Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakupy za oceanem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 10 sierpień 2008 - 14:13

Przymierzam się do zakupu łajby za stanów i mam pytanko odnośnie sprowadzenia jak się do tego zabrać ,ewentualnie kto się tym zajmuje i mógły to zrobić za mnie.

#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 10 sierpień 2008 - 18:05

Wiem bardzo mało ale postaram się podpowiedzieć
Zależy jaką chcesz kupić łódkę, problemem może być rozmiar łodzi i przyczepy, fajnie jakby ci to weszło w 21stopowy kontener, jak nie to masz problem i cena wzrośnie dośc mocno
Musisz znaleźć przewoźnika i upewnić się ze sprzedawca pójdzie na deal odwiezienia i wpakowania w kontener, łącznie z zabezpieczeniem łodzi do transportu.
Obawiam się że znalezienie takiego sprzedawcy nie bedzie łatwe, i baaardzo będziesz musiał liczyć na jego uczciwość - nie amsz jakiejkolwiek gwarancji co dostaniesz.
Z tego co słyszałem to koszt sprowadzenia bassboata w okolicy 17stóp to 1000-1500e za transport, do tego opłaty.
Szukałem przewoźników i nie jest to łatwe, mają wiele różnych kodów i zupełnie nie zrozumiałych oznaczeń. Są ludzie którzy zajmują się sprowadzaniem z USA łodzi i aut i z nimi bym rozmawiał... choć zapłacisz dużo za know-how

Konkluzja - jeśli nie jest to jakiś jeden jedyny typ łodzi który jest tylko w USA to... odpuściłbym i szukał w Europie. Niby jest tam taniej, ale bez pomocy kogoś na miejscu tego nie widzę - ja odpuściłem bo moim zdaniem zbyt dużo problemów i ryzyka względem ew korzyści.

A i jeszcze jedno - łodzie w usa są moim zdaniem budowane pod inne wymagania i niezbyt użytkowo się sprawują na naszych wodach.

#3 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 10 sierpień 2008 - 19:22

Łajba ma 19 stóp więc do kontenera wejdzie.
Użytkowo wygląda rewelacyjnie ale nie łowiłem z niej więc trudno coś powiedzieć.A co twoim zdaniem jest nieodpowiedniego w nich że na nasze warunki będzie mało wartościowa użytkowo.

#4 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 10 sierpień 2008 - 19:53

Moim zdaniem jak łodka ma tzw. platformy z krzesełkami,i niskie burty łatwo jest na dużej fali pozbyć sie częsci sprzętu(sprawdziłem to osobiscie :lol: )
pozatym fala potrafi zaglądnąć na pokład.

jesli Twoja łajba jest w stylu niskich płaskodennych lodek bassowych to na sporej fali mogą być niespodzianki.

może wstaw jakiś link do tej lodki,w sumie to niewiemy gdzie chcesz jej uzywać :unsure: bo może na Twoich lowiskach sie sprawdzi




#5 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 10 sierpień 2008 - 20:02

Łajba ma 19 stóp, przynajmniej jakieś 40cm musisz liczyć na silnik z tyłu (1'4) i na ogół jakieś 2 stopy na dyszel przyczepy z przodu...
czyli ma ok 22,5 stopy długości jako zestaw i w kontener NIE wejdzie raczej

A co mam na myśli - są to bardzo komfortowe, full wypasione łodzie, ale jak przychodzi do życia z nimi to jest trochę problem. Jak już gdzieś pisałem - moja łódka była jedną z najmniejszych/najlżejszych bassboatów i ważyła ok 800funtów +- 400kilo, + silnik - potrzebowała minimum 50hp (więc wszelkie strefy ciszy odpadają) - czyli ok 100kilo. Do tego przyczepa ok 50-80 kilo, do tego wyposażenie łodzi - 2 aku po 30 kilo każdy, elektryk, 45 litrów paliwa, wszystkie przynęty, echo i inne pierdoły - w sumie na oko to wychodziło moim zdaniem jakiś 700 kilo do wytargania z wody. Jeżdżę Landroverem i miałem z tym wielokrotnie problem (zdjęcia ze zlotu <_< ). Nie wyobrażam sobie wyciągania tego po slipie zwykłym autem np z silnikiem 1,6.
Miałem silnik tylko 25hp i pływała ledwo ledwo, a wciągał ok 15l paliwa na łowienie, 50 myślę że za dzień łowienia wciagneła by spokojnie 20-30l. Zużycie paliwa w LR wzrastało o myślę 50% jak ciągnąłem to koromysło.

Jednym słowem, jak masz mnóstwo kasy, odpowiednie patenty, jeździsz 4x4 z mocnym silnikiem i masz gdzie pływać na spalinie + slip dobrej jakości to się nie wachaj. Ja nie spełniam tych wszystkich punktów i mam łódkę co waży z silnikiem i przyczepą nieco ponad 200kilo i wreszcie jestem happy.

#6 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 10 sierpień 2008 - 20:22

Chodzi mi o coś podobnego http://moto.allegro.pl/item403846312_lodz_bass_tracker_ze_sp rzetem_wedkarskim.html
Łowił będę na Słowackich zaporówkach i jak kiedyś coś się w polsce zmieni to może u nas.Na Słowacji można na spalinówkach śmigac i jest nawet gdzie zwodować łajbe.
Nie będę się upierał przy takiej łajbie ale czy w europie można kupić coś podobnego .Ewentualnie coś podobnego ale dostosowanego do naszych większych fal :D

#7 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 10 sierpień 2008 - 20:23

Myślę że Kuba ujął wszystko trafnie.Ogladałem dwie takie łodzie z ogłoszeń na allegro.Po pierwsze zdjęcia nie oddają stanu faktycznego a po dwugie są to bardzo ciężkie łodzie.Np. 17 stóp z silnikiem 70km to prawie 1500kg a sprzedajacy powiedział że właściwie silnik to powinien byc 115 km.Wiem z innego żródła że często wyposażenie łodzi bardzo szczupleje w podróży.Wiem o jednym handlarzu który jedzie we wrześniu na aukcje oraz mam kontakt do drugiego który bez względu na cenę łodzi bierze prowizję za załatwienie zakupu i wysyłkę 3000$./oczywiście ofertę zdjęciową przysyła/.Ladnie te łodzie wyglądają ale sobie odpuszczam,chyba że sam pojadę.
Jans

U tego handlarza też oglądałem ale inną tą to on widział ale taż tylko na zdjęciach.

#8 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 10 sierpień 2008 - 20:31

Miałem bardzo podobną tylko z '96 czy '98....
Jeszcze jedna rzecz - to co pisał Hasior, przy fali na jakiej linder to się buja i ogólnie jest wesoło i miło mój tracker brał wodę przez dziób - słabo śmieszne to było, burty na rufie jakieś 10cm nad wodą, wystarczyło ze coś przepływało i już zalewało tył, fakt że masz pompę i pokład który redukuje ilość wody jaka wcieknie do środka, ale nie jest to rozwiązanie na zbyt wzurzoną wodę

Za tą kase to jak dla mnie linder sportsman 445 (4500e w Szwecji)+ 20hp czterosuw (<2500e w UK, z wysyłką) + branderup (ok 1000e) i mieścisz się w budżecie, masz więcej miejsca (mimo olbrzymich rozmiarów miejsca było mało) i pociągniesz to każdym rodzinnym samochodem. Dodatkowo masz możliwość pływania na elektryku ze znośną prędkością. I na śródlądziu to musi być już hardcore żeby cię z wody pogoniło...

#9 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 10 sierpień 2008 - 21:14

Dzięki chłopaki że mnie uświadomiliście :mellow: :D
Poszukam coś na starym kontynencie i zrobię tunning ala bass boat :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych