Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybor


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wizard

wizard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemysław

Napisano 30 styczeń 2006 - 15:51

Witam
O toz zbliza sie oczekiwany przezemnie sezon i trzeba uzupelnic co nie co. Wiec zaczynam od kolowrotka jakiego byscie mi doradzili do 100 zl , lowie glownie w Wisle.Glownie lowie twisterami i woblerami / wedka konger tiger cross max 275
10-40 c.w \
Ja wybralem takie :
Spro
Sevios 620
Ilośc łożysk: 6 (oporowe) ; Przełożenie: 1:5,1 ; Pojemność szpulki: 0,28/100m ; Waga: 265g ; Zapasowa szpula
Okuma
Interceptor Pro RD 520 ICP20
Pojemność szpuli: 0,20/110m ; Przełożenie: 1:5.0 ; Ilość łożysk: 5 (oporowe) ; Hamulec z tyłu ; Zapasowa szpulka
Byron
Sato GTX 400 KB-2S400GTX
Liczba łożysk: 12-OWC, Przełożenie: 5,1:1 Pojemność szpulki mm/m: 0,30-200, Szpulka zapasowa: Tak
Za wszelkie odpowiedzi i propozycje na inny model kolowrotka wielkie dzieki.
Pozdrawiam
wzrd

#2 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 styczeń 2006 - 16:09

@Wizard,
co prawda nie znam się na kołowrotkach z podanego przez ciebie zakresu ceny ale z twojej listy wybrałbym Okumę. Nie wiem czy w tej samej cenie jest model z przednim hamulcem? Ja wybierałbym z kołowrotków z przednim hamulcem (front drag). Są lepsze i bardziej precyzyjne.
Do podanego przez ciebie kija powinien pasować kręcioł w wielkości 3000-4000. Nie wiem czy podany model Okumy mieści się w tym zakresie wielkości bo z opisu wynika, że ma trochę małą pojemność szpuli.
Chyba tylko tyle mogę pomóc w tym temacie. :D

#3 OFFLINE   wizard

wizard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemysław

Napisano 30 styczeń 2006 - 16:11

@Wizard,
co prawda nie znam się na kołowrotkach z podanego przez ciebie zakresu ceny ale z twojej listy wybrałbym Okumę. Nie wiem czy w tej samej cenie jest model z przednim hamulcem? Ja wybierałbym z kołowrotków z przednim hamulcem (front drag). Są lepsze i bardziej precyzyjne.
Do podanego przez ciebie kija powinien pasować kręcioł w wielkości 3000-4000. Nie wiem czy podany model Okumy mieści się w tym zakresie wielkości bo z opisu wynika, że ma trochę małą pojemność szpuli.
Chyba tylko tyle mogę pomóc w tym temacie. :D

Wielkie dzieki za odp , ja wlasnie szukam mlynka z przednim hamulcem.Jeszcze raz wielkie dzieki za nakierowanie.



#4 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 styczeń 2006 - 17:11

Witaj. Chwalić będę zawsze Shimano bo nigdy się na tej firmie nie zawiodłem. (na rowerze przejechałem kilka tys km). Można kupić tani kołowrotek Shimano albo drogi Byrona. Ja wybieram Shimano. Poza tym poszukaj na aukcjach internetowych. Kupiłem jakiś czas temu cudowny niezniszczalny stary GT3000 za...52zł.
Ma mniej luzów niż nowy Jaxon ;)
Okumy mnie wkurzają (nie wiem dlaczego)
Spro... hmm nie wiem, bo nie miałem. @heniutek sobie kupił za kupę kasy spro i ładnie chodzi. Jak się mają tańsze modele? Nie pomogę. Wierzę w Shimano :mellow:

P.S. Nie patrz na liczbę łożysk. 2+1 wystarczy. Jak jeszcze korbka będzie miała jedno to dobrze, ale wcale nie koniecznie.

Poruszaj całą konstrukcją i zobacz, czy nie ma luzów. Sprawdź hamulec. Sprawdź jak zbija kabłąk. DOKŁADNIE sprawdź prowadzenie linki na rolce - ile kołowrotków wywaliłem bo żyłka żłobiła rynienkę obok rolki. (chyba 2) :mellow:

#5 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 styczeń 2006 - 17:33

Puff, za ta cene.... to chyba tylko cos uzywanego w dobrym stanie, przynajmniej ja bym tak sie staral. Moze jakies ABU dostanie albo jakiegos Quicka DAM sprzed bankructwa firmy?

#6 OFFLINE   shad

shad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 30 styczeń 2006 - 19:40

@LASSOjbait
Jezeli chodzi o shimano to zdecydowanie odradzam w tym przedziale cenowym, niestety teraz shimano to juz nie to co dawniej..., tak wiec jezeli juz shimano to od stradica w gore... i wiara niestety tu nic nie pomoze :unsure:. Pisze to tez z wlasnego doswiadczenia bo Exage shimanowski po polowie sezonu dostal luzow i zaczal stukac i szumiec wiec jedzie do serwisu :huh: niestety.

@wizard
W tym przedziale cenowym to raczej bym sie rozgladnal za Team Dragon np 630i, fakt ze wycofany juz z produkcji, ale gdzies mozna go jeszcze dorwac...ostatnie sztuki widzialem tutaj : kliknij

Kolowrotek przez wielu uzywany do ciezkiej orki kogutami i prawie nie do zdarcia. w tej cenie naprawde bedzie ciezko znalezc cos lepszego :unsure: .

#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 styczeń 2006 - 20:20

He he, zapomnialem o tym Team Dragon. Tak sie sklada ze mam identyczny, praktycznie nieuzywany hi hi... tylko nie wiem czy chce sie go pozbyc, bo rozebralem go w tym roku żeby sobie pocwiczyc konserwacje kolowrotka, i musze powiedziec ze bebechami jestem milo zaskoczony :unsure:

#8 OFFLINE   Jarokowal

Jarokowal

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 styczeń 2006 - 20:50

Znajomy posiada Dragona Millenium, już dobrych kilka sezonów nim kręci. Zachęcony kupiłem Dragoma Millenium PRO - następna, po jednym poważniejszym holu mogłem liczyć zęby przekładni. Oddałem do reklamacji ... oddano mi pieniądze.
W tym przedziale cenowym raczej trudno o kołowrotek, który będzie służył kilka lat.
Z Okumy widzę dwie w tym przedziale cenowym: MOTION 30 FD (łożyska: 2+1), GALAXY 30 FD (łożyska: 2+1).


#9 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 styczeń 2006 - 20:52

Moge tylko dorzucic, ze nigdy w zyciu nie kupie juz kolowrotka Shimano (tak mi dopomoz Bog), chociaz tez przejechalem pare kilometrow rowerem...
Aha, zapomnialem dodac, ze nie kupie S w zadnym przedziale cenowym, nawet Stelli.
Z nowej produkcji posypaly mi sie bowiem 3szt., z roznych przyczyn.
Po wyeliminowaniu ich z mojego lowienia, problem zniknal...
Gumo

#10 OFFLINE   shad

shad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 30 styczeń 2006 - 21:21

@Gumofilc, widze ze mamy podobne doswiadczenia co do kreciolow shimano na stala szpule, ale mam nadzieje ze z multikami jest troche inaczej :unsure: , zreszta juz niedlugo sam sie o tym przekonam.

@Jarokowal, zapewniam Cie ze Team ma nieporownywalnie mocniejsza przekladnie niz Milenium PRO i jezeli w tym przedziale cenowym ma cos posluzyc nieco dluzej to raczej wlasnie Team Dragon, z tego co pamietam to @Michumm tez go katuje na kogutach to moze sie wypowie :unsure: :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych