Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kto chętny na Tenkare?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3667 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 20 styczeń 2014 - 23:25

Dobre ceny, trzeba pomyśleć nad tą opcją :)



#22 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 20 styczeń 2014 - 23:40

..a mnie Kuba zdołował.



#23 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 20 styczeń 2014 - 23:54

..a mnie Kuba zdołował.

Wyobraź sobie coś takiego:

Mieszkasz nad zatoką, gdzie masz 2 gatunki walecznych ryb do złowienia, w tym jeden dość trudny, a wchodzi stadami liczącymi kilkadziesiąt sztuk przynajmniej (bliżej setki niż 15). Przez miasteczko płynie rzeka, gdzie masz łososie, pstrągi i trocie, w zasięgu 50km masz 4 rzeki łososiowe pełnowymiarowe.

Dochodzi kilka gatunków morskich jak wargacze czy pollocki, które sa bardzo interesujące. Plus Shady, szczupaki, okonie.

Sezon masz od kwietnia do końca listopada.

A jeszcze chciałoby się 2 tyg w Skandynawii i z tydzień w  ciepłym morzu połowić

nawet jak jesteś na emeryturze i piłujesz codziennie, jak mam ja, to naprawdę - brakuje czasu by dobrze przypilnować wszystkie tematy i mullety i salmonidy musiałem w tym roku odpuścić.

i mam zaczynać temat nowej metody?

Kiedy? :D



#24 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3667 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 21 styczeń 2014 - 00:00

Kuźwa, ja Ci pokaże kiedy jak przyjadę w tym roku. W nocy będziemy łowić ;)



#25 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 21 styczeń 2014 - 00:06

Ćwiczone już, nadal brakuje czasu by obskoczyć wszystkie mety. w tym roku łowilem tylko po zachodniej części zatoki, miejsc na wschód jest lekko z tonę - nawet raz się tam nie wybrałem... nie było kiedy



#26 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3667 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 21 styczeń 2014 - 00:09

Ja zrobię plan, gdzie łowimy, pewnie że nie wszystko na raz, ale tenkare przećwiczę ;)



#27 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 11:58

Dobra u mnie klamka zapadła.Kupiłem tą w USA.Cały set z Iwaną.Podobają mi się po prostu te wędki.Jak się wstrzelę będą pewnie następne patyki.


Użytkownik Tomy edytował ten post 22 styczeń 2014 - 12:00


#28 OFFLINE   Sith

Sith

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaPyrzyce

Napisano 23 styczeń 2014 - 20:18

Niniejszym informuję z przykrością, ewentualnych zainteresowanych, że forum poszłoooooo ...., przy robieniu backupu coś się rozsypało  :(, jak nie uda mi się naprawić, to postawię nowe.



#29 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 24 styczeń 2014 - 15:47

Sith to musowo daj znać jak już będzie to forum.Ja może założę też na mojej stronie tzn.chcę to powiązać ze sobą.Tenkara jak przyjdzie od razu cisnę z tym do K.Zielińskiego.Może się da to zrobić w Polsce i zmodyfikować o ile jest taka potrzeba pod nasze warunki.Mam nadzieję że mi się spodoba łowienie tą metodą.Chętnych raczej nie będzie brakować.Trzeba tylko to ludziom przybliżyć,pokazać itd.  



#30 OFFLINE   Sith

Sith

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaPyrzyce

Napisano 25 styczeń 2014 - 16:20



Sith to musowo daj znać jak już będzie to forum....

No to ruszyło od nowa - zapraszam TUTAJ



#31 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 11:00

Wpadnę.Moja Tenkara już doszła.

Załączony plik  P1160446.JPG   68,44 KB   11 Ilość pobrańZałączony plik  P1160448.JPG   59,18 KB   11 Ilość pobrańZałączony plik  P1160449.JPG   67,67 KB   11 Ilość pobrań

 

 


  • MefistoFishing lubi to

#32 OFFLINE   proraf

proraf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:預言者

Napisano 29 styczeń 2014 - 11:25

Zaciekawiło mnie to,może bym się dobrał do kleni na Obrze, a muchówką nie ma jak się rozbujać.

Napiszcie proszę czym charakteryzuje się sprzęt do Tenkary (wędzisko,linka itp) , bo przynęta to chyba sztuczna mucha??


Użytkownik proraf edytował ten post 29 styczeń 2014 - 11:26


#33 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Napisano 29 styczeń 2014 - 11:28

Ta tenkara to połączenie muchówki z batem :)



#34 OFFLINE   proraf

proraf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:預言者

Napisano 29 styczeń 2014 - 11:36

Ta tenkara to połączenie muchówki z batem :)

To ja wiem :P , ale sprzęt jakiś inny. Samą sztuczną muchę batem ciężko podać.


Użytkownik proraf edytował ten post 29 styczeń 2014 - 11:36


#35 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Napisano 29 styczeń 2014 - 12:03

Tego to nie wiem Rafał jak to podać ale tam tez chyba jest jakiś sznur... z reszta nie wypowiem sie bo się nie znam :) ale jak będziesz chciał jakiegoś piankowego żuka na Obre to daj znać :)



#36 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 12:11

Akcja wędki jest jak muchówki.Batem tego nie można zastąpić.Linka wygląda na Fluorocarbon.Proraf-you tube-wpisz Tenkara i co nie co widać.Filmów jest sporo.Ja będę mógł coś powiedzieć jak zacznę łowić. :)  



#37 OFFLINE   Sith

Sith

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaPyrzyce

Napisano 30 styczeń 2014 - 17:14

Zaciekawiło mnie to,może bym się dobrał do kleni na Obrze, a muchówką nie ma jak się rozbujać.

Napiszcie proszę czym charakteryzuje się sprzęt do Tenkary (wędzisko,linka itp) , bo przynęta to chyba sztuczna mucha??

 

Sprzęt jest ekstremalnie prosty: wędzisko teleskopowe o długości z reguły od 2,7 - 4,0 m, które dzielimy w skrócie na trzy rodzaje akcji 5:5 (miękka), 6:4 (średnia), 7:3 (twarda). Linka muchowa - oczywiście wszystko zaczęło się od plecionego końskiego włosia, jednakże w chwili obecnej w Japonii, używają podobno głównie fluorokarbonu (Hi-Vis) w różnych rozmiarach od 2.0 (0,23 mm) do 4.5 (0,35mm). Używają go tamtejsi guru tenkary - Masami Sakakibara, Yuzo Sebata, Hisao Ishigaki. Produkowane są też koniczne, oraz linki plecione ze spectry, żyłek nylonowych, jedwabiu jak również są linki zrobione z tytanu, które ze względu na wyjątkową "cienkość" sprawdzają się w wietrznych warunkach. W uproszczeniu mokra mucha i nimfa - fluorokarbon, suchar - raczej pleciony, koniczny. Ja używam na razie wyłącznie fluorokarbonu i sprawdza się. Zasada jest taka, że sznur-linkę trzymamy nad wodą, nie kładziemy go na tafli. Przypon stosują zarówno plecione jak i żyłkowe. Z racji delikatności sprzętu raczej nie przekraczać 5x czyli 0,15 - 0,16 mm.

 

Ktoś wyżej pisał, o wędkach keiryu (eza-zuri), można je (niektóre modele: Daiwa Kiyose, Daiwa Sagiri, Nissin 2-way, Shimano Kozuka, Suntech Field Master) z powodzeniem stosować do połowu na muchę tak jak klasyczne wędki tenkara, ale w Japonii przeznaczone są do połowu na żywe przynęty (czyt. robale) w strumieniach górskich. Możemy zatem wśród tych konstrukcji spotkać nawet 9 metrowe baty.

 

To tak w telegraficznym skrócie.



#38 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 06 luty 2014 - 15:07

Sith kiedy zaczynasz łowić.Zlokalizowałem klenie u siebie i tak się zastanawiam. :)  



#39 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 luty 2014 - 15:13

Tomy jak je TERAZ widziałeś to... nie ma się co zastanawiać... Ja chwilowo musiałem odpuścić bo mi rzeka stanęla...

 

bylo tak:

 

DSC_9495.JPG

 

 

teraz jest tak
 

DSC_9641.JPG



#40 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 06 luty 2014 - 16:22

Jadę jutro płacić kartę i zasuwam.Tak się zastanawiam czy by z tą tenkarą nie wrócić do korzeni ale z wykorzystaniem wypasionych materiałów.Kiedyś nie były w teleskopie :)

Załączony plik  04226dc89c3cf724279140f6da7c4aea8021c1f3_r.jpg   74,44 KB   7 Ilość pobrań