Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tanie linie i Irlandia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 17 styczeń 2006 - 10:40

Wybieram się niedługo na kilka miesięcy do Irlandii. Czy macie jakieś doświadczenia z przewozem wędek liniami Centralwings? Człowiek w BOK nie wiedział w sumie o co chodzi i odesłał mnie do Urzędu Celnego...
I druga sparawa łowiliscie rybki w Irlandii?

#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 17 styczeń 2006 - 10:43

Centralwings jest ok. Jedzenie możesz sobie kupić na pokładzie. Poza tym plus jest taki, że odlatują z Okęcia a nie z jakiegoś bocznego toru.

Mam kolegę, który jest Irlandczykiem i wielkim miłośnikiem wędki. Napisz coś więcej to zapytam go i wstawię odpowiedź (gdzie, jakie ryby Ciebie interesują itd.).

Pozdrawiam
Remek


#3 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 17 styczeń 2006 - 11:24

Będę mieszkał na pd-zach. w miejscowości Dingle.

#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 17 styczeń 2006 - 11:35

A rybki jakie Ciebie interesują?

Pozdrawiam
Remek


#5 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 styczeń 2006 - 11:48

Jak pyta @Tpe to pewnie najbardziej interesują go pstrągale.
A tych w Irlandii jest dostatek... :D

#6 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 17 styczeń 2006 - 13:44

Pewnie, że pstrągi, ale i szczupak metrówka na Slidera

#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2006 - 10:08

Ja lecialem kiedys Wizzair i byl problem z przewozem wedki. Tzn. problemu by nie bylo gdyby trafila do luku bagazowego. Z tego co sie orientuje problem lezy nie tylko w regulaminie linii lotniczych, ale takze w prawie lokalnym. W niemczech po prostu nie chceili mnie przepuscic z wedka jako bagazem podrecznym przez bramke.
Tak ze lepiej od razu zaopatrz sie w dobra tube, zeby nie bylo przykrej niespodzianki na lotnisku.

Mam nadzieje ze po powrocie z wyprawy zdasz relacje jak bylo? Mysle o Irlandii jako jednym z celów wakacyjnych w przyszlych latach, a zawsze lubie rzucic jakas wedeczke do walizki

pozdrawiam

#8 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 18 styczeń 2006 - 10:19

Centralwings nie chce nawet zabrać wędek do luku bagażowego...Mam dwie opcje: kupić kije na miejscu albo wysłać moje pocztą. Relacje z pobytu mam nadzieję będę Wam zdawać na bieżąco. A zacznę połowy w Irlandii od makreli. Zresztą sami zobaczcie, gdzie będę łowił:
http://www.vacationk....com/Dingle.htm

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 styczeń 2006 - 10:23

Witaj,

News od mojego kolegi. Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej daj znać. On na prawdę chętnie pomoże.

Sorry for not getting back sooner. Dingle is in the south west of Ireland in the county of Kerry and very beautiful country. A lot of water and its famous for Salmon, Sea Trout, Brown trout and Shark. I have no doubt Pike would be very prevalent in the lakes too. I personally wouldn’t go to the dingle peninsula for freshwater fishing as there is better fishing in the main lakes. Its all good really. Infowing also shows Pike waters.
Coarse fishing in Ireland is free in most Waters. Pike falls under coarse fishing. I would be very surprised to find a water in Kerry where they would charge you to fish for Pike.
All sea fishing is free but you obviously pay to charter.
I havent fished down there since I was 14 so its all probably washed away by a tsunami or something :D. Wish the guy all the best. If he is Polish he will be made very welcome.

Shark

http://www.sea-angli...ats - kerry.htm

Salmon

http://www.irelandfl...ms_fishing.html

Infowing - great database for individual rivers and lakes in Ireland
http://www.infowing.ie/waterway






#10 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2006 - 10:53

@Tpe,

jest i na to metoda - kup sobie jakis tani kijek telskopowy i wrzuc do walizki. Albo jakis travel w 4-składzie. Nie uwierze zeby w walizce nie dali przewiezc ????

pozdrawiam

#11 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 styczeń 2006 - 10:56

Friko

Jak moga nie dac przewiezc w walizce? W walizce mozesz noze kuchenne wozic. Oczywiscie jak to idzie na bagaz.... :unsure:


Guzu

#12 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2006 - 10:58

Też tak mi sie wydaje :unsure:

#13 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 18 styczeń 2006 - 11:31

Dzięki Remek, na te rekiny muszę zabrać solidne stalki

#14 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 18 styczeń 2006 - 11:47

Zamówiłem już teleskop Balzera 270/40g.

#15 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2006 - 11:51

A zmiesci sie do walizy? Ile ma po zlozeniu? Ile skladow/przelotek? Wbrew pozorom wedki teleskopowe bywaja czasem dosyc dlugie...

#16 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 18 styczeń 2006 - 12:17

Powinno się zmieścić - 67 cm

#17 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 29 styczeń 2006 - 18:47

Jak bylismy w Hiszpanii, mielismy Bazooke. Nikt z niej nic nie ukradl - bo o to, ze przezyje transport, bylem spokojny. Jednak musielismy doplacic za bagaz specjalny.
Jezeli wlozysz teleskop do walizki, to musisz zalozyc, ze moze zdarzyc sie kradziez. :( Ubezpiecz bagaz dodatkowo i zachowaj kwit zakupu wedki i czego tam jeszcze. Jak Ci skradna, to dostaniesz odszkodowanie, a wedke kupisz na miejscu.
Niedawno za..li mi belgijska czekolade, co ja dla córki wiozlem :( Ale tego sie nie ubezpiecza, ryzyko wkalkulowane.
Aha - i lepiej, zeby walizka byla plastikowa, a nie z materialu. Na lotniskach jest taka jazda z bagazem...

#18 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 29 styczeń 2006 - 20:34

Witam. Ja leciałem tanimi do Szwecji i też miałem bazooke a wniej 6 wędek i czujka od sondy na statywie/wyjazd prywatny/. Po nadaniu na bagaż szukali mnie po lotnisku bo niepodobało im się prześwietlenie.Musiałem im otworzyć/zamknięte na kłódeczkę/bo niewiedzieli co to jest ta czujka.Natomiast w walizie nie podobało im się zbyt dużo ołowiu/główki/. Dopłat nie musiałem robić.POZD.Jans

#19 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 30 styczeń 2006 - 15:59

Ja lecialem kiedys Wizzair i byl problem z przewozem wedki. Tzn. problemu by nie bylo gdyby trafila do luku bagazowego. Z tego co sie orientuje problem lezy nie tylko w regulaminie linii lotniczych, ale takze w prawie lokalnym. W niemczech po prostu nie chceili mnie przepuscic z wedka jako bagazem podrecznym przez bramke.
Tak ze lepiej od razu zaopatrz sie w dobra tube, zeby nie bylo przykrej niespodzianki na lotnisku.

W Wizzair nie ma problemu jeżeli nada się wędki na bagaż. Jedynie mogą skasować dodatkowe 25 Euro za tubę - niezależnie z iloma wedkami, za nadgabarytowy bagaż. Mnie nie skasowali ani w Polsce ani w Szwecji. Tuba byla zrobina z rury kanalizacyjnej PCV i zawierala 10 wędek. Balem się , że jak wejdę z tym na lotnisko to pomyślą , że to bazooka B) Ale obylo się bez strzelaniny.


#20 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 styczeń 2006 - 16:17

@Klon,

witaj na naszym forum! Zapraszam do wymiany doświadczeń. :D