Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Power Pro - Uwaga.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4796 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 06 sierpień 2008 - 11:08

Witam

Na Allegro chyba pojawiła się nowa odsłona podróbek Power Pro. Albo jest to jakaś seria kolekcjonerska w romiarach i długościach których oficjalnie nie produkują (np. 0,14, 0,25 na szpulach 100m). Tutal macie link:

KLIK

Pozdrawiam

Paweł



#2 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 06 sierpień 2008 - 11:12

Dzięki za info :D Jak widać parę osób się nabrało :(

Szkoda bo przez to sprzedający ma zysk i pewnie dalej będzie sprzedawał ten chłap :wacko:

#3 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 06 sierpień 2008 - 18:51

Poza tym PowerPro ma teraz nowe pudełeczka.

#4 OFFLINE   magnum666

magnum666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 06 sierpień 2008 - 21:25

Poza tym PowerPro ma teraz nowe pudełeczka.


Poza tym PP z USA znakowana jest w lb a nie w kg :D

#5 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 07 sierpień 2008 - 02:59

Czy w lbs, nie do końca. W Polsce dystrybutorem jest firma Leszcz z Radomia. Kiedyś miałem z nimi pogadankę na temat lewizny w naszym kraju. Fałszerze cały czas gonią orginały cały czas, więc rozróżnienie nie jest wcale takie proste.
PP też chyba kładzie lachę na podróby, w zeszłym roku wysłałem do nich maila w tej sprawie i do dziś nie mam odpowiedzi.

#6 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 07 sierpień 2008 - 11:48

PP też chyba kładzie lachę na podróby, w zeszłym roku wysłałem do nich maila w tej sprawie i do dziś nie mam odpowiedzi.

Ale co oni niby maja zrobic? FBI tu nie siega, a ze w Polsce ktos podrabia...gdzie to w ogóle jest?


#7 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 07 sierpień 2008 - 16:06

[quote]

PP też chyba kładzie lachę na podróby, w zeszłym roku wysłałem do nich maila w tej sprawie i do dziś nie mam odpowiedzi.
[/quote]
Ale co oni niby maja zrobic? FBI tu nie siega, a ze w Polsce ktos podrabia...gdzie to w ogóle jest?

[/quote]

Wtedy jeszcze nie wiedziałem kto jest dystrybutorem na Polskę i do centrali słałem, mogli coś załatwić za pomocą swego przedstawiciela - ale to ich broszka :unsure: B)

#8 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 704 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 07 sierpień 2008 - 17:32

Poza tym PowerPro ma teraz nowe pudełeczka.


To jest pudełko EZ -Spool ,które ułatwia nawijanie ,co nie znaczy ,że reszta to podróby .


#9 OFFLINE   BITR

BITR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaLwow, Ukraina

Napisano 08 sierpień 2008 - 10:12

Na stronie Power Pro jest informacja dla rospoznania podróbek:
(dla starych opakowan bez EZ spool)

Counterfeit PowerPro Alert



#10 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 sierpień 2008 - 13:07

Co nam po nowych pudełeczkach jak u nas w sklepach zalegają na półkach tysiące starych szpul.

#11 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 11 sierpień 2008 - 12:09

Trochę się naraże, ale jesli chodzi o slabsze plecionki ~10lb, to znalazlem jedna, która wg mnie jest lepsza od PP. To Spiderwire Ultracast.

#12 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 12 sierpień 2008 - 17:40

ja znalazlem juz 4 takie, spiderwire stealth, tuf line xp, stren super i cortland ... ale jak to zwykle bywa w lechistanie, kopyto i power pro sa niesmiertelne :mellow:

#13 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 12 sierpień 2008 - 18:05

Miałem PP 10lbs i z przykrościa stwierdzam, że posypała się po trzech tygodniach intensywnego wędkowania (trzy razy w tygodniu na łodzi). Przy cenie zakupu 83,00 zeta za 135 metrów to trochę drogi interes. Większe gramatury są ok. Wczoraj kupiłem dla przekory linkę Jaxon NEW CONCEPT LINE z polecenia kolegi i jestem zaskoczony jakością. Nawinięta na Steez 103HL + Everek do 1/2lbs. Zestaw śmigał aż miło patrzeć. Parametry linki - trochę śmieszne fish up to: 12kg, 0,12mm cytuję z rolki. Wizualnie odpowiada PP 10 lbs. Faktem jest, że linka zachowuje się poprawnie podczas rzucania i w mojej ocenie cena za 100m - 33,00 zeta jest bardzo atrakcyjna.

#14 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 13 sierpień 2008 - 09:29

ja mam PP 10lbs i jestem zadowolony, w tym roku chciałem zmienić, kupiłem 2 szpulki sufix'a bride i ... trafiły do kosza

#15 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 13 sierpień 2008 - 10:28

W kupowaniu PP najważniejsze jest to aby kupować oryginał z USA,stronie od sklepów w Polsce, bo nie jestem przekonany co do jej oryginalności.

#16 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 14 sierpień 2008 - 10:18

W kupowaniu PP najważniejsze jest to aby kupować oryginał z USA...

To bylo mówione wielokrotnie. Chodzi o to czy PP to horyzont technologiczny. Wg mnie - nie, przynajmniej w cienszych linkach (pitt sie tez przychyla :D )


#17 OFFLINE   dulgimic

dulgimic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 15 sierpień 2008 - 17:20

Miałem PP 10lbs i z przykrościa stwierdzam, że posypała się po trzech tygodniach intensywnego wędkowania (trzy razy w tygodniu na łodzi). Przy cenie zakupu 83,00 zeta za 135 metrów to trochę drogi interes. Większe gramatury są ok. Wczoraj kupiłem dla przekory linkę Jaxon NEW CONCEPT LINE z polecenia kolegi i jestem zaskoczony jakością. Nawinięta na Steez 103HL + Everek do 1/2lbs. Zestaw śmigał aż miło patrzeć. Parametry linki - trochę śmieszne fish up to: 12kg, 0,12mm cytuję z rolki. Wizualnie odpowiada PP 10 lbs. Faktem jest, że linka zachowuje się poprawnie podczas rzucania i w mojej ocenie cena za 100m - 33,00 zeta jest bardzo atrakcyjna.


Nem concept jest fajna na pierwszym wędkowaniu. <_< Później zaczynają sie problemy z blaknięciem koloru i zaczyna sie targac jak zwykła nić krawiecka. Łowiłem nią głównie na Kozłowej Górze a to woda w miarę czysta.

#18 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 15 sierpień 2008 - 17:30

Masz rację - kupiłem chyba kota w worku.
Na pierwszym wyjeździe było ok, teraz sytuacja jest taka jak opisujesz.
Jednak podobne jaja miałem z PP 10lbs, tylko trwało to trzy tygodnie dłużej. Cała się postrzępiła...

Problem pozostał - co założyć o mocy 10lbs?

#19 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 15 sierpień 2008 - 17:53

@ladyD
o twoim kocie w worku remek pisal juz ponad rok temu ... przypomne, ze nie napisal nic pozytywnego ;)

zasadnicze pytanie jest takie: szurasz po kamieniach? jezeli tak, to mozesz sobie kupic nawet YGK i po trzech tygodniach tez zacznie sie siepac, plecionka na takie lowienie sie po prostu nie nadaje, tzn. kawalek dobrego przyponu trzeba podlaczyc i po problemie ...
no chyba, ze kupiles jakiegos totalnego syfa, ktory sie strzepi od tarcia po molekulach wody

dobre plecionki wymienialem juz wielokrotnie: cortland spectron i cortland braid master, stren super braid, tuf line xp i spiderwire stealth ... to swietne i sprawdzone produkty ...
dla mnie PP istniej dopiero po tych 5-ciu B) a z europejskiej produkcji polecam strofta GTP (choc w zasadzie to ta sama liga co PP)

ps. znam tylko dwie plecionki, ktore nie traca koloru, sa nimi biala tuf line xp i spectron black spoted

#20 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 15 sierpień 2008 - 18:07

Pitt

Jutro poczynię odpowiednie zakupy. Na końcu zestawu sandaczowego zawsze mam Fluoro Carbon Leader SUFIXA. Jak do tej pory nie miałem problemów. Plecionka lata po czystej wodzie, trochę ziela, na dnie piach i twardo. Sporadycznie omułki.
Łapię intensywnie z opadu (pióra), dosyć szybko prowadzę zestaw 2:1 w stosunku do gumy. Trzy do czterech razy w tygodniu po około 5-6 godzin. Nie ma zmiłuj się dla linki. Sprawdzę to co sugerujesz.

Dzięki za podpowiedź...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych