Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Felery w przynętach,


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Pawel

Pawel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 26 czerwiec 2008 - 08:48

Witam!

Wędkarski nałóg zmusił mnie do robienia hurtowych zakupów w zimie na cały sezon. Zazwyczaj latam w styczniu i lutym po warszawskich sklepach jak kot z pęcherzem i wykupuję co ciekawsze przynęty jakie zostały w sklepach robiąc tym samym zapasy na sezon, tak abym ewentualnie w sezonie był zmuszony dokupić jedynie to co właśnie jest skuteczne i wyszło z pudełka. Tym samym nabywam dużo różnych przynęt czasami po kilka sztuk z jednego rodzaju bez ich testowania. Okazuje się, że często trafiają się straszliwe felery w przynętach lub w ogóle przynęty felerne (np.: woblery nie pracujące), które nadają się tylko na śmietnik.

W tym sezonie największy feler w przynęcie jaki mi się trafił dotyczył woblera SALMO MINNOW!!! Okazało się że producent (nie muszę chyba dodawać że renomowany producent) założył do woblera strasznie grube kotwice, wskutek czego nagminnie spinały mi się ryby. Po kolejnej spiętej rybie i szybkiej wymianie kotwic następna rybka siedziała już pewnie.

Czy macie podobne spostrzeżęnia?

#2 ONLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 26 czerwiec 2008 - 10:27

Pewnie, że mamy. Do 99% woblerów, które nadają się na trolling producenci dodają zbyt cienkie lub zbyt małe kotwice, a jakość kółek łącznikowych woła o pomstę do nieba <_<

Nie ma sensu podawać modeli bo dotyczy to wielu woblerów Salmo, Dorado, Rapali, etc.

#3 OFFLINE   Pepe

Pepe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 26 czerwiec 2008 - 10:37

Czołem!

Firma Salmo stosuje ten sam typ kotwic (VMC) do wobblera Minnow od wielu lat. Naszym zdaniem są one optymalnej grubości. Oczywiście każdy wędkarz może mieć swoją wizję problemu. Opinia użytkowników była dla nas zawsze bardzo ważna dlatego chciałbym ustalić fakty.
Istnieje jednak możliwość że kupił kolega podróbkę lub przynętę, w której poprzedni właściciel sam wymienił kotwice.
Proszę jeśli można o fotkę tych kotwic na adres salmo@salmo.com.pl

Pozdrawiam i życzę połamania kija,
Piotr Piskorski
SALMO

#4 ONLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 26 czerwiec 2008 - 10:49

Ano właśnie. Do łowienia z rzutu, długim elastycznym kijem, VMC pewnie starczą. Trolling z plecionką to już zupełnie inna historia. Za to do powtarzalności woblerów nie mam zastrzeżeń B)



#5 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 czerwiec 2008 - 10:58

...założył do woblera strasznie grube kotwice...
To zaś cos nowego :D zwyczajowo jest odwrotnie...

To bardzo dobry zwyczaj, zeby przed sezonem robic gros zakupow. Tyle, ze sklepy zazwyczaj swieca wowczas pustkami. Na szczescie mamy coraz wiecej internetowych, zarowno swoich jak i zamorskich.

Trzeba oddac sprawiedliwosc, ze w dobie cieglej walki z potanianiem produkcji, niemal nie ma na Swiatowym rynku woblerow bez jakichs felerow.
Wyjatek (moje spostrzezenia, jak dotychczas) stanowia woblery z Japonii.

Pol biedy, jak chodzi o kotwice czy kolka, ktore mozna wymienic, ale trafiaja sie tez braki w postaci zlego wywazenia - skutek wyplywanie przynety i czesto wobler jest tak skonstruowany, ze nie da rady tego skorygowac przez podginanie. Albo...i to jeszzce gorzej bo nie widac...drut jest zle wklejony albo jest tandetny.

Najbardziej nacialem sie na woblerach jeszzce bardziej renomowanej f-my, na Mannsach. Na kilkanascie egzemplarzy tego samego modelu (sprowadzane u źrodla) polowa wyplywala, zdarzyl mi sie przypadek z peknieciem drutu, a najciekawsze bylo w jednym egz. podgiecie drutu, tak ze wygladalo na caly :unsure:

W tym jednym przypadku lepiej wyszedlbym (albo na to samo), gdybym kupil te woblery po astronomicznej cenie w sklepie.
Nastepnym razem jak najdzie mnie potrzeba kupienia w duzej liczbie egz. Manns, wszystkie powyjmuje i przetestuje...


Gumo

#6 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 26 czerwiec 2008 - 11:29

Cześć. Ja również naciąłem się na Mannsa. Kupiłem 5-cm twistery - kilka paczek. Na rybach okazało się, że mają grubsze niż zwykle ogony. Ale te felery okazały się lepsze niż normale twistery. Pracowały genialnie! Teraz bezskutecznie szukam gum z tej felernej partii :lol:

#7 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 26 czerwiec 2008 - 11:35

W magicznych piątkach czasem można spotkać z grubszymi ogonami. Tak mi się spodobały ze mam ich cale pudełko :lol:

Pozdrawiam
Slider

#8 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 26 czerwiec 2008 - 11:42

Kurcze, to Ty mi je wykupujesz sprzed nosa? Wszystko jasne :lol:
Pozdrawiam, Jacek

#9 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 26 czerwiec 2008 - 11:46

No Dobra.. Następnym razem postaram się zostawić parę dla kolegi :lol:

Pozdrawiam
Slider

#10 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 27 czerwiec 2008 - 22:28

Raz trafił mi się bubel Salmo. Z Percha 7 cm bo kilku rzutach wypadł ster :wacko: To pewnie odosobniony przypadek :mellow:

#11 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 28 czerwiec 2008 - 13:29

obawiam się, że firma salmo nie ma czegoś takiego jak Perch 7

#12 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 28 czerwiec 2008 - 13:42

Raz trafił mi się bubel Salmo. Z Percha 7 cm bo kilku rzutach wypadł ster :wacko: To pewnie odosobniony przypadek :mellow:

w rzeczy samej :D


#13 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 28 czerwiec 2008 - 13:59

Minnow Salmo z grubymi kotwicami ....Perch 7 nawet jak mu wypadl ster biore w ciemno oba rarytasy :mellow:

#14 OFFLINE   Pepe

Pepe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 28 czerwiec 2008 - 20:05

Panowie - dzięki za miłe słowa ale ja naprawdę chciałbym usłyszeć tzw. konstruktywną krytykę (tylko proszę tym razem nt. jakości a nie niedostępności!).
Jerry - a ty gościu nie przesadzaj bo mimo Twoich zasług na tzw. polu ktoś Ci da bana i co wtedy zrobisz?

Pozdrawiam wszystkich
PP

#15 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 28 czerwiec 2008 - 20:11

Bana za uczciwosc , ze kocham Matke na ktorej piersi sie wychowalem ...no nie . Zawsze pozostanie wolnosc ...czyli ryby i Przygoda ... :mellow: B)

#16 OFFLINE   Pablos

Pablos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaGryfice

Napisano 28 czerwiec 2008 - 20:26

Ostatnio kupiłem trochę jerków Salmo. Po zamknieciu ich w pudełku na kilka godzin i ponownym otworzeniu da sie wyczuc zapach lakieru. Czy to może zanczyc że woblery te wciąż schną??
Zauwazyłem również, że pod czas przypadkowego uderzenia woba o twardy przedmiot na lakierze jest małe wgniecenie. Czy to też normalne, czy może trafiłem na świezą serię??
Poza tym nigdy z Slmo nie miłem problemów :D
Pozdrawiam!!

#17 OFFLINE   mentos

mentos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaPelplin,Gdansk

Napisano 28 czerwiec 2008 - 20:55

Ja przy woblerach Salmo nigdy niemialem powazniejszych problemow poza takimi jak odpadajacy lakier po ataku szczupaka <_< . pozdrawiam

#18 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 28 czerwiec 2008 - 21:47

Dobra ten salmiak miał 8cm :mellow:
Pozdro

#19 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 29 czerwiec 2008 - 10:47

ja naprawdę chciałbym usłyszeć tzw. konstruktywną krytykę (tylko proszę tym razem nt. jakości a nie niedostępności!).


Witaj
Kilka uwag - nowe hornety mają niepękające stery - poprzednią paczkę kupiłem z 6 lat temu i 100% pękały im stery, z nowymi nie ma kłopotu. Nadał jest problem z za słabymi kotwicami.
Jerki mają porażkowe kotwice i kółka łącznikowe - dotyczy to modeli z +- tego roku, te '07 nie sprawiały mi problemów. Jeden z perchów pękł w pół w okolicy ogona i trzyma się to razem na stelażu - kasacja po kilku miesiącach jazdy w pudle bo wody nie widział. W executorach żółkną stery z upływem czasu - nie spotkałem się z tym w innych Waszych produktach (ale to może być jakaś moja paranojka). Ogólnie jest lepiej niż gorzej i niż było!

#20 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 czerwiec 2008 - 11:59

Panowie - dzięki za miłe słowa ale ja naprawdę chciałbym usłyszeć tzw. konstruktywną krytykę (tylko proszę tym razem nt. jakości a nie niedostępności!).

Konstruktywna krytyka miala m-ce tyle razy, ze czytajac powyzsze, mimo woli nasowa sie pytanie, czy wyraz konstruktywna nie ma 2óch znaczen... :D

Ja tez chetnie poslucham...bo przeciez nam wszystkim chodzi o to, zeby lowic coraz bardziej dopracowanymi przynetami, ktore w jak najmniejszym stopniu trzeba adaptowac na lowisku (tzn. dociazac w celu uzyskania zasiegu lub glebokosci pracy), wymiana kotwic w celu wyholowania ryby, czesto na coraz bardziej powszechnie stos. plecionce, trwalosci (wiaze sie to z uzyciem do budowy wysokoudarowego plastiku) i eliminacji w jak najwiekszym stopniu brakow, ktore zawsze sie zdarzaja w prod. masowej.

Gumo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych