Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

zagadka dla miłośników "dżapanstajl" - co to za kij?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 10 czerwiec 2008 - 13:45

Witam,

Pablom- rzeka gdzie lapiemy jest duzo szersza od Bugu wedka zatem troche dluzsza zeby dorzucic do kipieli gdzie potrafia stac pstragi :D

Moje drewno bedzie takie:



Jak widac wykonawcy muchowek tez nie proznuja. Moja nowa bedzie miala nawet rezonans :D Zobaczymy czy sie do czegos przyda.

Pozdrawiam,

Bujo

Załączone pliki



#22 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 czerwiec 2008 - 13:49

śliczne. Cocobolo? Ta oliwka którą widziałem w Irlandi - klasa, naprawde klasa. Mylse ze o tych muchowkach Romana, to by mozna było utworzyć wątek - może złapiesz sie za to?

#23 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 10 czerwiec 2008 - 13:57

Michał - myślę że to będzie fajna zabawka 8)-czekam na Twoje wrażenia - bo ja też się noszę z zamiarem muchówki (moja obecna pozostawia wiele do życznia - więc na początku przyszłego roku ędzie do oddania )mam już nawet pewien zamysł <_<



#24 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 10 czerwiec 2008 - 14:07

Friko Piękny kijaszek Japan made in Poland

Ach ten uchwyt Matagi :mellow: Cudo

Chyba sobie taki kupie tylko jak już będę dobrze operował multikiem.

Pozdrawiam
Slider

#25 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9494 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 10 czerwiec 2008 - 14:16

Friko Piękny kijaszek Japan made in Poland

Ach ten uchwyt Matagi :mellow: Cudo

Chyba sobie taki kupie tylko jak już dobrze operował multikiem.

Pozdrawiam
Slider

Ucvhwyt, jak uchwyt. Dobry jest i tyle.
Za to kompozycja całości, kolorystyka, dla mnie piękna jest. Ot co.


#26 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 10 czerwiec 2008 - 14:20

śliczne. Cocobolo? Ta oliwka którą widziałem w Irlandi - klasa, naprawde klasa. Mylse ze o tych muchowkach Romana, to by mozna było utworzyć wątek - może złapiesz sie za to?


Witam,

Pawel bardzo chetnie- jak tylko dostane zdjecia nowych nabytkow na ktore czekam napisze cos dluzszego.O drewno trzeba sie zapytac Romana- chyba padduk albo jakkolwiek sie to pisze :D


Pozdrawiam,

Bujo

P.S. Moj RX8+ bedzie mial taki sam uchwyt od Matagiego :D :D :D, ktory lezy wraz z blankiem od zlotu nad Bugiem bo co chwila zmieniam koncepcje uzbrojenia:) Czekam na zdjecia pozostalych wedek :D


#27 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 czerwiec 2008 - 14:56

Musze Was troche ostudzić bo ten uchwyt zdążył juz się lekko zarysować. Wędka jest do łowienia a nie do leżenia w szafie, i tak wszystkie swoje kije traktuję. Co nie znaczy że jakoś szczególnie brutalnie. Z uchwytów Matagi zacząłem korzystac w 2006 roku i nie miałem z nimi żadnych problemów. Ostatnio natomiast trafiły mi się dwa które uległy stosunkowo łatwo zarysowaniu. Być może taka partia. Tak czy inaczej, na wszelki wypadek, lepiej nie szarżować nad wodą z tymi uchwytami tylko zwrócić uwagę gdzie się je odkłada itp.

#28 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 10 czerwiec 2008 - 15:07

Musze Was troche ostudzić bo ten uchwyt zdążył juz się lekko zarysować. Wędka jest do łowienia a nie do leżenia w szafie, i tak wszystkie swoje kije traktuję. Co nie znaczy że jakoś szczególnie brutalnie. Z uchwytów Matagi zacząłem korzystac w 2006 roku i nie miałem z nimi żadnych problemów. Ostatnio natomiast trafiły mi się dwa które uległy stosunkowo łatwo zarysowaniu. Być może taka partia. Tak czy inaczej, na wszelki wypadek, lepiej nie szarżować nad wodą z tymi uchwytami tylko zwrócić uwagę gdzie się je odkłada itp.


Niestety podobnie zachowują się soft touch fuji, to nie tylko moja obserwacja

#29 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 czerwiec 2008 - 15:53

Tak, róznież słyszałem że soft-touche nie są zbytnio survivalove. No cóż - szkoda, bo sa bardzo ładne. w przypadku uchwytów Matagi o których wspominałem powyżej przypadki zarysowania miałem tylko w kolorze wood marble brown - to tak dla ścisłości. Jeden był spowodowany przez nakrętkę Fuji (SD) i sterczący od wewnętrznej strony wyprysk plastiku który zarysował powierzchnię uchwytu, drugiego przypadku wytłumaczyć nie potrafię. Wydaje mi się że wood marble brown jest trochę bardziej miekki od innych powłok matagi - z uchwytami w kolorach black czy gun metallic problemów do tej pory nie ma. Z drugiej strony, z uchwytami wood marble brown ze starszych partii też kłopotów nie ma :D W sumie, na szczęście, mówimy o drobiazgach o wyłącznie estetycznym znaczeniu.

#30 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 10 czerwiec 2008 - 17:34

Niestety uchwyty Matagi lakierowane jak i Softy Fuji są podatne na zarysowania. Mimo to nie zastosuję nic innego w swoich patykach jak Soft. Trzeba połowić, żeby się o tym przekonać. Drążyłem przez ostatnich kilka miesięcy temat lakierowania uchwytów. Na moje zlecenie przeprowadzono kilkanaście prób z najlepszymi i najtwardszymi lakierami jakie są obecnie dostępne, łącznie z lakierami do artystycznego lakierowania samochodów, motocykli, kasków itp. Uchwyty wyglądają rewelacyjnie jak są nowe. Potarcie o piach rysuje je (te najtwardsze). Jak wygląda gwint po 400-500 skręceniach lepiej nie mówić. Pomysł lakierowania uchwytów uważam za nie trafiony. Wędkę można wykonać w pięknej kolorystyce stosując tradycyjne uchwyty.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#31 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 10 czerwiec 2008 - 17:49

[quote title=Ireneusz Matuszewski napisał(a) dnia Tue, 10 June 2008 06:34]Niestety uchwyty Matagi lakierowane jak i Softy Fuji są podatne na zarysowania. Mimo to nie zastosuję nic innego w swoich patykach jak Soft. Trzeba połowić, żeby się o tym przekonać.

Dlatego mam takie 3 szt. :mellow: Pytanie co będzie jak zejdzie cały soft?

#32 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 10 czerwiec 2008 - 18:22

Będzie DPS bez FK7 :lol:

#33 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 10 czerwiec 2008 - 20:16

[/quote]

To złudzenie optyczne. Blank jest w aktualnym wykończeniu VI+ czyli gloss. Przed foregripem poszedł jednak oplot z japońskiej nici metalicznej, w dwóch kolorach (pomysł Irka) i tak na zdjęciu może powstało złudzenie matu. Największe wrażenie robi nie na zdjęciu ale w naturalnym świetle słonecznym.[/quote]

Friko,

Kiedy pierwszy raz prezentowałeś Swoje kijki na spotkaniu Wielkanocnym w Jerku pomyślałem sobie, że ostro jedziesz po bandzie. Ilość technicznych informacji, którymi nas wtedy zasypałeś była niemożliwa do przetrawienia, no może nie dla Guma.
Później z Remkiem wymieniliśmy dosłownie dwa słowa o Twoich cacuszkach.
Mam jedno pytanie, jak się spisują nad wodą?

Myślę także, że powinieneś choć jeden kijek zabrać za wielką wodę i zrobić wrażenie na innych.

A tak na bardzo poważnie:
1. Myślę, że powinieneś stworzyć własną linię produktów.
2. Dziękuję Ci, że nadałeś blasku wyrobom wędkarskim.

Hear, hear!


#34 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 czerwiec 2008 - 20:48

@kryst

daj spokoj Embarassed

tego kijka akurat na spotkaniu wielkanocnym w Jerku (pamietam te pyszne jajeczka do dzis) nie było - jeszcze nie był gotowy :D

Z tej partii ktora byla przygotowywana wiosna mam 4 kije. Bede je sukcesywnie prezentował. Wszystkie zostały już ochrzczone na rybie.

Prezentowany 66LF jest fabrycznie opisany na 12lb, ale biorac do reki ma sie wrazenie kija 15-16lb. Bardzo mięsisty dolnik, ale to trzeba było widzieć przed złożeniem. Jeżeli chodzi o zbieżność, konstrukcje - kijek jest poodobny do Lamiglasa IMC 781, tylko że jest ostrzejszy po prostu ma ten szpon którego Lamiglasowi odnosze wrazenie ze czasem brakuje.

Mysle ze to jest dosyc uniwersalny patyk, który równie dobrze można złożyć z Daiwą Millionaire CV-Z 103L i plecionka 15-20lb (tak łowię nim obecnie) jak i z Conquestem 51 z jakas lzejsza linka. Jak sie psisuje nad woda? Ja poki co jestem bardzo zadowolony. Dobrze mi sie rzuca, chociaz kij jest szybki. Zakres obslugiwanych przynet jest dosyc szeroki, mysle ze 5-25 gram. Mozna pewnie zaciac nawet wiekszym woblerem. Zgrabny jest i czuły również pod jigiem, chociaż tu wolałbym kijek o większej długości, powiedzmy 7'6... mam i takie Talony na oku <_<

Zreszta, pewnie trafi sie jakas okazja zebys sam ocenil. Wszelkie uwagi krytyczne bardzo sobie cenie i staram sie uwzgledniac w kolejnych projektach.

pozdrawiam

#35 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 11 czerwiec 2008 - 10:33

Przykład zestawienia kolorystyki.
Ireneusz Matuszewski

Załączone pliki



#36 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9494 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 11 czerwiec 2008 - 10:37

Z designem, widzę, FC ruszyła ostro do przodu. Gratuluję Panie Irku :D

#37 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 11 czerwiec 2008 - 10:50

Taki design jest u nas standardem od ponad roku. Następny przykład.
Ireneusz Matuszewski

Załączone pliki



#38 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 11 czerwiec 2008 - 18:16

wszystko by było ladnie i pieknie gdyby nie te.... nalejki...

o ile logo firmy w postaci naklejki rozumiem to opis parametrow kija w postaci naklejki wzbudza we mnie pewne zgorszenie... ale to tylko moj gust, ktory jest tylko jednym w wielu wielu na rynku...

#39 OFFLINE   iREK

iREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 11 czerwiec 2008 - 19:25

Witam,

Pablom- rzeka gdzie lapiemy jest duzo szersza od Bugu wedka zatem troche dluzsza zeby dorzucic do kipieli gdzie potrafia stac pstragi :D

Moje drewno bedzie takie:

............

Albo takie:

......................


Jak widac wykonawcy muchowek tez nie proznuja. Moja nowa bedzie miala nawet rezonans :D Zobaczymy czy sie do czegos przyda.

Pozdrawiam,

Bujo



Bujo, rezonans muchówce jest potrzebny jak wiadomy narząd na łokciu.
Jedynym nośnikiem przekazującym brania jest linka a w przypadku suchej wzrok.
Chyba, że to żart był...
pozdrawiam
iREK


#40 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 11 czerwiec 2008 - 19:49

Witam,

@iREK,

Moze i masz racje ale taki moj wybor i tyle. Czy moze sie przydac- mysle ze tak chociazby przy bardzo dalekich rzutach gdzie latwiej bedzie wyczuc linke.

Zobaczymy juz niedlugo :D

Pozdrawiam,

Bujo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych