Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ostry temat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   jalo1975

jalo1975

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • Lokalizacjana wschodzie
  • Imię:Maciek

Napisano 21 luty 2014 - 15:42

Tak

STBL-1.56BC rozmiar od14 do 10.


  • joker lubi to

#22 ONLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 21 luty 2014 - 15:44

Na sumce tylko bezzadziorki

Zawsze to pewniej i bez obawy człowiek pcha łape w paszcze lwa  :P  :lol:  :lol:  :lol: najwyżej tylko bedzie ukłucie a nie ostry dyżur  ;)


  • joker lubi to

#23 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 21 luty 2014 - 18:54

Co to jest normalna cena Ownerów? :)

Wstępnie - duże Tak.

 

Chodzi o ceny jakie proponuje Owner na swojej stronie w Japonii, a nie o cenach z trzeciej ręki. Na dzisiaj to co jest małym importem jest droższe niż mogło by być jak sądzę. Dlatego badam rzeczywiste zainteresowanie tematem.

 

Zresztą to mogło by być i VMC, chociaż kotwic bez zadziora nie widziałem w ich fabrycznym katalogu.



#24 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 21 luty 2014 - 19:01

Kotwice tak
STBL-1.56BC rozmiar od16 do 10.

 

Już dzisiaj są w sieci handlowej oraz w Internecie w dobrych cenach. 

 

Koledzy, tu nie chodzi o jakiś super dil, a regularną ofertę tych produktów, których nie ma.. Czyli tego, co według speców od marketingu w dużych firmach, nie opłaca się ściągać ze względu na śladowe zainteresowanie. 

Cena ma zadowolić każdą ze stron. Producent ma zbyt, więc nie da się podkupić. Klient ma towar, który musi dzisiaj ściągać dziwnymi kanałami.

 

O to tu chodzi. :)


Użytkownik joker edytował ten post 23 luty 2014 - 09:49


#25 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 21 luty 2014 - 19:05

Dla jasności.

 

Interesuje mnie aby była dostępna oferta takich kotwic i haków w Polsce.


Użytkownik joker edytował ten post 23 luty 2014 - 09:49


#26 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 21 luty 2014 - 19:44

Temat się rozwija, brakuje mi jedynie głosów na Nie dla takich kotwic lub haków. 

Zapraszam, do wyrażenia własnej opinii, każdy włos cenny i nie będziemy go tutaj dzielić na czworo.


Użytkownik joker edytował ten post 23 luty 2014 - 08:33


#27 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 21 luty 2014 - 20:59

Ja też chętnie kupię, mam sporo przynęt i chętnie sukcesywnie będę wymieniał kotwy, więc interesują mnie wszystkie rozmiary.


  • joker lubi to

#28 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 22 luty 2014 - 20:43

W temacie.

 

Dzisiaj oglądałem haki bez zadziora do zbrojenia przynęt z firmy VMC. Fantastyczne. Cen niestety nie znam, bo nie miałem tyle czasu by czekać na hosta. Były tłumy dzisiaj. Najważniejsze, że te haki są już dostępne w Polsce, co świadczy o tym, że moje pytanie tutaj ma więcej sensu niż się wydaje. Jak jest VMC, to i pojawi się Owner w szerszej ofercie. Wiadomo, konkurencja wymusza reakcję na zmianę :)



#29 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 23 luty 2014 - 08:36

Ja też chętnie kupię, mam sporo przynęt i chętnie sukcesywnie będę wymieniał kotwy, więc interesują mnie wszystkie rozmiary.

 

Interesowało mnie, czy ktoś napisze coś takiego. Bo wymiana na wszystkie kotwice oznacza, że dana osoba wierzy w sens ich stosowania. Ma też dobre doświadczenia z takim zbrojeniem przynęt.

 

Sam się nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że tak trzeba. Jedynie nie wyrzucę pieniędzy (kotwic) które już zainwestowałem w swoje pudełka, lecz będę wymieniał sukcesywnie. Czyli do nowych przynęt i te kotwice, które już wymagać będą wymiany. :)


Użytkownik joker edytował ten post 23 luty 2014 - 08:37


#30 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 23 luty 2014 - 09:16

Bardzo chętnie :) Do woblerów pstrągowych i jaziowo kleniowych czyli 8-14.Firma w zasadzie mi obojętna


  • joker lubi to

#31 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 23 luty 2014 - 21:37

Robert, a popatrz jeszcze za główkami, to też mógłby być ciekawy temat.



#32 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 23 luty 2014 - 22:20

Temat się rozwija, brakuje mi jedynie głosów na Nie dla takich kotwic lub haków. 

Zapraszam, do wyrażenia własnej opinii, każdy włos cenny i nie będziemy go tutaj dzielić na czworo.

Z moich doświadczeń:

Pstrąg, lipień, okoń, boleń, kleń i jaź - przy hakach bez zadziora nie potrzeba zacinać a jedynie naprężyć linkę podnosząc wędzisko. Ryby trzymają się lepiej niż na zadziorowych - jest mniej spadów. Sandacz wymaga holu siłowego, ale i on mniej spada niż z zadziorowego. Przy okoniu i boleniu lepiej jest używać żyłki niż plecionki, ale wprawa i odpowiedni kij pomoże jeśli lubimy plecionkę. Zdecydowanie odradzam połączenie plecionka i haki (kotwice) bez zadziora w przypadku łowienia szczupaków. Również główki cięższe niż 10 gramów słabo się sprawdzają.

Ryby walczące raczej statecznie, jak brzana czy sum, są "stworzone" do łowienia na przynęty zaopatrzone w haki (kotwice) bezzadziorowe. Wystarczy nie dawać luzu :)

Ogólnie budowa pozbawionych zadziorów haków i kotwic różni się od tych zadziorowych. W tej różnicy tkwi moc. Samo zagięcie zadziora niewiele daje - budowa nie zmieniła się. Każdemu kto zechce polecam dokonania samodzielnej próby i połowienia choćby okoni lub innych ryb o "kruchym" pyszczku na oryginalnie bezzadziorowy hak. Można mocno się zdziwić, jak dobrze się to sprawdza :)



#33 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 24 luty 2014 - 08:39

Robert, a popatrz jeszcze za główkami, to też mógłby być ciekawy temat.

 

 

Ja mam to na uwadze cały czas :)



#34 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 24 luty 2014 - 08:41

Janusz jest tak jak napisałeś. :)

 

Rzecz w tym, że prędzej producentom nie zależy na rozpowszechnianiu tych kotwic, niż nam na ich stosowaniu z powodu obaw o utratę ryb. To jedynie mój punkt widzenia na dzisiaj.



#35 OFFLINE   Greku35

Greku35

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Szczepan

Napisano 24 luty 2014 - 08:53

Obawy o utratę są, nie wiem czy są jakieś oficjalne dane na temat procentu straconych ryb w stosunku do tych z zadziorami oraz różnicy w ich okaleczeniu, jednak chętnie wypróbowałbym


  • joker lubi to

#36 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 24 luty 2014 - 11:18

Używałem przez jakiś czas bezzadziorowych haków do zbrojenia woblerów. Trochę się zniechęciłem, bo spadów i pustych zacięć miałem zatrzęsienie. Było to przy łowieniu pstrągów..

Po dłuższej analizie dochodzę jednak do wniosku, że łowiłem w czasie, gdy te ryby po prostu odganiały woblery a nie zasysały, więc prawdopodobnie w tym cała tajemnica. Normalnie od kilku lat używam w 90% ST-36 i przyginam ten mikro zadzior. Tu skuteczność jest świetna. Pozostałe 10% to delikatne kotwiczki też z przygietymi mikrozadziorami - Gamakatsu i Owner UL. To pod klenie i jazie.

 

Bardzo radośnie odebrałbym pojawienie sie normalnych bezzadziorów w szerokiej ofercie sklepów. Tym bardziej, że kilkukrotnie zdażyło mi się podczas doginania zadzioru złamać hak w kotwiczce.

W otchłaniach netu bywa że trafi sie bezzadziorowe kotwiczki, ale to dość rzadko i zwykle nie na szybko.


  • joker lubi to

#37 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 796 postów

Napisano 24 luty 2014 - 15:26

Ja byłbym zainteresowany rozmiarówką od 14-8.

Z hakami to już trochę trudniej podać rozmiar, bo miałem/mam styczność tylko do Mefisto, czyli ownerki i gran i chyba jedna paczka gamaków też była.Ogólnie różnią się między sobą wielkością.



#38 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 24 luty 2014 - 19:17

Obawy o utratę są, nie wiem czy są jakieś oficjalne dane na temat procentu straconych ryb w stosunku do tych z zadziorami oraz różnicy w ich okaleczeniu, jednak chętnie wypróbowałbym

 

Generalnie temat jest już zbadany. Muszkarze podchodzili do haków bez zadziora z nie mniejszą ostrożnością. Każda nowa mucha do mojego pudełka jest na haku bez zadziora.

W kwestii spadów. To co już wcześniej było napisane ma znaczenie, czyli, hak lub kotwica bez zadziora ma inaczej profilowane ostrze niż z zadziorem. 

Jeśli chodzi o kaleczenie ryb, to zawsze więcej szkody wyrządzi drugi hak lub kotwica, niż jeden hak lub kotwica nawet z zadziorem. Zbyt często ta druga kotwica demoluje pysk, oko, skrzela lub inne fragmenty głowy ryby. Z pewnością brak zadziora nie będzie powodował ran szarpanych, to też jest istotne.

Poza tym nie tylko chodzi o spady ryb. Zaczepienie o odzież, rękawice, czy podbierak, to też spora upierdliwość, a czasem strata ryby. O wyjęci takiej kotwicy z naszej części ciała nie wspomnę. Na pewno łatwiej :)


Użytkownik joker edytował ten post 24 luty 2014 - 19:19


#39 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 964 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 24 luty 2014 - 19:44

Ownerów sam używam - bez zadziorowych ST36 i ST15. Rozmiary 10,12,14 i są naprawdę fajne. Miałem ostatnio kilka rybek i świetnie się trzymały, było tez kilka spadów ale to głównie z powodu odganiania wobków a nie łykania :)

A co do oferty, to znam sklepy gdzie jest pełna rozmiarówka i pełna gama modeli bez zadziorków - jeśli chodzi o kotwy.


Użytkownik michcio edytował ten post 25 luty 2014 - 08:07


#40 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 24 luty 2014 - 22:35

Michcio, a co to za model ST15? To nie jest jakaś pomyłka czasem?

Czy ta pełna gama obejmuje modele, których nie posiada Jaxon w ofercie. Jeśli tak to daj znać gdzie ten sklep lub wrzuć link. Tu ludzie głodni zakupów jak widzisz :)


  • kubaS 1 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych