Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Boleń - zarybienie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 styczeń 2006 - 15:33

Czy ma jakikolwiek sens zarybianie boleniem? Czy znacie takie akcje?

Pozdrawiam
Remek


#2 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 styczeń 2006 - 15:40

Oczywiście, że ma!
Mam już nawet wytypowany odcinek Narwi gdzie populacja bolenia jest coraz słabsza ale warunki do jego rozwoju są idealne.
Jak wiesz w sklepie Jerk leży skarbonka WKS gdzie zbieramy pieniądze na zarybienia boleniem. Jest już parę złotych, jednak nadal zbyt mało aby można było kupić sensowną ilość rapek.
Mam juz nawiązane kontakty z zakładem zarybienowym, który co roku hoduje narybek bolenia. :D
Potrzeba więcej chętnych, którzy dołożą się jakimś groszem. :D

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 styczeń 2006 - 15:43

Rognis, no tak ... chyba mam jakieś niedotlenienie mózgu :D Słuchaj a mógłbyś podać więcej szczegółów. Ile kosztuje narybek, kiedy zarybiać itd.

Pozdrawiam
Remek


#4 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 styczeń 2006 - 16:49

@Remas,

z tego co się dowiedziałem zarybiać należy na wiosnę albo na jesieni. Wiosna chyba lepsza.
Małe rapki kosztują bardzo różnie. Wszystko zależy czy są dopiero co wyhodowane, czy są już troszkę starsze, czy odchowane do kilku-kilkunasto centymetrowych bolków. Ceny są od kilku groszy do ponad złotówki za sztukę.

#5 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 26 styczeń 2006 - 17:11

Kilka razy boleniem była zarybiana Solina, efekty są widoczne, na jesiennym GP kolega złowił 50 cm niedorostka. Ale Solina to prawie morze, żeby zarybienia boleniem były widoczne potrzeba dobrych kilku lat.

#6 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 styczeń 2006 - 18:32

Hehehe, ale ociec, sila ich.. :unsure:
Ja sie dorzuce ile bede mogl...
Gumo

#7 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 26 styczeń 2006 - 19:08

Boleniem zarybiana jest intesywnie Odra w okolicach i samym Wrocku i jest ich z roku na rok coraz więcej. Do tego wpuscza się go do Mietkowa. W poprzednim sezonie na łódce mieliśmy ich 5 sztuk od 40-60cm podczas trolingowania za sandaczem. Ja jednego trafiłem normalnie przy dnie z opadu. Strzelił jak rasowy sandał. W Mietkowie nie ma uklei (wyjedzona ), więc bolki żerują nieco głębiej. Myślę, że za kilka lat będą niezłym przyłowem....

#8 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 02 luty 2006 - 22:44

Witam

Na forum jestem nowy :D moze sie po krostce przedstawie nazywam sie Grzegorz Dereń mieszkam w Górzycy moim lowiskiem jest Odra a ukochana ryba Boleń :D


wracajac do posta wydaje mi sie ze zarybiac jest warto w tamtym roku sam wpuscilem do odry jakies 2500 sztuk lacznie do odry trafilo 8000 sztuk bolenia rybki juz byly podrosniete mialy po okolo 4 cm mam nadzieje ze za jakis czas bedzie mozna odczuc te zarybienie ciekawe jestem czy w tym roku ZO w Gorzowie tez podejmie sie dalszych zarybien


pozdrawiam

Grzegorz Dereń




#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 luty 2006 - 22:52

Witaj Grzesiek,
Bardzo się cieszę, że kolejny miłośnik Odry i boleni zarejestrował się na naszym forum. Szykuje się świetny team boleniowy. Bardzo to cieszy. Życzę przyjemności w używaniu forum i zapraszam do aktywnego udziału.

Jeśli chodzi o zarybienia boleniem to świetna wiadomość. Dziękuję za informację!

Pozdrawiam
Remek




#10 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 02 luty 2006 - 22:55

Dostalem cynk na wasza stronke od kolesia z wawy z ktorym zgadalem sie na forum na fishingcenter stronka super forum jeszcze lepsze dawno nie widzialem takiego zageszczenia boleniarzy :D

pozdrawiam

#11 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 luty 2006 - 23:10

Cieszę się i to bardzo, że się podoba. Mówię to po cichu ale w tym roku tematów boleniowych na stronce będzie bardzo dużo. To nasz rok boleniowy. Poza tym szykuje się na prawdę świetny team na boleniową wyprawę. Tak się zastanawiam czy nie zrobimy zlotu boleniowego. To byłoby fajne! Ale to tylko moje głośne myśli (cały czas jestem pod wielkim szczupaczym wpływem).

Pozdrawiam
Remek


#12 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 02 luty 2006 - 23:45

Taka imprezka chodzi mi po glowie juz ladne pare lat :D jestem za za i jeszcze raz za trzeba bedzie poruszyc ten watek na forum


pozdrawiam

Grzegorz Dereń

#13 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 luty 2006 - 09:13

Witaj Grzegorzu!

Wstyd się przyznać, ale na ryby do Górzycy wybieram sie od ładnych kilku lat :blush:niestety do tej pory najczęściej bywałem w okolicy PATELNI oraz Porzecza, ale tu rybacy zrobili już swoje - choć miejsca niezwykle urokliwe.


Miło widzieć - niemal - ziomala (pochodzę z Myśliborza). Życzę miłęgo korzystania z stronki

#14 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 03 luty 2006 - 09:35

witam

a zeby bylo smieszniej studiuje w Debnie socjologie z kolesiami z Mysliborza najblizej twoich stron to zdarzylo mi sie lowic w okolicach Kaleńska na ujsciu Myśli do Odry fajna woda tylo troche nie równa.

pozdrawiam

Grzegorz

#15 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 luty 2006 - 09:43

Kaleńsko to fantastyczna woda. Niestety jak sam zauważyłeś nierówna. Bywa, że zjednej miejscówki do drugiej (wartej obłowienia) trzeba przejśc kilometr lub więcej. Fantastyczna jest tzw. Patelnia - jest to mniej więcej pierwsze 1,5 moze max 2 kilometry od ujścia Warty do Odry. Duże główki. Sporo zróżnicowanej wody, dały, długie warkocze. Wszystko czego rzecznemu spinningiście trzbe ado szczecią. A i ryb nie ma tam mało. :mellow: Może uda się nam kiedyś jakiś wspoony dzionek wykombninowac :mellow:

#16 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 03 luty 2006 - 09:57

Patelnia jest fajna bardzo duzo tam bolenia i tylko na nie tam sie wybieram tam sa niskie glowki i przy wysokiej wodzie sa one cale zalane a ciepla woda z Warty powoduje ze w tych przelewach stoi drobnica super lowienie tam sie uczylem lowic Bolenie obecnie rzadziej tam jezdze po prostu za duze zageszczenie wedkarzy wole bardziej kameralnie


pozdrawiam

#17 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 luty 2006 - 10:15

niestety ten ostatni czynnik - zageszczenie ludkow - i u mnie spowodował zaniechanie częstych wyjazdów na Patelnię. Ale z tego co się orientuje i w Górzycy macie kawałek dobrej wody. Odra może nie jest takich rozmiarów jak przed połączeniem z Wartą - co chyba zrozumiałe - ale fakt rozgrywania zawodów GARND PRIX spinningu o czym chyba świadczy, tym bardziej ze i z wynikami na tych zawodach nie było tak krucho :mellow:

#18 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 03 luty 2006 - 10:32

Na Gorzycy Odra jest bardziej urozmaicona i o to wlasnie chodzi a po Niemieckiej stronie wyglada jak Wisla ahh te brzegi z poteznymi skarpami przykosami i dlugimi przelewami na Gorzycy rzeka jest ryba pare razy na zawodach grand prix przynosilem ladne rapki w tamtym roku nie mialem zbytnio czasu na grand prix startowalem jedynie w zawodach klubowych , po prostu taki wiek chce sie miec wszystko :D ryby ,imprezy ,kobiety :D

#19 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 03 luty 2006 - 10:54

Witam @Szpiegu.
Ja już od kilku latek wybieram się na Odruchę w Twoje okolice. Może wreszcie w tym roku się uda. Mam nadzieję, że znajdę w Twojej osobie dobrego przewodnika. Chyba w okolicy Górzycy jest więcej rybek w Odrze jak na odcinku Nowa Sól- Krosno Odrzańskie i mniej ludzi.
Pozdrawiam. Smaczek.

#20 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 03 luty 2006 - 11:08

Witaj Smaczek


nie ma problemu zapraszam na Odre jezeli bede dysponowal wolnym czasem z checia pokaze kawalek rzeki , faktycznie rybek jest troche ale wiadomo to jest Odra czasami obdarzy a czasami pokara i to jest najfajniejsze lowie na niej juz dobre 10 lat z czego spinnig ze 6 i zawsze czegos nowego i przydatnego sie naucze

pozdrawiam

Grzegorz