Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Chorwacja, informacje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
174 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Mas

Mas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Półtorak

Napisano 18 lipiec 2016 - 12:00

Teoretycznie bez zezwolenia nie wolno, ale jeśli łowiąc z brzegu przestrzegasz przepisów z linka powyżej : 100 m od plaż, kąpielisk, skupisk ludzi, portów, 200m od gospodarstw rybnych, to nikt nie sprawdza zezwoleń, ale w różnych rejonach Chorwacji może być różnie. Ja kupuję zezwolenie bo łowię na morzu i tam są kontrole ale nigdy nie miałem kontroli na brzegu. Zezwolenie na 7 dni to koszt około 180 zł, 1 dzień około 36 zł.więc można sobie pozwolić, w mniejszych miejscowościach nie kupisz.  ewentualnie na tej stronie.  ww.mps.hr/ribarstvo/default.aspx?id=71



#62 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 18 lipiec 2016 - 12:00

Tłumaczenie z "Google":

"Aby przeprowadzić rekreacyjno-sportowego wędkowania w morzu rybackiej Chorwacji potrzebują pozwolenia, niezależnie od tego, czy z brzegu lub z łodzi. Wyjątkowo, bez zgody połowów rekreacyjnych mogą być wykonywane przez osoby poniżej 14 zraniony przez jedną linię, z lub bez użycia laską. Wszystkie rodzaje licencji dla rybołówstwa rekreacyjnego można kupić u autoryzowanych dealerów lub w regionalnych biurach MAFRD rybołówstwa oraz z dnia 15 lipca 2011 roku, codziennie i pozwolenia kilkudniowe są dostępne w formie elektronicznej na stronie internetowej Dyrekcji Rybołówstwa. Sportowe i rekreacyjne rybołówstwa są regulowane przez ustawę o działalności połowowej regulaminu sportu i połowów rekreacyjnych. Są to formy rybołówstwa mają również zastosowanie mutatis mutandis przepisy wykonawcze regulujące narzędzi połowowych i maszyny, rybołówstwo i ochronę ryb i innych organizmów wodnych.
obszar połowowy
Połowy sportowe i rekreacyjne jest dozwolone w całym morzu rybackiej Republiki Chorwacji, a to jest zabronione wokół zakładów akwakultury (w odległości 200 metrów od gospodarstw rybnych lub 100 metrów od gospodarstw, w których żyją skorupiaki), w portach i przystaniach morskich (z wyjątkiem wyznaczonych miejscach dozwolonych na mocy decyzji władz portowych ) oraz na plażach i basenach od 1 maja do 1 października (z wyjątkiem wyznaczonych miejscach dozwolonych przez samorządy lub koncesjonariusza). W szczególnych siedlisk (ujścia Dragonja, miRNA, rasa Riječina, kanion, żagle, Žrnovnica, Cetina, rzeki Neretwy i Dubrownika, a w Lim i Fazana Channel, Medulin zatoki i zatoki Klimno na wyspie) i części morza rybackiej na obszarach chronionych na podstawie przepisy dotyczące ochrony przyrody pewnych form połowów sportowo-rekreacyjnych są specjalnie regulowane.
Obszary parków narodowych (Brijuni, Kornati, Krka i Mljet), szczególne i surowe rezerwy nie są łowiących na morze i rybołówstwa w tych rybackich ułożone przepisów dotyczących wewnętrznego porządku instytucji, które zarządzają te licencje zakupu područjima.Kod elektronicznie (sklep internetowy) Klient wybiera na ryby w ramach strefy w zależności od powierzchni morza rybackiej Chorwacji, w którym zamierza się głównie do ryb. strefa połowowa Dobór mocy wykorzystywane wyłącznie do celów statystycznych, zakupiona licencja jest ważna dla całego morza rybackiej Chorwacja.
Rodzaje licencji
Istnieje kilka rodzajów licencji na połowy sportowe i rekreacyjne. Są to:
Pierwszy dzień i kilkudniowe Pozwolenie
- Jeden (1) dni,
- Przez trzy (3) dni,
- Siedem (7) dni, a
- Przez trzydzieści (30) dni;
licencja 2 rok
- W roku kalendarzowym.
Dzienne i kilkudniowe zezwolenie na połów sportu na morzu są ważne tylko przy HSŠRM karty członkowskiej stowarzyszenia lub wędkowania w morzu innego państwa. Roczne zezwolenia dla rybołówstwa sportowego na morzu są ważne tylko przy HSŠRM kartę członkowską.
Pozwolenia na dole takli prawdziwymi przez posiadanie licencji rok dla sportu lub rybołówstwa rekreacyjnego rybackie.
Zezwolenia dla rybołówstwa sportowego na morzu dla osób do 18 lat. życia, dzienne i kilkudniowe pozwolenia nie są ważne na połów osób poniżej 16 lat.
Opłata za licencję jest inna:
Rodzaj sportu Fee Opłata licencyjna i rekreacji
jeden (1) dziennie; 60 60
trzy (3) dni 150 150
siedmiu (7) dni 300 300
trzydziestu (30) dni 700 700
Roczne dla osób poniżej 18 roku życia oraz osób niepełnosprawnych Homeland wojny chorwacka 10100
Roczne dla ludzi, którzy są na emeryturze lub którzy są w wieku 60 lat 60 100
Roczne dla osób 19-59 lat 350 500
Roczne dla osób w wieku 65 lat, zamieszkałych na wyspach i półwyspie Peljesac wydawane bez dodatkowych opłat
Roczne rybacka takli 300300
 
Dozwolone narzędzia i sprzęt wędkarski
Fisher łowić następujące rodzaje i ilości narzędzi i urządzeń połowowych:
Pierwszy zbędne, w sumie do 2 (dwóch) sztuk,
Kančenicom sekundy, w sumie do 2 (dwóch) sztuk,
Po trzecie linie lub trolle rozporowe, do łącznie dwa (2) kawałki i
Czwarty przyrządy do połowu głowonogów, w sumie do 2 (dwóch) sztuk.
Wykonując ten połowowych jest dozwolone użycie wędziska i kołowrotka.
Właściciele Rybacy rocznych zezwoleń, w uzupełnieniu do tych narzędzi rybackich i urządzeń nie będących w użyciu nadal poławiających i ziarna (do dwóch sztuk), urządzenia do polowania na duże robaki (do dwóch sztuk) i ustawić linię (z maksymalnie 100 haczyków z licencji do połowów dolnej takli).
Ovlaštnici rekreacyjne roczne licencje oprócz powyższych narzędzi w rybołówstwie może używać maksymalnie 3 doniczki ryb. Beneficjentami licencji sportowej może być stosowana w połowach podwodnego pistoletu, a maksymalnie 2 szt. Harpunów jest zakazane przy użyciu urządzenia, w którym osoba, która nurkuje do oddychania pod wodą. Połowy podwodne gun, użycie boje sygnalizacyjne minimalnej objętości 10 litrów, która jest przymocowana do liny pasem z ołowianych ciężarków lub do ciała nurka.
Opcje zakupu
Wszystkie rodzaje licencji dla rybołówstwa rekreacyjnego i zezwoleń na dolnym takli i wędkarz rekreacyjnym można kupić jednostki regionalne ministerstwa i na dopuszczonych do sprzedaży, jak również w formie elektronicznej za pośrednictwem tej strony internetowej.

Wszystkie rodzaje licencji dla rybołówstwa rekreacyjnego na morzu i zezwoleń dla rybaków denne sznury haczykowe sportowych Stowarzyszenia Sprzedaży chorwackiego dla rybołówstwa sportowego na morzu poprzez jej członków - Stowarzyszenie dla rybołówstwa sportowego na morzu."

Podsumowując:

Jeżeli używasz przy łowieniu więcej niż trzy doniczki ryb i jesteś zraniony przez jedną linię,  to potrzebujesz zezwolenia.


  • Filip14 i Mas lubią to

#63 OFFLINE   Mas

Mas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Półtorak

Napisano 18 lipiec 2016 - 12:04

http://www.mps.hr/ri...ault.aspx?id=24

Sorki tamten link coś nie działa, może to.



#64 OFFLINE   tubis

tubis

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 116 postów
  • Lokalizacjatam gdzie plynie woda
  • Imię:Adam

Napisano 19 lipiec 2016 - 08:26

Witam 

 

Kolega bedzie 2 tyg na wyspie Ciovo w Chorwacji.

 

Pytanie do znawców 

 

Jaki sprzęt musi mieć ? 

Gdzie musi wykupić licencje ? 

Jakie rybki może złapać ? 

 

Nastawia sie na łapanie z plaży/brzegu, a że to starsza osoba raczej bez spinningowa czy pływania na łajbach

 

Nie posiada żadnego sprzętu wędkarskiego dlatego poprosił o pomoc co musi kupić żeby móc odpocząć przy rybkach 

 

bede bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki i podpowiedzi. 

 

Ja pomyślałem o kołowrotku 4000/5000 kij do 4 metrów mocna żyłka i cieżarek czyli typowo gruntowo. 

 

 



#65 OFFLINE   Kejkosz

Kejkosz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 19 lipiec 2016 - 10:35

proponuje ostrzec kolegę - http://www.cro.pl/os...nie-t14257.html



#66 OFFLINE   tubis

tubis

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 116 postów
  • Lokalizacjatam gdzie plynie woda
  • Imię:Adam

Napisano 19 lipiec 2016 - 10:42

to już jemu mówiłem bedzie miał zdjęcie tej ryby w telefonie 



#67 OFFLINE   tubis

tubis

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 116 postów
  • Lokalizacjatam gdzie plynie woda
  • Imię:Adam

Napisano 19 lipiec 2016 - 10:52

najważniejsze dla mnie to kwestia pozwoleń na łapanie ryb z brzegu jak to wygląda ? 



#68 OFFLINE   hycu

hycu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaPrzeworsk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Żuk

Napisano 19 lipiec 2016 - 19:53

podłączam się do pytania kolegi :)



#69 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 lipiec 2016 - 20:41

Oficjalnie wymagane zezwolenie. Ale podobno nikt tego nie kontroluje.

 

Ja obciążałem zestaw śrubami bo szkoda ołowiu do morza pakować a zaczepów dużo. Na dole śruba a powyżej na bocznym haczyk albo dwa  ;)

Oczywiście obciążenie jak i haki na cieńszej żyłce niż główna.



#70 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 29 lipiec 2016 - 09:37

Jadę do Puli  czy ktoś wędkował w tych okolicach? Interesuje mnie tylko połów z brzegu najlepiej spin ale grunt czy spławik też wchodzi w grę.



#71 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 12 sierpień 2016 - 14:57

W ub. tygodniu w Porec miejscowy wędkarz złowił BFT o wadze 340 kg.

3 mile od brzegu, na sprzęt trollingowy.


  • Friko i Gobio Gobio lubią to

#72 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 15 sierpień 2016 - 15:30

Coby nie zakładać nowego tematu podepnę się pod już istniejący. Za dwa tygodnie jadę na urlop do Baski na KRK. Połowić w morzu coś zamierzam ale ciągnie mnie na Słowenię za łososiowatymi. Czy ktoś wie czy są w południowej Słowenii jakieś pstrągowe rzeki na których można łowić na spining?



#73 OFFLINE   YO-Master

YO-Master

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaUkraina
  • Imię:Sergij
  • Nazwisko:Piczugin

Napisano 25 sierpień 2016 - 11:26

Witam forumowcew!
Lowilem z przyjacielem w tamtym roku na jezioze Vranske, w sredniej Dolmacji, kolo miasta Pakostane. Jezioro jest dosc duze (30 km2), sporo szczupakow i karpow! Lowilis my na Salmo Pike 16 i duzy wachadlowke. Okolicy jezioza pieknie, a nawet mariny zabytkowe. Jest sporo kampingow, gdzie mozna wynajniac lodke z silnikem. Jezioro oddziela od morza cienki przesmyk,(kolo 200 m), to do plazy rzut kamieniem :D  Droga do miesca poprostu niesamowita! :rolleyes:

Załączone pliki


Użytkownik YO-Master edytował ten post 25 sierpień 2016 - 11:26

  • vako i Krzysiu lubią to

#74 OFFLINE   danielx74

danielx74

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 25 sierpień 2016 - 21:07

https://m.facebook.c...6?locale2=it_IT

To wspomniany parę postów wcześniej Tuńczyk złowiony koło miejscowości Poreč.

Użytkownik danielx74 edytował ten post 25 sierpień 2016 - 21:09

  • teethar lubi to

#75 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 26 sierpień 2016 - 09:35

Byłem w Puli na campingu Stoja (półwysep) połowiłem trochę różnych kolorowych ryb(max 30cm) ,których nazw nie znam (tylko grunt ,spławik) , na spina próbowałem ale nic nie brało i zaczepów na max. Nie zapomnę widoku wyskakującej ławicy jakiś srebrnych rybek (sardynki?) a za nimi wyłaniające się tuńczyki na oko ryby z 200kg i to wszystko z 70m od brzegu.



#76 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 27 sierpień 2016 - 14:44

Jak myślicie czy sprawdzą się przynęty na morskie trotki/belony? Da radę na to złowić adriatyckiego bassa? A może ichnie belony? Kompletuje sprzęt i z uwagi na pojemność bagażnika nie mogę brać wszystkiego na zapas.



#77 OFFLINE   Drwal

Drwal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaJÓZEFÓW

Napisano 29 marzec 2017 - 20:19

Witam wszystkich zbieram informacje odnośnie połowu tuńczyków w środkowej i północnej Dalmacji

interesuje mnie wszystko tzn jakie metody i jakie przynęty i na jakich głębokościach z góry dziękuje.

oczywiście z łodzi.



#78 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 30 marzec 2017 - 11:00

Hej,

 

skontaktuj się z Leonem:

 

http://www.uleona.com/

 

sympatyczny facet, świetnie mówi po polsku (studiował rybactwo w Szczecinie), wynajmuje apartamenty na wyspie Ciovo, ma żonę polkę i dużą wiedzę o tuńczykach :) Leon jest ichtiologiem i wędkarzem w jednym, pracuje w Splicie w Instytucie Morskim gdzie zajmuje się między innymi tunami. Organizuje też wyprawy dla wędkarzy i bywa sędzią na zawodach w łowieniu tuńczyków. 

 

Pozdrawiam


  • Krzysiu lubi to

#79 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 25 maj 2017 - 16:22

Z tego co koledzy piszą wynika, że twarde przynęty jak na morską troć raczej się nie sprawdzą do łowienia z brzegu ? Może ktoś ma jakieś doświadczenia z takimi przynętami bo nie chce mi się dłubać gumkami w takiej wodzie. 



#80 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 25 maj 2017 - 18:48

Znacznie lepsze efekty przynosi łowienie na jakieś morskie mięsko(spławik lub grunt) ,ja np. łowiłem na kawałki kalmara lub małże.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych