Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najcieńsza plecionka na okonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1789 odpowiedzi w tym temacie

#861 OFFLINE   Signu

Signu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Tomek

Napisano 11 maj 2018 - 22:38

Ta niebieska Varivasa jest chyba najcieńsza przynajmniej ja nie spotkałem się z cieńsza.



#862 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 11 maj 2018 - 23:02

Jest zielona 4splotowa. 10 lb na bank. Chyba 0.4 albo 0.6 dziś ja miałem w ręku. Fajne wrażenie ...

Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 11 maj 2018 - 23:06

  • drag lubi to

#863 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 maj 2018 - 10:36

Jest zielona 4splotowa. 10 lb na bank. Chyba 0.4 albo 0.6 dziś ja miałem w ręku. Fajne wrażenie ...

Faktycznie w internetach znalazłem(dokładnie chyba 9,3lb) ale nigdzie nie mogę znależć sklepu z dostępnością.Dasz cynka gdzie ją fizycznie namierzyłeś?



#864 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 maj 2018 - 11:48

O tej plecionce piszecie?

Załączone pliki

  • Załączony plik  s-l500.png   259,95 KB   24 Ilość pobrań


#865 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 12 maj 2018 - 13:31

Tak. Fizycznie u mnie w Olsztynie jest ;)

Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 12 maj 2018 - 13:32

  • drag lubi to

#866 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3530 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 12 maj 2018 - 13:48

Najcieńszy, wspomniany powyżej, Varivas High Grade X4 to #0,6 (12lb):
http://www.varivas.c...view3:2/id:4563

#867 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 maj 2018 - 14:12

Najcieńszy, wspomniany powyżej, Varivas High Grade X4 to #0,6 (12lb):
http://www.varivas.c...view3:2/id:4563

Mario,masz rację jeśli chodzi o nowego High Grade.Jednakże stary był faktycznie o oczko niżej,PE 0,6 o mocy 9,3lb.

http://fishclub.pl/p...0000107189.html

Tego właśnie już nigdzie nie mogę znależc.


Użytkownik drag edytował ten post 12 maj 2018 - 14:12

  • Robert Crocker lubi to

#868 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 12 maj 2018 - 14:26

Pytanie proste - czyścicie przelotki po każdym łowieniu czy nie ? 

Ja ostatnio też zaobserwowałem to, o czym piszecie, ale jak spojrzałem na przelotki, a raczej na syf, który się zebrał na przelotkach, to wcale się nie dziwie. Przelotki w tict-cie maleńkie i aż takiego syfu się nie spodziewałem. Odciąłem ze 3-4 metry i dalej plecionka kosa. Teraz obowiązkowo - mycie po każdym łowieniu. 

Czy głośna egi  ? Wychowany na pp wiec coś może być głośniejsze. Chyba nic. Varivas dwukrotnie droższy dla mnie jest gorszy. 


  • homax i Apioo lubią to

#869 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 12 maj 2018 - 15:30

Dostępny cały czas jest w sprzedaży 10lb zielony.
  • drag lubi to

#870 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 12 maj 2018 - 15:34

Zresztą niech i ma 20lb ... byleby była wystarczająco cienka :)
  • drag i Alexspin lubią to

#871 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 maj 2018 - 21:54

Zresztą niech i ma 20lb ... byleby była wystarczająco cienka :)

Nu tak Panie nie do końca ;) .Sama "cienkość"nie wystarczy.Ja na podane wytrzymałości linek patrzę przez palce i z urzędu z 2,3lb moge odjąc od nominalnej.Jednakże,do kija 6lb plecionki 20lb nie założę,choćby nie wiem jak cieniutka była :)



#872 ONLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 12 maj 2018 - 22:15

A to kołowrotek nie ma hamulca?
Regulowanego oczywiście
Tomek

Użytkownik kostom63 edytował ten post 12 maj 2018 - 22:16

  • strary i drag lubią to

#873 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 maj 2018 - 07:47

A to kołowrotek nie ma hamulca?
Regulowanego oczywiście
Tomek

No ma hamulec,regulowany oczywiście.To miałby być powód aby nawijać linkę o nominalnej deklarowanej mocy ponad dwa razy większej niż moc blanku? :)

Tak mi się zawsze wydawało że głównie po to producent podaje moc blanku aby choć z grubsza dobrać moc linki ;) .



#874 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 14 maj 2018 - 05:37

No ma hamulec,regulowany oczywiście.To miałby być powód aby nawijać linkę o nominalnej deklarowanej mocy ponad dwa razy większej niż moc blanku? :)

Tak mi się zawsze wydawało że głównie po to producent podaje moc blanku aby choć z grubsza dobrać moc linki ;) .

Bezsprzecznie masz rację, tylko jeszcze brakuje rzetelnej informacji o wytrzymałości linki ze strony dystrybutorów. To co jest napisane na szpulach jest tylko wymysłem marketingowym.

Przyjąłem zasadę, że wytrzymałość podaną na szpuli w kg traktuję jako wytrzymałość w lb i jeszcze się na tym nie zawiodłem. Błąd (zazwyczaj in plus) wynosi zaledwie około 10%, czyli jeśli dystrybutor podaje wytrzymałość 8kg, przyjmuję że to 8lb a praktycznie bywa że to może osiągać 8,8lb. ;)

 

PS

Oczywiście mówię o wytrzymałości na węźle.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 14 maj 2018 - 05:39


#875 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 14 maj 2018 - 06:13

Szukając niedawno kija dla siebie, spotkałem się kilka razy z oznaczeniem linki 4-8lb (nylon) i 0.4-0.8PE, a to nawet 14lb...
  • drag lubi to

#876 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 14 maj 2018 - 09:50

odnośnie Egi w małych rozmiarach , to nie bardzo wiem czego Wy się spodziewacie, to jest linka o prawdziwym rozmiarze PE #0.4 !!! (nie mylić z średnicą), takich linek nie używa się do odstrzelania przynęt !

 

Hałas ? to jest linka x4 , ale jak na takową, to wg mnie jest stosunkowo cicha.

 

Mam wrażenie, że większość negatywnych opinii pochodzi od ludzi, którzy nigdy wcześniej nie używali linek tego typu i spodziewali się jakiegoś cudu.

Cienkich linek PE używa sie dla zwiększenia lotności zestawu i zachowania czułości i kontroli nad przynętą.

Dodatkowo trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że zaprojektowane w 99% do łowienia w bardzo czystych wodach (morze -Aji, Mebaru, czyste potoki górskie - pstrąg).

 

Ogólnie to problem pewnie typowo "polski" jak z pragnieniem niezniszczalnych kołowrotków :) , a dodatkowo super lekkich i kompaktowych.

a pół świata używa "z głową" (np. przypon FC minimum 1m, a najlepiej więcej) i nie narzeka, a wprost przeciwnie

 

ps. jeśli już ktoś chce strzelać z cienkich PE, to proponuję robić to tak : naciągamy powoli linkę 2-3 razy i potem lekko "strzelamy" naciągając palcem, nie mocniej, niż pozwoli na to samo ugięcie palca, jak nie pomaga, to po protu trzeba rwać, absolutnie nie strzelamy siłowo jak z sandaczowej Power Pro ;), bo obciążenia dynamiczne mogą osłabić linkę kilka metrów od nas i potem przy próbie zerwania przynęty cały wyrzucony nawój zostanie nam w wodzie


Użytkownik BazyL edytował ten post 14 maj 2018 - 09:55


#877 OFFLINE   spinox

spinox

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 52 postów
  • Lokalizacjamultikonto użytkownika @bumech
  • Imię:Arek

Napisano 15 maj 2018 - 08:42

a jak się ma grubośc varivasa do egi wx4 w tej samej mocy?



#878 OFFLINE   Adrian K

Adrian K

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Kasprowy

Napisano 17 maj 2018 - 14:49

SIemanko

A ja mam pytanie  odnosnie P-line light pe , uzytkował ktos jak wrażenia ?



#879 OFFLINE   FrontLine089

FrontLine089

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 18 maj 2018 - 06:55

odnośnie Egi w małych rozmiarach , to nie bardzo wiem czego Wy się spodziewacie, to jest linka o prawdziwym rozmiarze PE #0.4 !!! (nie mylić z średnicą), takich linek nie używa się do odstrzelania przynęt !

Hałas ? to jest linka x4 , ale jak na takową, to wg mnie jest stosunkowo cicha.

Mam wrażenie, że większość negatywnych opinii pochodzi od ludzi, którzy nigdy wcześniej nie używali linek tego typu i spodziewali się jakiegoś cudu.
Cienkich linek PE używa sie dla zwiększenia lotności zestawu i zachowania czułości i kontroli nad przynętą.
Dodatkowo trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że zaprojektowane w 99% do łowienia w bardzo czystych wodach (morze -Aji, Mebaru, czyste potoki górskie - pstrąg).

Ogólnie to problem pewnie typowo "polski" jak z pragnieniem niezniszczalnych kołowrotków :) , a dodatkowo super lekkich i kompaktowych.
a pół świata używa "z głową" (np. przypon FC minimum 1m, a najlepiej więcej) i nie narzeka, a wprost przeciwnie

ps. jeśli już ktoś chce strzelać z cienkich PE, to proponuję robić to tak : naciągamy powoli linkę 2-3 razy i potem lekko "strzelamy" naciągając palcem, nie mocniej, niż pozwoli na to samo ugięcie palca, jak nie pomaga, to po protu trzeba rwać, absolutnie nie strzelamy siłowo jak z sandaczowej Power Pro ;), bo obciążenia dynamiczne mogą osłabić linkę kilka metrów od nas i potem przy próbie zerwania przynęty cały wyrzucony nawój zostanie nam w wodzie

Po pierwszym wypadzie spodziewać się można było wiele.. raczej pozytywnego.. gdy linka wpadała mi w zaczep, próbowałem lekko odstrzelac, gdy się nie dało brałem linkę i owijalem sobie rękaw bo palce przecinała.. niestety po krótkim czasie użytkowania nie ma nic wspólnego z tym co było na początku..nawet się tak strasznie nie odbarwia ale jej wytrzymałość spadla znacznie.. a kolejne tygodnie pokazały że rwie się jak nitka.. wg mnie jest to sprzęt dla ludzi wędkujących kilka razy w roku a nie dla intensywnie biczujących wodę..
  • strary lubi to

#880 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 18 maj 2018 - 07:48

Sprzedałem swoją nową EGI. Kupiłem tego zielonego Varivasa ... zobaczymy co będzie ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych