Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Kurtka dla muszkarza


  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#21 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,094 posts
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Posted 23 January 2014 - 13:14

Albo decathlon z dobrym serwisem i na miejscu z możliwością przymiarki - sam na wiosnę będę ja pobierał dla siebie :)


Edited by meme174, 23 January 2014 - 23:23.


#22 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,064 posts
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Posted 23 January 2014 - 15:15

Chyba faktycznie ograniczę poszukiwania do terenu Poski, w tym także Decathlonu. Kupowanie w USA zaczyna mnie irytować. Nie wiem czy to możliwe czy coś źle "kliknąłem" ale w Cabelasie wyskakuje mi koszt przesyłki 63 $ (po kursie na dziś ok.200 zł.). Nie chodzi już nawet o tę kasę, tylko nie lubię naciągaczy. Do tego doleci w Polsce VAT, potem jego księgowanie i "łaskawe" wydanie przesyłki....,ekspresowo po ok. 3 tygodniach od zamówienia.   

Na inne zamówienie z amerykańskiego "Orvisa" (oczywiście opłacone z góry) czekam już półtora tygodnia, a jak wynika ze śledzenia przesyłki, nie dotarła jeszcze nawet do Europy.



#23 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 801 posts

Posted 23 January 2014 - 23:15

Ja mam i używam Columbia Rain Destroyer. Kupiłem w przecenie w kraju za jakieś 400 pln.

Nie pamiętam jak tam jest membrana, ale jak do tej pory nie zawiodła mnie w deszczu.

 

było nawet o niej tu:

http://jerkbait.pl/t...stroyer-jacket/


Edited by Kokosz, 23 January 2014 - 23:17.


#24 OFFLINE   teethar

teethar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 posts
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Bie...ski

Posted 24 January 2014 - 11:04

wszędzie szukam tej kurtki i nigdzie jej nie ma. Nawet na stronie Columbia jest jakiś martwy link.



#25 OFFLINE   chincza

chincza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 posts
  • Lokalizacjawarszawa
  • Nazwisko:chincza

Posted 24 January 2014 - 12:00

na tablicy gość sprzedawał ogłoszenie z 12 stycznie 2014  z tego co pamiętam to 300 PLN kurtka była nowa w rozmiarze m



#26 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 801 posts

Posted 24 January 2014 - 16:46

wszędzie szukam tej kurtki i nigdzie jej nie ma. Nawet na stronie Columbia jest jakiś martwy link.

Chyba nie wszędzie szukałeś:

http://www.szczupak.pl/produkt,3823



#27 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1,188 posts
  • LokalizacjaCieszyn

Posted 24 January 2014 - 21:10

Mam tą kurtkę drugi rok jak na razie to rozleciały się neoprenowe zakończenia rękawów ,denerwujący jest kaptur bo ma bardzo mocną gumkę i uciska na głowę .Na razie nie przemaka .Jak za 300zł które za nia dałem to może być .



#28 OFFLINE   darko

darko

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 446 posts

Posted 24 January 2014 - 21:24

.


Edited by darko, 12 February 2014 - 13:07.


#29 OFFLINE   teethar

teethar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 posts
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Bie...ski

Posted 25 January 2014 - 15:27

Chyba nie wszędzie szukałeś:

http://www.szczupak.pl/produkt,3823

kolego kokosz... zobacz dostępność :P



#30 OFFLINE   chincza

chincza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 posts
  • Lokalizacjawarszawa
  • Nazwisko:chincza

Posted 25 January 2014 - 22:03

Robert nie zastanawiaj się bież tą z decathlonu ja mam juz 2 sezony przelatane i zima,wiosna,lato jesień myślałem ze szlak ja trafi :D ale nic z tego nie poddała się i nie ma zamiaru tego zrobić


Edited by chincza, 25 January 2014 - 22:05.


#31 OFFLINE   filip

filip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 570 posts

Posted 26 January 2014 - 09:47

Też mam kurtkę z decathlonu , i nie moge złego słowa powiedzieć.


Edited by filip, 26 January 2014 - 09:47.


#32 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,064 posts
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Posted 26 January 2014 - 16:10

Dziś będzie okazja zajrzeć do Decathlonu - wszyscy chwalą tę kurtkę, cena rewelacja.... :) - muszę ją brać pod uwagę, choć przyznam, że teraz w głowie mi najbardziej siedzi coś na przeciwnym biegunie cenowym - kurtka G3 Simmsa - jest droga, ale na membranie Gore-tex. W lutym spodziewam się paru dodatkowych groszy i bardzo mnie kusi by w roku, w którym stuknie mi 50-ka podarować sobie odrobinę luksusu w postaci tej G3, a z drugiej strony świadomość, że w tych pieniądzach można kupić konkretną wędkę lub wypasiony kołowrotek....... trochę przeszkadza.



#33 OFFLINE   darko

darko

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 446 posts

Posted 26 January 2014 - 16:49

.


Edited by darko, 12 February 2014 - 14:47.

  • chincza likes this

#34 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,064 posts
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Posted 26 January 2014 - 16:59

no i klops ,bo jak G3 po głowie chodzi to niełatwo się od tego uwolnić...

 

Niestety ...... chyba się zainfekowałem. Nie odrzucam definitywnie innych opcji. We czwartek będę miał możliwość obejrzeć i pomierzyć trochę kurtek, także Simmsa i Visiona, wtedy też zdecyduję ostatecznie. Jednak entuzjastyczne recenzje G3 robią wrażenie. No i membrana Gore to klasa sama w sobie. Mam trochę ciuchów z "Gore-texem", najstarsze spodnie mają chyba z 10 lat i wszystko działa jak należy.



#35 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2,132 posts
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Posted 26 January 2014 - 17:54

Robert, 
jeśli mogę Ci podpowiedzieć to przemyśl sobie ile razy będziesz miał ją na sobie w ciągu roku. Jeżeli kurtka będzie mocno eksploatowana, w deszczu, wietrze itd. to kup coś co da Ci tą pewność psychiczną (super membrana itd.). Natomiast jeśli będziesz ją używał kilka razy w roku, w jakieś lżejsze deszcze (to zależy od osoby, jeden jedzie bez względu na warunki, drugi jak widzi za oknem ulewę to daje sobie spokój), a tak to głównie jako część garderoby to czy te 1,5 tyś rzucić na kurtkę ma sens. Czy nie lepiej tego tysiaka wydać na coś bardziej przydatnego (wyjazd na san na 2 tygodnie ;) ).

Oczywiście to Twoja decyzja ;).

Zobacz jeszcze GA WS3.  



#36 OFFLINE   Lukasz-7

Lukasz-7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Posted 26 January 2014 - 18:02

Nie wiem jaki masz rozmiar Robercie ale tutaj jest G3 400-500 zł taniej niż u większości polskich sprzedawców. Swoją drogą te ceny u nas to jakaś kpina skoro kurtka kosztuje 400 dolców w Stanach, a u nas 1900-2000 zł. 

 

http://allegro.pl/ku...3917108713.html


Edited by Lukasz-7, 26 January 2014 - 18:03.


#37 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,064 posts
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Posted 26 January 2014 - 22:14

Robert, 
jeśli mogę Ci podpowiedzieć to przemyśl sobie ile razy będziesz miał ją na sobie w ciągu roku. Jeżeli kurtka będzie mocno eksploatowana, w deszczu, wietrze itd. to kup coś co da Ci tą pewność psychiczną (super membrana itd.). Natomiast jeśli będziesz ją używał kilka razy w roku, w jakieś lżejsze deszcze (to zależy od osoby, jeden jedzie bez względu na warunki, drugi jak widzi za oknem ulewę to daje sobie spokój), a tak to głównie jako część garderoby to czy te 1,5 tyś rzucić na kurtkę ma sens. Czy nie lepiej tego tysiaka wydać na coś bardziej przydatnego (wyjazd na san na 2 tygodnie ;) ).

Oczywiście to Twoja decyzja ;).

Zobacz jeszcze GA WS3.  

 

Kacper masz rację - już czuję jak mnie boli świadomość, że w tych pieniądzach mogę kupić np. super wędkę. Tyle, że dla mnie nie ma złej pogody na ryby i przekonałem się dobitnie, że kurtki mi brakuje, a musi być ona solidna. We czwartek pooglądam i pomierzę też tańsze kurtki, głównie Visiona. Niestety nie mam możliwości "pomacać" kurtek Geofa, a ta WS3 też jest na mojej liście.

 

 

Nie wiem jaki masz rozmiar Robercie ale tutaj jest G3 400-500 zł taniej niż u większości polskich sprzedawców. Swoją drogą te ceny u nas to jakaś kpina skoro kurtka kosztuje 400 dolców w Stanach, a u nas 1900-2000 zł. 

 

http://allegro.pl/ku...3917108713.html

 

Dzięki Łukasz, ale chyba nic z tego - 190 cm wzrostu, 110 kg wagi - na ogół to co noszę zaczyna się od 2XL, a bywa i wyżej.

Polskie ceny na amerykański sprzęt to paranoja - musimy się dzielić z naszym "wspaniałym rządem" jeszcze VAT-em i cłem i już cena "dolatuje" do 2000 zł.

G3 można i u nas znaleźć trochę taniej, a z doświadczenia wiem, że warto dzwonić do sklepów i pytać o rabaty.

 

Panowie,..... co tu gadać .., wbiłem sobie w stary, siwy łeb tę G3 i chyba popłynę........, choć istnieją jeszcze minimalne szanse, że głos rozsądku się odezwie.



#38 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,488 posts

Posted 26 January 2014 - 22:47

Ja miałem 3 kurtki do tej pory.

Pierwsza jakaś czerwona (chyba Vision). Całkiem spoko, ale kolor cały czas nie dawał mi spokoju - miałem wrażenie, że wszystkie ryby mnie widzą :P

Obecnie mam dwie od kilku lat.

Stara wersja tej z Decathlonu - jakość do ceny rewelacyjna!

I jakaś lepsiejszą z guideline'a. Jak ze wszystkimi rzeczami Guideline'a jakie miałem do tej pory, tak i kurtka jest baaardzo wygodna i niestety mało wytrzymała.



#39 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,088 posts
  • LokalizacjaOtwock

Posted 27 January 2014 - 21:29

Pierwsza jakaś czerwona (chyba Vision). Całkiem spoko, ale kolor cały czas nie dawał mi spokoju - miałem wrażenie, że wszystkie ryby mnie widzą :P

To na pewno Vision był ;)Ale ja mam zupełnie odmienne spostrzeżenia. Kolor tej czerwonej mi osobiście się podobał i nie przeszkadzał mi, natomiast jakość dla mnie bardzo, bardzo przeciętna :) Miałem takie dwie i w odydwu przypadkach wystąpiły te same wady. Ale też krocia nie kosztowały, więc nie ma co wymagać.

I jakaś lepsiejszą z guideline'a. Jak ze wszystkimi rzeczami Guideline'a jakie miałem do tej pory, tak i kurtka jest baaardzo wygodna i niestety mało wytrzymała.

A co się dzieje? Cieknie, pruje się, szwy/klejenia puszczają? Kurde, moja jest okej, choć model starszy (myślę, że może dla tego lepszy)

#40 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,488 posts

Posted 28 January 2014 - 22:12

A co się dzieje? Cieknie, pruje się, szwy/klejenia puszczają? Kurde, moja jest okej, choć model starszy (myślę, że może dla tego lepszy)

 

Cieknie. Poprzecierała się w wielu miejscach. Może miała prawa po kilku ciężkich wyjazdach, ale ta z Decathlonu też była tetrana i jakoś nic jej nie jest, a cena ... :)