Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Opłaty za przesyłki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   zeta

zeta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów

Napisano 03 luty 2014 - 14:06

Poczta Polska znowu podniosła opłaty za przesyłki.

http://cennik.poczta-polska.pl/



#2 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 03 luty 2014 - 14:11

Ich kompletnie już pogina... Może małe przesyłeczki jeszcze się opłaca ale coś większego (wędka np) lepiej wysyłac kurierem. Jak jeszcze znajdziemy tanią opcję (K-Ex lub tani-kurier.pl) to wychodzi ok 20-22zł za każdą paczkę, niezależnie od wymiarów (no może zależnie ale wymiar max 300cm jest raczej niespotykany w wędkarstwie ;) )



#3 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 03 luty 2014 - 14:12

jak wiadomo po nowym roku zawsze coś drożeje tylko nie pensje ;)



#4 OFFLINE   banita800

banita800

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaDąbrowa

Napisano 03 luty 2014 - 14:15

Tak

"by żyło się lepiej"

hej
  • mtmisiu i Popej lubią to

#5 OFFLINE   gracek

gracek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:G
  • Nazwisko:L

Napisano 03 luty 2014 - 14:27

Poczta już teraz pewnie kolejne firmy też się podniosą ...........Polandia.



#6 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 luty 2014 - 14:28

Ich kompletnie już pogina... Może małe przesyłeczki jeszcze się opłaca ale coś większego (wędka np) lepiej wysyłac kurierem. Jak jeszcze znajdziemy tanią opcję (K-Ex lub tani-kurier.pl) to wychodzi ok 20-22zł za każdą paczkę, niezależnie od wymiarów (no może zależnie ale wymiar max 300cm jest raczej niespotykany w wędkarstwie ;) )

Sendit.pl za wędki wychodzi 16,70zł bodajże na pewno nie więcej niż 17zł



#7 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15611 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 luty 2014 - 14:34

Tak

"by żyło się lepiej"

hej

A co to ma wspólnego ze wzrostem cen za przesyłki w prywatnej firmie ????



#8 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 03 luty 2014 - 14:42

Żeby chociaż z tą podwyżką cen szła w parze poprawa jakości usług :rolleyes:



#9 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 902 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 03 luty 2014 - 14:44

Mają większą część rynku, w pewnych momentach są niezastapieni i podnoszą ceny bo i tak każdy będzie korzystał. Kurier ma jeden minus bardzo poważny - ktoś musi być w domu. Inaczej czasami trzeba jechać po paczkę , co w niektórych przypadkach daje 50 km w jedną stronę albo i więcej, bo nie każdy mieszka w dużych miastach .

#10 OFFLINE   duzers

duzers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 03 luty 2014 - 14:56

Teraz ekonom 7,5 + koperta. Woblera nie da się wysłać inaczej, u mnie w urzędzie pocztowym od pewniego czasu wszystkie przesyłki mierzone są miarką do 2 cm.  Całe szczęscie że rzadko korzystam z PP.

 

Mam nadzieje, że pojawi się jakaś alternatywa w tym temacie, bo usługi kurierskie bez umowy też nie pocieszają.



#11 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 03 luty 2014 - 15:16

Polecony do 350g zdrożał o 40gr i teraz kosztuje raptem 4,20zł więc tragedii nie ma.

#12 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 03 luty 2014 - 15:20

Wędki może nie ma opcji wysłać ze względu na gabaryty, lecz polecam korzystanie z usług paczkomatów. Usługa tańsza od kuriera i zazwyczaj szybciej dociera na miejsce. Paczkę wysłaną wieczorem można odebrać następnego dnia rano. Dużym plusem jest to że działają weekendy.


Gdyby wziąć pod uwagę jakość polityki Poczty Polskiej, wszystkie podwyżki oraz ile firm nie państwowych powstaje na rynku z konkurencyjnymi cenami swoich ofert. Nie zdziwię się jak PP wraz ze swoim "monopolem" za jakiś czas zbankrutuje. Jakość usług PP można porównać do rosyjskiej ruletki raz dojdzie, raz nie dojdzie.

#13 OFFLINE   ro-sz

ro-sz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Robert

Napisano 03 luty 2014 - 15:33

Tak jak napisał @Slider@. InPost ma naprawdę dobrą ofertę, odsługują również drobną korespondencje.



#14 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 03 luty 2014 - 15:33

Musiały przesyłki podrożeć, bo poczta przegrała pod koniec zeszłego roku przetarg na za 500 000 000 zł, na dostarczanie przesyłek sądowych. Muszą gdzieś to odrobić. 



#15 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 luty 2014 - 15:39

Polecony do 350g zdrożał o 40gr i teraz kosztuje raptem 4,20zł więc tragedii nie ma.

Gabaryt A czyli nie może przekroczyć 20mm, sama koperta bąbelkowa ledwo się kwalifikuje, więc jak dla nas wobler/blaszka to już 7,50+ cena koperty bąbelkowej :(



#16 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 03 luty 2014 - 15:44

Musiały przesyłki podrożeć, bo poczta przegrała pod koniec zeszłego roku przetarg na za 500 000 000 zł, na dostarczanie przesyłek sądowych. Muszą gdzieś to odrobić.


Odrobią to na wysyłaniu pocztówek znad morza.

#17 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 03 luty 2014 - 18:01

Ja pier....e!!! Sorki ale jak przestudiowałem cennik to same wrzuty się na język cisną!

1 - 1,50 zł tak na szybko na podstawowych przesyłkach to ich całkiem powaliło!!

Przegrały mendy dostarczanie przesyłek sądowych to odbijają sobie w inny sposób.

 

Ehhh temat znowu przerabiany nie więcej jak rok temu - trzeba będzie chyba przyjrzeć się Inpostowi.

Chyba strategia rozwoju PP ...jakąś lipą zajeżdża



#18 OFFLINE   hoin

hoin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • Lokalizacjapołudniowy wschód

Napisano 03 luty 2014 - 18:45

Heh, dobrze jednak czasem na zadupiu mieszkać. Większość obsługujących moje okolice kurierów już wie, że jak nikogo nie ma w domu to mają paczkę zostawić albo w pobliskim krzaku, albo do stodółki wrzucić.

Listonosz za to notorycznie wciska mi awizo w drzwi, mimo że jestem w domu, co w moim przypadku oznacza 3 kilometrowy kurs na pocztę.

Biorąc pod uwagę ceny, jakość i szybkość wykonania usługi, wybór dostawcy mam niezbyt trudny.



#19 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 03 luty 2014 - 18:46

Chyba strategia rozwoju PP ...jakąś lipą zajeżdża


Według mnie powinni obniżyć koszty przesyłek zwiększyłaby się ilość osób zainteresowanych ich ofertą co poszłoby w zysk. Teraz podwyższyli co spowoduje mniej klientów oraz mniejszy zysk.

Spoko zaraz będą kolejne podwyżki pod pretekstem, rebrandingu gdzie nowe logo PP wygląda jakby kobieta robiąca .... facetowi, podwyżka cen paliwa czy też kleju do znaczków itp

#20 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 03 luty 2014 - 18:59

Heh, dobrze jednak czasem na zadupiu mieszkać. Większość obsługujących moje okolice kurierów już wie, że jak nikogo nie ma w domu to mają paczkę zostawić albo w pobliskim krzaku, albo do stodółki wrzucić.

 

No jednak wolałbym mieszkać w bardziej cywilizowanym terenie gdzie nie byłbym zmuszony korzystać wyłącznie z usług PP!

 

Według mnie powinni obniżyć koszty przesyłek zwiększyłaby się ilość osób zainteresowanych ich ofertą co poszłoby w zysk. Teraz podwyższyli co spowoduje mniej klientów oraz mniejszy zysk.

Spoko zaraz będą kolejne podwyżki pod pretekstem, rebrandingu gdzie nowe logo PP wygląda jakby kobieta robiąca .... facetowi, podwyżka cen paliwa czy też kleju do znaczków itp

 

Dokladnie tak !

Jeszcze zrozumiałbym wiesz podniesienie ceny o jakies 10-30 groszy ale od razu o złotówkę czy półtora ??

dla niektórych przesyłek (dodam że tych najbardziej popularnych) poleconych do 350g, w A, ekonomicznych to wzrost o 25%!!!