Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jeszcze moderowanie czy już cenzura??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 02 sierpień 2008 - 20:36

Witam
Pozwalam sobie zadać publiczne pytanie do naszych redaktorów.
Liczę na odpowiedź nie usunięcie posta lub zamknięcie wątku.
Z dużym zdziwieniem doczytałem do końca wątek o cenach blanków u rodbuilderów, szczególnie uzasadnienie Friko zamknięcia tego wątku wzbudziło wiele wątpliwości.
Cytuję:
I na tym ją zamykam. Sprawa cen w pracowniach jest sprawą pomiędzy rodbuilderami a ich klientami. Jednym i drugim życzę jak najlepiej

Natomiast ponieważ chcę namówić naszych robuilderów na jeszcze kilka ciekawych materiałów dla naszej strony, zamykam ten wątek zanim zaczną się zastanawiać czy warto

Zatem czy się to komuś podoba czy nie - dyskusji o cenach nie będzie. Pozdrawiam


I mam pytanie - czy redaktorzy jerkbait.pl chcą aby portal był NIEZALEŻNY czy tez będzie tak że niektóre tematy są tabu i się o nich nie mówi. Nie wolno pisać o dziwnych cenach sprzętu z Japonii w sklepie jednego z naszych forumowiczów. Wolno krytykowac salmo. Można pojeździć po WŚ ale nie daj boże podnieść rękę na święte krowy - RodBuilderów. Czy niezależność jerkbait.pl o której tyle było mówione istnieje?? Bo czytając ponieważ chcę namówić naszych robuilderów na jeszcze kilka ciekawych materiałów dla naszej strony, zamykam ten wątek mam wielkie watpliwości. Czy na tackletour które wydaje się być ostatecznym celem profesjonalizmu dla portalu też zamyka się tematy tylko dlatego ze ktoś źle napisze o MB czy Shimano?? Czy naprawdę prosta odpowiedź na pytanie dlaczego blanki w polsce są rozliczane w kursie sprzed 3 lat wykracza po za przyjęty kierunek tego portalu?? Zupełnie tego nie rozumiem, bynajmniej nie chcę ingerować w Wasz - redaktorów portal i kierunek w jakim chcecie się rozwijać, ale chciałbym jasnej odpowiedzi jak to działa. Bo chyba już się nie odważę napisać że np kije od rodbuilderów bywają do dupy, źle wykonane, nie są dotrzymaywane terminy, są skrojone na miarę jak buty 3 rozmiary za duże. Od rodbuildera kij może być tez źle dobrany, źle wykonany bo jak sądzę rodbuilder też człowiek i podobnie jak w przypadku kupienia w USA czy w Japonii możemy co najwyżej odsprzedać coś co nam nie leży lub naszym zdaniem jest źle wykonane. Ostatnio pod rząd widziałem trzy doskonałe wędki zrobione przez jednego z polskich rodbuilderów, w bardzo rozsądnej cenie jako gotowy produkt (ok 10-20% wyższej niż podobny produkt seryjny z niskiej-średniej półki z japonii) ale z charakterystyką niedostępną na rynku gotowców. To dla przeciw wagi prawdziwej inwazji źle dobranych i wykonanych wędek z różnych pracowni jakie oglądałem wcześniej (z 3 czy 5 sztuk :unsure: ). Czy za to już się dostaje bana?? Bo chyba pisanie czegoś takiego na forum psuje układ i mogą nie chcieć więcej publikować artykułów :unsure:

Bynajmniej nie chodzi mi o jakiś atak na rodbuilderów, ale uważam ze nie powinni byc traktowani jak święte krowy bo to psuje rynek. Wielokrotnie robią pordukty świetne, nie do dostania. Ale myślę że jeśli cos jest nie tak (ceny, efekt końcowy itp) to powinniśmy jako konsumenci mieć prawo głosu, trwanie w bezustannym uwielbieniu chyba nie wyjdzie na dobre ani producentom ani konsumentom.

#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 sierpień 2008 - 20:59

Kuba,

Ponieważ pytanie Twoje dotyczy mojej interwencji moderacyjnej, myślę że jestm najwłaściwszą osobą żeby na nie odpowiedzieć.

Jako moderator mam prawo do moderacji, czyli kształtowania treści strony. To jest złożona praca, na która składa sie pozyskiwanie artykułów, tworzenie wątków na forum - czy ich zamykanie. I to właśnie robię niezależnie - czyli wedle swojego uznania - czemu dałem przed chwilą wyraz

Nie wiem co masz na myśli zadając pytanie o niezależność jerkbait.pl - portal ten jest w oczywisty sposób niezależny bo nie ma żadnych istytycjonalnych reklamodawców czy sponsorów - więc wszystko co tworzy redakcja jest bezsprzecznie wyrazem indywidualnych przekonań danego redaktora. Podkreślę żeby nie było wątpliwości: w szczególności żaden z rodbuilderów nawet grosza w jakiejkolwiek formie nie przeznaczył na portal itp.

Czasami jest tak, że przekonania redaktora czy moderatora sa zgodne z przekonaniami Uzytkownika/Uzytkowników - i wtedy jest super. Czasami jest tak, że punkty widzenia na jakas sprawe moderatora i Uzytkownika rozmijaja sie - i wtedy jest to bolesne dla Uzytkownika. Takie jest zycie. W omawianym przypadku w moim głębokim przekonaniu potencjał dyskusji - którą zresztą sam utworzyłem, może to był błąd :unsure: - wyczerpał się i uznałem że dalszy jej rozwój nie rokuje dobrze, i podjąłem decyzję taką jaką uważam za słuszną. Nikogo nie namawiam, żeby wielbił czy nienawidził rodbuilderów. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie na temat cen w pracowniach czy cen wyrobów rodbuilderskich. Ale uważam że wałkowanie w kółko niektórych rzeczy po prostu nic dobrego nie przyniesie. Czy miałem rację? Czas pokaże, jak zwykle.

Nie jest to pierwsza i pewnie nie ostatnia zamknięta przeze mnie dyskusja na jerkbait.pl. Tłumaczyć się z tego więcej nie zamierzam, również w tym wątku :D

Chciałeś jasnej odpowiedzi - mam nadzieję że to co napisałem jest dostatecznie jasne. W każdym razie, będzie musiało wystarczyć.

Nie potrafię się odnieść do tego co piszesz o cenach w Japonii, Salmo czy WŚ. Wielokrotnie toczą się na forum dyskusje na te tematy. W sumie szkoda, bo myślę że są ciekawsze tematy związane w więszym stopniu z wodą i z rybami - warte dyskusji. Na szczęscie tych drugich również nie brakuje :D

Pozdrawiam



#3 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 02 sierpień 2008 - 21:00

NIZALEZNOSC ...piekne slowo ...niezwykle trudne do osiagniecia ...jezeli wogole mozliwe ...wszyscy politycy od niego startuja ...wiemy jak sie to konczy . Ja tam nie mowie ze jestem niezalezny ...jestem sugestywnie zalezny :lol:
zapomnialem dodac ze nie chodzi tu zawsze o pieniadze ...

#4 OFFLINE   sowinski

sowinski

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 02 sierpień 2008 - 21:52

Friko
Oczywiście jako moderator czy redaktor masz prawo zamykać wątki. Nikt ci tego prawa nie odbierze. Tylko zastanawia mnie jedna sprawa......wydaje mi się, że temat cen jest w pewnym sensie niezbyt wygodnym tematem do dyskutowania na tym forum. Ja jako wieloletni użytkownik wędzisk na zamówienie, korzystający od prawie 10 lat wyłącznie z takich wędzisk stwierdzam, że polscy importerzy blanków po prostu rżną nas po kieszeni. Bardzo dobrze dla nich oczywiście, nie mam nic przeciwko temu, ale stawiam pytanie......czy dyskusja o cenach(bardzo wysokich w Polsce !!!!) jest aż tak smrodliwym tematem, żeby zamykać cały wątek ??? Mam nieodparte wrażenie, że tak właśnie jest. Smutek mnie ogarnia jak widzę wypowiedzi w styluZatem czy się to komuś podoba czy nie - dyskusji o cenach nie będzie.....wybacz Friko, ale tu to powiało mi głęboką komuną jak za czasów Leonida Breżniewa !!!! Swoją decyzją udowodniłeś, że jest to jednak bardzo smrodliwy temat. Takie są moje spostrzeżenia.
Pozdrawiam

#5 OFFLINE   brati

brati

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • Lokalizacjawidły Wisły i Pilicy

Napisano 02 sierpień 2008 - 22:02

Czasami jest tak, że przekonania redaktora czy moderatora sa zgodne z przekonaniami Uzytkownika/Uzytkowników - i wtedy jest super. Czasami jest tak, że punkty widzenia na jakas sprawe moderatora i Uzytkownika rozmijaja sie - i wtedy jest to bolesne dla Uzytkownika.




#6 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 sierpień 2008 - 23:31

Czy niezależność jerkbait.pl o której tyle było mówione istnieje??

Istnieje. I w zasadzie na tym powinienem skonczyc.

Dopisze jednak kilka slow...

Otoz wydaje sie, ze poczynania wlasnie podjete sa wlasnie przeslanka na to, ze portal jest niezalezny. Jak ktos ma jakies watpliwosci, pytania, niejasnosci, niech zada je u zrodla, tj. u rodbuilderow.
Na lamach portalu staramy sie zaprezentowac rozne mozliwosci, zwiazane z roznymi rodbuilderami.
Nie sadze, aby tego typu, jak prezentowane, zale byly dobrym miejscem akurat tutaj, zeby je wylac.
Z drugiej strony, jak komus nie podoba sie posrednictwo rodbuidera to zawsze moze wszystko wziac na siebie, z pewnoscia zejdzie znacznie z ceny. Tu akurat moge sie wypowiadac bardzo precyzyjnie, przeszedlem....i zastanawiam sie, na ile % przejda inni, zwlaszcza specjalisci od podliczania...

Gumo

#7 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 03 sierpień 2008 - 02:14

Mysle ze Gumo ma calkowita racje . Przypomne haslo ktore wszyscy chetnie przytaczaja ...- rynek to zweryfikuje - . Mamy wiec do wyboru ...albo kupowac w sklepie ...albo dac zbudowac ...albo samemu se zrobic ...Friko zamknal temat bo wie ze TO do niczego nie doprowadzi . Gumo to miekko wyjasnil zebyscie sie za bardzo nie obrazali . Wszyscy wiecie jak jest i inaczej nie bedzie . Generalnie to ja tez wole o rybach , wyprawach i przygodach ...szkoda czasu i energi na socjalizm :mellow: B)

#8 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 03 sierpień 2008 - 06:29

To prawda - rynek wszystko zweryfikuje. Ceny ostateczne są decydujące dla klienta i właściwie jedyne którymi powinien się interesować (no może poza legalnością towaru). Jeżeli jestem w stanie kupić coś za 1 zł a rynek kupi ode mnie za 100 to na tym polega biznes i kapitalizm o którym tak trąbiono i do którego dążono. Jednak w Polsce taka osoba jest traktowana jako wyzyskiwacz. Przypomnę, że taki system, gdzie ceny były regulowane już mieliśmy.
Zasada rynkowa jest prosta. Pasuje mi cena - kupuję. Nie pasuje - nie kupuję. Towar niezgodny z zamówieniem - reklamuję. Szukanie nielegalnych źródeł to oszukiwanie i kradzież. Nie pasują nam podatki - zmieńmy prawo.
Sam także uważam, że ceny u zbrojomistrzów nie są wygórowane. Zamknięcie wątku także mnie zaskoczyło, ale jak go tak przeglądam, to rzeczywiście nic jakościowo nowego tam już się nie da powiedzieć (oprócz wejścia na ścieżkę wojenną i uskutecznianie wycieczek osobistych).

#9 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 03 sierpień 2008 - 09:31

Witam,

Czy rzeczywiscie rod builderzy tak nas dra z kasy? Czy patrzymy na wedke tylko z perspektywy ceny blanku? Nie jest wazniejszy gotowy produkt?

Mamy wolnosc wyboru- przeciez czesc producentow jak chociazby G Loomis, St Croix czy Lamiglas sprzedaje gotowe wedki. Nie pasuja? Chce sie miec cos unikalnego? Niektorym trzeba wbic chyba do glowy ze za cos takiego sie placi.

@sowinski- czy jak robisz zakupy chociazby w warzywniaku tez kwestionujesz ceny? Narzut maja na pewno wiekszy niz rod builder. Serdecznie ci wspolczuje. Tyle lat byc nabijanym i wyzyskiwanym przez krwiopijczych rod builderow, pewnie jezdzacych najnowszymi BMW :unsure: Popatrz moze na to co dostajesz za swoje pieniadze. Myslisz ze taniej bedzie zamowic uzbrojenie wedki w Stanach? Podam ci jesli chcesz namiary kilku rod builderow.

@standerus- ciekawe co piszesz odnosnie wedek zle uzbrojonych. Poczuwam sie troche do odpowiedzialnosci poniewaz na zlocie w Irlandi strasznie skrytykowalem jeden patyk. Dla mnie wykonanie bylo totalna porazka- potem zdjecia pojawily sie w artykule o wedkach szczupakowych :D Mysle ze o pewnych rzeczach powinno sie wiecej pisac. Skoro placimy za towar elitarny to takiego oczekujemy.

Dla mnie wazne jest ze moge pojawic sie z wedka na najbardziej elitarnych lowiskach calego swiata i byc dumny z jej wykonania. Wspolczuje mojemu przyjacielowi Romkowi Pietrzakowi ilosci pracy jaka musi wkladac do kazdej wydziwionej przeze mnie wedki. Taki jego zawod :D i czasem musi siedziec wieczorami do pozna zeby nadazyc z wykonaniem nie stosujac zadnych polsrodkow bo wszystko co wychodzi z jego pracowni musi byc perfekcyjne. O ceny sie nie pytam. Place. Taka moja wola. Jak mi nie pasuje moge isc gdzies indziej albo kupic gotowa wedke.

Pozdrawiam,

Bujo





#10 OFFLINE   sowinski

sowinski

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 03 sierpień 2008 - 10:54

Bujo
Nie no, BMW to oni jeszcze nie jeżdżą :lol: :lol: :lol:, ale życzę im, żeby wkrótce jeżdzili, bo są to fachowcy(ci, których ja znam) dużego kalibru. Tak jak napisałem wcześniej, ceny zweryfikuje rynek i nie ma co tutaj kombinować. Wszyscy, którzy znają rynek rodbuilderski wiedzą, że koszty uzbrojenia blanku są w Polsce niskie, natomist ceny blanków i komponentów bardzo wysokie. Możliwe, że jest to jakaś forma rekompensaty za tą kiepsko płatną robociznę. Uważam jednak, że doliczanie 60-100% marży do blanku jest raczej bolesnym zabiegiem dla kupującego. I tylko na to chciałem zwrócić uwagę. Nadal będę kupował wszystko w USA, a zbroił w Polsce. Po co wyrzucać niepotrzebnie pieniądze ?
Pozdrawiam.

#11 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 sierpień 2008 - 10:59

panowie, wrocmy do meritum sprawy :D
oczywiscie, ze portal jest niezalezny i tak pozostanie, rozwazania na ten temat sa wedlug mnie zupelnie niepotrzebne, gdyby tak nie bylo, to tematy - zwlaszcza te drazliwe i krytykanckie - poruszane na lamach naszej strony bylyby zawsze mocno okrojone lub kasowane w zalazku ... tak jednak nie jest, wrecz przeciwnie ... prasa wedkarska, producenci sprzetu, dystrybutorzy i handlowcy czesto dostaja ciegi za owoce ich pracy i mam nadzieje, ze wlasnie dzieki krytycznej postawie naszych uzytkownikow, a takze niezaleznej pracy zespolu redakcyjnego bedziemy w stanie jeszcze wiele zmienic i poprawic


#12 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 03 sierpień 2008 - 11:24

Witam
Nie chcę rozpoczynac ponownej dyskusji na temat tanio czy drogo bo szanuję decyzję osób zarządzających.
Jako że niezrozumiałem zupełnie powodów zamknięcia wątku a były one jak dla mnie i jak widze nie tylko dla mnie dość dwuznaczne to zdecydowałem się zadać publicznię pytanie - sądzę że nie narusza to zasad s-v, jest raczej formą obywatelskiej kontroli :mellow:
Chciałem ustalić czy i w jakim stopniu jest to temat drażliwy. Bynajmniej nie zależy mi na tym aby na rodbuilderach wieszać psy - są oni naszymi dobrymi kolegami, spotykamy się na zlotach i często doradzają przed i po zamówieniu. Zupełnie nie o to chodziło w moim pytaniu. Tylko o to czy dopuszczane jest wyrażanie swoich opinii nawet jeśli grozi to wjechaniem komuś na ambicję czy szeroko pojęty interes. Cieszę się że odpowiedź redaktorów jest taka nie inna!!
Pozdrawiam

#13 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 03 sierpień 2008 - 17:45

Witam,

podsumowując, moderatorzy są od tego żeby dzielili, rządzili i zamykali ( i nic z tego, że ogół chce inaczej <_< <_< ).

I jeszcze słówko do rodbuilderów:
Panowie nie rżnijcie nas na blankach, komponentach a zacznijcie cenić swoją ciężką pracę. Przestańcie brać za zmontowanie wędki 150 - 200 złotych - bo to jest nieprawdopodobnie niska cena. :huh: :huh: :huh:

Nikt nie będzie miał pretensji, że za waszą wirtuozerię na światowym poziomie będzie musiał zapłacić cztery - pięć stów.


#14 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 03 sierpień 2008 - 17:49

Witam,
Nikt nie będzie miał pretensji, że za waszą wirtuozerię na światowym poziomie będzie musiał zapłacić cztery - pięć stów.


ot co, a wątki proponowałbym na przyszłość zamykać bez dodatkowych uwag ze strony moderatora powodujących otwieranie kolejnych wątków B)

#15 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 sierpień 2008 - 21:05

Panowie, prosiłem o to żebyśmy nie dyskutowali o cenach. Widzę że i w tym wątku sprawa zaczyna być wałkowana, więc muszę być konsekwentny i zaknąć również ten wątek.
Sprawa jest niezwykle prosta: rozmowy o rodbuildingu TAK. Rozmowy o handlu: NIE Po prostu. Jestem przekonany że taki układ wszystkim wyjdzie na zdrowie. Pozdrawiam.

ps. możecie mi mówić Leonid


#16 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 05 sierpień 2008 - 23:15

(...)Czasami jest tak, że przekonania redaktora czy moderatora sa zgodne z przekonaniami Uzytkownika/Uzytkowników - i wtedy jest super. Czasami jest tak, że punkty widzenia na jakas sprawe moderatora i Uzytkownika rozmijaja sie - i wtedy jest to bolesne dla Uzytkownika. Takie jest zycie. (...) Pozdrawiam




Friko.

Rozumiem i akceptuję potrzebę przestrzegania zasad. Szanuję i doceniam rolę moderatorów polegającą na pilnowaniu ich przestrzegania.

Ale kiedy przed napisaniem zdania na forum muszę zastanawiać się, czy pójdzie ono po linii, czy też wbrew przekonaniom moderatora, to już zaczyna mi być markotno jakoś...

Taki jest mój punkt widzenia, Leonidzie







#17 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 sierpień 2008 - 23:24

Nie przesadzajmy proszę. Są fora na których panują bardzo restrykcyjne zasady moderacji (nieporównywalnie większe niż tutaj) a mimo to wiele osób wiele by dało by tam funkcjonować - ze względu na zawartość merytoryczną.

Pozdrawiam
Remek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych