Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rowing Jack czy Atak Chmielu ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   WiktorK

WiktorK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacja

Napisano 28 styczeń 2014 - 10:46

Czy to juz nikt piwa nie pije?:)

ja ostatnio mialem okazje pierwszy raz sprobować piwa Gypsy Porter z czeskiego browaru Kocur. Powiem szczerze, że żadko pijam portery ale ten mnie urzekł. Smakował wyśmienicie, pachniał wspaniale, moim zdaniem porządną czekoladą, albo takimi wiśniami w czekoladzie. Nie wiem czy dobrze określam ten smak słowami:)

Teraz w kolejce czeka na mnie Meantime chocolate porter i pare innych rzeczy, ale nie wiem kiedy sie do nich zabiore.



#22 OFFLINE   mazur.t

mazur.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:tomek

Napisano 28 styczeń 2014 - 23:11

Jeśli porterki na tapecie to powiem szczerze że nie przepadam...

ale ostatnio wypiłem z browaru Fortuna - Komes Porter Bałtycki i nawet przyjemne odczucia.

Po prostu muszę mieć dzień na takie piwo, chociaż aura tych ostatnich dni sprzyja konsumpcji mocniejszy i gęstszych cieczy ;):)



#23 OFFLINE   WiktorK

WiktorK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacja

Napisano 29 styczeń 2014 - 08:59

no właśnie, teraz albo nigdy, bo latem się nie będzie chciało;)

też nie za bardzo przepadałem za porterami, ale moje wcześniejsze doświadczenia (z takimi mocniejszymi) porterami to Primator Double i Żywiec Porter, które niezbyt mi smakowały. Primator wrecz byl nie dobry i dawał alko, ale to bylo lata temu, wiec moze sie poprawilo. Komesa jak gdzies ustrzele to spróboje.



#24 OFFLINE   RedruM

RedruM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 15:19

Teraz czas na porterki, RISy, Barley Wine i wszelkie inne mocarze :-). Wykorzystuję go z zapałem!

 

Porter Żywiecki lub też Bracki jak go nazywają. To bardzo dobre piwo. Pod jednym warunkiem :-) Jeżeli poleżakujemy go 1-2 lata :-) Ten dostępny w sklepach jest zbyt młody i nie ułożony, polecam leżakowanie portrerów!

 

Primator Duble, jest dla mnie całkowicie niepijalny, gwarantuje że od dwóch lat nic się nie zmieniło...

 

Komes we Fresh Marketach za 4.59 + 50 groszy butelka. Stosunek cena/jakość miazga!

 

Ja uważam, że najlepszym polskim porterem bałtyckim jest Porter Warmiński z Kormorana! Polecam spróbować.

 

Ja, jeżeli znajde tego Kocura to na 100% kupie. Mintime nie piłem, jakoś nie mogę sie przekonać do piw z wysp ;-) Chociaż piłem niedawno Impereial Stout od Samuel Smith  - polecam.

 

Przypomniałem sobie, także o piwach ze szkockiego browaru Harviestoun , seria ola dubh zawiera trzy piwa. 12,16,18. Liczby te odnoszą się do leżakowania w beczkach po whisky, 12 = 12-stoletnia whisky itd. Piwa są genialne  20-25 pln za butelkę 0,33 ale warte są każdej złotówki. Mam jeszcze dwa w lodówce ;-)


Użytkownik RedruM edytował ten post 29 styczeń 2014 - 16:19

  • WiktorK lubi to

#25 OFFLINE   WiktorK

WiktorK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacja

Napisano 05 luty 2014 - 18:09

Panowie, piwna ciekawostka Brew dog atakuje ;)

 

http://www.bbc.co.uk...etland-26031030

 

http://www.brewdog.c...ame-is-vladimir

 

polecam przeczytac opis piwa:)