Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Serce boli


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 23 styczeń 2014 - 01:22

A polacy lepsi. Łowią agregatami, sieciami, sznurami.....pod zaporami. Łowią i zabijają piękne sandacze, sumy, szczupaki, albo pstrągi. Wymiary ochronne mają głęboko w d...e, ale rozumiem, że innych łatwiej krytykować niż własny naród. Przykro mi z powodu delfinów, ale żyjemy w Polsce i bardziej mnie obchodzi to, co się wyprawia u nas....a nie dzieje się najlepiej. Kłusownicy i zwykli wędkarze zabijają ryby, rząd nas okrada......itp.
  • Matiz992 i pontoniarz lubią to

#42 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 23 styczeń 2014 - 07:03

Poniekąd prawda; nie mniej żeby właściwie ocenić Japończyków musiałbyś tam być kilka razy i chwilę z nimi pobprzebywać, bo w przeciwnym razie ocena jest równie miarodajna co "każdy Polak to debil i złodziej!". Bardziej niepokojące niż samo jedzenie delfinów, jest to że Japończycy niewiele sobie robią z obowiązujących norm i zakazów, "bo tradycja jest święta" i sukcesywnie zmiejszają liczebność np wielorybów, taki los może też czekać delfiny...


  • minecjusz lubi to

#43 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 23 styczeń 2014 - 14:23

Małe OT

Hehe u nas tradycja też rzecz święta.....np tradycyjna wódeczka:lol: . Dzięki umiłowaniu do tradycji muzułmanie nie będą mieli jak wprowadzać swoich praw w Polsce - tak jak to robią w innych krajach europy....no chyba, że przekabacą resztę europy i UE zakaże alkoholu, ale wtedy pewnie odnowimy kontakty ze wschodem i z umiłowania do tradycji stawimy opór najeźdźcą ;) 



#44 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2014 - 15:08

Ciekawe spostrzeżenie, może rzucić zupełnie inne światło na falę opuszczających nasz kraj rodaków, na których psioczy się w połowie Europy za pijaństwo i "szlachecką fantazję", a to przecież nic innego jak ratunek dla niewolonych turbanem krajów.  :D

Jaśniejący kaganek naszej tradycji w półlitrowej butelczynie, chluba dla kraju, przysługa dla świata - nowożytna Odsiecz Wiedeńska. ;)  B)


Użytkownik Dagon edytował ten post 23 styczeń 2014 - 16:08

  • minecjusz lubi to

#45 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 839 postów

Napisano 23 styczeń 2014 - 19:09

I właśnie sobie odpowiedziałeś na moje pytanie :)

Jeśli mycie rąk jest tak samo ważne jak mycie nóg, to dlaczego delfin ma mieć większe prawo do życia od szczura? Bo my o tym decydujemy? Jakim prawem!? 

Kiedyś byłem światkiem powolnej wielogodzinnej agonii dziesiątek szczurów. Czy to humanitarne? NIE !

Ale widać że to ludzie decydują co jest CACY a coNIE.

 

Ludzie decydują i powinni decydować, ale nie zawsze im to wychodzi, dobrze radzili sobie - dla przykładu - " dzicy czerwonoskórzy" , że Polacy i Japończycy nie potrafią to widać nad naszymi wodami i w powyższym materiale.



#46 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 styczeń 2014 - 19:21

i psy i koty i szczury to ssaki....

Mi tam żaden z nich nie ssał :P



#47 OFFLINE   pontoniarz

pontoniarz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 23 styczeń 2014 - 22:15

Nie ma co na ten temat pisać. To przypomina mi urząd skarbowy. Co miasto to inna interpretacja prawa.

   Pozdrawiam :)



#48 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 23 styczeń 2014 - 22:27

Ssał czy nie ssał, my tu rozmawiamy o delfinach a nie o rybach czy innych stworzeniach. Delfin jest ssakiem a nie rybą. Ssakiem i to w dodatku parzystokopytnym. Nie jest w żaden sposób rybą i nie ma co go porównywać do sandacza czy szczupaka. Nad losem ryb pochylaliśmy się już z boleścią w innych wątkach, w tym pochylamy się nad delfinami. 

Współczynnik encefalizacji ( wiem, trudne słowo; w wymowie jak i znaczeniowo ) u delfina wynosi 4 - 5. U szympansa 2,5, natomiast u człowieka 7. Zatem delfin jest daleko bardziej inteligentny od szympansa i tylko nieco mniej od człowieka. Myślę że swobodnie mógłby konkurować z ludzkim 6 - 8 latkiem. Delfiny maja więzy stadne i rodzinne, nadają sobie imiona, posługują się skomplikowanym językiem gestowo - fonetycznym itd. W moim odczuciu w żaden sposób nie można ich nazywać zwierzętami ( w potocznym rozumieniu tego słowa ). Są czymś znacznie więcej. Istotami rozumnymi? Pewnie tak. Zabijanie istot tak rozwiniętych to nie polowanie, nie zaspokajanie głodu czy wymogów kulturowych, to morderstwo.

Innymi słowy w dupie mam żółtków i ich nakazy kulturowe w imię których zabija się inteligentne stworzenia. Świat powinien z tym walczyć.


Użytkownik skippi66 edytował ten post 23 styczeń 2014 - 22:28

  • n15 lubi to

#49 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 23 styczeń 2014 - 22:40

Japonia daleko....

 



http://www.youtube.c... dolphins&sm=12


Użytkownik apioo edytował ten post 23 styczeń 2014 - 22:46


#50 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 24 styczeń 2014 - 00:23

q**a niczym ubój rytualny, mordercy



#51 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 24 styczeń 2014 - 01:08

Cholera........aż mnie skręca po tym filmie.Urządzanie jatki na oczach żon,dzieci.zabijanie ciężarnych delfinów.....to nie ludzie ,to zwykli barbarzyńcy.XXI wiek i europa......no no, tośmy poszli do przodu w rozwoju,nie ma co.Dobrze że drzew niedługo braknie,bo mam wrażenie że w końcu na te drzewa byśmy wrócili. :angry:


  • minecjusz lubi to

#52 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1195 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 24 styczeń 2014 - 21:26

a adidaski to w stópki nie kąsają.

Schabowy z talerza nie patrzy krzywym okiem.

 Patrzycie na innych jak byście byli cudem świata i wzorem do naśladowania.

Inni to źle robią.  Jedynie Wy robicie  wszystko idealnie.


  • Mari i pontoniarz lubią to

#53 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 24 styczeń 2014 - 22:39

a adidaski to w stópki nie kąsają.

Schabowy z talerza nie patrzy krzywym okiem.

 Patrzycie na innych jak byście byli cudem świata i wzorem do naśladowania.

Inni to źle robią.  Jedynie Wy robicie  wszystko idealnie.

@Migotka- zabicie zwierzęcia hodowlanego ,a to co na filmie powyżej ,to dwie różne bajki .Rozumiem że zabija się zwierzę dla mięsa,skór ,tranu itd.Ale myślę ,i zdania nie zmienię ,powyższy przykład jest dowodem barbarzyństwa . Do dziś na wsiach polskich hoduje się świnie dla własnego dobra, bije się je potem na podwórku/obejściu itp.Ale nigdy nie widziałem żeby zabijano świnię ciężarną,żeby patrzyły na to dzieci i zbiegała się cała wiocha;a najważniejszą różnicą jest to,że gospodarz zabija zwierzę które kupił,wykarmił,poświęcił czas i pracę na chów.....a tu rąbie się dzikie zwierzę,które musi pływać w gównie które wszyscy spuszczamy do morza ,a liczebność gatunku pewnie jest w opałach.Jeśli ktoś nie widzi w tych dwóch przypadkach różnicy,to już sprawa jego sumienia.Idealny nie jestem,ideałów nie ma,ale są pewne normy .


  • Apioo lubi to

#54 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 25 styczeń 2014 - 00:00

Najgłupsze, najdurniejsze, najbardziej przewrotne i cyniczne są argumenty ze schabowym i butami.

Zastanówcie się chwilę zanim napiszecie taką pierdołę, bo doprawdy czytać hadko.



#55 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6268 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 25 styczeń 2014 - 00:37

:(  :blink:  :angry:



#56 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1195 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 25 styczeń 2014 - 07:14

rola delfina w tym świecie jest być pokarmem. 


Użytkownik MIGOTKA edytował ten post 25 styczeń 2014 - 07:25


#57 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 30 styczeń 2014 - 11:07

"Nie ma też wątpliwości co do okrucieństwa delfinów. „To, że się »uśmiechają«, nie oznacza, iż są nieagresywne” – mówi dr Amy Samuels z Woods Hole Oceanographic Institution. Ślady zębów butlonosów odkryto choćby na ciałach ich kuzynów morświnów. I wciąż nie ma pewności, dlaczego radosne i przyjazne delfiny tak chętnie je mordowały. Nie jedzą przecież morświnów i nie konkurują z nimi o pokarm. Wkrótce potem odkryto, że delfiny zabijają nawet młode swego gatunku. Przegryzają je i walą nimi o wodę, łamiąc im żebra, dziurawiąc płuca i przetrącając kręgosłupy. Jeden z delfinów znęcał się nad maluchem przez prawie godzinę!

Udokumentowano też przypadki pogryzień lub podtopień ludzi przez te morskie ssaki. „Ledwo wyrwałam nogę z jego pyska” – opowiadała kobieta, która na Florydzie najpierw karmiła delfina, a potem wskoczyła do morza, by z nim popływać. Została na tyle poważnie poturbowana, że na tydzień wylądowała w szpitalu."

 

źródło: http://www.focus.pl/...ampaign=podobne



#58 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 30 styczeń 2014 - 13:15

"Nie ma też wątpliwości co do okrucieństwa delfinów. „To, że się »uśmiechają«, nie oznacza, iż są nieagresywne” – mówi dr Amy Samuels z Woods Hole Oceanographic Institution. Ślady zębów butlonosów odkryto choćby na ciałach ich kuzynów morświnów. I wciąż nie ma pewności, dlaczego radosne i przyjazne delfiny tak chętnie je mordowały. Nie jedzą przecież morświnów i nie konkurują z nimi o pokarm. Wkrótce potem odkryto, że delfiny zabijają nawet młode swego gatunku. Przegryzają je i walą nimi o wodę, łamiąc im żebra, dziurawiąc płuca i przetrącając kręgosłupy. Jeden z delfinów znęcał się nad maluchem przez prawie godzinę!

Udokumentowano też przypadki pogryzień lub podtopień ludzi przez te morskie ssaki. „Ledwo wyrwałam nogę z jego pyska” – opowiadała kobieta, która na Florydzie najpierw karmiła delfina, a potem wskoczyła do morza, by z nim popływać. Została na tyle poważnie poturbowana, że na tydzień wylądowała w szpitalu."

 

źródło: http://www.focus.pl/...ampaign=podobne

Czyli robią to samo co ludzie. Ludzie od zawsze się mordowali, strzelali do siebie, torturowali, palili na stosach, wieszali, nabijali na pal, bili żony, znęcali się nad dziećmi, brat zabijał brata, syn rodziców, żona donosiła na męża, więźniów wsadzano do żelaznych klatek bez możliwości ruchu na lata całe. Od zawsze wielkim wzięciem cieszyły się wszelkie noże, miecze, szable, nadziaki, tasaki, halabardy i berdysze jako wysoce wydajne narzędzia w zadawaniu śmierci i cierpień... W świetle powyższego delfiny to zaiste niewinne aniołki.



#59 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 30 styczeń 2014 - 13:49

Może one takie do nas podobne, bo tym samym powietrzem oddychamy... :ph34r:



#60 OFFLINE   pontoniarz

pontoniarz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 30 styczeń 2014 - 15:02

Jedno i drugie. Tyle że my tu o delfinach a nie o szczurach rozmawiamy.

Przyznałeś mi rację, że szczur i delfin ma to samo prawo do życia.Więc jeśli nie interesują Ciebie  mordowane, w jeszcze gorszy sposób inne zwierzęta to po co ten szum w koło delfinów?   

 

 

 

W jakim celu o nich rozmawiamy? Żeby potwierdzić regułę SĄ LEPSI I GORSI jak w środowisku człowieka?


Użytkownik pontoniarz edytował ten post 31 styczeń 2014 - 13:44