Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najcieńsza plecionka na okonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1809 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 05 październik 2014 - 08:53

Dowiązałem kiedyś strzałówkę 0,12 i dosyć szybko się z tego wyleczyłem, teraz mam 0,20 i to daje radę. 

Coraz bardziej nakręcam się na tego Techrona oliwkowego, chyba na przyszły sezon zaryzykuję.



#142 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 05 październik 2014 - 18:38

Miałem kijek, z którego na żyłce 10 brań = 10 spadów; na plecionce - zero spadów .

Tak czy inaczej przy plecionce przypon z FC lub żyłki. Niektórzy dają przypon strzałowy z żyłki 0,08 :) ;)

 

....Spady z żyłki!? :blink:  Bardzo dziwne.. Może haki nieostre... Zawsze wydawało mi się i praktyka to potwierdzała, że spady są z plecionki właśnie... Mowa o okoniach oczywiście.


  • eRKa lubi to

#143 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 683 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 05 październik 2014 - 19:42

....Spady z żyłki!? :blink:  Bardzo dziwne.. Może haki nieostre... Zawsze wydawało mi się i praktyka to potwierdzała, że spady są z plecionki właśnie... Mowa o okoniach oczywiście.

No właśnie - hak ten sam. Kijek z mojej ukochanej stajni St. Croix. - Panfish. Przypadek? Nie sądzę. Pierwsze branie okonka/okonia, na wirówkę = spad. Mały woblerek - to samo. Potem testy na mały twister z główką ok. 3 g. Żyłka 0,14 same spady. Plecionka PP 4 lb - nie ma problemu, siedzi. Moim zdaniem cecha, niekoniecznie wada, kijka.



#144 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 05 październik 2014 - 20:45

Dołączam do grona zadowolonych z Kamatsu Techron Oliv. Kupiłem na początku tego sezonu rozmiar 0,03. Nie jest tasiemkowata, nie strzela niespodziewanie, nie strzępi się specjalnie i nie plącze. Gwoli ścisłości miałem dwa splątania na początku użytkowania - a to przytrafia mi się z innymi plecionkami używanymi przeze mnie (m.in. PP, Stren SB). W mojej opinni plecionka musi sie "ułożyć" w czasie pierwszego czy drugiego wypadu nad wodę, a świeża i sztywna na początku użytkownia miewa tendencje do splątań...



#145 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1495 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 październik 2014 - 07:14

Ja natomiast zdecydowałem się na Varivasa plecionke. I mam pytanko takie:
Czy ta plecionka jest płaska czy okrąglą?
I jaki kolor wybrac z jakiej tam serii bo slyszalem ze w wodzie podobno jakies tam kolory są mniej widoczne.

#146 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 08 październik 2014 - 07:23

Czerwone widmo swiatla zanika najszybciej pod woda - a czy jest plaska czy okraglo - podobna to chyba nikt nie wie :)

Użytkownik meme174 edytował ten post 08 październik 2014 - 07:24


#147 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1495 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 październik 2014 - 07:25

No ja tez nie wiem :D
1Lb to ile jest kg bo najczesciej w lb sa podawane wytrzymalosci plecionek

Użytkownik Hcv edytował ten post 08 październik 2014 - 07:26


#148 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 08 październik 2014 - 07:28

międzynarodowy funt równy 0,453 592 37 kg

#149 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1495 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 październik 2014 - 07:32

Ok dzieki. Czytalem duzo na temat plecionek i teraz mam watpliwosci co do Varivasa, bo do konkurencji wliczam Nanofil i tego jakiegoś Techrona. Która z tych plecionek bedzie najlepsza pod klenio jazie.

#150 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 08 październik 2014 - 09:20

Pewnie jeszcze chcesz żeby ktoś za Ciebie zamówił bo nie chce Ci się szukać... takie mam wrażenie.

Temat jest najcieńsza plecionka a nie plecionka pod klenio jazie, które chyba lepiej poławiać z użyciem żyłki..

Poza tym podałeś za mało inf żeby Ci pomóc.. ot takie coś chcę ale powiedzcie mi co ja dokładnie chcę bo nie wiem ;)


  • Dienekes, Zwierzu i eRKa lubią to

#151 OFFLINE   byq44

byq44

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaLimerick/Ireland
  • Imię:Robert

Napisano 20 październik 2014 - 10:32

WItam.

W zeszym tygodniu byłem w sklepie w Bydgoszczy i tam mają do pomacania techrona 0,03mm - sufix 0,04mm - mikado tantal 0,04mm.

Ja wybrałem techrona oliwke ale wszystkie z tych plecionek były cienkie i nie wyglądały na przegrubione.

Tantal była najsztywniejsza - jak ktoś lubi - i wyglądała na najgrubszą z tych 3 plecionek. nie znaczy to oczywiście że była gruba. Jak ktoś sie boi splątań to niech wybierze tą.

Techron i sufix dla mnie wyglądają prawie identycznie na pierwszy rzut oka, różnią sie kolorem i pewnie czymś jeszcze co wyjdzie podczas łowienia. 

 

Dla mnie prawdziwym hitem byłby techron fluo 0,03/4mm lub Sufix nano braid pink 0,04mm. O ile wiem gdzie można dostać sufixa pink to techrona fluo nie widziałem nigdzie.

Następną wadą (dla mnie) jest długość szpuli tylko 100m.  



#152 OFFLINE   Przemek J

Przemek J

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaPiotrków Trybunalski
  • Imię:Przemek

Napisano 20 październik 2014 - 12:15

Mam pytanie czy przy łowieniu plecionką na najmniejsze przynęty powinno się robić przypon z żyłki lub fluorocarbonu czy wiązać przynęte bezpośrednio do plecionki?

#153 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 20 październik 2014 - 13:14

Zdecydowanie polecam zastosować przypon z żyłki, długości 1 do 3m



#154 OFFLINE   byq44

byq44

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaLimerick/Ireland
  • Imię:Robert

Napisano 20 październik 2014 - 13:27

Ja używam przyponu z żyłki żeby:

1. Ryba nie widziała plecionki

2. Jak jest zaczep to najczęsciej zrywamy na węzle plecionka-żyłka, czyli nie tracimy plecionki.

 

PS. Najlepsze przyponu są z fluorocarbonu.



#155 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 20 październik 2014 - 16:41

haki, kolka lacznikowe i glowki sa w takim wypadku, oczywiscie, malowane niewidzialna farba, tak zeby ryba ich tez nie widziala, tak samo jak slawetnych plecionek o 0.03 mm grubosci ... tfu! srednicy natürlich, jawohl, absolument! :P


  • doktorek i eRKa lubią to

#156 OFFLINE   tyczkasport1

tyczkasport1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 438 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Dariusz

Napisano 20 październik 2014 - 17:15

Ile osób tyle teorii :-) o znikaniu czerwonej barwy wielu słyszało ale coś mi się obiło niedawno ze dopiero na głębokości +/-15 metrów ten kolor przestaje być widoczny... Wiec ciekawe jak z glebokosciami rzędu 2-5 m się to ma faktycznie.... Prawda czy chwyt marketingowy? :-)
  • eRKa lubi to

#157 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 20 październik 2014 - 17:38

maska do nurkowania, dupa na dno basenu i od razu sie okaze, ze z punktu widzenia drapieznika wszystkie sa czarne, nawet te kosmicznie niewidzialne (inkl. monofil)



#158 OFFLINE   Sylwek1981

Sylwek1981

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 postów
  • LokalizacjaRawicz

Napisano 20 październik 2014 - 17:46

Rzadko używam przyponu z żyłki, częściej łowię dowiązując agrafkę, bądź wolfram bezpośrednio do plecionki. Mógłby ktoś podrzucić jakiś dobry węzeł do łączenia plecionki z żyłką? Próbowałem wiązać zwykłym węzłem zderzakowym, ale przy cienkiej plecionce nie bardzo mi się to sprawdzało. Połączenie było zbyt słabe. Wiązałem też łącząc linki przez malutki krętlik. Dawałem wtedy dość długi odcinek żyłki. To połączenie już było mocne, ale chciałbym ten krętlik wyeliminować.


  • mekDa lubi to

#159 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 683 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 20 październik 2014 - 17:49

Ile osób tyle teorii :-) o znikaniu czerwonej barwy wielu słyszało ale coś mi się obiło niedawno ze dopiero na głębokości +/-15 metrów ten kolor przestaje być widoczny... Wiec ciekawe jak z glebokosciami rzędu 2-5 m się to ma faktycznie.... Prawda czy chwyt marketingowy? :-)

Inaczej będzie w basenie, inaczej w ciepłych i zasolonych morzach (p. rafy), a jeszcze inaczej w Odrze zwłaszcza podczas przyboru :). W tym ostatnim przypadku nawet liny kotwicznej na 2 m nie widać ;)


  • pitt lubi to

#160 OFFLINE   Pele76

Pele76

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaEire
  • Imię:Grześ

Napisano 25 październik 2014 - 09:08

Ja do wiazania zylkowego przyponu z plecka, uzywalem muchowego koleczka lacznikowego.