Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przywitanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tom_roy

tom_roy

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaDziwnów

Napisano 19 styczeń 2006 - 11:29

Witam wWszystkich :D
Jako nowy użytkownik trzeba się przywitać więc to robię :mellow:
Stronka fajna i interesujące tematy, a widzę, że znajomi już tu są

Pare słów o mnie?
Lokalizacja: Dziwnów (Wyspa Wolin)
Wędkowanie: ok: 20-21 lat (i oby jeszcze jak najdłużej :mellow:)
Metody: Od kilku lat (8-9) przestawiłem się prawie całkowicie na spinning :D(sporadycznie boczny troczek lub lekki gruncik)
Cel: Boleń, Belona, Okoń, Kleń i jeszcze kilka rybecek (w tym roku bede uganiał sie też za jaziami :mellow:)
Łowiska: rzeka Dziwna, plaża w rejonie Międzywodzia, Dziwnowa, Dziwnówka, Łukęcina (świetne łowiska belonowe i nie tylko)
Przynęty: głównie wahadłówki ale też inne przynęty w tym własne wynalazki :mellow:
Pozdrawiam Wszystkich
Tom

#2 OFFLINE   KOMANCZ

KOMANCZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście

Napisano 19 styczeń 2006 - 11:38

Pozdrawienia dla kolegi z Wyspy WOLIN, od kolegi z wyspy UZNAM !
Już wiem gdzie mogę pojechac na bolenie !

#3 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 styczeń 2006 - 11:45

Pozdrowienia dla kolegi z wyspy Wolin od kolegi mieszkającego na Uznamie a pracującego na Wolinie :mellow:

#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 styczeń 2006 - 11:47

Witaj raz jeszcze,

fantastyczna sprawa - jako dziecko pamietam ze jezdzilem palcem po mapie i Wolin mi sie wydawal starsznie ezgozytyczny jako jedyna w Polsce wyspa. Z tego co zapamietalem z tych podrozy palcem po mapie - bo jakos na Wolinie byc sie nie zlozylo :blush:- to na samej wyspie sa chyba jakies rzeczki i jeziorka - nie jestem pewnien. Ale jesli tak, to czy sa tam jakies ryby?

Pozdrawiam

#5 OFFLINE   tom_roy

tom_roy

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaDziwnów

Napisano 19 styczeń 2006 - 11:53

Są rzeczki i są ryby tylko zależy od terminu :D Wiosną i jesienią na rzece Dziwnej i zalewie zgrupowanie okonia itp, maj to super okres na belone, cały sezon to dla mnie boleniowe łowy itp itd :D Dużo zależy od terminu :D Wiosną i jesienią niestety mam urwanie głowy z miesiarstwem ale i tak juz sporo to ograniczyłem u siebie. Belony to z plaży, spodniobuty itp, bolenie w rzece, a okonie i tu i tu :D Licencja na Zalew i Dziwną i morze to groszowe sprawy (16 zł -miesiąc, 30 zł - cały rok bierzący ulgowa, 47 zł - cały rok bierzący normalna), a wód dookoła sporo :D Teraz w maju organizuję spotkanie z znajomymi z PW w Dziwnówku pod znakiem Beloniady :D Maj i czerwiec to supe rmiesiące na tą rybkę, ale i w lipcu i sierpniu na wędkę się trafia :D Bolenie z koleji najlepsze brania miałem w lipcu i przełomie sirpnia i września :D Połowic można :D Pozdro
Tom

#6 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 styczeń 2006 - 11:58

Friko - na ryby to chyba najlepsze miejsce w Polsce. Prawie wszystkie gatunki słodkowodnych (łowią nawet lipienie) i wszystkie słonowodne. A co do ilości wysp to brak zgody. Wolin, Uznam i 44 wyspy na których leży Świnoujście. To między tymi wyspami ekipa Komancza łowi te przepiękne szczupaki.

#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 styczeń 2006 - 12:01

@Lasso

ale Uznam to dzielimi z niemiszakami chyba na spółe, nie? A reszta wysepek to wiesz, na mojej mapie nie była zaznaczona :mellow:

#8 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 styczeń 2006 - 12:37

Fakt, na mojej też nie ma. :D

#9 OFFLINE   KOMANCZ

KOMANCZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście

Napisano 19 styczeń 2006 - 12:49

W Świnoujściu są autobusy komunikacji miejskiej z rejestracjami niemieckimi. Autobusy ibsługująrówneiż linie Międzyzdroje Świnoujscie. Czasami powiadam ..... : u nas w Niemczech

#10 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 styczeń 2006 - 13:18

Hehe fakt, a to, że na granicy już właściwie nie sprawdzają żadnych dokumentów robi ze wszystkich Polaków Niemców ;)


Ołomatko! Nie dajmy się :mellow:

#11 OFFLINE   EsoxRules

EsoxRules

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaBełchatów

Napisano 19 styczeń 2006 - 13:31

Witaj Lasso i tutaj.

#12 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 styczeń 2006 - 13:43

@Tom,

witaj na naszym forum.
Zapraszam do wspólnej wymiany doświadczeń. Oby na bieżąco. :D

#13 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 styczeń 2006 - 13:56

Witaj!
Galeria satyryczna tom_roja na PW to zdaje sie Twoja robota? :D Rzadko wchodzilem ale z tego, co widzialem, to byly to bardzo udane rysunki...
Dzieki tez za promocje regionu (niewykluczone, ze skorzystam chociaz to juz samolotem wypada <_< ), a zwlaszcza za deklaracje walki z miesiarstwem.

Friko, jedyna wyspa? A na Wisle (pomijajac to, co napiali przedmowcy) to malo wysp masz? :lol:
Gumo

#14 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 styczeń 2006 - 14:24

Witam serdecznie.

Friko ja na Wolinie w takim małym jeziorku obok Wisełki złowiłem swojego pierwszego szczupaka na mass maraudera :D Szczupak był troszkę większy niż mass ale był! Z tego co piszecie ... to niezłe miejsce. Belony z brzegu? O kurcze nawet nie wiedziałem!

Pozdrawiam
Remek


#15 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 styczeń 2006 - 14:53

W jeziorze Wisełka padł wiele lat temu szczupak... Bardzo, bardzo duży. Nie napiszę jak duży bo mi nie uwierzycie. Tom_Roy wie dokładnie, może się odważy podać ilość cm. A w tym roku wracając z zawodów podjechałem, stanąłem na pomoście, rzuciłem slideropodobnym czerwonym (oczywiście własnej roboty) i w 2 rzucie wyjąłem 70cm. Niby nic, ale jak szedłem na pomost to wczasowicze mieli ze mnie niezły ubaw... Potem ja z nich :D

#16 OFFLINE   tom_roy

tom_roy

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaDziwnów

Napisano 19 styczeń 2006 - 16:39

belony z brzegu :D Woda po pas, a czasem nawet nie :D Rzuty nie na olbrzymie odległości tylko na 20-60m i srebrne szabelki się wieszają aż miło czas nad wodą spędzić :D Średnio 60-70 cm długości, zdarzają się ponad 80 cm, ale też poniżej 60 cm. W każdym bądź razie w ciągu kótkiego czasu można ich sporo połowić :D Zabawa przednia :D Belona potrafi atakowac przynętę nawet z wyskoku, a po zacięciu pieknie walczy szczególnie na delikatnym sprzęcie :D

Szczupak o którym LASSO wspomniał to jeden z ostatnich pewno 2-metrowców.
Raz lub dwa razy do roku pada w zalewie lub w przybrzeżnych wodach morskich szczupak 1,3-1,7 (niestety w sieci rybackie) wiec może już niedługo przeczytamy relację o szczupaku z zalewu :D Chłopaki widziałem są na dobrej drodze żeby takie potworki łowić :D
Pozdrawiam Tom

#17 OFFLINE   tom_roy

tom_roy

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaDziwnów

Napisano 19 styczeń 2006 - 16:41

hmm ale ten szczupak to chyba nie w Wisełce tylko w Koprowym padł :-0...Tak mi sie teraz przypomniało ..

#18 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 styczeń 2006 - 16:46

Jesli w Koprowym to spoko - zasilenie z dużej rzeki, ogromne jezioro to i szczupły może wleźć. Ale powiedz - nie słyszałeś o 152cm z Wisełki? Dałbym sobie żyłkę uciąć, że to Ty mi mówiłeś o takim stworze. Chyba, że jeziora pomyliłem faktycznie...

#19 OFFLINE   tom_roy

tom_roy

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaDziwnów

Napisano 19 styczeń 2006 - 16:51

To chyba nie ja jednak :D Koprowe, Wicko itp tak :D Wisełka - wiem, że były tam pikne szczupaki ale stamtąd rekordówek nie znam takich :D

#20 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 styczeń 2006 - 16:59

To znaczy, że wogóle słyszałeś o jakiejś krówce 150 cm???

Pozdrawiam
Remek