Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Schemat do Tournamenta Force 3000/3500


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 15 luty 2014 - 13:25

Czy ktoś z kolegów mógłby podrzucić linka do ww schematu?



#2 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 luty 2014 - 13:36

Mam . E-mail poproszę na priv.


Użytkownik godski edytował ten post 15 luty 2014 - 13:37


#3 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 15 luty 2014 - 17:36

Wysłałem na maila Arku. Nie wiem, czy jakość będzie dobra, bo zdjęcia robione telefonem.



#4 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 15 luty 2014 - 18:16

Tu jest linek:

http://www.sl-planet...ad/00055204.pdf

 

Jak to na planecie bez numerów i nazw ale to i tak bez różnicy bo na oryginalnych kwitach numery i nazwy cząstek są zakodowane w obrazkach czyli wszystko po japońsku, na dodatek sam schemat taki, że bez lupy ciężko... :rolleyes:



#5 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 15 luty 2014 - 19:19

Bardzo wszystkim dziękuję  :)

I tylko jeszcze jedno pytanie,- aby skasować luz wzdłużny na rotorze podkładkę regulacyjną wsadzić za wałkiem po którym śmiga oporówka od strony szpuli czy korpusu?

W turkach tak robiłem i całkiem fajnie to chodzi... Tzn od strony szpuli je wsadzałem

Wedle mojej logiki tu także powinno tak być,- ale logika bez doświadczenia bywa niewiele warta, wiec pytam grzecznie ;)



#6 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 21 luty 2014 - 09:38

Czyżby nikt nie kasował takiego luzu w TF? :unsure:



#7 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 21 luty 2014 - 12:50

A bo może nikt nie miał luzu.. :rolleyes: :lol: :lol:

A podkładkować (jak już koniecznie trzeba), to można i nad tulejką, i pod tulejką, i nad najniższym łożyskiem na pinionku i pod nim... Można też i dwu miejscach utykać cieńsze... No dowolność pełna.. :)

Trzeba wyczaić w której konfiguracji przekładnia śmiga "najbezszmerowiej" i wsio...



#8 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 21 luty 2014 - 16:08

Dziękuję bardzo Panie Tomaszu  :) nie sądziłem, że aż tak dużo możliwości jest.

Do tej pory szedłem po śladach poprzedników manipulatorów dodając lub ujmując tam gdzie wedle schematów były przewidziane co uznałem za bezpieczne.



#9 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 22 luty 2014 - 23:38

Zaraz szlag mnie trafi  :angry:  :angry:  :angry: z pozornie prostego zabiegu zrobił się upojny dzionek z Turkiem  :wacko:

Wszystko szło gładziutko pierwsze podejście niewielki luz skasowany, mycie, smarowanko i pełnia zadowolenia.

No to nawijamy linkę i piękne uczucie,- przez chwilkę czułem się jak posiadacz Stelli no panie zawartość masła w maśle 150%.

Nagle cos mnie podkusiło żeby odwinąć parę metrów żeby lepiej przykryć węzełek od podkładu i nagle chrup zgrzyt i  :angry:  :angry:  :angry:  :angry: .

Szybkie otwieranie i zdziwko, leży jakiś srebrny smętny łoniak pomiędzy zapadką a końcówką piniona,- co to kurna jest????

Wygląda na podkładkę jakby z drucika ale skąd??????

Składam jeszcze raz i bez tego gówienka kołowrotek jedzie jak traktor coś rzęzi i chrobocze i wyraźnie ociera. 

Z sekcji łoniaka wynika, że toto musiało być pomiędzy elementem 61 i 62 czyli mogło być podkładką pomiędzy łożyskiem 62 a końcówką piniona ale średnica wewnętrzna tego czegoś powodowała że nie mogło to leżeć równo na łożysku i musiało w końcu zostac zmielone gdyż ma duuużo większą średnicę wewnętrzną niż wewnętrzny kołnierz łożyska i końcówka piniona. Na schemacie nie ma nic w tym miejscu....

Po chyba 30 lub 40 rozłożeniu i składaniu poddałem się.... :mellow:

Proszę o opinię posiadaczy TF czy także macie w tym miejscu podkładkę? Jakie ma wymiary?


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 22 luty 2014 - 23:53


#10 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 23 luty 2014 - 07:48

Programowo są tylko dwa druty w forsiaku, i oba zwiniete w sprężynki, i oba-obie takie zadanie spełniają...

A obejrzyj Pan łożysko pod pinionem czy to aby czasem nie drucik-zawleczka z łożyska, mocujący blaszkę-osłonkę kuleczek..?

Coś mi mówi, że ostra krawędź ząbka pinionowego mogła zawadzić o druciczek przy "kręceniu do tyłu" i zerwać go sobie...

Chyba troszkę za ciaśniutko się na koszu zrobiło (a swoją drogą, to "płaski drucik" na łożysku powinien leżeć gładziusieńko :rolleyes: )



#11 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 23 luty 2014 - 10:31

Tak Panie Tomaszu to prawdopodobnie jest to  :mellow: po napisaniu swojego postu jeszcze godzinę siedziałem i zastanawiałem się co to może być i wymyślilem sobie że wsadzę w to miejsce podkładkę i nieco poluźnię "kowalskie spasowanie"... Najmniejsza podkładka jaka znalazłem ma zewnętrzną średnicę jak to to co zostało zmielone lecz wewnętrzną znacznie mniejszą ale pasuje i w skrajnych położeniach nie wystaje poza zębiska pinionka więc jest szansa, że go nie zabiorą do zmielenia,- chyba :unsure: Po kolejnych dwuch godzinach już nosem orałem po biurku i zakończyłem tę walkę... Idę przewietrzyć łeb nad wodę apotem z powrotem do kowalskiego warstatu  <_<

Jeśli by się chciało Panu odpowiedzieć:

- czy możliwe jest dostanie oryginału

- czy zabieg który wykonałem jest wystarczający czy ta podkładka nie jest zbyt szeroka (znacznie mniejsza średnica wewnętrzna)

 

byłbym bardzo wdzięczny...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 23 luty 2014 - 10:38


#12 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 23 luty 2014 - 11:35

Całkiem nie dawno Zorro napisał "wkładacze podkładek nie jeden młynek już okulawili, a później ciężko wrócić do stanu pierwotnego". "Kowalskie spasowanie" jak Pan to nazwał nie jest dobre nawet dla tak mocnego młynka jak TF. Ustaw Pan z powrotem jak było i będziesz się Pan cieszył długim żywotem jego :)
Pozdrawiam

#13 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 23 luty 2014 - 14:20

Tak Panie Tomaszu to prawdopodobnie jest to  :mellow: po napisaniu swojego postu jeszcze godzinę siedziałem i zastanawiałem się co to może być i wymyślilem sobie że wsadzę w to miejsce podkładkę i nieco poluźnię "kowalskie spasowanie"... Najmniejsza podkładka jaka znalazłem ma zewnętrzną średnicę jak to to co zostało zmielone lecz wewnętrzną znacznie mniejszą ale pasuje i w skrajnych położeniach nie wystaje poza zębiska pinionka więc jest szansa, że go nie zabiorą do zmielenia,- chyba :unsure: Po kolejnych dwuch godzinach już nosem orałem po biurku i zakończyłem tę walkę... Idę przewietrzyć łeb nad wodę apotem z powrotem do kowalskiego warstatu  <_<

Jeśli by się chciało Panu odpowiedzieć:

- czy możliwe jest dostanie oryginału

- czy zabieg który wykonałem jest wystarczający czy ta podkładka nie jest zbyt szeroka (znacznie mniejsza średnica wewnętrzna)

 

byłbym bardzo wdzięczny...

Generalnie to jest tak, że jak pchamy jakieś podkładki na łożyska, to albo się trzymamy wymiarowo wewnętrznej średnicy, albo zewnętrznej (w zależności od tego co tam nam bardziej potrzeba). chodzi o to aby "spodkładkować" tylko jedną bieżnię łożyska, a założona podkładka miała możliwość obracania się razem z nią... Czyli optymalne i najbezpieczniejsze"szerokości" podkładek będą w przedziale 1-2mm...

Czyli, tak se myślę, że powinieneś Pan zacząć od skombinowania sobie np. podkładek o wewnętrznej średnicy 6mm, zewnętrznej 8-9, grubości ok. 0,05-0,1... Przy pracach tuningowych z wymiarowaniem typu "podkładka jaka znalazłem ma zewnętrzną średnicę jak to to co zostało zmielone lecz wewnętrzną znacznie mniejszą ale pasuje", zawsze może zdarzyć się jakie nieszczęście... Trza mierzyć, pasować, mierzyć, pasować, mierzyć...

 

A z tym oryginałem, to o który chodzi..?


  • Riqelme lubi to

#14 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 23 luty 2014 - 18:46

Kamil,- wezmę sobie do serca i do kowalskich łap Twoją uwagę, tym bardziej, że wiem iż z doświadczenia pochodzi ;)

 

Panie Tomaszu,- chodzi naturalnie o podkładkę tę którą zmieliłem  :(

Pozostałe podkładki kupiłem od Mefista do różnych wielkości Turków.

Dziękuję również za przypomnienie niby logicznej zasady podkładkowania łożysk ale gdy są emocje to logika gdzieś w p...u umyka... więc podziekowania są jak najmniej ironiczne :)



#15 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 23 luty 2014 - 19:38

Na oczy nie widziałeś coś Pan tam zmełłał ale zgadywałem że to cząstka z łożyska bo tak z opisu pasowało...

Jakby nie była pogięta, to może dałaby się na łożysko "nawlec", a w tej chwili, to albo zdejmij Pan z łożyska blaszkę, którą drucik -zawleczka mocował (szpileczką na przykład) i będziesz miał otwarte z jednej strony, albo trza nowe łożycho wstawić i po herbacie...

 

A co do podkładek "do różnych wielkości Turków", to przecie nie każdą, nie wszędzie i nie do każdego da się wsadzić... Aż tak uniwersalne nie są... :rolleyes: :lol: :lol:



#16 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 23 luty 2014 - 19:50

.........no i po przeczytaniu tego tekstu rób tu sam człowieku.......... :blink:

 

Panowie, zna ktoś może numer katalogowy łożyska oporowego do Tournamenta Force? Mam schemat ale tam tylko krzaki :(



#17 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 23 luty 2014 - 20:29

Na oczy nie widziałeś coś Pan tam zmełłał ale zgadywałem że to cząstka z łożyska bo tak z opisu pasowało...

Jakby nie była pogięta, to może dałaby się na łożysko "nawlec", a w tej chwili, to albo zdejmij Pan z łożyska blaszkę, którą drucik -zawleczka mocował (szpileczką na przykład) i będziesz miał otwarte z jednej strony, albo trza nowe łożycho wstawić i po herbacie...

 

A co do podkładek "do różnych wielkości Turków", to przecie nie każdą, nie wszędzie i nie do każdego da się wsadzić... Aż tak uniwersalne nie są... :rolleyes: :lol: :lol:

Najchętniej wstawił bym takie nowe łożysko, ale czy jest ono osiągalne? I gdzie? Czy ono jest takie samo jak w Saltidze Game?



#18 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 23 luty 2014 - 20:31

Jakie krzaki?

Przecież tam są wyraźne numery:

http://www.sl-planet...ad/00055204.pdf

oporówka to 56



#19 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 23 luty 2014 - 20:35

Wszystko wskazuje na to, że można ściągnąć z tego właśnie sklepu.

http://www.sl-planet...op/p/p00055204/

Kosztuje 2000 jenów.

Mefisto stamtąd bierze jak mniemam.



#20 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 23 luty 2014 - 20:36

Łożysko 62.

1300 jenów.