Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zawoja i okolice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 22 styczeń 2014 - 15:25

Panowie
 
Moja ładniejsza połowa wymyśliła, że w tym roku urlop letni spędzimy w miejscowości ZAWOJA. Z tego co udało mi się do tej pory wygrzebać to:
- w okolicy mam do dyspozycji takie rzeki / rzeczki jak:
Wełczówka
Skawica
Czatożanka
no i oczywiście SKAWA
Stryszawka
 
Do muchowania wracać nie planuję, więc rodzi się pytanie czy można / i ew gdzie szukać tam jakiś ryb z UL BAITCASTEM (głównie kleniojazie/ pstrągi). Ew jakie są ograniczenia / obostrzenia. Od biedy pozostaje jeszcze Wisła, ale chciałbym się skupić nad mniejszymi rzeczkami, które będę miał bliżej i na które mógł bym wyskoczyć na godzinke czy dwie przed zachodzem słonca...
 
Zdj_cie0170.jpg
 
Z góry dzięki za pomoc


#2 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 22 styczeń 2014 - 15:48

Chodzi o ms. Zawoja w Malopolsce?

#3 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 22 styczeń 2014 - 15:59

kliknij w slowo ZAWOJA w pierwszym poscie :)

 

 

Ale nie wiem czy są jeszcze jakieś w okolicy Skawy, Skawicy itp itd ;)



#4 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 22 styczeń 2014 - 16:25

Mifek nie Jestem zbytnio biegly w necie wiec tylko zapytałem ......powracając do lowisk polecam ORAWE w Lipnicy masz cowke ze zbiornika Orawskiego można polowic W

#5 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 793 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 22 styczeń 2014 - 18:46

Rafał wiekszosc tamtejszej wody to wody górskie <mucha> wiec proponuje  zabrać muchówke i odwiedzic Stryszawke i Koszarawe klimat przedni i kropków też nie brakuje pozdr.



#6 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 22 styczeń 2014 - 19:17

Kurde no własnie jakoś tak mi wyszło z dzisiejszych wstępnych oględzin wykazu wód. Niestety jak już mówiłem nie przewiduje muchowania. Więc pytanie: gdzie najbliżej znajdę wodę na której mogę spinningowac (baitcastować)



#7 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 22 styczeń 2014 - 19:24

Mifek nie Jestem zbytnio biegly w necie wiec tylko zapytałem ......powracając do lowisk polecam ORAWE w Lipnicy masz cowke ze zbiornika Orawskiego można polowic W

Dzięki, ale podtrzymuje wersje: chodzi o coś w okolicy, coś co da możliwość wyskoku wieczorem na dłuzszy spacer :)
wypad całodzienny też mam w planie ale coś mi się wydaje, że prędzej wyląduje na Wiśle :)



#8 OFFLINE   Greku35

Greku35

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Szczepan

Napisano 22 styczeń 2014 - 22:50

Do połowienia Skawa najbliżej, byłem kilka razy w Zawoji, nie łowiłem, przejeżdżałem przez Skawę, przy letnich niżówkach będziesz musiał pochodzić



#9 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 22 styczeń 2014 - 22:56

Mifas   Krisu23 mieszka w Zawoi. 


  • mifek lubi to

#10 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15594 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 styczeń 2014 - 23:58

Przejeżdżałem kilka razy przez Zawoję omijając korki w drodze do Liptovskiej Mary . Jeszcze wtedy dobrej drogi do Krakowa nie było i przez Katowice warto było jechać.  Dzika dzicz. Piękne widoki. 



#11 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 23 styczeń 2014 - 00:01

Proponuje wsiąść w auto i podjechać 50km w kierunku nowego targu. Na dunajcu można spiningować od mostu w Knurowie(można liczyć na pstrągi)...a poniżej masz już Czorsztyn. Wynajmij łódkę w Cichej Wodzie( 50zl) zapakuj na nia swoją Panią ( żeby się nie zanudziła niech weźmie książkę), sprzęt( mogą być gumy na główkach do 30gr i kijek który to ogarnie) i bawcie się dobrze!
Edit: z tymi kilometrach to troche przesadziłem, do spiningowego dunajca bedzie 60 a Czorsztyn jakieś 70

Użytkownik Gobio Gobio edytował ten post 23 styczeń 2014 - 00:09


#12 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 23 styczeń 2014 - 00:37

Z Zawoi na spinningową Skawę to masz "kawałek" drogi. Do tego musisz liczyć się z naprawdę trudnym dojściem (dojazdem) do wody. Bliżej i łatwiej będzie CI dojechać nad Koszarawę. Rzeka bardziej klimatyczna na odcinku muchowym, lecz i spinningowy jest urokliwy. Sporo niewielkich kropków, im niżej tym więcej kleników. To podstawa ryb poławianych na spina. W większości wypadków do brodzenia wystarczą wodery, można również radzić sobie z brzegu. 

Koniecznie wybierz się nad Czarną Orawę. Trasa widokowo przepiękna(Przełęcz Krowiarki),  małżonce z pewnością przypadnie do gustu, a sama Czarna Orawa jest chyba jedyną w obecnych granicach naszego kraju średnią rzeką wpadającą do Morza Czarnego. Naturalnie występuje w niej Głowacica (rzadkość, można nie liczyć ;)), są pstrągi, klenie, "wyrozuby" (lokalna nazwa jazi), są okonie i szczupaki (bywają potwory z pobliskiego Jeziora Orawskiego - Słowacja). Dawniej orawskie słynęło z sandaczy, ale odkąd Słowacy nauczyli się je łowić, pogorszyło się. Rzeczka pięknie meandruje wciąż zmieniając swój charakter od bystrzyn do dołków ze stojącą wodą.

Dunajec już Ci koledzy podpowiedzieli.

Te wody będziesz miał w odległości tak do godziny jazdy samochodem :)


  • Guzu lubi to

#13 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 23 styczeń 2014 - 02:14

Kolega wobrer potwierdzil moja wypowiedz. na Orawe jezdze od małego,ORAWA to najlepszy wybor dzięki zbiornikowi do rzeki wchodzą durze ryby Twój profil to Klenie jazie?wystepuja w cowce wraz z rybami okon sandacz szczupak dużo bialorybu im wyżej tym ciekawiej jeśli chodzi o salmolidy ......odnośnie głowacicy to jedyne miejsce gdzie wystepujy glowacica czarnomorska ,,,,NA ZBIORNIKU wystepowala duza populacja sieji Skawa i inne male ciurki w lecie na nizowce to raczej może być dontka .

#14 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 23 styczeń 2014 - 07:37

Dzięki, ale podtrzymuje wersje: chodzi o coś w okolicy, coś co da możliwość wyskoku wieczorem na dłuzszy spacer :)
wypad całodzienny też mam w planie ale coś mi się wydaje, że prędzej wyląduje na Wiśle :)

Mifek masz chyba dług wdzięczności u Krisu 23 z Dunajca, jeżeli to o tą Zawoję chodzi :lol:  :lol: :lol: . 

W razie czego ma hodowlę ptrągów to w sadzach możesz połowić :) .



#15 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 styczeń 2014 - 08:27

kurde ja już stary jestem i nie pamiętam bym miał jakieś długi wdzięczności u Krisu23 :) ale nie mówię, że nie ... :P



#16 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 23 styczeń 2014 - 14:19

Tzn Krisu ma u Ciebie jak go wiozłeś po kąpieli w Dunajcu do hotelu :) .


  • pepe17 lubi to

#17 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 styczeń 2014 - 14:24

aaaaaaaa czyli w drugą strone... To trza będzie się przypomniec :D

 

tylko coś nie odpisuje na prv :) ale poczekam - nie pali sie :)



#18 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 23 styczeń 2014 - 14:34

Priv :) .



#19 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 23 styczeń 2014 - 14:58

Mifas jedź chlopie na Dunajec do Tylmanowej, do Dunajca od kwater jakies 30 czy 35metrów, za płotem bar z piwkiem.Wychodzisz z rzeki, opierasz kij o płot , pykniesz bronka i dalej do wody.Z tamtąd żebys babe udobruchał codziennymi wypadami na ryby i nie miał KARY :P  bardzo dobra baza wypadowo-turystyczna ( Pieniny, Tatry )i wszedzie nie daleko.Wieczorem zakladasz gacie i za 1 min jestes na wodzie. 60km to mozna jeździc na ryby ale nie na urlopie.Zawoja jest średnio atrakcyjna poza Parkiem Babiogórskim i przełęczą nie ma tam nic. Mówimy o tym że nie muchujesz  ;)



#20 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 styczeń 2014 - 15:21

na te chwilę jako baza wybrana została (wstępnie) Zawoja. Załóżmy, że póki co nie mogę tego przeskoczyć stad moje pytanie. Jakbym był po drugiej stronie Dunajca to by problemu nie było - tamtejsze rejony nieco znam a i Grzesio G. pod ręką :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych