Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czym kreci Guzu ? - czyli kolowrotek, ktory nie istnieje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

#101 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 12 luty 2015 - 22:23

To shimano stella 2014Jdm
model 3000hgm

Fabryczny model...

W tp15 tez bedzie 3000hgm.

#102 OFFLINE   Obcy

Obcy

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaOd 21.01,15: Zabiele
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Obecki

Napisano 12 luty 2015 - 22:39

Tak jakoś dziwnie przyjęło się na forum, że najłatwiej nabluzgać, zaznaczyć swoją obecność przez negację itd.

W tym wątku nie przyjęło to jakiejś skrajnej formy ,- może jeszcze przyjdzie a może nie....Oby nie.

Próbować zrozumieć jest zawsze trudniej niż wydawać opinię.

Może Daniel napisze co przyświecało temu eksperymentowi, co uzyskał dzięki takiemu zabiegowi oczywiście oprócz tego co widać czyli zamierzonego efektu wizualnego. Mimo iż nie kręcę Shimano chętnie się tego dowiem bo wiem skądinąd iż wytrawni łowcy za jakiego uważam Daniela mają swoje przemyślenia nie z fotela tylko z łowiska i jak coś zmieniają w swoich zestawach to po to by łowienie było bardziej dostosowane do warunków, łatwiejsze w sensie przyjemniejsze itd.

Dołączam się.
Gdyby "przyświecały" - jak to ująłeś - nie żadne względy praktyczne, a wyłącznie artystyczne, to tak się składa, że są to te z najwyższej półki, najszlachetniejsze - względy praktyczne stoją w hierarchii o wiele niżej. Lecz każde tego typu zabiegi zasługują wyłącznie na szacunek i uznanie, a kto tego nie rozumie, po prostu mógłby sobie odpuścić, nie psuć krwi.



#103 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 12 luty 2015 - 23:44

Daniel na tej ostatniej fotce ta czarna,matowa szpula tak trochę "gryzie" się z resztą korpusu.

Tak jest w rzeczywistości czy tylko fotka to wszystko wyostrzyła...?

Pzdr.

 

 

Ona taka matowa jest

 

Czarna yumeya bardziej polyskliwa ma zloty rant - pokazywalem ja w polaczeniu z 14tka w watku o wedkach @yglo.


  • krystiano1981r lubi to

#104 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 13 luty 2015 - 05:55

Stella to nie skladak.
to fabryczny model.
poddany tuningowi yumeya

Odejmuję Tobie punkt bo myślałem,że to grubszy tuning mechaniczno-optyczny  ;)  ;) Ale przez to wcale mniej mi się nie podoba.Za wysoko podniosłeś poprzeczkę na starcie z daiwą i teraz inwencja dizajnerska dla mnie to za mało  ;)   :D pzdr


  • pawello lubi to

#105 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 13 luty 2015 - 10:15

Odejmuję Tobie punkt bo myślałem,że to grubszy tuning mechaniczno-optyczny  ;)  ;) Ale przez to wcale mniej mi się nie podoba.Za wysoko podniosłeś poprzeczkę na starcie z daiwą i teraz inwencja dizajnerska dla mnie to za mało  ;)   :D pzdr

Chętnie poznamy Twoje konstrukcje i przyznamy a może odejmiemy punkt :)  



#106 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 13 luty 2015 - 10:38

nie poszedlbym tak daleko
moja praktyka i wyobraźnia zatrzymuje się na 7 kg.
dalej nie wierzę.

Dwie pierwsze linijki rozumiem , trzeciej nie .

Jest zasadnicza róznica , jest 11kg jest moc do pewnego wcięcia sandacza . Poza tym porównując 7kg daiwy to trzeba było niemalże do końca skręcić hamulec ażeby te siedem wykrzesać w sensie żeby przy zacieciu twardo było . Miałem pomysł ale prysł on na tym jak dokładnie sprawdziłem parametry szpuli . W takim razie zostanie mi podwójna korba i kapselek :)

Guzu czy mógłbyś wstawić fotke porównawczą/ pokazową  B)  stellek '10 i '14 , obok siebie w tuningu z yumeya . plz plz



#107 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 13 luty 2015 - 10:42

Dwie pierwsze linijki rozumiem , trzeciej nie .

Jest zasadnicza róznica , jest 11kg jest moc do pewnego wcięcia sandacza . Poza tym porównując 7kg daiwy to trzeba było niemalże do końca skręcić hamulec ażeby te siedem wykrzesać w sensie żeby przy zacieciu twardo było . Miałem pomysł ale prysł on na tym jak dokładnie sprawdziłem parametry szpuli . W takim razie zostanie mi podwójna korba i kapselek :)

Guzu czy mógłbyś wstawić fotke porównawczą/ pokazową  B)  stellek '10 i '14 , obok siebie w tuningu z yumeya . plz plz

 

Chyba wlasnie o to chodzi w wysokiej klasie kolowrotkach, ze mozna skutecznie i precyzyjnie regulowac sile hamulca nawet na tych ostatnich dwoch obrotach pokretla hamulca.

Shimano wymyslilo na to nazwe RAPID FIRE drag. Co oznacza tylko tyle, ze ostatnie dwa pierscienie gwintu na osi glownej sa o wiekszym skoku.

Przez to regulacja na tych ostatnich obrotach jest duzo szybsza . Nie trzeba zrobic 3 obrotow pokretlem by odpuscic.

Producent przewidzial, ze bedziesz lowil na mocno dokreconym hamulcu .

 

Zdjecie, ktorych Stellek mialbym wstawic ?

10tka vs 14tka ze szpulkami yumeya  ? 

Nie mam 10tki w rozmiarze 4000. Tylko 2500 (c3000).



#108 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 13 luty 2015 - 10:52

Zdecydowanie wole 11kg shimano , bez zbędnego kręcenia etc.. Z fotkami chodzi mi o porównanie , który rocznik prezentuje się lepiej ubrany w yumeya . Myślę , że jednak '10 ( rozmiar nieistotny ) Foty robisz konkretne i wyraźne to poproszę jeżeli to nie problem :)



#109 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 13 luty 2015 - 17:44

Chętnie poznamy Twoje konstrukcje i przyznamy a może odejmiemy punkt :)  

Za wysokie progi dla mnie do takich przedsięwzięć.Bo co ja mam pokazać, zaubera ze stuningowaną na sztywno korbką ;)  Mogę jedynie być kibicem-obserwatorem poczynań Kolegi Guzu. 



#110 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 13 luty 2015 - 18:13

Za wysokie progi dla mnie do takich przedsięwzięć.Bo co ja mam pokazać, zaubera ze stuningowaną na sztywno korbką ;) 

A niby czemu nie..?

Przy odrobinie "pokompinowania", to nieomalże wszystko można zamienić w "maszynę nie z tej Ziemi" albo chociaż "jedyną taką"...

Z niektórymi jest łatwiej bo odrobinę szmelcu tuningowego i ozdobnego do nich jest i potem efekt masz Pan "od ręki" ale można też pomajstrować przy maszynach "własnemy ręcamy i głową", i zwykły Zauber może już nie być taki zwyklutki i okaże się, że i Pan kibiców miał będziesz.. :)


  • krzychun, homax i AdasCzeski lubią to

#111 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4440 postów

Napisano 13 luty 2015 - 18:21

A niby czemu nie..?

Przy odrobinie "pokompinowania", to nieomalże wszystko można zamienić w "maszynę nie z tej Ziemi" albo chociaż "jedyną taką"...

Z niektórymi jest łatwiej bo odrobinę szmelcu tuningowego i ozdobnego do nich jest i potem efekt masz Pan "od ręki" ale można też pomajstrować przy maszynach "własnemy ręcamy i głową", i zwykły Zauber może już nie być taki zwyklutki i okaże się, że i Pan kibiców miał będziesz.. :)

 

Albo zrobic cos takiego: 

 

http://jerkbait.pl/t...l= abu suveran



#112 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 13 luty 2015 - 18:24

Jak sie umie wykonac samodzielnie od zera mechanizm posuwu szpuli to można wiele.
choćby takiego cudaczka.
Tymczasem wróćmy na Ziemie ;)

#113 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 14 luty 2015 - 11:03

Zdecydowanie wole 11kg shimano , bez zbędnego kręcenia etc.. Z fotkami chodzi mi o porównanie , który rocznik prezentuje się lepiej ubrany w yumeya . Myślę , że jednak '10 ( rozmiar nieistotny ) Foty robisz konkretne i wyraźne to poproszę jeżeli to nie problem :)

 

 

Prosze : 

 

14 2500 JDM z C3000 Monster Yumeya i 57 mm Yumeya handle vs 10 2500 JDM z 0820 PE Yumeya i 55 mm Yumeya handle

 

10%2Bvs%2B14%2B2500%2Byumeya%2B2.JPG



#114 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 14 luty 2015 - 11:07

   :)

 



#115 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 14 luty 2015 - 11:33

Projekt Daniela jak najbardziej mi sie podoba.
Ciekawy design i kompatybilność szpul daje spore mozliwosci na łowisku.
Czekam na opis z pola walki i fotki.

pozdrawiam
  • Guzu lubi to

#116 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 14 luty 2015 - 12:05

Chyba wlasnie o to chodzi w wysokiej klasie kolowrotkach, ze mozna skutecznie i precyzyjnie regulowac sile hamulca nawet na tych ostatnich dwoch obrotach pokretla hamulca.

Shimano wymyslilo na to nazwe RAPID FIRE drag. Co oznacza tylko tyle, ze ostatnie dwa pierscienie gwintu na osi glownej sa o wiekszym skoku.

Przez to regulacja na tych ostatnich obrotach jest duzo szybsza . Nie trzeba zrobic 3 obrotow pokretlem by odpuscic.

Producent przewidzial, ze bedziesz lowil na mocno dokreconym hamulcu .

 

Rapid Fire nie ma zastosowania w kołowrotkach o stałej szpuli. Stosowany jest głównie w multiplikatorach z hamulcem dzwigniowym,np. Tiagra, Torsa.

Jest to 8 specjalnych krzywek zakręcanych na dzwignię hamulca.Standardowo te kołowrotki wyposażone są w krzywkę Long Range Special L.R.S.

Pozostałych 7 krzywek jest dostępnych jako akcesoria System ten umożliwia szybką zmianę i dostosowanie się konkretnych łowisk i technik.

Aby było to dobrze zrozumiane wymienię rodzaje krzywek.

  6 # - Light Line Specjal - L.L.S. -  6

12 # - Light Line Special - L.L.S. - 12

50 # - Bottom Fishing Specjal - B.F.S.- 50

20 # - Bottom Fishing Specjal - B.F.S.- 20

 

          Kingfish Specjal - K.F.S.

          White Marlin Specjal - W.M.S.

          Chunk Fishing Specjal - C.F.S

 

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak



#117 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 14 luty 2015 - 12:55

Dziwne bo w kilku modelach o stalej szpuli shimano w katalogach podaje informacje iż ten właśnie system został użyty.
  • Guzu lubi to

#118 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 14 luty 2015 - 13:02

Rapid Fire nie ma zastosowania w kolowrotkach o stalej szpuli .

 

Znaczy to chyba tyle, ze Shimano o tym nie wie,ze tak to nazywa... A moze to Panska wiedza na temat Rapid Fire jest niepelna ?

 

http://fishing.shima...roduct/reel/245

 

http://www.plat.co.j...84/shimano.html

 

 

http://www.tackletou...anosarosfa.html

 

...i wiele, wiele innych

 

Pozdrawiam



#119 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 luty 2015 - 13:24

Dzięki za foto . Świetnie obydwie się prezentują . Przemyślę temat na nowo :ph34r:



#120 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 14 luty 2015 - 13:38

Daniel, o te same materiały mi chodziło, także znowu rzeczywistość udowania nam że "są na tym świecie rzeczy które się nawet fizjologom nie śniły" czyli jak to jest naprawdę ? Shimano nas oklamuje ?