Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lamiglas XMG 1142M, 9`6, 10-21gr, 8-15lb - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 20 czerwiec 2008 - 13:41

Witam.
Noszę się z zamiarem uzbrojenia czegoś uniwersalnego na rzekę, czegoś co pogodzi ciężkie boleniówki do 20gr, i gumę na max 25gr główce ( wcześniej była to MF-2ka Talona, ale w przypadku sandaczy było troszkę gorzej). Czegoś w miarę szybkiego, czym zdejmę daleko hasającego bolenia i połowię sandacze. Mam dwa typy blanków. Pierwszy znam juz dobrze ( miałem z nim styczność - 17funtowy, 9`6, uncjowy Avid), drugi wyszperałem w ofercie rodzimych rodbuilderów - 15-to funtowy Lamiglas.
Może któryś z kolegów ma kij wykonanay na w/w blanku, mile widziane opinie rodbuilderów :D .
Z góry dzięki.
Pozdrawiam

#2 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 20 czerwiec 2008 - 15:56

Patu,
zupełnie niedawno miałem podobny problem, rozwiązałem go wędką zbrojoną na blanku [ATCII ST 905 2,75 8-17lb 10,5-28 gr.Fast], brałem też pod uwagę wspomnianego przez Ciebie Avida. Wracając do mojego nabytku, spokojnie radzi sobie z boleniowymi wabikami do 20 gr.,w szybkim nurcie przy opasce poprowadzisz nim spokojnie 5-7 cm deeprunnery (mówię o Rapalach ShadRap), natomiast do przynęt guma+ 25 gr ołowiu, mam 20-funtowego Talona... ATC pewnie trzyma rybę,ku mojej uciesze jest bardzo elastyczny (głębsze ugięcie) w czasie holu i z pewnym zapasem mocy.
Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań,
Marcin.

#3 OFFLINE   Art-Rod

Art-Rod

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 20 czerwiec 2008 - 17:02

Hej! Patu chodzi raczej o jeden kij łączący obsługę cięższych boleniówek i gum prowadzonych pod sandacza.. Lamiglas XMG 15lb, Avid 17lb i Talon 20lb łączą te zadania, choć każdy z nich zachowuje się inaczej.

#4 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 czerwiec 2008 - 17:53

Ja ostatnio przypadkowo wyszukalem taki kij i go sobie uzbroilem, wsrod tanszych propozycji Lamiglasa (G1000). Ma 9', opisany do 21g, 12LB.
Ale wyglada na 15, moze wiecej LB...
Shad rap 7,8cm dr nie robi na nim wielkiego wrazenia przy prowadzeniu pod prad, jak rowniez okolo 20g wahadlo , guma...

Szukalem czegos oczko sztywniejszego od MF2 Talona, wyszlo o dwa oczka...ale nie krzywduje sobie... :D

Gumo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych