Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blachy Wahadłowe D.T


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Meff

Meff

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaUstka
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Terlecki

Napisano 09 maj 2014 - 12:38

Po dłuższej przerwie....

knca2WE.jpg

EC0ErcL.jpg

iAtWPgZ.jpg

xkKwXpj.jpg



#22 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 09 maj 2014 - 17:53

Slicznosci  :D chciało by sie pograc nimi w jakies trociowej rzeczce w ciemnym dołku tuż pod zwaliskiem  :wub: warunek konieczny-rybki.

Klasa wachadła  :)



#23 OFFLINE   Meff

Meff

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaUstka
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Terlecki

Napisano 09 maj 2014 - 23:55

Film z pracy w/w wahadełek.



#24 OFFLINE   brown

brown

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • Lokalizacjadziki wschód / dziki zachód

Napisano 10 maj 2014 - 22:52

Meff, piękne wahadła. Pozazdrościć wprawy.
Te oczka to jakimi farbami malujesz?
Klepiesz w "rynience” czy na ołowiu?
Pzdr

#25 OFFLINE   Meff

Meff

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaUstka
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Terlecki

Napisano 11 maj 2014 - 10:59

Meff, piękne wahadła. Pozazdrościć wprawy.
Te oczka to jakimi farbami malujesz?
Klepiesz w "rynience” czy na ołowiu?
Pzdr

Oczka malowane są lakierami do paznokci. Wahadła krępuję na stalowym "kowadełku"' , stalową kulą. Stara dobra szkoła tworzenia wahadeł. Gdzieś kiedyś kupowałem farby w jednym ze Słupskich sklepów wędkarskich ale deszedłem do wniosku że nie odbiegają one w niczym najzwyjkejszym lakierom do paznokci ,a tych mam pod dostatnkiem więc po co fatygowaś się i szukać po sklepach? :)



#26 OFFLINE   brown

brown

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • Lokalizacjadziki wschód / dziki zachód

Napisano 11 maj 2014 - 12:06

Ja lakierami do paznokci maluję wobki. Oczywiście kupiłem sobie akryle i wodne ale jakoś ciężko mi je rozgryźć. A mam trzy "baby” w domu więc jest komu podbierać :P

Czyli widzę, że jest jeszcze więcej technik wykonywania wahadeł. Twoje kowadełko jest oczywiście obłe w kształtach? A Ty jaką technikę doradziłbyś na początek?

#27 Guest_DanTe2491MA_*

Guest_DanTe2491MA_*
  • Guests

Napisano 11 maj 2014 - 12:31

A mam trzy "baby” w domu więc jest komu podbierać :P

 

Wiedziałeś jak sobie ułożyć życie.  :D 



#28 OFFLINE   Meff

Meff

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaUstka
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Terlecki

Napisano 11 maj 2014 - 13:44

Ja lakierami do paznokci maluję wobki. Oczywiście kupiłem sobie akryle i wodne ale jakoś ciężko mi je rozgryźć. A mam trzy "baby” w domu więc jest komu podbierać :P

Czyli widzę, że jest jeszcze więcej technik wykonywania wahadeł. Twoje kowadełko jest oczywiście obłe w kształtach? A Ty jaką technikę doradziłbyś na początek?

Ja osobiście zacząłem od tej właśnie techniki. Bicie blach na niewielkim zagłębieniu w kształcie łezki przy pomocy młotka ślusarskiego lub kulki łożyskowej o średnicy około  4cm. Obecnie natal stosuję tą technikę. Jest wielu rekodzielników którzy twierdzą że ich praca jest czystym "Hand Made" a w rzeczywistości kożystaja z pomocy w postaci różnego rodzaju matryc. Ja jednak wolę czystą ręczną pracę. Od A do Z.
Taką też technikę polecam. Jak już wcześniej wspomniałem - Stara dobra szkoła krępowania blach wahadłowych.


Użytkownik Meff edytował ten post 11 maj 2014 - 13:45

  • joker lubi to

#29 OFFLINE   brown

brown

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • Lokalizacjadziki wschód / dziki zachód

Napisano 11 maj 2014 - 15:16

Wiedziałeś jak sobie ułożyć życie. :D

Samo się tak ułożyło. Wszystkie trzy powstały jeszcze przed moimi narodzinami ;p

Tak, ja również słyszałem, że wielu rękodzielników przeszło na produkcję masową przy pomocy maszyn. Na pewno daje to większą powtarzalność oraz zwiększa "produkcję” no ale to już nie jest hand made.
Jeden gość poradził mi abym zaczą klepać właśnie na kowadełku. Z tym, że ołowianym. Zdobisz jeszcze jakoś inaczej swoje wyroby? Mm na myśli nakładanie powłok. No i czy klepiesz tylko z bachy stalowej? Jaki twoim zdniem najlepszy będzie materiał na pierwsze próby?

#30 OFFLINE   daniel.

daniel.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaPrzedgórze sudeckie

Napisano 11 maj 2014 - 18:21

Kolego brown polecam do wglądu stronę poprzednią tam są inne cukierki..



#31 OFFLINE   Meff

Meff

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaUstka
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Terlecki

Napisano 13 maj 2014 - 09:33

Samo się tak ułożyło. Wszystkie trzy powstały jeszcze przed moimi narodzinami ;p

Tak, ja również słyszałem, że wielu rękodzielników przeszło na produkcję masową przy pomocy maszyn. Na pewno daje to większą powtarzalność oraz zwiększa "produkcję” no ale to już nie jest hand made.
Jeden gość poradził mi abym zaczą klepać właśnie na kowadełku. Z tym, że ołowianym. Zdobisz jeszcze jakoś inaczej swoje wyroby? Mm na myśli nakładanie powłok. No i czy klepiesz tylko z bachy stalowej? Jaki twoim zdniem najlepszy będzie materiał na pierwsze próby?

 

Samo się tak ułożyło. Wszystkie trzy powstały jeszcze przed moimi narodzinami ;p

Tak, ja również słyszałem, że wielu rękodzielników przeszło na produkcję masową przy pomocy maszyn. Na pewno daje to większą powtarzalność oraz zwiększa "produkcję” no ale to już nie jest hand made.
Jeden gość poradził mi abym zaczą klepać właśnie na kowadełku. Z tym, że ołowianym. Zdobisz jeszcze jakoś inaczej swoje wyroby? Mm na myśli nakładanie powłok. No i czy klepiesz tylko z bachy stalowej? Jaki twoim zdniem najlepszy będzie materiał na pierwsze próby?

Ja rówież stosowałem kowadełko ołowiane ale stalowe nie odkształca się praktycznie w ogóle więc nie trzeba go od czasu do czasu przetapiac. Ołowiane z kolei ma to do siebie ,że nie odkształca nabitej wcześniej faktury ,dlatego też przy krępowaniu na stalowym kowadełku nakładam na nie dość gruby kawałek skóry co daje ten sam efekt. Moim i zapewne nie jednego z twórców wahadeł zdaniem - najlepszym materiałem na pierwsze próby bedzie miedź. Jest bardzo plastyczna i co za tym idzie łatwa w obróbce i krępowaniu. Proponuję grubość 1,5mm - optymalna według mnie.

Co do innych zdobień to właśnie kolega Daniel trafnie przekierował. Na pierwszej stronie wątku znajdują się foty różnych wahadłówek.

Pozdrawiam.

D.T.



#32 OFFLINE   Meff

Meff

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaUstka
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Terlecki

Napisano 18 maj 2014 - 23:14

Szczupakowe prototypy...

7armfpU.jpg

IDAxsPf.jpg

uqLPWE2.jpg

1 krótki test nad wodą i 1 krótki szczupak na koncie. :)


  • Pride lubi to

#33 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 19 maj 2014 - 22:41

Szczupakowe prototypy...

7armfpU.jpg

IDAxsPf.jpg

uqLPWE2.jpg

1 krótki test nad wodą i 1 krótki szczupak na koncie. :)

...i na Reskie srebro ;)



#34 OFFLINE   Meff

Meff

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaUstka
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Terlecki

Napisano 20 maj 2014 - 21:47


 

...i na Reskie srebro ;)

Tak myślisz salmon? Wachadła są dość długie i mogły by też powalczyć z trocią z plaży. Na rzece (Słupia) nie testowałem. Blachy te nie są gięte w "S" tzn krepowane bez podgięcia przez co ciężko wprowadzić je w ruch obrotowy. Wezmę któregoś dnia nad rzekę i sprawdzę jak się zachowuwą w nurcie. Ewentualnie podegnę delikatnie jeden z prototypów. Niezaszkodzi pokombinować.

Pozdrawiam.

D.T.



#35 OFFLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Napisano 03 luty 2016 - 19:21

Witam . Jestem początkującym klepaczem , przynajmniej sie staram. Bardzo podobają mi sie Pana wahadłówki i niektóre zdobienia nie mam pojęcia jak zrobić . Dokładnie chodzi mi o wzór ,, jeż,, nr 3 . Zdobienie to bardzo mnie interesuje ale nie wiem jak je wykonać pewnie to głupie pytanie ..... Czy może Pan mi napisać jaki kształt ma ,, punktak ,, chodzi mi o to czy ma kształt nieregularny czy okrągły . I czy możliwe by było aby Pan załączył zdjęcie albo rysunek kształtu owego tajemniczego przedmiotu . Pozdrawiam Piotr Kopczyński

#36 OFFLINE   Meff

Meff

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaUstka
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Terlecki

Napisano 04 luty 2016 - 16:40

Witam . Jestem początkującym klepaczem , przynajmniej sie staram. Bardzo podobają mi sie Pana wahadłówki i niektóre zdobienia nie mam pojęcia jak zrobić . Dokładnie chodzi mi o wzór ,, jeż,, nr 3 . Zdobienie to bardzo mnie interesuje ale nie wiem jak je wykonać pewnie to głupie pytanie ..... Czy może Pan mi napisać jaki kształt ma ,, punktak ,, chodzi mi o to czy ma kształt nieregularny czy okrągły . I czy możliwe by było aby Pan załączył zdjęcie albo rysunek kształtu owego tajemniczego przedmiotu . Pozdrawiam Piotr Kopczyński

Kolego @koper82. 

Z racji tego,iż już takie pytanie padło w moim temacie na stronie nr1. Podsyłam odpowiedz wiadomością prywatną. 

Mam nadzieję ,że pomogłem. 

Pozdrawia.

 

Damian. 



#37 OFFLINE   Meff

Meff

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaUstka
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Terlecki

Napisano 04 luty 2016 - 17:38

A tutaj dokładam kilka fot z innych produkcji przynęt. :) Trocie ze Słupi lubią nie tylko blachy wahadłowe, więc niekiedy poświęcam troszkę czasu na woblery i blachy obrotowe. :D 

- Woblery przed wklejeniem na stałe sterów:

7D6xLXw.jpg

- Obrotówki w rozmiarach nr2 long. Robione z myślą o srebrniakach wchodzących w dolny odcinek Słupi. 

TjTmEzs.jpg

PBSS3Zz.jpg

zuYcC1o.jpg

Obrotki przygotowane do podklejenia folią holograficzną. 

cBAJ1C8.jpg


  • Maraky i Popej lubią to