Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

KONKURS FOTOGRAFICZNY jerkbait.pl - KALENDARZ 2009 - zbieramy pomysły !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 sierpień 2008 - 09:15

Cześć,
Lubimy na jerkbait.pl oglądać, podziwiać zdjęcia wędkarskie. Przed chwilą uruchomiliśmy nową galerię, celem poprawy jakości zdjęć publikowanych na forum wprowadziliśmy regulamin. Teraz chcielibyśmy Wam zaproponować zabawę - stworzenie kalendarza jerkbait.pl na rok 2009. Tym razem nie chcemy narzucać tematyki konkursu. Chcielibyśmy byście to Wy zaproponowali temat przewodni takiej publikacji. Autor najlepszego pomysłu otrzyma w nagrodzie kalendarz - numer 001, autorzy zdjęć opublikowanych również. Pozostały nakład będzie można zakupić na stronie. Co o tym myślicie?

Zatem: szukamy pomysłu na temat przewodni - Kalendarz jerkbait.pl 2009.

Temat chcielibyśmy zamknąć w przeciągu najbliższych dwóch tygodni - termin ostateczny przesyłania pomysłów 03.09.2008 Prosimy o pomysły i dyskusję.

Pozdrawiam
Remek


#2 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 19 sierpień 2008 - 09:21

Pomysł jest zaje...ty

Ja niestety nie mam dobrego aparatu wiec z ciekawymi zdjeciami moze byc ciezko ale napewno chciałbym zakupić taki kalendarz...

#3 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 19 sierpień 2008 - 09:35

Dobry Pomysł jestem za !!

Ja robię foty do kitu wiec to nie dla mnie..
Ale może coś znajdę :D

Trzeba lustro Kupic :D

Pozdrawiam
Slider

#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 sierpień 2008 - 10:15

Ale pomysły, Panowie, pomysły :D

no bo np.

1/ moglibyśmy zrobić zdjęcia nawiązujące do pór roku, ale mamy sierpien. Wiec, jesli kalendarz ma byc dostepny od 1 grudnia 2008 (co jest najpozniejsza data), to znaczy że jego edycja zajmie jakies 2 miesiace, czyli ze musimy miec komplet zdjec do 1 pazdziernik gdzies. No i pytanie czy zbierzemy zdjecia w scenerii zimowej / wiosennej w tej sytuacji :unsure:

2/ moglibysmy zrobić zdjęcia na zasadzie że każdy miesiąc ma swój gatunek ryby. Tylko że podliczając gatunki może sie okazac ze 12 zdjec nie uzbieramy :unsure:

3/ może jakaś hybryda tych pomysłów, może zdjęcia ryb uzupełnić np. jakimis zdjęciami sprzętu, czy jakimś zdjęciem grupowym z jakiegoś zlotu itp :unsure:

Zróbmy sobie burze mózgów tak żebysmy 3 września mogli ogłosić konkurs i sprecyzować jakie zdjęcia zbieramy :D

Pozdrawiam


#5 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 19 sierpień 2008 - 10:21

Ale pomysły, Panowie, pomysły :D

no bo np.

1/ moglibyśmy zrobić zdjęcia nawiązujące do pór roku, ale mamy sierpien. Wiec, jesli kalendarz ma byc dostepny od 1 grudnia 2008 (co jest najpozniejsza data), to znaczy że jego edycja zajmie jakies 2 miesiace, czyli ze musimy miec komplet zdjec do 1 pazdziernik gdzies. No i pytanie czy zbierzemy zdjecia w scenerii zimowej / wiosennej w tej sytuacji :unsure:

2/ moglibysmy zrobić zdjęcia na zasadzie że każdy miesiąc ma swój gatunek ryby. Tylko że podliczając gatunki może sie okazac ze 12 zdjec nie uzbieramy :unsure:

3/ może jakaś hybryda tych pomysłów, może zdjęcia ryb uzupełnić np. jakimis zdjęciami sprzętu, czy jakimś zdjęciem grupowym z jakiegoś zlotu itp :unsure:

Zróbmy sobie burze mózgów tak żebysmy 3 września mogli ogłosić konkurs i sprecyzować jakie zdjęcia zbieramy :D

Pozdrawiam

Pomysł 3 jest niezły fota grupowa na przykład znad Drwęcy

#6 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 19 sierpień 2008 - 10:51

pomysły Cie interesuja Friko...wiec prosze :

Zaczynamy brainstorm :D

Wg mnie kalendarz z jednym zdjeciem na jeden miesiac jest nudny...niezaleznie od tematyki ( nawet porozbierane kobitki :lol: )

Nigdy jakos nie przepadałem i obwieszałem sie kalendarzami ale mysle ze fajnie byłoby gdyby TEN kalendarz ( bo przeciez bedzie on wyjatkowy bo z j.pl ) miał na kazdy miesiac kikla zdjec np mniejszych i jedno wieksze...np - 3-4 zdjecia nawiazujace do pór roku lub jakies karjobray czy cóś a centralnie rybka... i jesli sie gatunek powtorzy to tez nie bedzie tragedii ( dla mnie moze byc przez 6 miesiecy zdjęcie bolenia :D )

Jak cos jeszce wymysle to dam znac....

To narazie tak na brudno




#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 sierpień 2008 - 11:00

no, ciekawe z tymi kilkoma zdjeciami. Czyli temat przewodni - ktory oglosimy w konkursie na zdjeca do kalendarza - jak byś sformułował? (Tak żeby uczestnicy wiedzieli jakie zdjecia przesylac)

#8 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 sierpień 2008 - 11:01

Pomysły? Proszsz:

1. Hasło: Czasami wypuścić jest fajniejsze niż złowić -> czyli zdjęcia z wypuszczania ryb - tak oczywiste, że aż oczywiste :mellow: ;
2. Hasło: Kochajmy piękne wędki i piękne kobiety - czyli Kobieta z wędką - tu nie wiem, czy Panowie będą chcieli się dzielić na tzw. forum :D swoimi piękniejszymi połowami :lol: ;
3. Hasło: Skuteczność w różnorodności - czyli zdjęcia z portretami ryb złowionymi na różne sztuczne przynęty, jakimi łowimy - w naturalnym otoczeniu oczywiście - subkategorie kwalifikacji (każda przynęta to jeden miesiąc: np. 1. glider, 2. walk-the-dog, 3. mucha, 4. wobler, 5. obrotówka, 6. wahadłówka, 7. popper, 8. pilker, 9. twister, 10. ripper, 11. softjerk, 12. kogut).

#9 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 sierpień 2008 - 11:04

Kobieta z wędka - ty diable <_< fakt, w naszej galerii jest kilka takich zdjec i z tego co pamietam cieszyly sie najwieksza popularnoscia :lol:

bardzo fajne pomysły, dzieki!

kto nastepny? :D

#10 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 19 sierpień 2008 - 12:50

A ja bym poszedł troszkę w inną stronę niż fajne widoczki wędkarskie lub zdięcia ryb.
Jak wiadomo J.pl zależy na promowaniu castingu i wszystkich żeczy z tym związanych.
Więc dlaczego nie zrobić kalędarza ze zdjęciami sprzętu castingowego.
Ja to widzę tak:
Każdy miesiąc to inny multik z dobrym i wyczerpującym opisem i do tego kilka wędzisk i przynęt,a wszystko to ze zdięciem ryby do której cały zestaw by pasował.
Może być?


#11 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 19 sierpień 2008 - 13:05

Ja bym to zrobił jak kolega @lesiewicz, tylko troszkę inaczej jeśli chodzi o zdjęcia. Aby fotografie prezentowały całe zestawy, np: Metanium + EG 'Steed' z jakąś ciekawa przynętą w fajnej scenerii. Każdego miecha inna fotka sprzętowa z klimatem.

Pozdrawiam
Slider

#12 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 19 sierpień 2008 - 13:20

Mniej więcej oto mi chodziło:
Zdięcie złapanego pstrąga nad jakaś urokliwą rzeczką,na pierwszym planie multik dobry do łapania przynętami pstrągowymi z dobrym opisem technicznym i do tego przynety,oraz kilka tzn.2-3 wędki do łapania kropków np. od naszych rodbuilderów.

#13 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 19 sierpień 2008 - 13:37

Moim zdaniem jedna fotka powinna powinna wystarczyć i do tego lekki opis po prawej stronie zdjęcia. Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam
Slider

#14 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 19 sierpień 2008 - 13:47

Ale j.pl to nie tylko casting wiec mozna by troszke pomieszac...ale jak wiekszosc bedzie za opcja tylko casting to ok...sprzet mi sie bardzo podoba z łowieniem nie wiem ...nie probowałem :D

#15 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 19 sierpień 2008 - 15:18

Ja bym widział kalendarz który będzie kojarzył się z jerkbait, a więc pomieszał kategorie. Nie wstawiał zdjęć tylko ze sprzetem bo to będzie nudne, owszem jakieś fajne zdjęcie nawiązujace do castingu byłoby mile widziane. Poza tym zdjęcia ze zlotów, z zagranicy( mamy sporo kolegów którzy łowią np.w Irlandii), z wędkarką, zdjęcie przedstawiajace no kill, w miesiącach zimowych może to byc zdjęcie z Jerka itp. Tak żeby jak ktoś otworzy ten kalendarz wiedział że zrobił go jerkbait.

#16 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 19 sierpień 2008 - 17:10

Ja bym widział kalendarz który będzie kojarzył się z jerkbait, a więc pomieszał kategorie. Nie wstawiał zdjęć tylko ze sprzetem bo to będzie nudne, owszem jakieś fajne zdjęcie nawiązujace do castingu byłoby mile widziane. Poza tym zdjęcia ze zlotów, z zagranicy( mamy sporo kolegów którzy łowią np.w Irlandii), z wędkarką, zdjęcie przedstawiajace no kill, w miesiącach zimowych może to byc zdjęcie z Jerka itp. Tak żeby jak ktoś otworzy ten kalendarz wiedział że zrobił go jerkbait.



Ten najbardziej mi pasuje.
Dodatkowo w miesiącach zimowych proponowałbym jakieś faotyz dalekich wypraw, najlepiej gdzie drinki zimne a kobiety gorące :mellow: jakaś kanada, NZ czy inne antypody, Jerzy na piachu etc.. Zimowa pora jest zbyt ... khem piękna w niepowtarzalnym stylu, szczegónie po 19 w listopadzie i grudniu, zeby przypominać jeszcze o tym zdjęciem :mellow: chyba ze prozac w wklejony w kalendarz już od listopada :mellow:

#17 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 sierpień 2008 - 17:29

Bardzo się cieszę, że toczy się dyskusja na temat motywu przewodniego kalendarza. Chciałbym by troszkę rywalizacji jednak było, by wyłoniono w tej drodze wyróżniające się prace. Co do mix'u też fajnie to wygląda.

Jeszcze raz podkreślę - jerkbait.pl promuje casting, ale na równi ze spinningiem i innymi metodami umożliwiającymi połów ryb drapieżnych. Kalendarz ma być jerkbaitowy - ryby, sprzęt wędkarski, nie zapomnijcie o C&R itd.

Pozdrawiam
Remek

#18 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 19 sierpień 2008 - 19:34

Proponuję coś co może jest nieuchwytne tak w krótkim haśle, ale... Jerkbait.pl przełamuje stereotypy. Jakiś czas temu nikt nie dopuszczał poławiania pstrągów na casting - teraz wiele osób to robi. Kiedyś wypuszczanie ryb... kiedyś stosowanie mocnego sprzętu było nie w modzie...
Generalnie chodzi mi raczej nie o tematykę, a o przełamywanie stanu poprzedniego jako kryterium dodatkowe przy wyborze zdjęć.

#19 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1179 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 19 sierpień 2008 - 20:35

Janek,Sławek dobre pomysły :D

#20 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 sierpień 2008 - 20:37

Jeszcze jedna uwaga. Nie trzeba lustrzanki by sprostać wymaganiom konkursu. Plan jest taki by wykonać kalendarz formatu A4. Jeśli będzie kilka zdjęć na stronie to nawet kompakt zapewni wymaganą jakość.

Pozdrawiam
Remek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych