Bawmy się wędkarstwem, podchodźmy zadaniowo i ambicjonalnie a będzie nam dane :D ;)


  • Sebalos lubi to

#64 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 06 marzec 2016 - 21:48

Witam

 

Kupiłem dzisiaj Shimano Scorpion 1001  :D  Teraz pora na kijek... Docelowo chce złożyć zestaw na szczupaka przynętami (5-20g).

Jaki kijek polecacie do tego? Będzie połów z brzegu, ewentualnie wejście do wody i rzut wzdłuż brzegu na granicy trzcin gdzie szczupaki lubą czaić :)

Posiadam Phenixa Trifecta TRX-866-2-B,robota Dąbka.

Do tego co potrzebujesz nada się./zrobiony pod niski profil/

Jakby co to wal na PW :)


Użytkownik gaweł edytował ten post 06 marzec 2016 - 21:48

  • Marioo lubi to

#65 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 07 marzec 2016 - 06:09

Fakt. Miałem tak Na Hamerni koło Mszczonowa. Miejscowi śmiali się na widok mojego niedużego w końcu Slidera 10S w kolorze GT.
Bach, bach , bach i 90+ siedzi. Tylko nie pamiętam czy miał 92 czy 98.

A bywa i tak,ja łowię sliderami po 12 cm,a mój ojciec na obrotówkę nr"0"bach,bach i wyciąga smoka 80+i mówi Manieczku przestań napierdzielać kamieniami do wody ryby wystraszyszz😊Ps tato pozdrawiam cię😀

Użytkownik Marioo edytował ten post 07 marzec 2016 - 06:14

  • MarcinZet lubi to

#66 OFFLINE   cru5h

cru5h

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza \ Sosnowiec
  • Imię:Bartosz

Napisano 07 marzec 2016 - 15:50

Do cięższych zadań mam Dragon Guide SELECT Bustter Cast i Shimano Citica 201.
Tym zestawem łowię na slidery 10-12, fatso 10, jack (tnący 70g to już max dla tego zestawu)

Tutaj w temacie mowa o zestawie drugim, ciut lzejszym bo Bustter z slider 7 już tak nie rzuca :)


Może jeszcze zapytam na jaką kwotę mam się nastawić na kijek do tego Shimano Scorpion 1001? Tutaj mówimy o kijku którym łowimy przyjemnie, ładnie się ładuje przy rzutach itp. Chodzi mi o zestaw do auta na szybkie wypady. Niekoniecznie jednosklad... Co sądzicie o seriach Team Dragon, można już kupić kijek za 200-300zl

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik cru5h edytował ten post 07 marzec 2016 - 15:54


#67 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 07 marzec 2016 - 16:00

Do cięższych zadań mam Dragon Guide SELECT Bustter Cast i Shimano Citica 201.
Tym zestawem łowię na slidery 10-12, fatso 10, jack (tnący 70g to już max dla tego zestawu)

Tutaj w temacie mowa o zestawie drugim, ciut lzejszym bo Bustter z slider 7 już tak nie rzuca :)


Może jeszcze zapytam na jaką kwotę mam się nastawić na kijek do tego Shimano Scorpion 1001? Tutaj mówimy o kijku którym łowimy przyjemnie, ładnie się ładuje przy rzutach itp. Chodzi mi o zestaw do auta na szybkie wypady. Niekoniecznie jednosklad... Co sądzicie o seriach Team Dragon, można już kupić kijek za 200-300zl

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

A no...jeśli tak to zwracamy ani na chwilę nie odebrany honor ;)

 

http://jerkbait.pl/t...wędki-przynęty/

 

Celował bym w pierwszy, nie sądzę, aby był za mocny. Osprzęt masz jak tralala za tą cenę.


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 07 marzec 2016 - 16:05


#68 OFFLINE   cru5h

cru5h

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza \ Sosnowiec
  • Imię:Bartosz

Napisano 09 marzec 2016 - 10:14

Koledzy...

 

Multik: Shimano Scorpion 1001

Kijek: jeszcze wybieram

Przynęty: 5-20g rożne (woblery, małe jerki, gumy)

 

Chodzi o plecionkę...

Biorę pod uwagę tylko PowerPro :) jaka grubość 8/10/15 lb ?

 

http://aspius.pl/ple...rpro-135-m.html


Użytkownik cru5h edytował ten post 09 marzec 2016 - 10:15


#69 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 09 marzec 2016 - 10:36

Jeśli z ogłoszenia, które podałem wyżej w linku u Mekamila jeszcze się nie sprzedał kijek z pierwszej pozycji to ja nie wiem czego kolego szukasz dalej, jak Ci przepadnie to potem za te same pieniądze kupisz jakiegoś bambusa a nie ręcznie robiony patyk.

 

Zrzucę zasłonę milczenia na to, iż temat plecionki został szeroko omówiony na forum i nie na miejscu oraz wbrew regulaminowi jest pójście na łatwiznę i pytanie zamiast poszukać i poczytać...powiem więc krótko albo naprawdę dobra 15lb jeszcze faktycznie do kijka do 20gr wystarczy, bo do uncjówki (28gr) pasuje 20lb, chociaż to i tak absolutne minimum na szczupaka. Nie można się nastawiać, że będą tylko małe ryby, bo trafi się metr, linka pyknie i zostanie kwaśna mina, poza tym przy cienkiej lince większe ryzyko splątań na szpulce i straconych przynęt przy rzucie, tam gdzie grubsza linka się lekko splącze tam cienka strzeli i przynęta poleci bardzo daleko ;)


  • croock lubi to

#70 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 09 marzec 2016 - 13:45

Wszystko się zgadza koledzy ale to czy biorą duże czy małe nie zależy tak bardzo od przynęty ,miałem sikuta na woblera 25cm ,a w pewnym okresie 70-80+ brały na 5cm kopytka i5gr ołowiu .Zmieniłem przynęte na konkretnego zielonego i nic ,założyłem 5cm i ponad5kg siedział na łódce.Po prostu duże albo lubią zjeść dużo drobiazgu ,albo raz a dobrze chlapnąć pyskiem i po sprawie .Co do kija to poszedłbym w stronę Avida i będzie Pan zadowolony.Pozdrawiam. ;)



#71 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 09 marzec 2016 - 13:57

Doradziłbym Michał to samo w szczególności AVC66MLF, którym dość długo łowiłem albo lepiej jeszcze legend tournament LTBC68MXF, którym obecnie łowię. Nie w tym budżecie jednak co kolega określił ;)



#72 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 09 marzec 2016 - 15:30

Może nowa sakura ???W tych pieniądzach prawie by się zmieścił.


Użytkownik michal7709 edytował ten post 09 marzec 2016 - 15:31


#73 OFFLINE   cru5h

cru5h

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza \ Sosnowiec
  • Imię:Bartosz

Napisano 09 marzec 2016 - 19:40

Koledzy... Jestem początkujący w castingu, mam obawy do spiralnego zbrojenia kijków itp. bardzie preferuje fabryczne kije... Może dlatego że nie miałem customa jeszcze...

 

Obecnie mam Team Dragon Guide Select  Buster 213cm 7-28g Cast z pierwszej starej serii. Kijkiem obsługuję bez problemu Slider 10S (46g), koguty i większe gumy ale Jack F (70g)  już jest na granicy kija. Opis kija 7-28g jest stanowczo zaniżony, według mnie to jest 15-60g bo dopiero przy 15g kijek zaczyna się ładować i da się normalnie rzucać... Niestety ta seria ma charakterystkę kija od szczotki :)

Teraz szukam czegoś lżejszego, ale zastanawiam się czy nie kupić np cięższego kijka pod jerki np. Team Dragon Cast 30-70g (jest za 320zł nowy) do obecnych zastosowań, uzbrojić go w Shimano Citica 201.

A zostawić Buster na Slider 7-10 i pozostałe przynęty pod Skorpionem. Pytanie czy nie zajadę Skorpiona przynętami ~35g ?

 

Myślałem jeszcze o St Croix Premier PC66MHF2 lub PC66MHF ale mój budżet może tego nie wytrzymać...

No chyba że trafi się taki Avid (http://allegro.pl/no...6021580351.html) za 500 zł to najwyżej żona mnie zabije :)

Wybieram się teraz na Rybomania w weekend. Jak sądzicie czy na takich imprezach można liczyć na jakieś promocje na kije?


Użytkownik cru5h edytował ten post 09 marzec 2016 - 19:46


#74 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 09 marzec 2016 - 19:54

Błądzisz kolego w sam środek ciemnego zagajnika broniąc się przed customem, spirala ma swoich przeciwników i zwolenników tu można dyskutować nad jej zaletami i wadami, chociaż czym lżejszy cast tym ma więcej zalet spirala.

 

Ja swojego premiera PC66MHF w b.dobrym stanie puściłem za 4 stówki i moim zdaniem w tych pieniądzach b.ciężko o coś lepszego do jerków 15-55gr inna sprawa, że nie jest dostępny od ręki w używce a teraz coraz ciężej go ustrzelić.

 

 

Edit: Ten avid, którego podałeś w linku to ekhem niekoniecznie do jerków :D


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 09 marzec 2016 - 19:56


#75 OFFLINE   cru5h

cru5h

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza \ Sosnowiec
  • Imię:Bartosz

Napisano 09 marzec 2016 - 20:03

Miałem kiedyś uniwersalny kij. Dragon Millenium Heavy Duty 240cm 14-35g starej serii. Swego czasu bardzo dużo na niego łowiłem i był to właśnie bardzo dobry kijek który mi spasował jako uniwersał z brzegu i miał idealny zakres rzutu do moich przynęt... Teraz poluję na coś o podobnej akcji i lepszego jakościowo w cactingu. Zastawiam się czy z brzegu szukać czegoś dłuższego niż 2m pod casta... Jestem wysoki (187cm) ale wiadomo ze jerki lepiej się prowadzi patykiem niż drągalem... Natomiast rzuty i hol lepszy z dłuższym kijem z brzegu...



#76 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 09 marzec 2016 - 20:32

Dalsze rzuty z dłuższego kija w castingu to przy większych klockach niekoniecznie, to prawda, że robimy większą dźwignię, ale jeśli już do tego idzie konkret ciężar to tą dźwignię trzeba obsłużyć siłą mięśni oraz skontrolować. Czym dłuższy kij przy klockach to z przyrostem długości dochodzi sporo wagi. Dla mnie osobiście dłuższy kij w castingi niż około 7 stóp tłumaczy tylko technika prowadzenia wabia, która tego wymaga, więcej przesłanek nie widzę.

 

Co do holu to czym, krótszy kij biorąc na warsztat daną konstrukcję tym mniejsza dźwignia i łatwiej zatrzymać i wytargać rybę. Chyba, że chcemy rybę precyzyjnie kontrolować, aby nie szła zbytnio na boki jednak kij jeśli wejdzie w ugięcie to czy ma 2 czy 3 metry to niewielka różnica jest w manewrze...Jest jeszcze jedna kwestia, że jeśli rybka jest mała to wyjdzie czy tak czy tak a jeśli trafi Ci się konkretny zbój to "trzymaj się Wiktor" jak to mówią i pokaż co potrafisz :D



#77 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 09 marzec 2016 - 20:42

Scorpion do 35 można, tylko po co?odległości nie uzyskasz 5 -20 to takie optimum, ciężej zajedziesz łożyska. Spirala ma swoich przeciwników i zwolenników , w moich kijach klasy ul, l bardzo chwalę , reszta klasycznie ale nie mówię nie. Trzeba być otwartym na inne niż klasyczne rozwiązania. Mam starego team dragona 3-14 przezbrojony na spiralę , obrany z lakieru i kijek ożył po zabiegu.

#78 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2016 - 21:29

Dalsze rzuty z dłuższego kija w castingu to przy większych klockach niekoniecznie, to prawda, że robimy większą dźwignię, ale jeśli już do tego idzie konkret ciężar to tą dźwignię trzeba obsłużyć siłą mięśni oraz skontrolować. Czym dłuższy kij przy klockach to z przyrostem długości dochodzi sporo wagi. Dla mnie osobiście dłuższy kij w castingi niż około 7 stóp tłumaczy tylko technika prowadzenia wabia, która tego wymaga, więcej przesłanek nie widzę.

 

Co do holu to czym, krótszy kij biorąc na warsztat daną konstrukcję tym mniejsza dźwignia i łatwiej zatrzymać i wytargać rybę. Chyba, że chcemy rybę precyzyjnie kontrolować, aby nie szła zbytnio na boki jednak kij jeśli wejdzie w ugięcie to czy ma 2 czy 3 metry to niewielka różnica jest w manewrze...Jest jeszcze jedna kwestia, że jeśli rybka jest mała to wyjdzie czy tak czy tak a jeśli trafi Ci się konkretny zbój to "trzymaj się Wiktor" jak to mówią i pokaż co potrafisz :D

Ja znów do klocków raczej czegoś 2,20-2,30 bym poszukał z długim dolnikiem. Elastyczność wędki większa. Łatwiej się zarzuca. Rozstaw rąk na uchwycie też ma znaczenie. Wystarczy na fly vs jerk popatrzeć czym łowią castingowcy.


Użytkownik godski edytował ten post 09 marzec 2016 - 21:30


#79 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 09 marzec 2016 - 21:36

Akurat na fly vs jerk łowią tym co sponsor karze reklamować, ciekawe czym łowią prywatnie. Sporo łowili 7 stopowymi svartzonkerami z mega długim dolnikiem gdzie długość robocza pozostaje mała :)

 

U kolegi to takie pół klocki z tego co pisze, zresztą niech sobie długość dobiera, co ja tam będę mędrkował, nie od razu Kraków zbudowano ;)



#80 OFFLINE   cru5h

cru5h

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza \ Sosnowiec
  • Imię:Bartosz

Napisano 09 marzec 2016 - 21:49

Teraz się zastanawiam czy takim slider 7 który waży 18g daleko rzucę z casta? Normalnie kolowrotkiem 30m poleci... Pytanie ile z casta na dobrym kiju?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych