Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance HDS-7 Gen2 Touch


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   wasielewskis

wasielewskis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Wasielewski

Napisano 29 grudzień 2020 - 22:53

Szanowni Forumowicze, pomoże ktoś początkującemu z elektroniką wędkarską i mapami?



#22 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4708 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 grudzień 2020 - 16:43

Szanowni Forumowicze, pomoże ktoś początkującemu z elektroniką wędkarską i mapami?

Kolego, mapy Navionicsa są do wyświetlania, a nie edytowania w Drd Depth/Reefmaster. Z nimi nic nie zrobisz, bo pobierasz plik a nie dane możliwe do przeróbki w programie. 



#23 OFFLINE   wasielewskis

wasielewskis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Wasielewski

Napisano 30 grudzień 2020 - 17:10

OK, dziękuję,  czyli jedna z opcji odpada.

Pozostaje zatem pytanie, czy przy aktualizacji mamy Navionics można pobrać taką opcję, która pozwoli na tym urządzeniu na cieniowanie.

Generalnie w tym urządzeniu taką opcję widziałem przy MaxiMapie - oczywiście tam nie była potrzebna ale takie opcje odblokowane były dostępne z menu, a przy Navionics ich nie ma... 



#24 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 378 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 30 grudzień 2020 - 20:09

Map Navionics nie pocieniujesz.

#25 OFFLINE   wasielewskis

wasielewskis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Wasielewski

Napisano 07 styczeń 2021 - 15:19

OK, bardzo dziękuję, rozumiem że to ograniczenie producenta tej mapy a nie urządzenia.

A czy da radę to zrobić przy użyciu map producenta C-MAP? 



#26 OFFLINE   volkswagen

volkswagen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaTam gdzie woda i przyroda

Napisano 05 październik 2021 - 22:11

Witam. PanOwie, mam problem z echosondą jak w tytule.
Od początku- zaktualizowałem soft do wersji 6.0 z wersji jak pamiętam 5.5.
Po wgraniu soft wszystko śmigało ale nie było języka polskiego. Ustaliłem z Parkerem, ze wyślę sondę a oni mi dograją polski. Tak się stało. Otrzymałem paczkę i zanim ją podpiąłem ojciec włożył do echo kartę na której byla mapa ale i instalka z wersją 6.0. Po odpaleniu zaciągnęło znowu język angielski. Pływałem Po jeziorze i wszystko było ok poza językiem. Po powrocie znowu wysłałem do parkera na wgranie polskiego. Po powrocie zonk- Polski jest ale jest też komunikat - " Brak Fix GPS"
Parker umywa ręce- nie jest w stanie pomóc, zostawili mnie z problemem bez możliwości weryfikacji. Pan twierdzi, że u niego na biurku widział satelity. Czy macie jakiś pomysł co mogę nie pójść? Blokada regiony w polskim patchu? Może trefny ten patch? Może ktoś z Kolegów ma taką instalkę ale z językiem polskim? A może ktoś ma pomysł jak to inaczej ogarnąć? Nie chciałbym znowu wgrywać tej wersji z językiem EN.
Dzięki i Pozdrawiam

#27 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1581 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 06 październik 2021 - 06:12

J.polski możesz sam zrobić.
Wgranie polega na wpisaniu kilkunastu znaków. Nic skomplikowanego.
Dzwoń do parkera. Bedą chcieli nr seryjny echa.

Użytkownik nurek28 edytował ten post 06 październik 2021 - 06:13


#28 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4708 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 październik 2021 - 06:22

Witam. PanOwie, mam problem z echosondą jak w tytule.
Od początku- zaktualizowałem soft do wersji 6.0 z wersji jak pamiętam 5.5.
Po wgraniu soft wszystko śmigało ale nie było języka polskiego. Ustaliłem z Parkerem, ze wyślę sondę a oni mi dograją polski. Tak się stało. Otrzymałem paczkę i zanim ją podpiąłem ojciec włożył do echo kartę na której byla mapa ale i instalka z wersją 6.0. Po odpaleniu zaciągnęło znowu język angielski. Pływałem Po jeziorze i wszystko było ok poza językiem. Po powrocie znowu wysłałem do parkera na wgranie polskiego. Po powrocie zonk- Polski jest ale jest też komunikat - " Brak Fix GPS"
Parker umywa ręce- nie jest w stanie pomóc, zostawili mnie z problemem bez możliwości weryfikacji. Pan twierdzi, że u niego na biurku widział satelity. Czy macie jakiś pomysł co mogę nie pójść? Blokada regiony w polskim patchu? Może trefny ten patch? Może ktoś z Kolegów ma taką instalkę ale z językiem polskim? A może ktoś ma pomysł jak to inaczej ogarnąć? Nie chciałbym znowu wgrywać tej wersji z językiem EN.
Dzięki i Pozdrawiam

Próbowałeś tego downgrade, jak pisałem na FB?

Instalki nie mają języków, one są w echu i trzeba kodu serwisowego na odblok języka. 

Skoro PP wgrał soft raz, dlaczego nie mogą zrobić tego po raz trzeci i sprawdzić?? Jest inny sposób na GPS- antena zewnętrzna Point1, jeśli masz coś takiego, kogoś z takim urządzeniem, to wtedy - o ile nie ma ograniczeń softowych w echu- wskażesz antenę zewnętrzną jako źródło i satelity będą wykrywane przezeń. To w wariancie optymistycznym. W pesymistycznym -będziesz miał echosondę a nie plotter do map. 



#29 OFFLINE   volkswagen

volkswagen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaTam gdzie woda i przyroda

Napisano 06 październik 2021 - 07:30

Próbowałeś tego downgrade, jak pisałem na FB?
Instalki nie mają języków, one są w echu i trzeba kodu serwisowego na odblok języka. 
Skoro PP wgrał soft raz, dlaczego nie mogą zrobić tego po raz trzeci i sprawdzić?? Jest inny sposób na GPS- antena zewnętrzna Point1, jeśli masz coś takiego, kogoś z takim urządzeniem, to wtedy - o ile nie ma ograniczeń softowych w echu- wskażesz antenę zewnętrzną jako źródło i satelity będą wykrywane przezeń. To w wariancie optymistycznym. W pesymistycznym -będziesz miał echosondę a nie plotter do map.

W HDS nie ma opcji wgrania języka przez kod niestety. Jedynie mogę wgrać jeszcze raz soft z angielskim i sprawdzic. Co do anteny zewnetrznej- niestety nie mam opcji sprawdzenia jej.

#30 OFFLINE   volkswagen

volkswagen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaTam gdzie woda i przyroda

Napisano 06 październik 2021 - 09:55

Panowie, sprawa się wyjaśniła. Po wgraniu instalki ze strony lowrance powraca j.angielski ale satelity normalnie działają. Wychodzi na to, ze parker specjalnie zakłada blokadę regionu żeby ściągnąć ją u "niezależnego serwisanta". Jeśli ktoś ma instalkę wersji 6.0 w j. Polskim to będę wdzięczny i nie pozostanę dłuzny.
Pozdro!
  • Maciej_K lubi to

#31 OFFLINE   amigo01

amigo01

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaRADOM
  • Imię:ANDRZEJ

Napisano 16 październik 2021 - 12:17

witam  na forum   dzień dobry 

proszę o pomoc mam  LOWRANCE  hds5  2 gen  jak mogę pobrać darmowe mapy ze strony https://www.genesismaps.com/

 proszą o wpisanie  nr seryjnego oraz content id gdzie znajdę te dane  w menu SONDY  ich nie ma może na pudełku  ale które 

bardzo proszę o pomoc 



#32 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4708 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 październik 2021 - 13:55

Co prawda nie miałem w rękach gen2 touch ale gen 3 i wyżej już tak - menu system- na samym dole - wersja oprogramowania- nr seryjny i ID podłączenia potrzebny. 

zrobiłem kiedyś film na tę okoliczność: 



#33 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 październik 2021 - 14:00

 

witam  na forum   dzień dobry 

proszę o pomoc mam  LOWRANCE  hds5  2 gen  jak mogę pobrać darmowe mapy ze strony https://www.genesismaps.com/

 proszą o wpisanie  nr seryjnego oraz content id gdzie znajdę te dane  w menu SONDY  ich nie ma może na pudełku  ale które 

bardzo proszę o pomoc 

 

Na Garminie 92SV będą te mapy chodziły? 



#34 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4708 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 październik 2021 - 14:22

Na Garminie 92SV będą te mapy chodziły? 

Nie,  Garminy niezależnie od tieru obsługują izobaty czyli QD contorurs, mapy dla Lowrance są plikami zamkniętymi w sensie braku edycji plikami graficznymi z podwiązniem gps. Aktualnie do Garmina ze slotem na kartę ciężko cokolwiek wrzucić, na wschod od nas specjaliści potrafią konwertować pliki map z danych do formatu IMG i możliwe jest ich użycie w Garminach ale nie porywa to rozdzielczością. 


  • godski lubi to