Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Canon EOS 1100D, warto wymieniac?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 20 styczeń 2014 - 15:59

co z tego , że Tamrony są "teoretycznie" jasne, jak najczęściej trzeba je skręcać do 5,6 i ciaśniej, aby były w miarę ostre :) miałem nie polecam, lepsza stałka już 1,8

a nad wodę do "fotoreporatorzu" np. 24-105 f/4 IS L lub 70-200 f/4 IS L, oczywiście można dalej, ale to już inne pieniądze


Użytkownik bazyloss edytował ten post 20 styczeń 2014 - 16:02


#22 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 20 styczeń 2014 - 18:43

Witam, zanim zainwestujesz w szklo, moze warto spr. aparat na roznych trybach. Warto spr. ustawienia na trybach manualnych, ostrzenie, pomiar swiatla itp. Jest tego troche, lustro samo dobrej foty nie zrobi  ;) ...zwlaszcza na "auto". 


  • jasienieznam lubi to

#23 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 20 styczeń 2014 - 18:57

Witam wszystkich,<br /><br />Od 1,5 roku uzywam ww. Aparacik. Glownie to aparat wedkarski i jako pierwsze lustro jest calkiem przyzwoity. Pytanie do bardziej obcykanych kolegow, warto wymieniac na jakis drozszy sprzet? Jak tak to na jaki? Moze tylko jakis przyzwoity obiektyw wystarczy? Wiadomo im wyzsza cena tym wyzsze ryzyko nad woda. Jakos nie bardzo wiem czy jakis inny sprzecik powiedzmy tak do 600€ bedzie jakos powalajaco lepszy? Mam 2 opcje albo nowe lustro albo go pro 3 :D<br />Tak jak pisalem glownie to aparat wedkarski ale czasem cykne jakies fotki z wiekszych imprez, spacerki z rodzinka itd. Typowa amatorka ;)

GoPro...zdecydowanie! Da Ci z pewnoscią dużo więcej zabawy, a i niezłe zdjecia z tego wyciągniesz.

 

Gdyby jednak miało być lustro, to jak nie jesteś przywiązany do Canona to polecam np. Nikon D5100 + 18-105VR za <500€ .

Mieścisz się w podanym budżecie i masz super zestaw na wyprawy wędkarskie i "ogólnego zastosowania".

Później (lub jeszcze lepiej od razu) dokupisz do tego portretówkę 30/1.8 lub 50/1.8 w cenie 150€ i voila! :)

 

PS. I żeby nie było... jestem zatwardziałym użytkownikiem Canona ;)



#24 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 20 styczeń 2014 - 19:20

Z tymi fotkami z gopro to bywa różnie...szczególnie podwodnymi ;)​żeby mieć żylete musi byc swiatlo bo po czasie leci...i w efekcie jest duzo zdjęć nieostrych......porównywalne do fotek z lepszych "optycznie" smartfonów

Gopro to najlepsza tego typu maszyna, ale pamietajmy, że do FILMU ;)



#25 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 20 styczeń 2014 - 19:32

GoPro...zdecydowanie! Da Ci z pewnością dużo więcej zabawy, a i niezłe zdjecia z tego wyciągniesz.

niezłe = akceptowalne (zależy tylko kto, jaki ma próg "akceptowalności :))

 

Z tymi fotkami z gopro to bywa różnie...szczególnie podwodnymi ;)​żeby mieć żylete musi byc swiatlo bo po czasie leci...i w efekcie jest duzo zdjęć nieostrych......porównywalne do fotek z lepszych "optycznie" smartfonów

Gopro to najlepsza tego typu maszyna, ale pamietajmy, że do FILMU ;)

tyż prawda...

 

Moim zdaniem fajne zdjęcie to nie zawsze "żyleta", częściej jednak ważniejsze są "emocje"!

 

EDIT: po przeczytaniu posta poniżej, przyznaję @czocho rację... jeżeli tak to wygląda w słabym świetle to do foto "średnio" się nadaje ;)


Użytkownik Jano edytował ten post 20 styczeń 2014 - 21:00


#26 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 20 styczeń 2014 - 20:44

Masz Jano całkowita rację ;) trochę żle sie wyraziłem :D ...nie chodzi o super ostrość, ale o całkowity jej brak + poruszony obraz kiedy brakuje nam światła...pamietaj ,że nie ma manuala i wraz ze spadkiem poziomu swiatła wydłuża się czas naświetlania ...kiedyś nawet po zachodzie słońca próbowałem patentu z doświetlaniem latarką czołową, ale efekt tez lipny jak np ta tych fotkach ;)

Załączony plik  wobi1.jpg   17,08 KB   6 Ilość pobrań

Załączony plik  wobi2.jpg   16,84 KB   6 Ilość pobrań

Załączony plik  wobi3.jpg   18,21 KB   6 Ilość pobrań

 

....sorry dla poszukiwaczy miejscówek po kepach trawy ;) i dla fetyszystów hdrowej fotografii :P 



#27 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 20 styczeń 2014 - 21:39

co z tego , że Tamrony są "teoretycznie" jasne, jak najczęściej trzeba je skręcać do 5,6 i ciaśniej, aby były w miarę ostre :) miałem nie polecam, lepsza stałka już 1,8
a nad wodę do "fotoreporatorzu" np. 24-105 f/4 IS L lub 70-200 f/4 IS L, oczywiście można dalej, ale to już inne pieniądze

Bazyllos,chyba trafiłeś na odrzut skoro miałeś mydło na 2.8...fakt,ze trzeba go przymykać ale raczej że względu na GO. Z tym 70-200 to poradziłeś koledze...szczególnie przyda się na pływadle:P:);). Szeroka,jasna, systemowa stalka to majątek (mowa o 20-24mm),35mm dobre na brzeg...na makym pontonie,lodce będziesz kadrował zza burty ;)
  • popper lubi to

#28 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 20 styczeń 2014 - 22:39

miałem mydło, był regulowany i dalej miałem, ale nie tylko ja, kumpel też, a i wystarczy poczytać na forach

 

70-200 jest bardzo często używanym obiektywem w reportażu przyrodniczym, praktycznie każdy znany mi osobiście lub nie fotograf przyrody go ma (tyle, że 2,8)

 

dawno zauważyłem i nie tylko ja, że w terenie jeśli chcemy zrobić foto "czemuś" a nie mdły krajobraz zachodzącego słońca - bleee, to ogniskowe przeważnie są powyżej 50mm i więcej, ale fakt, że zapomniałem, że to ma nie być pod pełną klatkę, jakoś już nie mogę się przestawić, a faktycznie 112mm w dole, to może być trochę za dużo

 

jeśli ktoś chce robić krajobrazy albo biegać , to każda stałka będzie super, nawet te poniżej 1000zł potrafią zaskoczyć czy nawet wgnieść w ziemię w porównaniu z kitowymi szkłami

 

oprócz tego, że dają bardzo dobrą lub znakomitą rozdzielczość i oddanie barw, to mają wspaniałą plastykę


Użytkownik bazyloss edytował ten post 20 styczeń 2014 - 22:41

  • jasienieznam lubi to

#29 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 20 styczeń 2014 - 23:53

 

 

70-200 jest bardzo często używanym obiektywem w reportażu przyrodniczym, praktycznie każdy znany mi osobiście lub nie fotograf przyrody go ma (tyle, że 2,8)

 

Kamilu fakt, że to szkło podstawowe....jeżeli nastawiasz się na fotografowanie ;) ...polecam spróbowac rzecznego spinningu i kilometry z buta...z podpiętym 70-200/2.8 pod fx z gripem....ja spróbowałem...nie polecam :D  jak wędkować to nie fotografowac ...takimi szkłami....liczy się waga, gabaryty chyba ,że wędkujemy na łodzi-pontonie...wtedy można zabrać cała torbę :D

70-200 na swietle 4.0 nie jest z tych najtańszych, ale i nie jakiś super...poza tym długa ogniskowa lubi być przymknięta lekko przysłoną, żeby nie było zbyt płytko... jak dojdzie do tego wieczór ;) odczuwa sie za małą jasność obiektywu...nie mówiac o uniwersalności zastosowań ;)

 

50mm i poniżej ;)pamietajmy to ma chodzić na cropie, także im szerzej tym lepiej :P



#30 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 21 styczeń 2014 - 01:07

tak jak pisałem, nie zlukałem, że to ma być pod APS-C :), ale 70-200/f4 jest stosunkowo małym obiektywem, lekkim i robi bardzo dobre fotki

 

ale wg mnie najlepszym wyjściem dla wędkarza jest jednak zoom, dlatego poleciłem również 24-105 , który potrafi być już przy pełnej dziurze ostry, ma przyzwoitą plastykę i na APS-C da bardzo fajny zakres ogniskowych (38-168) , miałem na cropie, mam na pełnej klatce i spisuje mi się (i nie tylko mi) idealnie jako obiektyw spacerowy

 

a na ryby nie ma to jak dobra małpka np. Fujifilm XF1 - mogę wrzucić link do zdjęć nim zrobionych, bardzo fajnie jak na małpkę


Użytkownik bazyloss edytował ten post 21 styczeń 2014 - 01:18


#31 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 styczeń 2014 - 14:14

<...> Jakoś nie bardzo wiem czy jakis inny sprzecik powiedzmy tak do 600€ bedzie jakos powalajaco lepszy? <...>

hmmm, czyżby koledzy trochę popłynęli... ;)



#32 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 21 styczeń 2014 - 14:22

dlatego skupiamy się na szkłach, bo w body to tak naprawdę jest pewna przepaść i wielkiej różnicy nie ma, dopiero 7D (ale zupełnie nie wart tych pieniędzy - miałem nie polecam) albo 5D markII / 6D

 

więc lepiej dokupić lepsze szkło



#33 OFFLINE   dru

dru

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaNieporęt
  • Imię:Darek

Napisano 21 styczeń 2014 - 17:53

Polecam zakup nowego obiektywu, do tego body będzie ok Tamron 17-50 . Sam takiego używam z Canonem - taki bez mydła :-)

Mając jeszcze 24-105 IS ogarniesz wszystko (no prawie :-)). 


Użytkownik dru edytował ten post 21 styczeń 2014 - 18:00


#34 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2063 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 21 styczeń 2014 - 21:37

Jeszcze raz wielkie dzieki panowie. Bede celowal w jakis polecony przez was uniwersal. Mysle nad czyms pokroju 28-105 jako taki uniwersal. Dobrze kombinuje?

#35 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 21 styczeń 2014 - 21:40

...patrząc na Twoje zdjęcia ja bym zjechał z ogniskową...



#36 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2005 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 21 styczeń 2014 - 21:56

Wężyk spustowy 2 poziomowy i będą Ci wychodzić fajne ostre zdjęcia na auto i kitowym obiektywie z AF. Samowyzwalacz w Lustrzance często łapie ostrość od razu po wciśnięciu spustu i ją trzyma niezmiennie. Ja tak miałem w swoim 20 D.


Użytkownik Forecast edytował ten post 21 styczeń 2014 - 22:03


#37 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2063 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 21 styczeń 2014 - 22:09

No wiekszosc fotek klikam na samowyzwalaczu lub z bardzo bliska. Bedzie trzeba bedzie sie mocno zastanowic zebym wybral cos co mi bedzie sluzyc.

#38 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 22 styczeń 2014 - 13:03

Jak z "bardzo bliska" to szeroki kąt jak najbardziej. Przy ciut za szerokim kadrze zawsze łatwiej wycropowac w PSujce ;)

#39 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 24 luty 2014 - 18:31

Za niektórymi kolegami - puszkę bym zostawił,następnie skupił się na technice a potem kombinowałbym z obiektywami / zakładam że jak obiektywy to zostaję w systemie bo inaczej wygenerujęsz dosyc spore straty finasowe / pozatym focić i analizować fotki swoje i innych a wyniki przyjdą.


  • Sebalos lubi to

#40 OFFLINE   Artur Z.

Artur Z.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2014 - 13:07

Na łódkę Tamron 17-50 2,8 , posiadam ten obiektyw 2 lata i świetnie się spisuje z kilkoma puszkami Canona , na łódkę będzie w sam raz , obiektyw jest bardzo głośny , jak go kupiłem trochę mi to nie pasowało ale nie służy do zdjęć z ukrycia więc jest ok.

Ja nie używam na łódce lustrzanki , idealnie sprawdza mi się Canon G12 zamocowany super clamp manfrotto do burty łodzi.


  • Predatorhunter lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych