Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomoc przy wyborze pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1097 odpowiedzi w tym temacie

#641 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 10 listopad 2019 - 18:04

Witam kolegów. Noszę się z zamiarem zmiany pontonu Kolibri 330 PP -bez kila(po 3 latach użytkowania), na wyższej klasy model. Zmiana następuje z wiadomych względów...więcej, szybciej, lepiej :). Ponton Kolibri był moim pierwszym pływadłem dmuchanym, i mogę się o nim wypowiedzieć bardzo pozytywnie. Użytkuje go na Odrze w ok. Szczecina w zestawie z silnikiem Tohatsu 5 KM, 4-suw.

Po przeczytaniu wielu postów (jak i nie wszystkich), wytypowałem 2 modele pontonów, które mnie zainteresowały : Bush Crab oraz Maweric D. Problem jaki mam to wybór długości pontonu ponieważ obecny 330 jest dla mnie komfortowy jeśli pływam sam, zdarza się natomiast że pływam z kolegą King-Kongiem(ok 150 kg, 190cm) i wtedy jest ciężko a ponton prosi o eutanazje. Ponton z reguły przewożę w bagażniku kombi, razem z silnikiem, kółkami, paliwem itd..wchodzi mi wszystko poza sprzętem wędkarskim ale jest to wszystko na "styk". Rozkładanie na miejscu i slipowanie na kółkach.

Od nowego pontonu oczekiwał bym :

  • Że nadal będzie w komplecie wchodził do bagażnika a da mi nieco więcej przestrzeni w razie W
  • Będzie miał lepszą stabilność płynięcia w lini przy bocznych podmuchach przy trollingu, bez kręcenia rumplem
  • Że będzie miał sztywną, nie falującą podłogę

Reasumując proszę was koledzy żebyście podpowiedzieli czy wybór z tych modeli to dobry wybór, i czy wielkość 360-370 cm nie wpłynie negatywnie na obecną zdolność transportową. Z Góry dziękuje. i pozdrawiam

 

 

 

Bush Crab 360 + 6 koników Mariner i złego słowa nie powiem , z tym że ja wagowo do 80 kg a kumpel szczuplejszy  . Wcześniej pływałem na trzy metrowym balonie co nie było zbyt wygodne dla dwójki chłopa , Crab to jest czego potrzebowałem



#642 OFFLINE   pasiak33311

pasiak33311

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Tomasz

Napisano 10 listopad 2019 - 18:35

Bush Crab 360 + 6 koników Mariner i złego słowa nie powiem , z tym że ja wagowo do 80 kg a kumpel szczuplejszy  . Wcześniej pływałem na trzy metrowym balonie co nie było zbyt wygodne dla dwójki chłopa , Crab to jest czego potrzebowałem

Dziękuje za odpowiedź. Normalnie bym się nawet nie zastanawiał i brał Busha jednak.... pomijając pieniądze, bo to sprawa akurat mniej ważna w kwestii wyboru ale zastanawia mnie czy nie przeszkadza w nim krótka prowadnica ławki (tak żeby drugiego osobnika posadowić bliżej dziobu), a może to tylko złudzenie ze zdjęć ?, druga kwestia to brak zaworów bezpieczeństwa (ciśnienia) w Bushu no i brak możliwości wyboru kolorystki. 



#643 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 10 listopad 2019 - 19:19

I właśnie tu jest ten minus w Crabie że prowadnica ławki jest tak krótka i dlatego jak pływałem to kilka razy koleś siedział na rozkładanym fotelu w dziobie . Na temat zaworów nie wypowiem się a co do kolorystyki to  chyba już najmniejszy problem


Użytkownik Sławomir edytował ten post 10 listopad 2019 - 19:22


#644 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 10 listopad 2019 - 19:30

Załączony plik  557156386_2_1000x700_ponton-bush-crab-cr-k-360r-dodaj-zdjecia-1.jpg   86,55 KB   25 Ilość pobrań

 

Myślę że kolor nie ma znaczenia


Użytkownik Sławomir edytował ten post 10 listopad 2019 - 19:31


#645 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 10 listopad 2019 - 20:11

IntruZ9 odpowiedz proszę co sądzisz o długości P400 ?
Npisałem pytanie w poście 636

Użytkownik binio1111 edytował ten post 10 listopad 2019 - 20:12


#646 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 listopad 2019 - 20:15

 

Latem ma. Im jaśniejszy, tym mniej się balony grzeją. Do codziennej eksploatacji słabe to, bo każdy brud widać, ale jest różnica siadać na burtę białą a ciemnozieloną. Mam pontony w obu kolorach. Sprawdzone. 



#647 OFFLINE   pasiak33311

pasiak33311

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Tomasz

Napisano 10 listopad 2019 - 20:54

Latem ma. Im jaśniejszy, tym mniej się balony grzeją. Do codziennej eksploatacji słabe to, bo każdy brud widać, ale jest różnica siadać na burtę białą a ciemnozieloną. Mam pontony w obu kolorach. Sprawdzone. 

To prawda, latem nieoceniony jest jasny ponton gdyż nie siedzisz jak na patelni. Mam białego Kolibra i pomimo że widać bród, to nie jest źle. Raz na miesiąc przelecisz Cifem i wygląda jak nowy...do kolejnego użycia:). Tak czy inaczej kolor przy zakupie powinien być dalej w hierarchii czynników niżeli jego funkcyjność i jakość. PS. Kusi mnie ten Maweric, pomimo extra opinii o Bushu



#648 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 10 listopad 2019 - 21:10

O dobra kwestie ktoś poruszył,Co do utrzymywania czystości jasnych pontonow, macie jakieś sprawdzone specyfiki?

#649 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5481 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 listopad 2019 - 21:14

Przedewszystkim na detce liczy się miejsce..., kolor,knagi i inne wodotryski to są pierdoly. Przedewszystkim jak najszerzej, i dziób w kształcie D a nie V- daje to przestrzeń użytkową na dziobie. V ja znacznie ogranicza. Reszta to detale
  • Pumba lubi to

#650 OFFLINE   pasiak33311

pasiak33311

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Tomasz

Napisano 10 listopad 2019 - 21:16

O dobra kwestie ktoś poruszył,Co do utrzymywania czystości jasnych pontonow, macie jakieś sprawdzone specyfiki?

Próbowałem kilka środków(nieprofesjonalnych), i uważam że najlepszy jest Cif, zwykły biały, plus taki plastikowy druciak. Oblewam ponton wodą, zalewam cifem, rozcieram szmatką, czekam 15 minut i delikatnie szoruje. Na koniec spłukiwanie. Tylko żeby nie przyszło nikomu do głowy używać myjki wysokociśnieniowej z bliska....tnie materiał.



#651 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5481 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 listopad 2019 - 21:20

Ja naście razy myłem karcherem i nic nie pocielo :)

#652 OFFLINE   pasiak33311

pasiak33311

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Tomasz

Napisano 10 listopad 2019 - 21:27

Ja naście razy myłem karcherem i nic nie pocielo :)

Może ta hardkorowa próba daje jakieś spostrzeżenie na temat jakości Ukraińskiego PCV ?



#653 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5481 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 listopad 2019 - 21:43

Myłem w ten sposób mawerika którego użytkuje, oraz promarine co kiedyś miałem... pięknie czyści pod cisnieniem:)

#654 OFFLINE   pasiak33311

pasiak33311

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Tomasz

Napisano 10 listopad 2019 - 21:52

Powiesz coś więcej na temat Mawerica ? jaki rozmiar, jak się sprawuje, i czy uważasz ze to dobry zakup z perspektywy czasu ?



#655 OFFLINE   nimret

nimret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Michał

Napisano 11 listopad 2019 - 00:07

 Tylko żeby nie przyszło nikomu do głowy używać myjki wysokociśnieniowej z bliska....tnie materiał.

 

Ja wielokrotnie myłem kolibri 360 dsl i nie zauważyłem aby coś się działo, cięło materiał.



#656 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 11 listopad 2019 - 00:15

Witam kolegów. Noszę się z zamiarem zmiany pontonu Kolibri 330 PP -bez kila(po 3 latach użytkowania), na wyższej klasy model. Zmiana następuje z wiadomych względów...więcej, szybciej, lepiej :). Ponton Kolibri był moim pierwszym pływadłem dmuchanym, i mogę się o nim wypowiedzieć bardzo pozytywnie. Użytkuje go na Odrze w ok. Szczecina w zestawie z silnikiem Tohatsu 5 KM, 4-suw.
Po przeczytaniu wielu postów (jak i nie wszystkich), wytypowałem 2 modele pontonów, które mnie zainteresowały : Bush Crab oraz Maweric D. Problem jaki mam to wybór długości pontonu ponieważ obecny 330 jest dla mnie komfortowy jeśli pływam sam, zdarza się natomiast że pływam z kolegą King-Kongiem(ok 150 kg, 190cm) i wtedy jest ciężko a ponton prosi o eutanazje. Ponton z reguły przewożę w bagażniku kombi, razem z silnikiem, kółkami, paliwem itd..wchodzi mi wszystko poza sprzętem wędkarskim ale jest to wszystko na "styk". Rozkładanie na miejscu i slipowanie na kółkach.

Od nowego pontonu oczekiwał bym :

  • Że nadal będzie w komplecie wchodził do bagażnika a da mi nieco więcej przestrzeni w razie W
  • Będzie miał lepszą stabilność płynięcia w lini przy bocznych podmuchach przy trollingu, bez kręcenia rumplem
  • Że będzie miał sztywną, nie falującą podłogę
Reasumując proszę was koledzy żebyście podpowiedzieli czy wybór z tych modeli to dobry wybór, i czy wielkość 360-370 cm nie wpłynie negatywnie na obecną zdolność transportową. Z Góry dziękuje. i pozdrawiam

Weź pod uwagę, że powyżej 3,50m dochodzi ci sporo dodatkowego wyposażenia m. in. koło ratunkowe... Więcej miejsca stracisz niż zyskasz:(

#657 OFFLINE   sez

sez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Bartosz

Napisano 11 listopad 2019 - 08:10

Żadnego koła nie trzeba. A tego co trzeba po dobrym rozłożeniu praktycznie nie widać na pokładzie.
Trzeba mieć kamizelkę ratunkową (którą przypinam pasem do balonu i nie tracę nic miejsca w środku), apteczkę i gaśnicę (które zamontowałem sobie pod ławeczkę i w ogóle zapominam, że je mam) i bosak - kupiłem końcówkę za 5zł i za drugie 5 zĺ plastikowy kij teleskopowy u po wciśnięciu pod balon też o nim zapominam.
Żeby nie było - przez 2 dni teraz (i wielokrotnie wcześniej) miałem na Odrze kontrole policji łącznie z kontrolą obowiązkowego wyposażenia i po 3 minutach dziękuję, do widzenia i płyniemy dalej.

Użytkownik sez edytował ten post 11 listopad 2019 - 08:12


#658 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5481 postów
  • Imię:adam

Napisano 11 listopad 2019 - 09:24

Powiesz coś więcej na temat Mawerica ? jaki rozmiar, jak się sprawuje, i czy uważasz ze to dobry zakup z perspektywy czasu ?


Użytkuje od roku i jestem zadowolony. Szeroko , stabilnie- jest git. Jedyny ponton który bardziej mi się widział to GALA ( szerszy jeszcze o 10cm) ale tam cena jest 6k za tą samą długość... i stopa L- to.mozna pantografem rozwiązać.

#659 ONLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 11 listopad 2019 - 09:26

O dobra kwestie ktoś poruszył,Co do utrzymywania czystości jasnych pontonow, macie jakieś sprawdzone specyfiki?


Dobrze jest nawoskować ponton przed pierwszym użyciem i powtarzać tę czynność co jakiś czas, co skutkuje mniejszą absorbcją brudu, więc łatwiej jest taki ponton czyścić.

#660 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 listopad 2019 - 09:30

Ja zmieniłem Kolibri 280 na Maverika 300D. Po całym sezonie widzę tylko 2 drobne wady. Przesuwający się kil (ale to zrobię w wolnej chwili) i śmieszne wiosła. Na wiosnę założę te od Kolibra.
Co do koloru chciałem moro ale nie było. Mam ten jasny, krzemionka Odrzańska zostawia na nim straszne ślady. Raz nawet go myłem ale mi przeszło. To ma pływać nie wyglądać. :)
Po za tym same plusy.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych