Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łukasz 050 - pytania o woblery


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
215 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 09 marzec 2014 - 22:45

Łukasz , nabierają kształtu ale nie bałagań w cudzym wątku . Załóż swój wątek i pytaj do znudzenia .



#62 OFFLINE   Łukasz 050

Łukasz 050

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Vobi

Napisano 09 marzec 2014 - 22:45

Tomku a jak przesyłka doszła???



#63 OFFLINE   Łukasz 050

Łukasz 050

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Vobi

Napisano 09 marzec 2014 - 22:46

Łukasz , nabierają kształtu ale nie bałagań w cudzym wątku . Załóż swój wątek i pytaj do znudzenia .

OK już stąd uciekam



#64 OFFLINE   Łukasz 050

Łukasz 050

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Vobi

Napisano 10 marzec 2014 - 16:40

OK potrzebje pomocy. Poszukuję osoby która zna się na woblerach bezsterowych otóż to zrobiłem 5 wobleró z czego 1 pływa machając sie na boki a 4 płyną na pałę prosto przed siebie bez zadnej pracy. I zrobiłem 3 woblery ze sterami i 1 z nich nie pływo.

Co mogłem zrobić źle.

Co mogło wpłynąć na złą pracę woblerów.

Jak bedzie trzeba wrzuce zdjęcia wobków. :D



#65 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 10 marzec 2014 - 16:50

OK potrzebje pomocy. (...)

Jak bedzie trzeba wrzuce zdjęcia wobków. :D

Wrzucaj.

Aha, notatki robiłeś? Bywają nieocenioną pomocą B) I bez proszenia innych ;)



#66 OFFLINE   Łukasz 050

Łukasz 050

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Vobi

Napisano 10 marzec 2014 - 17:06

mam jeszcze 1 takiego samego woblera( ze sterem) który też nie pływa

:D POMOCY :D

Załączone pliki



#67 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 10 marzec 2014 - 18:14

Siema, dotarła dzisiaj paczka z Twoimi korpusami, mam tylko takie pytanie, dlaczego one są lepkie? Posklejały się wszystkie do kupy a po delikatnym oderwaniu niektóre odchodziły razem z kawałkami balsy :unsure: Dobrze,że w ogóle ten list doszedł biorąc pod uwagę, że był to zwykły list za 2zł a do tego znajdowały sie tam drobne dla mnie na wysyłkę :o Uczciwych mamy listonoszy na szczęście ;) Postaram się wysłać oklejone korpusy w przeciągu tygodnia.Pozdro.



#68 OFFLINE   Łukasz 050

Łukasz 050

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Vobi

Napisano 10 marzec 2014 - 18:55

dzięki one były lepkie wiesz czemu bo miałem ch.......y lakier ja te wobki lakierowałem gdy z Tb przez skejpa gadałem :D teraz mam już dobry lakier

postaraj się odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytania na góze w tym temacie na 4 stronie



#69 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 10 marzec 2014 - 19:20

Łukasz młody chłopak z Ciebie a tak ciężkimi wyrazami rzucasz na forum? Nie przystoi takiemu młodzieńcowi ;) Lepiej edytuj post bo za tego "wuja" dostaniesz punkcik od Pana moderatora :P


Użytkownik Tomek1988 edytował ten post 10 marzec 2014 - 19:20

  • Tomasz eS i woblery z Bielska lubią to

#70 OFFLINE   Łukasz 050

Łukasz 050

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Vobi

Napisano 10 marzec 2014 - 19:31

ok już  teraz pomórz ^^^^ pytanie wyzej



#71 OFFLINE   Łukasz 050

Łukasz 050

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Vobi

Napisano 11 marzec 2014 - 17:53

szukam osoby która zajmuje się robieniem jerków do castingowania /opisze konstrukcje itp

jak je dociązać/ jak je robić

z góry serdeczne dzięki



#72 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 11 marzec 2014 - 19:06

:)



#73 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 11 marzec 2014 - 21:23

szukam osoby która zajmuje się robieniem jerków do castingowania /opisze konstrukcje itp

jak je dociązać/ jak je robić

z góry serdeczne dzięki

Łukasz przerażasz mnie, tyle razy słyszałeś o wyszukiwarce na forum i nadal idziesz na łatwiznę.

Nawet przeglądając kilka pierwszych stron lurebuilding znajdziesz producentów jerków, a jak sięgniesz dalej to znajdziesz tematy o dociążaniu.


  • Dagon lubi to

#74 OFFLINE   Łukasz 050

Łukasz 050

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Vobi

Napisano 11 marzec 2014 - 22:52

 nie chce mi się :D

chcem tylko zeby ktoś dał linki do tych wątków bo tutaj tyle tego jest ze nawet nie wiem co i jak :o



#75 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 marzec 2014 - 22:56

 nie chce mi się :D

chcem tylko zeby ktoś dał linki do tych wątków bo tutaj tyle tego jest ze nawet nie wiem co i jak :o

Gdybym napisał Ci co ja myślę o takim podejściu do forum i takim językiem jakim mam ochotę to zrobić, dostałbym bana.



#76 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 11 marzec 2014 - 22:59

 nie chce mi się :D

 

 E tam...chociaż konkretny jest :D :D :D



#77 OFFLINE   Łukasz 050

Łukasz 050

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Vobi

Napisano 11 marzec 2014 - 23:34

ok mam jeszcze pytanko

- Gdy robię woblery bezsterowe na bolenia to po dodaniu kotwiczek tracą one prace a gdy kotwiczki nie są założone to pracują bardzo fajnie

co moge miec zle( te woblery wyzej)



#78 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 11 marzec 2014 - 23:59

(...)

co moge miec zle( te woblery wyzej)

Mógłbym odpowiedzieć "nie chce mi się".

Ale zachowałbym się równie niegrzecznie jak Ty.

Zamiast tego, spróbuję Ci pokazać, czym jest to forum i jak należy odnosić się do kolegów, których pytasz o radę.

 

Otóż odpowiedź na pytanie "co mogę mieć złe" brzmi - wyważenie. Budowę korpusu. Umiejscowienie przedniego oczka. 

To nie jest matematyka, gdzie proste wzory opisują każdą sytuację. To fizyka, gdzie doświadczenia stanowią o wiedzy. Bez przeprowadzenia wielu eksperymentów nie zrozumiesz zależności pomiędzy tymi wzajemnymi zależnościami. Inaczej będzie pracował zewnętrznie identyczny wobler wykonany z różnych materiałów. Zajmij się jednym korpusem. Powiel go najdokładniej, jak potrafisz. Eksperymentuj, prowadź notatki. Osiągniesz wiedzę. Działając "na lenia" nie uzyskasz niektórych odpowiedzi, bo tylko doświadczalnie możesz je poznać. Jak wytłumaczyć - bez pokazywania - komuś, kto pyta "jak złowić rybę?" Zwłaszcza jeśli dodaje "na muchę?"

Próbując jednocześnie wykonać wiele różnych woblerów tworzysz chaos. Sam piętrzysz przed sobą przeszkody. Zacznij działać rozważnie, metodycznie, a sam zdziwisz się, jak szybko zaczniesz wyłapywać niuanse. Powtórzę jeszcze raz - prowadź sumienne notatki. Będą w nich odpowiedzi na wiele Twoich pytań.



#79 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 12 marzec 2014 - 00:40

Mnie się Łukasz 050 bardzo podoba. Młody jest, niecierpliwy, w tydzień chce przeskoczyć kilka lat doświadczeń w obróbce drewna i w malowaniu, ale to typowe dla współczesnej młodzieży. Za dużo siedzą przed komputerami. W kompie strona czy program też muszą się otworzyć góra w milisekundę. Bo sekunda to dla nich zdecydowanie za długo.  Zresztą ja stary też to zauważam u siebie.

Że sobie mięchem czasami rzuci? To co, Wam się nie zdarza? Szacunek dla interlokutora to inna sprawa, ale to z czasem zrozumie. Mam nadzieję.

 

Aha, Łukaszu, zawsze piszemy " sechło ", nigdy " schło ". " Sechło " jest jedyną poprawną formą. :)

 

Teraz serio: poproś Mamę aby kupiła Ci słownik ortograficzny. Bądź korzystaj z szeroko dostępnej pomocy w necie. W końcu zwracaj uwagę na czerwone podkreślenia korektora. Kto wie czy ta wiedza nie zaprocentuje bardziej niż umiejętność strugania nawet najpiękniejszych wobków.

Kończąc: jeżeli prosisz o pomoc i ktoś radzi skorzystać z forumowej czy innej wyszukiwarki , nigdy nie mów że Ci się nie chce. To budzi, zresztą zupełnie słusznie, straszne wkur.... u chłopaków. 

A tak w ogóle to jesteś kozak z pasją. Uśmiałem się czytając o Twoich cierpieniach z produkcją woblerów.

 

pozdrawiam - Michał.

 

Ps. Wkrętki są ok, nawet w balsie. Byle nie w tej najbardziej miękkiej. Tylko muszą być na maxa długie i wklejane na żywicę ( Distal, Poxipol, Epidian ). Wtedy woblerem można pole orać. :)


Użytkownik skippi66 edytował ten post 12 marzec 2014 - 00:47


#80 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 12 marzec 2014 - 07:55

Gdybym napisał Ci co ja myślę o takim podejściu do forum i takim językiem jakim mam ochotę to zrobić, dostałbym bana.

 

e tam, ja jestem wdzieczny :)  dzieki takim watkom wiem, ze niektorzy uzytkownicy maja iscie anielska cierpliwosc, ze czesc pomylila sie z powolaniem i dlaczego legitymuje sie aborcje ^_^


  • Dagon i krystiano1981r lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych