Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomoc przy wyborze pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1099 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 13 wrzesień 2016 - 10:02

to sam już nie wiem pod naciskiem ma być twardy na kamień czy jednak lepiej żeby trochę się uginał tak dla bezpieczeństwa ? nie ma ciśnieniomierza i raczej nie stwierdze czy ma to 0,15


Użytkownik qmichalq edytował ten post 13 wrzesień 2016 - 10:02


#422 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 wrzesień 2016 - 10:20

Twarda. Aż praktycznie pompka już nie daje rady.

#423 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 13 wrzesień 2016 - 10:24

to dzięki za info bo się trochę przestraszyłem że na słońcu może coś się stać, ale głownie pływam nim po małym jeziorku po kilka godz, na większe mam łódki



#424 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 13 wrzesień 2016 - 10:45

Nie prawda to jest co pisze godski. Ja mam bravo BST pompuje na 0.15 bara czyli 150Mbar i zadna burta nie jest twarda jak kamien. Normalnie pod reka sie ugina pod nieduzym naciskiem. Nie jest flakowata ale pracuje. Nie wyobrazam sobie napompowac burt jak kamien, to jest niebezpieczne, zwlaszcza ze rozne warunki pogodowe badz cisnienie (np wodowanie na jeziorach powyzej poziomu morza) warunkuja ile powietrza powinno byc w komorze. Tak samo slonce itp, burty musza sie lekko uginac w przeciwym razie moze dojsc do awarii a nawet wybuchu komory.

 

To jest tez dokladnie opisane w instrukcji uzytkowania pontonu. Ja mam Kolibri KM 300PP. Tam nawet zalecaja mniej niz 0.15, aczkolwiek ja zawsze pompuje na 0.15 ale tak jak napisalem nie jest wtedy zadna burta twarda jak kamien.



#425 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 wrzesień 2016 - 11:25

Pompuję nożną pompką na full tak jak znajomi którzy pływają pontonami od lat i nic się nie dzieje. Wiadomo że kamienia nożną się nie zrobi ale pod lekkim naciskiem nic się nie ugina. Do pływania na spalinie w ślizgu to też pomaga.

#426 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 13 wrzesień 2016 - 11:59

Pompuję nożną pompką na full tak jak znajomi którzy pływają pontonami od lat i nic się nie dzieje. Wiadomo że kamienia nożną się nie zrobi ale pod lekkim naciskiem nic się nie ugina. Do pływania na spalinie w ślizgu to też pomaga.

 

Rzekłbym, że nieodzowne jest to, o czym Andrzej pisze. Pływanie w ślizgu na niedopompowanym pontonie jest nieporozumieniem. Ba, pływanie jakiekolwiek jest kiepskie. Siadanie czy to na balonie, czy na ławce jest tragiczne, kiedy pod dupą się wszystko ugina. 

Najważniejszą rzeczą w tym wszystkim jest to, z czego ten nasz ponton jest zrobiony. Bo nigdy ponton o gramaturze 850g/m2 nie będzie miał tej samej sztywności przy załączonym ciśnieniu, co ponton z 1100g/m2. Sama sztywność nawet przy tej samej gramaturze nie będzie identyczna ( nowy Crab/ stary Kaiman). 

Ja też z kolegą bijemy na maksa ile się da. A wędkujemy cały sezon ( kończy to płynący śryż Wisłą). 


  • tomek307 i godski lubią to

#427 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 13 wrzesień 2016 - 21:51

Panowie ale co to znaczy niedopompowany ponton. Mowie ja ustawiam 150Mbar co wedlug producenta jest max i normalnie burty pod naciskiem reki sie uginaja. Wiec jest napompowana burta na max a i tak sie ugina, wiec musicie przekraczac cisnienie w komorze w takim razie.



#428 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 wrzesień 2016 - 22:14

Nie zaprzątam sobie tym głowy tak jak i Ci o których wiem że wiele lat już pływają pontonami. Wstępna, dobicie nożną na maxa i na wodę.



#429 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 13 wrzesień 2016 - 22:26

Tak jak mówi kolega @godski wal ile się da, w razie czego napisz wyślę Ci klej tuba tylko 12 zł + PP ;)


  • tomek307 i Dano. lubią to

#430 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 14 wrzesień 2016 - 09:01

Panowie ale co to znaczy niedopompowany ponton. Mowie ja ustawiam 150Mbar co wedlug producenta jest max i normalnie burty pod naciskiem reki sie uginaja. Wiec jest napompowana burta na max a i tak sie ugina, wiec musicie przekraczac cisnienie w komorze w takim razie.

A jaką masz gwarancję, że to co ustawiasz to jest rzeczywiście 0,15 bara ? Żadną. 

Każdy robi jak mu wygodnie. 

Jakby Ci się chciało to wstaw zdjęcie nabitej na te 0,15 komory ugiętej pod naciskiem dłoni. 



#431 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 14 wrzesień 2016 - 23:11

jak to jaka mam gwarancje, no chyba na pompce ktos sobie od tak nie napisal  150Mbar ? Zwlaszcza ze pompka ma dwa tryby i drugi to wlasnie dobijanie do cisnienia wskazanego a pierwszy to pompowanie wstepne



#432 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 wrzesień 2016 - 23:52

jak to jaka mam gwarancje, no chyba na pompce ktos sobie od tak nie napisal  150Mbar ? Zwlaszcza ze pompka ma dwa tryby i drugi to wlasnie dobijanie do cisnienia wskazanego a pierwszy to pompowanie wstepne

Posłuchaj ludzi z praktyką. I to wcale nie mnie.



#433 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 15 wrzesień 2016 - 04:20

jak to jaka mam gwarancje, no chyba na pompce ktos sobie od tak nie napisal  150Mbar ? Zwlaszcza ze pompka ma dwa tryby i drugi to wlasnie dobijanie do cisnienia wskazanego a pierwszy to pompowanie wstepne

 

Skoro się upierasz przy swoim, to żebyś mógł wnioskować, że masz racje to proponuję zrobić układ zamknięty zakończony manometrem i podłączyć do niego ową pompkę. Bijesz, zegarek nabija te części bara i hej. Wyjdzie Ci równiutko 0,15 - będziemy wtedy dyskutować, bo tak to wróżenie z fusów. 

 

Pytanie tylko jedno - jak mocno ciśniesz ręką na balony ? Bo może się okazać, że ten nacisk jest na tyle duży, że nie ugnie się tylko burta ale łódki :) 



#434 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 15 wrzesień 2016 - 07:36

W moim 360 d są zawory, a na tabliczce jest max 0,15 bara.
Pompuje tak by był twardy.
Nie zauważyłem nigdy by zawory zadziałały.

#435 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 15 wrzesień 2016 - 08:05

I wszystko na ten temat, ma być TWARDY ,dalsza dyskusja na ten temat to tylko bicie piany.. ;) .


  • Krzysiu lubi to

#436 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów

Napisano 23 listopad 2016 - 19:25

Witam, prosba do doświadczonych posiadaczy pontonow - Panowie być może i Panie z racji corocznych wyjazdów wędkarskich do USA szukam pontonu który będzie można kupić na rynku amerykańskim, ponton musi być bezpieczny, rozkładana podłoga chyba aluminiowa, z dwie ławeczki na których jakieś obrotowe fotele by można zamontować, dl powiedzmy +/- 4m itd itp, czyli najlepiej w full opcji, chciałbym zawiesić na nim silnik jakieś 15-20 km, jeśli chodzi o limit $$$$ jakie mogę przeznaczyć na zakup pontonu to brak limitu $$$$:) liczy się komfort i bezpieczeństwo.

#437 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów

Napisano 24 listopad 2016 - 16:30

Nikt nie pomoże?

#438 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1909 postów
  • Imię:Robert

Napisano 24 listopad 2016 - 17:05

Przy braku limitu $$$ ustawiłeś pewnie , za wysoko poprzeczkę i brak jest użytkowników takich pontonów -wchodzą tak myślę w zakup łodzi .



#439 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów

Napisano 24 listopad 2016 - 20:58

Ok, zatem limit to do 7 tys zł.

Użytkownik womaly23 edytował ten post 24 listopad 2016 - 21:12


#440 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 25 listopad 2016 - 10:37

Popatrz na mercurego, np http://www.defender....ors.jsp?path=-1|215570&id=1794282 - to tak na szybko.

Masz też inne marki, np zodiac itd.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych