Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki messenger?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Jaki messenger? (18 użytkowników oddało głos)

Ktory messenger faworyzujesz po przejeciu WhatsApp przez FB?

  1. Threema (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  2. Telegram (2 głosów [11.11%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 11.11%

  3. WhatsApp (4 głosów [22.22%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 22.22%

  4. inne (4 głosów [22.22%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 22.22%

  5. zaden (8 głosów [44.44%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 44.44%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 25 luty 2014 - 21:43

nie zgodze sie, sa kraje technologicznie wysoko rozwiniete, w których handel takimi danymi jest zakazany ... ale moze widze to tylko z pozycji wapniaka, ktory nie prostytuuje sie na FB :)


Oczywiście że są takie kraje i chwała im za to lecz to jest do ominięcia w prosty sposób. Jak w danym kraju prawo zakazuje handlowaniem danymi osobowymi, to po prostu umieszczasz serwery w takim kraju gdzie jest to dozwolone tak jak zrobił thepiratebay


Dobra wracamy do dyskusji na temat komunikatorów :)

#22 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 25 luty 2014 - 21:59

Ja chyba jestem za stary na tę dyskusję. :P  Ciekawość pchnęła mnie do napisania, ale o co chodzi? Czym są te enigmatyczne, dla mnie, telegramy? Znam instytucję telegrafu, telegramu drukowanego na poczcie również, ale w/w są mi całkowicie obce. Piotrek, o co chodzi? Nigdy nie będę uprawiał chorego ekshibicjonizmu na stronie zwanej Face Book, więc pewnie nie daję rady w temacie.  :unsure:

Napisz, proszę, coś dla zgredzików, małe wyjaśnienie. Nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytanie, bo go nie rozumiem.  :wub:



#23 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 25 luty 2014 - 22:29

Za niecałe 40 zł mamy dziś taryfy nielimitowane (minuty i sms-y), za kolejne 10-20 zł dodatkowo 1-2 GB transferu danych. Mogę dzwonić, smsować, wysyłać maile i korzystając z gmaila ile dusza zapragnie. Dodatkowo mogę jeszcze używać Skyp'a (praktycznie takiego samego jak na kompie) więc po co mi jakiś następny komunikator?



#24 OFFLINE   grzegorz88

grzegorz88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów

Napisano 26 luty 2014 - 01:35

Viber jest efektywniejszy od Skypa, mniej zżera MB i jakość przekazu imho lepsza.

#25 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 luty 2014 - 02:12

Też się zatrzymałem na Skype. Dla mnie wystarczy i pozostałych nie znam. Jakość przekazu dla mnie wystarczy. Zapas MB mam.



#26 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 26 luty 2014 - 08:26

 

Napisz, proszę, coś dla zgredzików, małe wyjaśnienie.

 

chodzi o szybka wymiane informacji a przede wszystkim informacji wizualnych, przy pomocy tzw. komuniaktorow, tzn. np. kiedy chce szybko wyslac zdjecie wlasnie zlapanego klenia-brutala mifkowi, to nie przyszloby mi do glowy aby w tym celu uzyc MMS'a ... nie w czasach tefonow typu smart ... jezeli chcialbym uzywac SMS i MMS to zszedlbym do piwnicy i odkurzyl jakas posiwiala nokie :) moje pytanie, absolutnie prywatnej natury, zadalem poniewaz kilka dni temu kolega zuckerberg przejal komunikator (messenger) nr. 1 a znajac jego zamilowanie do profilowania uzytkownikow i handlowania danymi, co w USA jest legalne i wlasnie dlatego serwery stoja tam gdzie stoja, postanowilem rozejrzec sie za alternatywa, jak na razie sa widoczne 3 trendy:

1. uzytkownikom FB jest wsio ryba i pozostaja przy whatsapp

2. threema, platny komunikator ze szwajcarii, z serwerami z daleka od EU i USA

3. telegram, serwis ktory udostepnil quellcode i zdystansowal sie od sprzedazy danych

 

oczywiscie, nie mam zamiaru nikogo, do niczego, przekonywac, kazdy ma wlasna wole i kazdy powinien uzywac tego, co uwaza za sluszne dla siebie :)

 

Za niecałe 40 zł mamy dziś taryfy nielimitowane (minuty i sms-y), za kolejne 10-20 zł dodatkowo 1-2 GB transferu danych. Mogę dzwonić, smsować, wysyłać maile i korzystając z gmaila ile dusza zapragnie. Dodatkowo mogę jeszcze używać Skyp'a (praktycznie takiego samego jak na kompie) więc po co mi jakiś następny komunikator?

 

tak, jest to zapewne opcja dla osob, ktore nie podrozuja i nie przebywaja regularnie poza granicami kraju, bez wzgledu na to gdzie sie mieszka ... natomiast jezeli ktos jest relatywnie czesto w drodze, to komunikator okazuje sie zbawiennyn toolem pod wzgledem np. roamingu, o ktorym zapomina sie na co najmniej tak dlugo, az otrzyma sie kolejny rachunek telefoniczny :)



#27 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 26 luty 2014 - 09:51

Dzięki Piotrek, teraz wiem, o czym piszecie.  :)



#28 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 26 luty 2014 - 10:08

dobrze ze napisaleś: KLENIE - BRUTALA mifkowi, a nie Klenia - Brutalowi mifkowi :P