Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Revo Toro NaCl 51 vs C4 5601 a zasięg


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 17 styczeń 2014 - 23:23

Przeglądałem wnikliwie na ile umiałem forum jednak bezpośrednich informacji żeby zdefiniować sobie zasięg tymi multikami nie znalazłem. Wiem, że porównuje niski profil z roundem, ale staję coraz częściej przed dylematem a sprzedawcy jakoś nie chcą wypożyczać do testów :) Kręciłem na sucho już chyba wszystkimi nowymi Abu przy paru podejściach sprzedawca ma mnie chyba dosyć coś czuję, że niedługo się złamie i da mi na testy :D:D:D

Martwi mnie brak odizolowania wodzika od szpuli w trakcie rzutu, wiem, że daiwa luna ma taki bajer a może coś jeszcze innego...

Jeśli ktoś ma jakieś lepsze pomysły na coś w miarę muskularnego do tysiaka to proszę się nie krępować ;)



#2 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 00:00

duze kolowrotki do duzych przynet maja ruchome wodziki, nic w tym niepokojacego nie widze  :)

 

co do zasiegu to decyduje nie tylko kolowrotek a bardziej wedka adekwatna do przynet, gdyby bylo inaczej moznaby lowic paleczkami do ryzu a lataloby, ze hej ;)

 

nie wiem czy dobrze zrozumialem rozterke porownania i czy o to chodzi? ale wiekszosc osob jest zdania, ze low profile jest slabszy lub delikatniejszy niz round, tylko na jakiej podstawie? bo tak sie utarlo z powodow blizej nieokreslonych? jednakze wystarczy rozebrac round i low profile podobnej wielkosci (tzn. nie pixy i abu 7000) aby stwierdzic, ze bebechy maja taki sam rozmiar, z ta roznica, ze w low profile sa po prostu nizej osadzone w ramie, thats is ;)

 

do czego ma byc ten kolowrotek?



#3 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 18 styczeń 2014 - 00:29

Niepokojącego oczywiście nic jednak jestem zdania, że zsynchronizowany wodzik ogranicza swobodne obracanie się szpuli, pozostaje też kwestia tzw. fazy ruchu wodzika względem plećki na szpuli co wkurzało mnie już od dawna w morskich multikach.

Kolejny raz ochoczo się zgodzę, że istotna jest wędka :)

Jak również, że low profile nie jest z założenia słabszy od rounda, moim zdaniem revo toro to zabójca i wcale nie słabszy od C4.

 

Pytanie do bardziej doświadczonych ode mnie brzmiało, którym kołowrotkiem dalej idzie piznąć, że tak się kolokwialnie wyrażę ;)

 

Ma być do swimbaitów koło 60 gram, czasem większych czasem mniejszych koncepcja wyjdzie jak ogarnę multik, który mam zakupić :)


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 18 styczeń 2014 - 00:31


#4 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 18 styczeń 2014 - 00:33

Tomek, nikt Ci jednoznacznie nie powie ktorym dalej rzucisz, jest mnostwo czynnikow... Przyneta,wedka, linka itd.

#5 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 18 styczeń 2014 - 00:38

Rozumiem co masz na myśli i pamiętam o tatuli hehe ;)

Jeśli chodzi o jerki to zaczynałem w zeszłym roku lżej i w ruch szedł siemano chronach, jednak planuję zwiększać kaliber i odnosząc się do tego, że nikt jednoznacznie nie stwierdzi czym idzie dalej rzucić ja jakbym miał możliwość to bym porównał i stwierdził czym dalej się rzuca w identycznej konfiguracji no, ale to może by było tylko moje złudne wrażenie :)



#6 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 00:41

swimbait 60 gram pociagnie linke nawet jak wodzik chodzi w czasie wyrzutu, o to bym sie nie martwil ... przy tej samej wedce i tej samej przynecie revo powinno pozwalac na podobne dystanse co C4, moze ciut dluzsze, w tych nowych C4 szpula nie jest tak gleboka jak kiedys, konstrukcja wyraznie nowsza ... hmm ... nie mam porownania niestety



#7 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2014 - 00:41

Tomek, jeżeli wyobrazimy sobie dwa identyczne młynki , z tym że jeden z odłączanym wodzikiem a drugi bez, to zawsze dalej rzucisz tym pierwszym. Brak strat na napędzanie wodzika przy rzucie. 

Powiedz co kombinujesz....



#8 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 18 styczeń 2014 - 00:50

O widzę, że podzielasz moje zdanie odnośnie synchronizacji wodzika ze szpulą :)

Byłem u tego gościa co oddałem mu tego białego patyka po wiadomym złamaniu i przy okazji pooglądałem sobie kołowrotki :)

Przysłali nowy o dziwo, ale zostawiłem mu na razie w rozliczeniu i może coś innego przygarnę jak się namyślę.

Napaliłem się trochę na revo toro, ciekawe jak tatula przy nim wypadnie chociaż jej zakup też już raczej przesądzony, od przybytku głowa nie boli :)


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 18 styczeń 2014 - 00:52


#9 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2014 - 00:54

Ja już mam drugą Tatule zamówioną u wiadomego jegomościa. Dzisiaj smarowałem/tuningowałem pierwszą i podobało mi się to , co ujrzałem.

Revo Toro na pewno mocniejszy bedzie. Ale przy naszym wędkowaniu pewnie Tatula na lata starczy.

Zamiast białasa coś dostałeś? I co to był za kijek?


Użytkownik godski edytował ten post 18 styczeń 2014 - 00:54


#10 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 18 styczeń 2014 - 00:59

Plan jest taki, że revo toro jeszcze by i dorszyki ogarnął niebawem :D

Ja tam zawsze coś kombinuję ;)

 

Przysłali drugiego białasa i miałem ochotę go przygarnąć, bo to dobry kijek, ale chyba się wstrzymam i pójdę w stronę xzogi albo innego premiera.

Odnośnie tego kijka to był Abu Garcia Veritas 6'6" do 1 uncji, ogarniał 60 gram do czasu aż blank za kołowrotkiem nie poleciał za jerkiem :D

 

PS. Z ciekawostek to gościu mi pokazywał sakurę furiozę ze spiralnym zbrojeniem i martwił się czemu przelotki tak krzywo przymocowali, umarłem :D


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 18 styczeń 2014 - 01:01

  • ptychoo lubi to

#11 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 01:03

 

jeżeli wyobrazimy sobie dwa identyczne młynki , z tym że jeden z odłączanym wodzikiem a drugi bez, to zawsze dalej rzucisz tym pierwszym

 

ale low profile i round nie sa identyczne, i z low profile powinno nawet przy ruchomym wodziku dalej poeciec (teoretycznie) :)

toro bedzie mocniejszy niz tekla, z zalozenia mial byc konkurencja do CU300, wiec ma inne geny niz kolowrotki bassowe



#12 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 18 styczeń 2014 - 01:12

ale low profile i round nie sa identyczne, i z low profile powinno nawet przy ruchomym wodziku dalej poeciec (teoretycznie) :)

toro bedzie mocniejszy niz tekla, z zalozenia mial byc konkurencja do CU300, wiec ma inne geny niz kolowrotki bassowe

To co oprócz luny ma niezsynchronizowany wodzik ze szpulą przy rzucie?

Niestety konstrukcje za grubo ponad tysiaka na chwilę obecną odpadają chociaż do sezonu jeszcze daleko


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 18 styczeń 2014 - 01:13


#13 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 styczeń 2014 - 17:35

DAIWA LEXA 300

 

duza szpulka

mocny hamulec - jak w toro

staly wodzik w trakcie rzutu

low prof - wodzik daleeeeeeeeeeko od szpuli 

 

cena - smieszna :)

 

http://www.ebay.com/...cat=0&_from=R40

 

Daiwa_Lexa_300HS-P.jpg

 

DL3P-2.jpg

 

 

picicast2012daiwalexa2.jpg



#14 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 18 styczeń 2014 - 18:35

Wersja rozmiarowa 400 Lexy jest duża i cieżka, waży 440gram. Przełożenie 7.1 ,szpula z bardzo dużą pojemnością 220m linki 0,4. Siła hamulca 11kg! W sam raz na suma , dorsza itd

 

Tak się składa że na allegro jest ten model za 799zł. Już długo tam wisi. Zadzwoń i spytaj się czy spuszczą z ceny :)



#15 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 18 styczeń 2014 - 23:14

Obawiam się, że 400 za wielka dzięki jednak za pomoc wszystkim zainteresowanym :)



#16 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2014 - 23:19

Ale wersja 300 w sam raz .



#17 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 19 styczeń 2014 - 06:36

Oglądam sobie tą lexe i może warto by było, w tatuli tak samo wodzik odseparowany?

Prozaiczne pytanie, co to znaczy jak jest przekreślona cena w aukcji?

 

http://www.ebay.com/...=item4613a65cb0

 

Nie kupowałem na ebay jeszcze.



#18 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 19 styczeń 2014 - 09:52

to regularna cena na aukcji która juz nie obowiazuje :) klikasz nizej na Price i masz prawdziwa cene.



#19 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 19 styczeń 2014 - 10:18

O dziś sobie porzucam revo toro po południu, jak dobrze zarejestrować się na takim forum :) B)



#20 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 19 styczeń 2014 - 20:02

To musisz jeszcze porównać z C4, aczkolwiek moim zdaniem trochę inaczej się nimi rzuca - na korzyść Toro ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych