Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na sandacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
640 odpowiedzi w tym temacie

#621 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów

Napisano 20 maj 2024 - 10:35

Chodzi mi po głowie nowa wedka na sandacza, aktualnie posiadam inazume pro zander 198 do 32.
Wsumie z niej jestem zadowolony ale wiadomo zawszę chce się coś szybszego, lżejszego..
Miałem też wersję do 22g i była trochę zbyt delikatna, przy większym sandaczu lub małym sumiku brakowało mi mocy.
A teraz konkrety, łowię tylko z opadu, lekko - glowki 6-10g max 12g sporadycznie + gumy 10-20g.
Szukam wędki w 1 kawalku do 2m, budżet powiecmy 600zl, wedka nie musi być nowa.
Myślałem może o td 198 cxt 7-28 lub może jaki major?

#622 OFFLINE   jakub75

jakub75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaOtrębusy
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kacprzak

Napisano 20 maj 2024 - 10:42

Chodzi mi po głowie nowa wedka na sandacza, aktualnie posiadam inazume pro zander 198 do 32.
Wsumie z niej jestem zadowolony ale wiadomo zawszę chce się coś szybszego, lżejszego..
Miałem też wersję do 22g i była trochę zbyt delikatna, przy większym sandaczu lub małym sumiku brakowało mi mocy.
A teraz konkrety, łowię tylko z opadu, lekko - glowki 6-10g max 12g sporadycznie + gumy 10-20g.
Szukam wędki w 1 kawalku do 2m, budżet powiecmy 600zl, wedka nie musi być nowa.
Myślałem może o td 198 cxt 7-28 lub może jaki major?

 

Koniecznie przetestuj tego CXT, czy będziesz czuł opad przy 6 gramach główki. Jak większośc Dragonów ta seria jest niedoszacowana, choć świetna.



#623 OFFLINE   Gad1979

Gad1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 20 maj 2024 - 11:37

Polecam Ci IXFS73MLXF wersję na rynek USA. Łowiłem kijami takimi jak Mikado Komisori, Dragon pro guide, St. Croix LES,starszą wersjią St.croix xtreme i wieloma innymi i IXFS73MLXF przebija je wszystkie. Kij jest tak inny i świetny że nie jestem w stanie opisać jego akcji.

#624 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów

Napisano 20 maj 2024 - 14:15

Chyba budżet nie ten i z dostępnością problem
  • Alexspin i Sebulba lubią to

#625 OFFLINE   Marcin70

Marcin70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 20 maj 2024 - 17:33

Może:

https://konger.com/p...1393172150.html

 

Jest jeszcze wersja 198/6-25g.


Użytkownik Marcin70 edytował ten post 20 maj 2024 - 17:38

  • Alexspin lubi to

#626 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 maj 2024 - 20:32

Polecam blank MHX P844. Jednoskład czy dwuskład to już kwestia osobistych preferencji. Sam mam kij na tym blanku. Na początku nie polubiłem się z nim ale teraz już doceniam. Była to moja pierwsza sandaczówka, obecnie służy jako zapasowa na trudne warunki pogodowe gdy casting już nie daje rady. 

 

Ciekawy blank, przez producenta opisany jako Jerk Baits, Poppin' Cork, Shakey Head, Top Water. Co tylko pokazuje, że nadaje się również do twitcha, popperów. Czuły, z dużym zapasem mocy, akcja x-fast. Szczytówka bardzo spolegliwa od połowy zaczyna się beton. 


Użytkownik pablo edytował ten post 25 maj 2024 - 20:34


#627 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1635 postów

Napisano 25 maj 2024 - 21:30

Ano właśnie. Ten szczyt zbyt delikatny, a beton na dole powoduje, że masz pół wędki do dyspozycji. Mam, używałem dopóki nie doszedłem do wniosku, że to nie mój ideał. Tomek
  • S.N. lubi to

#628 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 25 maj 2024 - 21:53

Tomek, to może kraag elite ?


  • Sebulba lubi to

#629 OFFLINE   Sebulba

Sebulba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:S

Napisano 25 maj 2024 - 22:00

Mam kraag elite, do 12lb fajny kij. Jeszcze nie łowiłem nim sandaczy ale szczupaki nawet ledwo wymiarowe i okonie czuć bardzo fajnie. Blanka tani i godny polecenia w tej cenie.
  • S.N. lubi to

#630 OFFLINE   UncleZin

UncleZin

    Forumowicz

  • Bloggerzy
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaSkandynawia, 4eva!
  • Imię:Tommy

Napisano 26 maj 2024 - 10:00

Ja polecam W6 finesse shada na zedy,10-28 7'4'' MH - cena jaka to nie wiem ;P



#631 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów

Napisano 26 maj 2024 - 14:03

Miałem brać team dragon cxt 198 a kupiłem batsona isb781 :D
  • Darek_W lubi to

#632 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 maj 2024 - 22:05

Ano właśnie. Ten szczyt zbyt delikatny, a beton na dole powoduje, że masz pół wędki do dyspozycji. Mam, używałem dopóki nie doszedłem do wniosku, że to nie mój ideał. Tomek

Bo wiesz, wędzisko dobiera się do przynęty, techniki, warunków połowu a u nas zostało to zredukowane do gatunku ryby. I później masz wątki "wędka na sandacza", "wędka na szczupaka".  Z czego to wynika? Z nieznajomości tematu. Ktoś myśli, ze jedną wędką obleci cały temat, a nie obleci.  


  • MajKar lubi to

#633 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5004 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 29 maj 2024 - 09:29

Polecanie czy używanie dobrego sprzętu nie jest szpanem. Jeśli podchodzimy do wędkarstwa możliwie najlepiej jak potrafimy to używamy najlepszych rozwiązań.  


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 29 maj 2024 - 13:14


#634 OFFLINE   cinek1979

cinek1979

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Marcin

Napisano 29 maj 2024 - 10:24

Wędkuję blisko 40 lat , zaczynałem od najprostszych rozwiązać - szklane spiningi i 3 częściowy bambus ale wędkarstwo traktuję jako moje hobby które rozwijam a wraz z rozwojem przechodziłem na wędki bardziej wyspecjalizowane , droższe , teraz mam kije z pracowni... nie po to by sie nimi chwalić - uzbrojone dobrze ale dyskretnie  , kije juz mocno sprecyzowane pod metodę , przynęty i ryby na które poluję .

ale bez problemu nad wodą podaruję kilka moich woblerów młodemu koledze po kiju , podpowiem gdzie powinien się ustawić i jak poprowadzić przynętę by złowić  rybę ...i bardziej cieszy nie to jak ten młody kolega zatnie i wyholuje ładnego klenia niż jak ja go złowię.


  • Gadget i Darek_W lubią to

#635 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 29 maj 2024 - 11:14

A ja każdemu z nas życze takiego kolegi nad wodą  :)

W temacie sandaczówki to ostatnio przy zmianie pogody wyjąłem takiego 45 na mojego Prorex’a (teraz tylko z tym kijkiem jeżdżę żeby go poznać) na białego Shadteeza 10cm i wcięty był bardzo ładnie później z zatoczki szczupłego podobnej wielkości. Także ta Daiwa 2,7 5-30 daje radę na sandacze… bardzo czuła, pomimo główki 15g nie miałem wątpliwości że to branie a nie pstryknięcie w kamienie.
W sumie chętnie bym z kimś połowił na Wiśle bo pomimo że mieszkam tu już kilkadziesiąt lat to łowiłem najczęściej na Warcie w okolicach Jeziorska gdzie mamy działkę i nad Wisłą to jakiś taki zagubiony jestem szczególnie przy takim wahaniu poziomu wody  :(



#636 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 29 maj 2024 - 13:15

Panowie, wróćcie do tematu


  • Friko lubi to

#637 OFFLINE   Gad1979

Gad1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 29 maj 2024 - 20:11

Panowie zgadzam się z Wami. Poleciłem nową extreme nie dla szpanu. Sprzedałem wszystkie kije robione od podstaw i przerabiane kije St.Croix w jednej z najlepszych pracowni według mnie. Nie chcę tutaj wymieniac nazwy pracowni bo dalej uważam że jest świetna ale jak rozmawiałem i opisywałem akcję nowej extreme to wyczuwałem zdziwienie. Dlatego uważam że lepiej pozbyć się szafy z arsenałem i kupić jeden bądź dwa kije extreme.

Użytkownik Gad1979 edytował ten post 29 maj 2024 - 20:12


#638 OFFLINE   Sebulba

Sebulba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:S

Napisano 29 maj 2024 - 22:12

Panowie zgadzam się z Wami. Poleciłem nową extreme nie dla szpanu. Sprzedałem wszystkie kije robione od podstaw i przerabiane kije St.Croix w jednej z najlepszych pracowni według mnie. Nie chcę tutaj wymieniac nazwy pracowni bo dalej uważam że jest świetna ale jak rozmawiałem i opisywałem akcję nowej extreme to wyczuwałem zdziwienie. Dlatego uważam że lepiej pozbyć się szafy z arsenałem i kupić jeden bądź dwa kije extreme.


Jakie extreme dokładnie polecisz?

#639 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów

Napisano 30 maj 2024 - 06:26

Polecam Ci IXFS73MLXF wersję na rynek USA. Łowiłem kijami takimi jak Mikado Komisori, Dragon pro guide, St. Croix LES,starszą wersjią St.croix xtreme i wieloma innymi i IXFS73MLXF przebija je wszystkie. Kij jest tak inny i świetny że nie jestem w stanie opisać jego akcji.

A może już trochę połowiłeś i jednak co nieco napiszesz o akcji, o własnościach rzutowych, gramaturze przynęt, rodzaju najlepiej obsługiwanych...no choć troszkę porównania np do Noctissa Nano czy Vegtera Borona bo to teraz, chyba ta liga?



#640 OFFLINE   Gad1979

Gad1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 30 maj 2024 - 08:48

Ciężko opisać tą wędkę.Wydaje mi się że dobrze to zrobił sprzedający na OLX. Trzeba zwrócić uwagę na szczyt który wydaje się jakby był zrobiony jak z plasteliny a akcja całej wędki zmienia się pod rybą i oczywiście doskonałe przekazywanie brań.
Cyt:"są szybkie i sprężyste podczas prowadzenia przynęty, ale wystarczy że siądzie ryba i charakter wędki zmienia się nie do poznania - szczytówka pod rybą pracuje jakby była z domieszką plasteliny - po prostu klei rybę jak zaczarowana i jest bardzo podatna."

Użytkownik Gad1979 edytował ten post 30 maj 2024 - 08:51

  • pablo i Darek_W lubią to