Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kręcioł pod sandacza-bolenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Homegeon

Homegeon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 czerwiec 2008 - 23:26

Jako nowy user, na wstępie wszystkich serdecznie witam :D

Przymierzam się do zakupu kołowrotka, przede wszystkim pod sandacza(główki 20g-30g) oraz bolenia.
dysponuje kwota 400pln, może ciut więcej.

Mam na oku Shimano Stradic FI 4000 oraz DAIWE TIERRA 3000. Kołowrotek będzie używany wraz z kijkiem Dragon Infinity 7-28g
Co o tym sądzicie? możne ktoś ma inne propozycje w podobnej cenie?

Pozdrawiam!

#2 OFFLINE   MichalB

MichalB

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 11 czerwiec 2008 - 23:46

To są raczej wersje mieszczące dużo żyłki. Na jakiej średnicy lince zamierzasz łapać?

Obydwa modele mi sie podobają. Osobiście brałbym Tierre, a do zupełnie lekkich rzeczy Fuego. Jeśli chodzi o stało szpulowce to wole Daiwe.

#3 OFFLINE   Homegeon

Homegeon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 czerwiec 2008 - 23:50

głównie PP 10lb oraz Tuf Line XP 30lb, żyłka 0.20mm

oczywiście zdaje sobie sprawę, że trzeba będzie zrobić ciut podkładu :D lecz mniejsze nie wchodzą w gre

#4 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 12 czerwiec 2008 - 00:40

Witaj :mellow: ...kiedys bralbym Stradicka ...dzis na pewno Tierre ...Daiwa nadal trzyma poziom :D

#5 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 12 czerwiec 2008 - 06:14

Na wstępie autor wątku pyta o kołowrotki na sandacza i bolenia. następnie stwierdza, że nawinie tam plecionki 10, 30 lbs i żyłkę 0,20mm. Tak się zastanawiam jak autor zamierza łowić sandaczyki na plecionkę 30 lbs z użyciem kija do 28 gram?następnie stwierdza, że zastosuje główkę 30 gram do gumy. Czyli całość będzie ważyć około 40 gram.
Coś mi w tym wszystkim nie pasuje.

pozdrawiam :D

#6 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9516 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 12 czerwiec 2008 - 06:38

Andrzeju, to tylko matematyka. Ale autor pytania może mieć 3-4 szpule, do tego młynka i stosować zamiennie. Na bolki i sandacze.
Wiem wiem :D . Królowa nauk nie kłamie ;)

Niewiele wiem o tych młynkach ale...
Osobiście wybrałbym Stradica FI.
Miałem przyjemność obejrzeć ostatnio, nad Odrą, ten właśnie model w wersji 5000. Wspólpracował z Talonem 3,05m c.w. do 60g.
Jest naprawdę solidny kręcioł. Można sądzić, że nieco mniejsza wersja dorównuje mu, jakością wykonania.
Z rozmowy, z właścicielem wynikało, że cały czas łowi ciężko, cokolwiek to znaczy.
Duże woblery, ze sporymi sterami, typu SR i SDR (takie niemal trociowce), w nurcie, guma na 15-25g główce, pleciona 20-30 lb.
Podobno na kołowrotku nie robi to specjalnego wrażenia.
Na mnie zrobiło :huh: . Ale już, tak cięzko, łowię innym sprzętem :lol:

#7 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 12 czerwiec 2008 - 07:08

Pomyśl o Stradicu 4000 FH, jeszcze Made in Japan. FI to już kręcioł z pól ryżowych...co japan to japan, na Allegro mozna go wyrwać za 400-450 PLn, sciągając z JUESEJ zaoszczędzisz jeszcze ze stówaka :lol:

#8 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 12 czerwiec 2008 - 07:49

Waldku to nie chodzi o ilość szpul tylko o masę przynęty, moc linki i ciężar wyrzutowy kija. Ty napisałeś 60 gram, do takiej gumy, a autor piszą o kijku 28 gram. Jak przy takiej grubej plcionce Odra pociągnie taką gumę wraz z plecionką to wiesz jak ten delikatny kijek się wygnie. teraz dołóż do tego 2kg sandacza na końcu warkocza.... :wacko: :wacko: :wacko:

to nie matemytyka tylko praktyka

pozdrawiam :D

#9 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 12 czerwiec 2008 - 07:50

to pewnie do lowienia z brzegu?
widze, ze lajtowcy to na wymarciu juz sa... :(

#10 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 12 czerwiec 2008 - 07:58

Waldku to nie chodzi o ilość szpul tylko o masę przynęty, moc linki i ciężar wyrzutowy kija. Ty napisałeś 60 gram, do takiej gumy, a autor piszą o kijku 28 gram. Jak przy takiej grubej plcionce Odra pociągnie taką gumę wraz z plecionką to wiesz jak ten delikatny kijek się wygnie. teraz dołóż do tego 2kg sandacza na końcu warkocza.... :wacko: :wacko: :wacko:

to nie matemytyka tylko praktyka

pozdrawiam :D



Daj spokoj, to temat o kolowrotku. Niech łowi jak lubi i gdzie lubi. Moze to nie warkocz a zamulone zatoczki :lol: Praktyką sam djdzie do celu.

p.s1 Homegeon, Ja sie na kołowrotkach nie znam, moze Thymallus Ci doradzi :huh: :lol:




#11 OFFLINE   Homegeon

Homegeon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 czerwiec 2008 - 08:08

Na wstępie autor wątku pyta o kołowrotki na sandacza i bolenia. następnie stwierdza, że nawinie tam plecionki 10, 30 lbs i żyłkę 0,20mm. Tak się zastanawiam jak autor zamierza łowić sandaczyki na plecionkę 30 lbs z użyciem kija do 28 gram?następnie stwierdza, że zastosuje główkę 30 gram do gumy. Czyli całość będzie ważyć około 40 gram.
Coś mi w tym wszystkim nie pasuje.

pozdrawiam :D



łowi mi się dobrze tym kijkiem przynętami o takiej masie i takimi linkami nie potrzebuje póki co cięższego (fakt nie dodałem, że kijek jest źle opisany - zaniżone cw):D w każdym razie taka waga zestawu już jest sprawdzona z Shimano Super GT wiec o to się nie martw.

no to jest 2-2 :mellow:

Wiem, że FI to już jest produkt malezyjski lecz czy to
rzeczywiście wpływa na jego jakość i trwałość ?

Marcelinho
Dowcip Ci sie wyostrzył :mellow: :lol:

#12 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 12 czerwiec 2008 - 09:07

Homegeon@ drobne wyjaśnienie.

Mój post zawierał zwykłą refleksję do twojego pytania. Natomiast pisanie o moim zmartwieniu z tego powodu jest bardzo dużą nadinterpretacją. Dla mnie to możesz sobie łowić te sandacze i bolenie nawet na wklejankę jak ci pasuje. Mnie nic do tego.

pozdrawiam :D

#13 ONLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 czerwiec 2008 - 09:46

Homegeon@ drobne wyjaśnienie.

Dla mnie to możesz sobie łowić te sandacze i bolenie nawet na wklejankę jak ci pasuje


Ja łowię wklejaną z korbą Stradic 4000FH dużym powodzeniem, zarówno bole jak i sandały. Nie sprzęt ryby łowi B) Oddalając się jedak od off topica polecam ten model kołowrotka.


#14 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 12 czerwiec 2008 - 10:11

Zostaw sobie tego GT na bolka, a na sandacza dokup Penna Slammera 360 i będzie git ;)

#15 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 czerwiec 2008 - 10:42

Nie znam sie na kolowrotkach na bolenie i sandacze... :D
Rozrozniam za to zestawy lekkie, srednie i ciezkie, tutaj widze, ze chodzi o zestaw sredni, w porywach lekko pół ciezki (zestaw ciezki to dla mnie sumowy - plecionka najmniej 30LBS)

Do tego sredniego proponuje Tierre, do ciezszego Penna Slammera 360, do ktorego juz pasuje plecionka 30LBS.
Ten drugi wytrzyma rowniez wypady na suma i troc/łososia.

Gumo

#16 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 12 czerwiec 2008 - 12:32

Gumo, jak najbardziej masz rację B), ale taka nomenklatura jest dość powszechna. Do grubszego łowienia, czyli głowa 20-30 gram + guma + jeszcze nurt rzeki, zdecydowanie lepszy będzie Penn.

#17 OFFLINE   Homegeon

Homegeon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 czerwiec 2008 - 13:15

Z tym, że te kołowrotki które wymieniłem są dla mnie dostępne w kraju :D co za tym idzie, nigdy nie sprowadzałem niczego zza oceanu, nie mam pojęcia jak się to odbywa i jakie są do tego procedury tak wiec zbytnio tego nie brałem pod uwagę lecz ceny są naprawdę atrakcyjne.

#18 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 12 czerwiec 2008 - 13:25

Wez tylko pod uwagę ze jak zamówisz z za granicy nie będziesz miał gwarancji.

Pozdrawiam

#19 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 czerwiec 2008 - 13:31

Rozwazylbym powaznie zakup zagraniczny. Na taki kolowrotek gwarancja jest potrzebna bardzo rzadko, jak cos sie trafi felernego to widac to z reguly od razu...
Z drugiej strony, odnosnie serwisu w Polsce pewnej duzej f-my produkujacej kolowrotki to byl niedawno taki watek <_< ...proponuje skorzystac z wyszukiwarki...

Gumo

#20 OFFLINE   Homegeon

Homegeon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 czerwiec 2008 - 20:26

dziękuje wszytkim za zainteresowanie tematem, zamówiłem Stradica FI 4000 głownie ze względu na dostępność praktycznie od ręki :D

Pozdrawiam!






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych