Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najcieńsza plecionka na okonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1809 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 13 październik 2016 - 07:38

Witam

 

Z ciekawością przeczytałem chyba większość postów i chciałbym własną "cegiełkę" dołożyć.

 

Nie łowię zbyt często,lecz te dwadzieścia parę wypadów w sezonie zaliczam.

I od bodajże sześciu lat (może ciut więcej ) używam Techrona 0,03 (czarnego).Do bocznego troka.Do obrotówki. Do woblerka.

Jak dla mnie jest to plecionka nie do zajechania.Kilka razy zdarzyły się splątania,a jakże.Ale CIERPLIWOŚĆ popłaca. Każde rozplątałem.Wskazany spokój przy rozplątywaniu.Żadnych "siłowych" rozwiązań.

Jedyna wada - to szum na przelotkach. Ale to jest pomijalne gdy wieje i leje jak w ostatnią niedzielę hahahaha

Więc jeśli ta green jest jeszcze lepsza,to chyba jeszcze ją dołożę do kolejnej wędki.

 

Używam także nanofila 004.

Wrażenia pozytywne, chociaż mogła by być trwalsza.

 

W obydwu przypadkach stosuję przypony z żyłki 0,12 - 0,14.Łączę na pętle. Szybko, a jak strzeli to na węźle na plecionce(lub żyłce)

Przy nawijaniu zostawiam ok 2 mm do krawędzi szpuli. Kołowrotki klasy Spro Blu Arct.

 

Co do koloru. Myślę,że rybkom jest to zupełnie obojętne.

Żyłem w czasach gdy panował mit, że grot haczyka musi być ukryty w przynęcie, bo ryba się ukłuje i nie weźmie....

Z kolorem jest podobnie...

 

Pozdrawiam - Romek K eRKa

 

I prawidłowo ... zielona ( olive ) też jest spoko. Dobra cena do jakości. Jeszcze tańsza jest Nihonto i mi bardziej pasuje ze względu na to, że jest bardziej  śliska prawie nie ma bród. Ja nawijam podkład i połowę plecionki ze 150m nowej. Nowa 150m wystarcza mi na 2 kołowrotki. Łowię praktycznie zawsze z łodzi więc 70 m w zupełności starcza do oddawania długich rzutów z zapasem na przyłów. Przypon z fluorocarbonu 0,16 z dobrym węzłem ( długi do 1,5m - zawsze coś się urwie i pare cm ubędzie )

Prędzej palomar przy agrafce Ci puści niż ten supeł. Wybieram pod okonie kręcioły z płytką szpulą. Mniej cienkiej pletki - mniej bród.


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 13 październik 2016 - 07:41


#342 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 713 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 27 październik 2016 - 09:21

Witam, zrobiłem mały test cienkich plecionek.

 

Załączone pliki



#343 OFFLINE   Rudy7

Rudy7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 27 październik 2016 - 12:03

Ja od siebie mogę polecić Spiderwire Dura Silk White. Używam rozmiaru 0.06 od września tego roku. Staram się poświęcać okoniom 2 dni w tygodniu, może nie jest to zbyt dużo ale na razie jestem bardzo zadowolony. Linka nie traci koloru nie strzepi się. Udało mi się ją kupić w promocyjnej cenie (65 zł za szpule 135m). Myślę, że za tą cenę kupiłem dobry produkt który spełnia moje wymagania w 100%. W tej półce cenowej nie spotkałem niestety nic lepszego.
  • Robert Crocker lubi to

#344 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 27 październik 2016 - 13:13

Witam, zrobiłem mały test cienkich plecionek.

Piękna sprawa:)

 

Gdyby takich fotek było więcej to byłoby bardziej wiarygodne od tego co na etykietach.

Czy mi się wydaje - czy może zdjęcie mało wyraźne,że ta Mamoi to włółkna zgrzewane a nie plecione?



#345 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 713 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 27 październik 2016 - 13:46

Piękna sprawa:)

 

Gdyby takich fotek było więcej to byłoby bardziej wiarygodne od tego co na etykietach.

Czy mi się wydaje - czy może zdjęcie mało wyraźne,że ta Mamoi to włółkna zgrzewane a nie plecione?

Też zauważyłem, że Mamoi jest jakoś inaczej pleciona/układana. Jeszcze miałem dodać Nihonto 0.06 ale nie znalazłem.

Jak coś będę miał to wstawię. Chyba, że w jakimś sklepie wędkarskim po ucinam po 2-3cm i zrobię całą serie.

 

Pozdro



#346 OFFLINE   lukastrance

lukastrance

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 październik 2016 - 13:52

A gdybym ci podesłał kilka odcinków z różnych chińskich plecionek? Raczej z tych cienkich. Co raz więcej osób je kupuje to można by porównać przed zakupem ;-)

Użytkownik lukastrance edytował ten post 27 październik 2016 - 13:53

  • eRKa lubi to

#347 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 27 październik 2016 - 13:54

Jeśli masz możliwość robić takie fotki to sam mogę Ci wysłać Daiwe 0,13.Nowa.Co najwyżej kilkakrotnie przeciągnięta w palcach.

Gdyby inni koledzy zechcieli zrobić to samo to byłaby doskonała baza porównawcza.


  • homax i lukastrance lubią to

#348 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 29 październik 2016 - 14:51

Mam wolnego Sufix 832 6lb z opisem 0,14mm. Nie będzie to za grube do okoniówki z wyrzutem do 7g?



#349 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 31 październik 2016 - 08:35

Pytoon, 6lb brzmi całkiem rozsądnie do wędki z c.w do 7g...ale to "0.14mm"  ? :)

Ciężko mi zrozumieć to oznaczenie na opakowaniu tej plecionki.

Ale moim zdaniem możesz spróbować, najwyżej okoniowe paproszki będą wolno, flegmatycznie opadać ;)

 

 

A ja z innej beczki - Jakiej plećki do 5lb wejdzie 135-150 na Shimanowską Szpulkę "C2000S" ? :/

Unitika Eye Catch PE #0.4 150M  nie wchodzi, za duże ryzyko brody na wietrze :/



#350 OFFLINE   skerim

skerim

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola
  • Imię:Mirek

Napisano 03 listopad 2016 - 02:14

Ktoś ma orientację, jak wygląda różnica pomiędzy zielonym Techronem 0,03 do Power Pro 5lb?
Powiedzmy, że wytrzymałość mają zbliżoną.
KT-2,85kg / PP-2,27kg.
Cenowo również podobnie.
KT-80zł / PP-70zł
Z techrona ludzie zadowoleni, Power Pro też ma wielu zwolenników, ale w grubszych rozmiarach. Nikt tutaj chyba nie opisywał tej plecionki, albo gdzieś ominąłem czytając...


Ktoś może coś więcej powiedzieć w temacie porównania techrona green i power pro - gładkość/hałas na przelotkach, strzępienie się w trakcie eksploatacji, sztywność ...

#351 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 03 listopad 2016 - 07:03

Cienkie PP ( poniżej 8kg) płaskie. Techron okrąglejszy znacznie.. Chałas podobny.. Grubości nie porównywałem..



#352 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 03 listopad 2016 - 07:26

Używam Techrona zielonego 0,03 i czerwonej PP 3Lb. PP cichsza (choć też ją słychać), wydaje się cieńsza, wytrzymałość i strzępienie na podobnym poziomie. Techron dość mocno brudzi blank i przelotki. Ogólnie jestem zadowolony z obu bo te różnice nie są znaczące ale biorąc pod uwagę, że PP można czasem wyrwać około 20zł taniej niż Techrona skierował bym się raczej w jej stronę.


Użytkownik coma edytował ten post 03 listopad 2016 - 08:00

  • Henri lubi to

#353 OFFLINE   skerim

skerim

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola
  • Imię:Mirek

Napisano 03 listopad 2016 - 10:47

Dziękuję za wasze opinie. Osobiście bliżej mi do PP z racji tego że grubszą yellow używam do średnigo zestawu i jestem z niej zadowolony. Zastanawiam się jeszcze nad wprowadzanim do zestawu okoniowego fluokarbonu na przypon - czy jest sens dawać do cinkiej przecież plecionki fluokarbon 0,17 zbliżony do jej wytrzymałości?

#354 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 03 listopad 2016 - 11:15

Dziękuję za wasze opinie. Osobiście bliżej mi do PP z racji tego że grubszą yellow używam do średnigo zestawu i jestem z niej zadowolony. Zastanawiam się jeszcze nad wprowadzanim do zestawu okoniowego fluokarbonu na przypon - czy jest sens dawać do cinkiej przecież plecionki fluokarbon 0,17 zbliżony do jej wytrzymałości?

 

Nie wiem czy jest sens ale ja tak robię ;)

Łowię często w kamieniach i właśnie żeby ograniczyć ich kontakt z plecionką używam przyponu z FC. Nie zauważyłem wpływu na ilość brań za to zdecydowanie wolniej plecionka się mechaci. Czasem z braku laku przy okoniowych łowach używałem nawet FC mocniejszego niż linka główna.



#355 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 985 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 15 listopad 2016 - 20:30

Jakiego techrona kupic pod kijek 8lb 0.06 bedzie ok ?



#356 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 15 listopad 2016 - 23:39

Techrony nie są jakoś super cienkim linkami, a swego czasu używałem 0,03 i 0,06 właśnie. Kwestia jeszcze na jakim łowisku będziesz łowił. Od siebie mogę polecić Ci YGK egi metal i cena według mnie bardzo przystępna.



#357 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 16 listopad 2016 - 20:03

Jakiego techrona kupic pod kijek 8lb 0.06 bedzie ok ?

Dobieraj do mocy kijka.W Twoim przypadku do 8lb.



#358 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów

Napisano 16 listopad 2016 - 20:20

Chyba, ze potrafisz łowić /holować/, duże ryby za pomocą kołowrotka a nie kija to wtedy zupełnie bez znaczenia do mocy kija, wtedy tylko moc hamulca kołowrotka ogranicza moc linki.



#359 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 16 listopad 2016 - 20:25

Chyba, ze potrafisz łowić /holować/, duże ryby za pomocą kołowrotka a nie kija to wtedy zupełnie bez znaczenia do mocy kija, wtedy tylko moc hamulca kołowrotka ogranicza moc linki.

A co będzie, gdy hamulec zawiedzie,ulegnie awarii i dużą rybę nie będziemy mogli /holować/ kołowrotkiem?

Pozostanie scyzoryk, jeśli potrafisz nim ciąć.


Użytkownik januszz edytował ten post 16 listopad 2016 - 20:28


#360 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów

Napisano 16 listopad 2016 - 20:32

Jak hamulec zawiedzie to zawsze w piz...u ze wszystkim :P


  • NARA lubi to