Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Na suma...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 19 lipiec 2008 - 11:03

Hejka... Po ostatniej przygodzie z sumikiem na grunta zaczarował on mnie swoim uporem i pięknością jedyna w swoim stylu... Co prawda nie by on za wielki bo tylko 67 cm (wiec nie wymiarek) ale w życiu mi tak nic kija nie przygieło i tak postanowiłem sobie kupić coś na tego kawalera (hmm... fundusz może skromny max. 500 zł) Co byście doradzili?? Ja wybrałem sobie coś takiego ale nie wiem czy będzie to dobre:
wędzisko Shakespeare Ugly Stik Lite Graphite 3,00m 20-50g (słyszałem ze są niezawodne i bardzo wytrzymałe) + kołowrotek SPRO - Blue Arc Tuff-Body 940??
Co myślicie o tym?? wybrałem takie wędzisko ponieważ nie chce dobierać tylko pod jedna rybę, ten zestawik mógłby mi posłużyć zarówno do łowienia sandałków nocą jak i kiedyś może i troci??
Jakie jest wasze zdanie na ten temat??

#2 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 19 lipiec 2008 - 11:12

Ugly do 50g + Penn Slammer 360

Dlaczego Blue Arc 940 ?

Pozdrawiam
Slider

#3 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 19 lipiec 2008 - 12:11

Hmm... ja wiem... w końcu jest to dobry kołowrotek choć tu może okazać się za delikatny :unsure:

#4 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 19 lipiec 2008 - 14:16

W dziale kupię-sprzedam @TAJMIEN oferuje ABU C-66, stara dobra maszyna, na ślimaku niesamowicie mocna tu byłaby jak znalazł. :D

#5 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 19 lipiec 2008 - 14:23

Może dla wyjaśnienia i przejrzystości sytuacji.
My na tym forum nie łapiemy sumika na grunta. To po pierwsze. Po drugie to jest forum spiningowo-castingowe i proszę się trzymać ustalonych standartów.
Po trzecie żywiec i podbne metody są wstrętne i pogardzane na tym forum.


:D

#6 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 19 lipiec 2008 - 16:01

Dobra ale jak on mi wziął na grunt to co miałem żyłeczke odcinać??? żeby pływał z jakimś tam nawojem żyłki... a kto napisał ze teraz chce go łowić na grunt... jak bym go miał tak zamiar łowić to kupił bym sobie jakąś karpiówkę albo dorszówkę i miałbym problem z głowy...?? Wiem ze to jest forum spinningowo castingowe ale mogę się założyć że ok 50 % z nas wszystkich łowi nie tylko na te metody...

#7 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 19 lipiec 2008 - 16:02

A i jeszcze jedno wtedy kupił bym sobie jeszcze młynek z wolnym biegiem szpuli... wiec wiesz tedy bym sienie pytał...

#8 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 19 lipiec 2008 - 19:50

może i 50% łowi na inne metody, ale wszyscy wyznają C&R... więc martwa rybka/żywa rybka w gre nie wchodzi B)

#9 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 19 lipiec 2008 - 20:02

heh... wiem to ;) a nikt nie zna przypadków że sandałek czy sumik wlana na białe :PP Ten wziął na Rosówkę ;)

#10 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 19 lipiec 2008 - 20:02

W dziale kupię-sprzedam @TAJMIEN oferuje ABU C-66, stara dobra maszyna, na ślimaku niesamowicie mocna tu byłaby jak znalazł. :D



W tym samym dziale i ten sam forumowicz sprzedaje też Abu C- 4
Zapewniam, że wytrzyma, a i na troć - łososia, szczupłego - też się nada.
Niezniszczalna maszynka


#11 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 19 lipiec 2008 - 20:10

@panek ,twoja wiara w to że wszyscy tu zawsze i wszędzie stosują C&R jak inne temu podobne zasady jest co najmniej śmieszna.więc nawet jeśli ktoś od czasu do czasu zarzuci sobie gruntówke , to w świetle obowiązujących przepisów ma do tego prawo. a kolega wspomniał tylko w jakich okolicznościach miał okazję poznać się z królem i panem naszych wód, a nie spytał o dobór sprzętu na grunt lub żywca.

#12 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 19 lipiec 2008 - 20:37

No właśnie ja tylko pytałem się o dobór zestawu spinningowego na króla naszych rzek... :D

#13 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 19 lipiec 2008 - 21:30

wystarczy poszukac :D
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=6220& ;prevloaded=1&&start=0


#14 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 19 lipiec 2008 - 22:08

Hmm... przeczytałem i jakoś czuje jeszcze niedopełnienie ;)

#15 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 20 lipiec 2008 - 02:04

@panek ,twoja wiara w to że wszyscy tu zawsze i wszędzie stosują C&R jak inne temu podobne zasady jest co najmniej śmieszna.więc nawet jeśli ktoś od czasu do czasu zarzuci sobie gruntówke , to w świetle obowiązujących przepisów ma do tego prawo. a kolega wspomniał tylko w jakich okolicznościach miał okazję poznać się z królem i panem naszych wód, a nie spytał o dobór sprzętu na grunt lub żywca.


Wiara czyni cuda :mellow: że wszyscy to może przesadziłem, ale większość na pewno wyznaje C&R... chyba :mellow: (teraz to już nie mam pewności ;) )

Nie wiedziałem na co złowiona była ta bycza kijanka, przeczytałem o
łowieniu na żywca (nie od kolegi suchego), więc powiedziałem jak
to moimi oczami wygląda, sam łowię na grunt (białoryb, brutalnie i
bez skrupułów nadziewając na hak kukurydzę) jeśli jestem do
takiego wypadu ,,zmuszony przez brata, i też mi się w miarę to
podoba, nie jestem zatwardziałym ,,jednometodowcem to jakieś
nieporozumienie :mellow:

#16 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 lipiec 2008 - 11:12

O ile dobrze przelecialem o czym byla mowa do tej pory...
Wedki Shakespear'a to istotnie solidne wedki, maja domieszke wlokna szklanego. Czy wspomniany model bedzie dobry na sumy na spining, zwlaszzca jako 1no na wszystko watpie.
Jezeli sie chodzi ze sprzetem sandaczowym, i liczy ze moze da rade wyjac suma to konczy sie to kilkukilometrowa wycieczka a raczej splywem albo trzaskiem linki lub wedki.
Natomiast wspomniany Penn Slammer sparowany z plecionka 30LB bedzie takim rozsadnym minimum. Juz w rwacej rynnie (w ktora podzcas holu suumek moze sam z siebie wejsc moze byc za malo.
Kolowrotek moze i da rade ale linka bedzie za slaba.
Wedzisko musi byc tez sztywne a obawiam sie, ze tego nie spelnia w/w Szekspir..

Jesli chodzi o wedki to po moich doswiadczeniach doszedlem do wniosku, ze nie mozna przeginac z dlugoscia, nawet z brzegu nie wzialbym dluzej niz 2,75. Jeszzce lepsze (ale to juz raczej lodz w uzyciu) bedzie w okolicach 2,5m. Dluzej da sie ale rece odpadna...
Za krotkie, np ok. 2m tez nie sa dobre bo ciezko jest biegac po lodce, przekladajac je z jednej burty na druga.

Dobrze jest operowac moca wedek, obok c.w. Wiadomo wtedy co dana wedka moze pociagnac.
I tak na nurtowe zabawy, gdzie sum z pewnoscia pojedzie z pradem wzialbym wedke nie mniej niz 30LBS.
Na pozanurtowe zabawy i przy zalozeniu, ze chodzi o sumy o standardowej wielkosci nie mniej niz 20LBS.

Pojawia sie pewien problem bo wedki, o ktorych piszesz nie maja podanej mocy...aczkolwiek jest taka seria Bigwater (Szekspir), gdzie jest to wyszczegolnione..jest tez taka seria Tiger ale to juz raczej troling...

Gumo






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych