Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Canon EOS 1100D, warto wymieniac?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2063 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 19 styczeń 2014 - 22:33

Witam wszystkich,<br /><br />Od 1,5 roku uzywam ww. Aparacik. Glownie to aparat wedkarski i jako pierwsze lustro jest calkiem przyzwoity. Pytanie do bardziej obcykanych kolegow, warto wymieniac na jakis drozszy sprzet? Jak tak to na jaki? Moze tylko jakis przyzwoity obiektyw wystarczy? Wiadomo im wyzsza cena tym wyzsze ryzyko nad woda. Jakos nie bardzo wiem czy jakis inny sprzecik powiedzmy tak do 600€ bedzie jakos powalajaco lepszy? Mam 2 opcje albo nowe lustro albo go pro 3 :D<br />Tak jak pisalem glownie to aparat wedkarski ale czasem cykne jakies fotki z wiekszych imprez, spacerki z rodzinka itd. Typowa amatorka ;)

#2 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 19 styczeń 2014 - 22:56

Według mnie powinieneś zainwestować w szklarnie.
  • Predatorhunter lubi to

#3 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 19 styczeń 2014 - 23:11

..to podstawa... nawet fx na kicie da kiepski obrazek...


  • Predatorhunter lubi to

#4 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2063 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 19 styczeń 2014 - 23:30

Ok, juz jestem dalej jak bylem. Macie jakies konkretne pomysly? Pasowalo by mi cos w miare uniwersalnego. Mowicie ze z lepszym szkielkiem roznica bedzie mocna zauwazalna?

#5 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 19 styczeń 2014 - 23:39

witam. Miałem podobny dylemat i wymieniłem za dopłatą 1000-kę na eos-a 700d,z tym że mam kilka szkiełek. chodziło mi o lepsze parametry ISO(12800) i nowa matryca reszta jest podobna nawet budowa.


  • Predatorhunter lubi to

#6 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 19 styczeń 2014 - 23:42

Kamilu, wydaje mi się, czego oczekujesz od aparatu i jak blisko się z nim "zaprzyjaźniłeś". Bo nowa pucha wcale nie gwarantuje lepszych ujęć...Jesteś pewny, że wyciągnąłeś z niego już max?


  • Predatorhunter lubi to

#7 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2063 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 19 styczeń 2014 - 23:49

No mysle ze tak. Kombinowalem z nim duzo i chce aktualnie nieznacznie poprawic jakosc. Szklo o innych parametrach od standardowego 18x55. Ogolnie nie jestem jakims fanatykiem i nie mam zamiaru podpisywac fotek "gugcio photography" czy cos w tym stylu. Poprostu powoli zaczelo mi cos brakowac w moich fotkach.
  • Homegeon lubi to

#8 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 20 styczeń 2014 - 00:45

Kup stałkę...coś do portretu. 30mm aps-c da ekwiwalent ok 50mm pełnej klatki czyli mniej więcej to dowodzi ludzkie oko- dobra opcja do fotografi wędkarskich! Ja działam na bagnecie A także konkretnych szkieł nie podam ale przykręciłem sigme 30 f1.4 i tak już wisi dłuższy czas. Obiektyw robi dużą różnicę, myślę że na tyle dużą by zrobić słabą puszką z dobrym szkłem lepsze( choć to pojęcie bardzo względne)zdjęcie niż jakimś wykręconym w kosmos EOSem z plastikowym kitem.
  • Predatorhunter lubi to

#9 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 20 styczeń 2014 - 09:17

Kup jasne 24mm ( uważaj z Sigmami,często trzeba je korygować serwisowo pod puszkę) lub jasnego zooma. Za swojej strony polecam Tamrona 17-50/2.8.
  • mifek i Predatorhunter lubią to

#10 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1780 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 20 styczeń 2014 - 09:34

Tak jak kolega wyżej, uważaj z Sigmą one nie lubią się z Canonem, Tamron już jest lepszy pod tym względem. Lepiej zainwestować w lepsze szkło niż w puszkę, na to zawsze przyjdzie pora,  dobre szkło to podstawa.


Użytkownik Andru77 edytował ten post 20 styczeń 2014 - 09:34

  • Predatorhunter lubi to

#11 OFFLINE   siwek219

siwek219

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:ROBERT

Napisano 20 styczeń 2014 - 09:38

Podepnę się pod temat bo sam szukam lepszego szkła do wypraw na ryby .Mocno się zastanawiam nad propozycją Patu czyli Tamron 17-50 vc. Trochę czytałem o tym szkiełku tylko się obawiam problemu z FF/BF podobno trafiają się często takie obiektywy .Chciałem zamówić przez internet ale chyba lepiej jechać z puchą i przymierzyć.Co do stałki to jakiś konkretny model polecicie pod nikona d3200?



#12 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 20 styczeń 2014 - 09:57

Mam Nikon Nikkor AF Micro 60 mm f/2.8D tanio do oddania w dobre ręce.

#13 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 20 styczeń 2014 - 11:30

Podepnę się pod temat bo sam szukam lepszego szkła do wypraw na ryby .Mocno się zastanawiam nad propozycją Patu czyli Tamron 17-50 vc. Trochę czytałem o tym szkiełku tylko się obawiam problemu z FF/BF podobno trafiają się często takie obiektywy .Chciałem zamówić przez internet ale chyba lepiej jechać z puchą i przymierzyć.Co do stałki to jakiś konkretny model polecicie pod nikona d3200?


Foto-negatyw z allegro, czyli Cichomski i po sprawie. Zanim sprzeda szkło,testuje pod kątem ff/bf i ostrości na pełnej dziurze. Polecam!
  • Matrix lubi to

#14 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2063 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 20 styczeń 2014 - 11:31

Dziekuje wszystkim za cenne rady, juz wiem za czym sie bede rozgladal. ;-)

#15 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 20 styczeń 2014 - 11:35

..a i tak btw,mianem wersje bez VC teraz ze stabilizacją. Obrazek ten sam, cena filtrów i szkła juz nie. Chyba nie warto dopłacać, chyba ze robisz architekturę w kiepskich warunkach...

#16 OFFLINE   siwek219

siwek219

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:ROBERT

Napisano 20 styczeń 2014 - 11:42

Czyli brak stabilizacji nie będzie wpływał na jakość zdjęcia dodam że przeważnie fotki strzelam z ręki? Cena niby 300zł róznicy między vc a zwykłym no ale filtry jak piszesz.



#17 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 20 styczeń 2014 - 11:44

Stabilizacja przy 50mm jest zbędna...

#18 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 20 styczeń 2014 - 13:12

Tego Tamronika 17-50 miałem przyjemność wykorzystać kilkukrotnie pod D90- bardzo fajne combo. Szkiełko super jasne. Za mną chodzi to szkiełko+D5100, bo z tego co pamiętam, to silnik AF ma w sobie, więc body może być bez. Ale na liście najpilniejszych wydatków musi niestety być dość daleeeeeko :(

 

Kamilu, pytałem o to "rozgryzienie" aparatu, bo sam po sobie wiem, że trzeba czasem czasu i wielu prób, żeby wyciągnąć jak najlepsze foty. Niby zwykłym i wcale nie najnowszym aparatem focę, a zdjęcia wychodzą naprawdę dobre ;) (skromny :D )A lusterko by się chciało, bo o GO się rozchodzi... ;)

 

Pozdrówka

Kamil


Użytkownik Kamil Z. edytował ten post 20 styczeń 2014 - 13:12

  • Predatorhunter lubi to

#19 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 20 styczeń 2014 - 14:07

Witam. Odnośnie tamrona , zgadzam się z tym że jasny. Tylko mój jest zbyt głośny. Nie wiem czy tylko ten popiskuje czy to ich wada.  



#20 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 20 styczeń 2014 - 14:21

Dziekuje wszystkim za cenne rady, juz wiem za czym sie bede rozgladal. ;-)

Kamilu taka moja mała rada....zakup sobie jasną stałkę ;) ...powiedzmy 50 lub 24 mm przy świetle 1.4...na poczatek najlepiej używkę w dobrym stanie ....a obiecuję, że przeniesiesz swoje fotografie w inny wymiar ;)....nawet na słabej puszcze :D ....a taka 50/1.4 kosztuje nowa!!! ok. 1500 zł a szkło bardzo fajne...osobiście używam 50/1.2 , ale tą 1.4  też mam  i często fociłem...i muszę powiedzieć, że o ile w kulturze pracy różnica i przede wszystkim w cenie jest zauważalna..... o tyle w obrazku już nie  ;) 

 

...pamiętaj, że puszki zmieniasz co jakis czas....dobre szkła przeważnie zostaja...jak ulubione wedki ;)

 

Jeśli ktoś chciałby kupić pewne używki to polecam ten komis http://www.interfoto...dukty&id=50&b=0

 

 ....przerobiłem już kilka szkieł od nich i  z czystym sumieniem polecam...trzeba szukac najlepiej takich z oceną 4, 5 lub nawet 6

 

 

....zgodze się z Patrykiem odnośnie sigmy....wiekszość po zakupie od razu leci do serwisu na kalibracje....przerabiałem kiedyś 50-150 i 150-500 i takiego badziewia dawno nie widziałem....nie polecam również 50/1.4 sigmy....do canononowskiej ma daleko ;)

 

....tamrona 17-50 polecam :)

 

 

....zapomniałem, że nie polecam również sigmy 30/1.4  i 70-200/2.8 ze stabilką....kolejna lipa ,która lepiej wyglada niz działa


Użytkownik czocho edytował ten post 20 styczeń 2014 - 14:34





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych