Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Fotografia wedkarska a wielkosc ryb


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 12 sierpień 2008 - 18:20

Witam serdecznie,

W zwiazku z wymoderowaniem czesci wypowiedzi w rubryce '' Wiesci znad wody'' chcialem zadac pytanie- jak ma sie wielkosc ryb do wartosci zdjec zamieszczanych na portalu. Czy narzucanie tego ma jakis sens szczegolnie ze niektorych ryb nie ma wklejanych za wiele?

Czy wiekszosc uzytkownikow lapie ryby tej wielkosci na codzien? Czy mlody wedkarz zaczynajacy swoja przygode ze spinem badz castem ma czekac w przez pare lat zanim bedzie upowazniony do wklejenia czagos chociaz przy okazji moze byc swietnym fotografem?

Rozumiem ze glowny obraz portalu jest ksztaltowany przez moderatorow i administratora ale uzytkownicy tez chyba na cos zasluguja.

Ja juz przyjelem sobie moje minimalne wielkosci w centymetrach ( moze nie koniecznie bo szczupakow nie mierze tylko waze ale to tylko wyspiarskie zboczenie). Moze kiedys uda mi sie zlapac cos ponad wtedy niewatpliwie wkleje :D

Ktos zaproponowal wymiar 50 cm na pstragi z zagranicy. Kurcze powiedzcie mi gdzie takie sie lapie na codzien, mowie o dzikusach. Ostatnio spdzilem dobe nad cudownymi jeziorkami polozonymi gdziec w szwedzkiej tundrze. Ryb bylo duzo, jednak wielkoscia nie porazaly. Ladniejszy bedzie za to 40 cm z zarybianego burdelu <_< <_< <_<


Pozdrawiam,

Bujo

P.S. Dziwnym trafem niektorym udaje sie wklejac jakies duze zdjecia wedek na przyklad. Ja tam wolal bym slicznego 38 cm kropkowanca zobaczyc, pochodzacego z naturalnego tarla :D




#2 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 12 sierpień 2008 - 19:30

W pełni popieram tekst Kolegi Bujo.

#3 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 12 sierpień 2008 - 20:38

Z jednej strony jestem za - bardzo męczyły mnie kolejne strony z rybami ledwo wymiarowymi (co z tego ze to mniej niż dziesiąty pstrąg czy okoń młodego łowcy, jak z jednej strony sterczy głowa, z drugiej strony dłoni mozna sie domyślać ogona :unsure: )
Z drugiej strony wymiary wymiarami, rozumiem że nasi redaktorzy chcą utrzymać poziom, ale coraz bardziej myślę że nakazowo - rozdzielczo słabo to wyjdzie, a kolejne coraz bardziej ostre przykłady cenzorskiego moderowania pod wizję bez podania LOGICZNYCH powodów (powód bo Pan tak chciał, i ciesz się że w ogóle tolerujemy tu twoją obecność - a niestety taki był [jak dla mnie] wydzwięk redaktorskich wypowiedzi) nie napawają wielkim optymizmem.
Myślę że fajnie by było gdyby zamiast pod byle pretekstem ucinać dyskusję (również na temat +-przyszłości forum - o ile w ogóle zdanie userów kogokolwiek obchodzi) zastanowić się - i może jasno to określić, jaka jest Wasza wizja portalu, bo coraz mniej to rozumiem. Myślę że takie jasne sformułowanie wyszło by nam w większosci na zdrowie.

Wracając do wymiarów - chciałbym żeby osoby które radośnie podają wymiary dla zagranicy miały pojęcie o czym piszą. Ja rozumiem że w skandynawi i na wyspach to ogólnie jest super świetnie i ryb poniżej metra się nie łowi, ale trochę powagi...

#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18650 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 sierpień 2008 - 20:40

Michale,

dyskusja o tym póki co jest zbyteczna. Jesteśmy zdeterminowani żeby pomysł wprowadzić w życie i zrobimy to, bez względu na głosy Użytkowników. Czas zweryfikuje czy ta koncepcja była słuszna - nasze ryzko. Dlaczego decyzję podejmujemy w takiej formie? Bo nie jesteśmy w stanie konsultować naszych decyzji z Użytkownikami - doprowadziłoby to do paraliżu organizacyjnego portalu. W kraju gdzie na 2 obywateli są 3 zdania, sukcesem jest zarządzać portalem w gronie 6 redaktorów, w gronie 1900 Użytkowników to byłaby czysta utopia.
Z perspektywy czasu widzę że być może błędem było nawet konsultowanie wymiarów ryb - trzeba było wprowadzić nowy regulamin i tyle. Pewnie kolejne zmiany w funkcjonowaniu portalu będa wprowadzane już w takiej formie, skutkiem czego nie będzie głosów o cenzorskiej moderacji

Odpowiadając na Twoje wątpliwości - realizacja hasła ładne zdjęcia - ładnych ryb jest trudna bo nacechowana dużą dozą subiektywizmu. Oczywiście wymiar ryby nie będzie jedynym kryterium które będziemy chcieli zastosować żeby to hasło realizowac - ale jest jednym z nielicznych kryteriów w miarę wymiernych. W miarę, bo przecież przy ocenie wielkości ryb będziemy liczyć na uczciwośc Użytkowników i posługiwać się zdrowym rozsądkiem a nie dokonywać pomiarów metrycznych itp. Zdjęcie utytłanego w piachu pstrąga nie będzie miało racji bytu, nawet jeżeli będzie to okaz

Po cichu liczymy na to, co zauważyło kilku Użytkowników - że być może zaostrzone wymagania w zakresie publikacji zdjęć zachęcą część Użytkowników do pracy nad poprawą jakości swojej fotografii. I może skorzystają na tym mniejsze ryby, które szybciej wrócą do wody - bez fotografii, która i tak nie będzie miała szansy trafić na łamy jerkbaita.

Stan który jest obecnie nie odpowiada nam. Są bardzo rozbudowane wątki dotyczące wielu gatunków ryb, w których ładne zdjęcia - ładnych ryb toną w powodzi zdjęc ryb małych lub co najwyżej średnich, których jakość pozostawia wiele do życzenia. A my wolimy jakość, kosztem ilości. Czy uda nam się wymóc tą jakość - czas pokaże a Użytkownicy zweryfikują - przecież to oczywiste :D

Pozdrawiam




#5 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 12 sierpień 2008 - 21:53

Witam,

Pawel- oczywiscie ze wizja portalu nalezy do Was. Jakiekolwiek zmiany mozecie wprowadzac do woli bez konsultacji z uzytkownikami badz sluchania ich opini. Wymiary ryb skads zostaly na pewno wziete, gdzie byly ich podstawy sami wiecie najlepiej. Z paroma sie nie zgadzam ale to juz idac tokiem Waszego myslenia nie ma najwiekszego znaczenia poniewaz jestem jednym z 1900 zarejestrowanych uzytkownikow i wszystkich jak trafnie zauwazyles nie w sposob wysluchac i wziac do poprawek ich zdanie ( ile osob regularnie i z sensem pisze to juz inna bajka) wiec w tym momencie zostawie je dla siebie. Czas pokaze czy mialem racje ( chociazby 60 cm brzana).

Z jakoscia zdjec faktycznie sie zgadzam. Nie zawsze za to zdjecie zrobione duzej rybie bedzie sie nadawalo, a to szkoda bedzie wyjmowac wielkiego pstragala z podbieraka( takiego z gumowa siatka zeby rybie zrobic jak najmniej krzywdy) a to nie bedzie kolegi w poblizu itd.

Ostatnia mala prosba- nie zapominajcie tylko ze portal tworza Uzytkownicy. Dla wielu z nas jest chwilowym oderwaniem od rzeczywistosci badz to w wolnym momencie w pracy badz wieczorkiem zamiast telewizora. Ciesze sie bardzo ze kiedys tu trafilem. Poznalem wielu super ludzi, nauczylem sie tez sporo zarowno o sprzecie jak i technikach od ludzi bardziej ode mnie doswiadczonych w tych sprawach. Nie chce sie tylko notorycznie zastanawiac badz kilkukrotnie poprawiac tekst posta obawiajac sie czy moja wizja pokrywa sie z wizja glowna ( powiedziane przez jednego z kolegow w rozmowie telefonicznej), ktory to ma takie same odczucia.

Wiem, ze troche przesadzam ale podobnie jas Kube w poscie powyzej zaczyna mnie martwic pare spraw NASZEGO badz co badz portalu. Dyktatura, czlowiekowi przyzwyczajonemu do demokracji ,nie zawsze bedzie odpowiadala aczkolwiek wyjscia pozostana zawsze dwa...

Pozdrawiam serdecznie,

Michal Wujek



#6 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18650 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 sierpień 2008 - 22:08

Michale,

nie zapominamy że portal tworzą Użytkownicy. Problem w tym, jak wspomniałem że przy obecnej wielkości portalu uwzględnienie wszystkich głosów jest po prostu niemożliwe - nie ma jak tego zrobić, co widac na przykładzie wątku w którym prosiłem o podawanie propozycji wymiarów ryb, co wydawało się stosunko prostą sprawą - jakże naiwnie

Musimy więc podejmowac decyzje na własną odpowiedzialność i własne ryzyko. Z ryzyka zdajemy sobie sprawę ale cóż, nikt nie mówił że będzie łatwo :unsure: wierz mi, że prościej byłoby machnąć ręką, zadowolić się status quo i nie robić nic - ale, gybyśmy tak myśleli od pocżątku, to portal pewnie by nie powstal

Pozdrawiam

#7 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 12 sierpień 2008 - 22:30

Witam,

Wyslalem ci na priva co najlepiej zrobic z tym watkiem :D

Pozdrawiam,

Bujo

#8 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18650 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 sierpień 2008 - 06:01

Michale,

dostałem Twoją prośbę żeby niniejszy wątek usunąć - jako Autor masz do niej prawo. Jeśli pozwolisz, to nie chciałbym go usuwać ale tylko zamknać. Myślę że nasza dyskusja warta jest przeczytania i liczę na to że osoby które ją przeczytają być może lepiej zrozumieją kontekst pomysłu z wymiarami ryb i formę jego realizacji.

Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych