Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Zbiczno


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5053 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 30 wrzesień 2014 - 20:28

Rozpoczęło się wielkie jesienne pałowanie palczaków szczupaka więc śmiało można jechać


  • mrowa lubi to

#22 OFFLINE   wasielewskis

wasielewskis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Wasielewski

Napisano 07 wrzesień 2016 - 17:45

Chciałbym odświeżyć wątek.
Czy ktoś może powiedzić, czy coś poprawiło się z rybostanem po zaprzestaniu odłowów przez PZW Toruń Grzmięca?

#23 OFFLINE   DAN666

DAN666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Cieślak

Napisano 07 wrzesień 2016 - 17:52

Chciałbym odświeżyć wątek.
Czy ktoś może powiedzić, czy coś poprawiło się z rybostanem po zaprzestaniu odłowów przez PZW Toruń Grzmięca?

kurczę przywolales wspomnienia jeździłem tam do ośrodka pod sosnami ale jakieś 25 lat temu wtedy lapalismy wegorze z pomostu i liny na chlebek 😊 o szczupakach na gumę nie było mowy bo i gum nie było ale za to na zwykła obrotowke nr 1 dam kupiona w jedynym sklepie w okolicy bodajże w Jajkowie okoni nalowilem się jak nigdy w życiu pozdrawiam serdecznie teraz może skuszę się z rodzinką pokecha choć zonka i dzieciaki tylko morze preferują 😆

Użytkownik DAN666 edytował ten post 07 wrzesień 2016 - 17:57


#24 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 07 wrzesień 2016 - 19:05

Byłem w tym roku na kilka dni. Dobrze brał szczupak i to łowił praktycznie każdy kto zanim pływał. Ja nastawiłem się na okonie i brały dobrze takie 25+/-. 

 

Miejscowi w nęconych przez siebie miejscach łowią piękne liny, a sztuki po 50cm traktują jako ryby, którymi nie ma co się chwalić. 

 

Ogólnie rybostan oceniam jako duże lepszy niż na moich wodach pomorza. Ogólnie sporo jezior, piękna okolica i trzeba przyznać, że rybostan niezły.



#25 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 07 wrzesień 2016 - 20:23

Poprawiło się. Może niezbyt znacznie, ale jest lepiej. Niemniej w obrębie 10 km są lepsze jeziora ;)



#26 OFFLINE   SpinDoktor

SpinDoktor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 wrzesień 2016 - 20:30

 Niemniej w obrębie 10 km są lepsze jeziora ;)

 

 

 Np.  Bachotek  ;)



#27 OFFLINE   zielan

zielan

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaBrodnica
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Zieliński

Napisano 09 wrzesień 2016 - 09:14

Ostatnie ryby, które pokazałem w wątkach są właśnie z Bachotka :) Są i inne fajne jeziora w okolicy  ale nie ma co się za dużo chwalić :)


Użytkownik zielan edytował ten post 09 wrzesień 2016 - 09:15


#28 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 881 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 11 wrzesień 2016 - 13:25

Ostatnie ryby, które pokazałem w wątkach są właśnie z Bachotka :) Są i inne fajne jeziora w okolicy  ale nie ma co się za dużo chwalić :)

Nie ma, bo czytam Twojego bloga i zachęcony pojechałem na jedno z jeziorek niedaleko Brodnicy, Połowiłem, nie powiem.


  • zielan lubi to

#29 OFFLINE   wasielewskis

wasielewskis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Wasielewski

Napisano 11 wrzesień 2016 - 20:36

A ja z łódką? Można wypożyczyć gdzieś z samego rana?

#30 OFFLINE   zielan

zielan

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaBrodnica
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Zieliński

Napisano 12 wrzesień 2016 - 16:15

Nie mam bladego pojęcia :(  zajrzyj tu http://www.brodnica.pttk.pl/Stanica   Najlepiej kontaktować się z kierownikiem ośrodka. 

 

 

@Alaryk ostatnio nie mam na niego zbyt sporo czasu, do tego stwierdziłem, że pokazywanie publicznie pewnych miejsc nie będzie dobre. Aczkolwiek zawsze na forum lub pocztą e-mail coś podpowiem :)


Użytkownik zielan edytował ten post 12 wrzesień 2016 - 16:22


#31 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 881 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 13 wrzesień 2016 - 09:54

Szkoda, bo naprawdę fajnie się czyta, w porównaniu do innych blogów, a okonie to moje ulubione rybki i absolutnie nie chodzi mi o kwestie kulinarne :):. 



#32 OFFLINE   lypc

lypc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Leszek

Napisano 20 wrzesień 2016 - 08:44

Byłem nad tym jeziorem rok temu, w ośrodku Rytebłota można wypożyczyć łódź, dwa dni łowienia - szczupak 75 cm. :)



#33 OFFLINE   rafuss

rafuss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał

Napisano 18 lipiec 2018 - 14:26

Czy orientuje się ktoś z kolegów czy z jeziora Zbiczno można przepłynąć łódką do jeziora Strażym kanałem łączącym te jeziora, pytam ponieważ będę tam za 2 tygodnie w ośrodku Pod Sosnami w Zbicznie i chcę wypożyczyć łódź do wędkowania i spróbować się pobawić z rybkami właśnie na Strażymiu. Jeśli ktoś posiada jakieś informacje o jeziorze Zbiczno lub właśnie Strażym pod kątem drapieżnika chętnie poczytam ponieważ nie znam tych wód. Dziękuję z góry za każde info

#34 OFFLINE   digger

digger

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Mendyk

Napisano 18 lipiec 2018 - 15:05

Wielokrotnie plywalem tamtędy kajakiem, widziałem, że łódka też przeplywala. Myślę, ze bez problemu przy zachowaniu ostrożności (gdzieś tam były jakieś pnie pod wodą) dasz radę.

#35 OFFLINE   rafuss

rafuss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał

Napisano 18 lipiec 2018 - 21:47

Wielokrotnie plywalem tamtędy kajakiem, widziałem, że łódka też przeplywala. Myślę, ze bez problemu przy zachowaniu ostrożności (gdzieś tam były jakieś pnie pod wodą) dasz radę.

bardzo dziękuje za odpowiedz i miłą wiadomość


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#36 OFFLINE   sqara

sqara

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 czerwiec 2019 - 09:38

Cześć, Panowie im Panie  jak z rybami w jeziorze Zbiczno, warto się fatygować czy polecacie jakieś inne? Ok 3 lata temu miałem tam szczupaczka z pomostu przy plaży taki z 50cm, teraz chce wynająć łódkę i zobaczyć od strony wody.  Może ktoś ma łódkę i szuka kompana w terminie 17-20.06.2019 na ryby :) ryb nie wyłapię bo ich nie lubię jeść także wszystko ląduje w wodzie. Rodzina nie pozwala na długie wypady więc jak już wyskoczę na te kilka godzin to chciałbym coś połowić. Dziękuję za pomoc. 



#37 OFFLINE   sqara

sqara

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 czerwiec 2019 - 13:09

Cześć, Panowie im Panie  jak z rybami w jeziorze Zbiczno, warto się fatygować czy polecacie jakieś inne? Ok 3 lata temu miałem tam szczupaczka z pomostu przy plaży taki z 50cm, teraz chce wynająć łódkę i zobaczyć od strony wody.  Może ktoś ma łódkę i szuka kompana w terminie 17-20.06.2019 na ryby :) ryb nie wyłapię bo ich nie lubię jeść także wszystko ląduje w wodzie. Rodzina nie pozwala na długie wypady więc jak już wyskoczę na te kilka godzin to chciałbym coś połowić. Dziękuję za pomoc. 

 

Nie otrzymałem odpowiedzi ale pojechałem na to łowisko. Wnioski- straszna lipa. Łowiłem od 7 do 15 i nic. Jakieś odprowadzenia małych okonków aczkolwiek nastawiałem się na szczupaka i nie stosowałem okoniowych przynęt. 
Później pojechałem na jeziorko przy działce i szczupak 76cm, jakieś pobicie małego szczupłego który się nie dociął oraz kilka małych okoni.  



#38 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 27 czerwiec 2019 - 14:33

Na Zbicznie jest ryba. Widocznie kiepsko trafiłeś.

#39 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 czerwiec 2019 - 14:53

Nie otrzymałem odpowiedzi ale pojechałem na to łowisko. Wnioski- straszna lipa. Łowiłem od 7 do 15 i nic. Jakieś odprowadzenia małych okonków aczkolwiek nastawiałem się na szczupaka i nie stosowałem okoniowych przynęt. 
Później pojechałem na jeziorko przy działce i szczupak 76cm, jakieś pobicie małego szczupłego który się nie dociął oraz kilka małych okoni.  

Może taki dzień był i miałeś pecha. Czasem i w Szwecji tak bywa.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych