Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Nyskie, Otmuchowskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
479 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 13 czerwiec 2022 - 08:50

To nie tylko Otmuchów... 

Przeżyłem historię okolicznych zaporówek na własnej skórze. Kiedyś pływało kilka pychówek i pontoniki na wiosłach. Na rynku było dostępne kopyto Relaxa i Manns i prasa         w kiosku. 

Gwałtowny postęp i dostępność do zabawek zrobił swoje. Szybkie łodzie, ekrany jak tv w domu, super szybkie czułe wędziska, cienkie i wytrzymałe plecionki, gps-y, mapy, ilość przynęt oferowanych na rynku nie do przełowienia no i youtube !  

Rybie niestety nie przybyło, ani rozumu, ani głębokości. 



#322 OFFLINE   AMIDOS

AMIDOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • Lokalizacjapaczkow
  • Imię:Jacek

Napisano 13 czerwiec 2022 - 12:37

Tomek też przeżyłem lata na Otmuchowie, 40 lat pływania na sklejkowych na deskowych i plastikowych łódkach pływałem z ludźmi urodzonymi przed wojną, każda drogę i korzenie znali bez echosond i GPS, była rybaczowka z kilometrami sieci i więźcie albo nie ,zawsze coś zlowilismy znaczy sandacze w tamtych latach tylko żywiec, krótkie wędki i Ruskie katuszki ,później delfiny i reksy NRD ,tylko wiosła lub saluty ,rarytasy, nas napędzały . Ale do rzeczy masz pełna rację z nowościami wędkarskimi pływam do dziś na tym jeziorze , mimo ogromnych zarybień, szacun dla prezesa Pokretowskiego z koła Paczków ja też tu należę ryb jest coraz mniej, przegrywa z wędkarzami zbrojonymi w wszelkie nowości łowiona w dzień i w nocy nic limity nie dają z braku kontroli ,szybkie łodzie do pływają do brzegu rozładunek i dalej na wodę. Ale tak jest wszędzie podam tylko przykład naszej tamy Kozielno po parunastu latach nasza piękna Nysa Kłodzka poniżej tej tamy do jęz Otmuchowskiego jest jak bezrybna wypłacona, ciągle wąchania wody i rybą spłynęła do jeziora ,gdzie te olbrzymie Bolenie leszcze plotki brzany ,dziś tylko jaz i trochę klenia ,drapieżników brak bo jak ?woda po kolana każda większą rybą jest widoczna i łowiona. I tyle napiszę z doświadczenia ponad 40 letniego szkoda wszystko idzie w złym kierunku nie długo akwarium w domu nam zostanie oglądać.

#323 OFFLINE   TommyW

TommyW

    Forumowicz

  • Bloggerzy
  • PipPip
  • 290 postów
  • LokalizacjaSkandynawia, 4eva!
  • Imię:Tommy

Napisano 13 czerwiec 2022 - 12:51

Nie chcecie uwierzcie mi dowiedziec sie jak bylo i jak jest w tym momencie na Lebsku.
Nie ma duzo osob z nowym sprzetem, elektronika... Na palcach jednej reki policze osoby ktore " sa wkrecone " i dysponuja dobrym wedkarskim equipmentem. Wiekszosc robak i zywiec. Postep zabil te ryby czy konsumpcjonizm?
Rybacy + wszechobecni wedkarze < nie uwazam miesiarza za wedkarza, przykro mi panowie, ale nie potrzeba jak kolega wyzej napisal niewiadomo czego zeby te ryby lowic.

To MY w wiekszym czy mniejszym stopniu przyczynilismy sie do degradacji tak moge smialo powiedziec srodowiska wodnego.
Ja w zeszlym sezonie zlowilem sporo sandaczy. Ile zjadlem?
0
Dlaczego?
Bo nie lubie?
Kocham.

Nie jem bo wy a moze nie wy, ale wasi koledzy ktorzy widza tyloo czubek swojego nosa i nie widza przyszlosci czy szerszej perspektywy wpierdalaja wszystko i beretuja kazda rybe na lowisku. Wymiar? Mala? Wpierdalam, jak nie ja to moj kolega somsiad zje a moze na piwko da.

Kazdemu miesiarzowi chetnie zrobilbym dziure w oponie zeby nigdy nie wrocil na lowisko.
Przykre, ale prawdziwe.

Wyciagnalem pare osob do " metody " Catch and release. Kazdemu z osobna uswiadamiam, probuje swych sil. Czesto spotykam soe wiadomo z czym, ale...

Chcecie ratowac swoje wody?
Zacznijcie zwracac uwage i nie badzcie obojetni beretowaniu.
( prosze nie mylic tego z calkowitym zakazem zabierania. Ttlko w NORMALNEJ ilosci)

Moze kiedys Polska wyjdzie na prosta, ale teraz, chmury sa nad nami bardzo ciemne...


T/

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

#324 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 13 czerwiec 2022 - 13:26

Nie chcecie uwierzcie mi dowiedziec sie jak bylo i jak jest w tym momencie na Lebsku.
Nie ma duzo osob z nowym sprzetem, elektronika... Na palcach jednej reki policze osoby ktore " sa wkrecone " i dysponuja dobrym wedkarskim equipmentem. Wiekszosc robak i zywiec. Postep zabil te ryby czy konsumpcjonizm?
Rybacy + wszechobecni wedkarze < nie uwazam miesiarza za wedkarza, przykro mi panowie, ale nie potrzeba jak kolega wyzej napisal niewiadomo czego zeby te ryby lowic.

To MY w wiekszym czy mniejszym stopniu przyczynilismy sie do degradacji tak moge smialo powiedziec srodowiska wodnego.
Ja w zeszlym sezonie zlowilem sporo sandaczy. Ile zjadlem?
0
Dlaczego?
Bo nie lubie?
Kocham.

Nie jem bo wy a moze nie wy, ale wasi koledzy ktorzy widza tyloo czubek swojego nosa i nie widza przyszlosci czy szerszej perspektywy wpierdalaja wszystko i beretuja kazda rybe na lowisku. Wymiar? Mala? Wpierdalam, jak nie ja to moj kolega somsiad zje a moze na piwko da.

Kazdemu miesiarzowi chetnie zrobilbym dziure w oponie zeby nigdy nie wrocil na lowisko.
Przykre, ale prawdziwe.

Wyciagnalem pare osob do " metody " Catch and release. Kazdemu z osobna uswiadamiam, probuje swych sil. Czesto spotykam soe wiadomo z czym, ale...

Chcecie ratowac swoje wody?
Zacznijcie zwracac uwage i nie badzcie obojetni beretowaniu.
( prosze nie mylic tego z calkowitym zakazem zabierania. Ttlko w NORMALNEJ ilosci)

Moze kiedys Polska wyjdzie na prosta, ale teraz, chmury sa nad nami bardzo ciemne...


T/

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Zapraszam do Turawy. Chętnie wskażę kilka samochodów.



#325 OFFLINE   AMIDOS

AMIDOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • Lokalizacjapaczkow
  • Imię:Jacek

Napisano 13 czerwiec 2022 - 13:27

Mądrego miło poczytać pozdrawiam

#326 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 13 czerwiec 2022 - 17:14

Wybieram się w tym tygodniu na 3 dni do Paczkowa. Wyjazd głównie w celach niewędkarskich, ale chętnie wrzucę wędki do bagażnika i spróbuję coś połowić. Widzę w wątku, że Otmuchów i Nyskie słabo z rybą. Nigdy nie łowiłem w tych okolicach. Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki gdzie warto spróbować. Jeden dzień chciałbym właśnie gdzieś z łódki spróbować za sandaczem i może jakieś inne okoliczne wody z brzegu- bolenie, okonie, a może jakaś pstrągowa rzeczką w okolicy?? Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi gdzie warto porzucać- może być na priv. Jak coś to ryb nie zjadam, ani nie wrzucam miejscówek do internetu :D



#327 OFFLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 13 czerwiec 2022 - 17:38

Nysa od Paczkowa do Otmuchowa przy odpowiednim stanie wody mocno boleniowa rzeka.
  • AMIDOS lubi to

#328 OFFLINE   AMIDOS

AMIDOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • Lokalizacjapaczkow
  • Imię:Jacek

Napisano 13 czerwiec 2022 - 17:53

Kolego jak najbardziej próbuje na Otmuchowie, może sandacz się obudzi boleń też pływa ale masz okazję trafić na króla wód sumka troszeczkę rozrabia na akwenie nie tylko na byłych zawodach więc próbuj kto lowi ten złowi, koledzy w fotelach tylko super kolowrotkami kręcą a tu trzeba pływać. Choć mój wpis wyżej trochę ponuro to nasze łowienie opisuję ale próbuj , kolego jak najlepsze wyniki ci życzę, opisz coś później. Ja jadę jak co roku na zalew Szczecinski na okonie tam dopiero jest sieci co roku coraz mniejsze okonie resztę rybaki zabierają.
  • Karpiu95 lubi to

#329 OFFLINE   AMIDOS

AMIDOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • Lokalizacjapaczkow
  • Imię:Jacek

Napisano 13 czerwiec 2022 - 17:57

Kolego Adamos właśnie brak tej wody bolenie tylko w jeziorze na rzece tylko centymetrowe iglaczki pływają bolenie nie pojedzą.

#330 OFFLINE   AMIDOS

AMIDOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • Lokalizacjapaczkow
  • Imię:Jacek

Napisano 13 czerwiec 2022 - 18:19

Koledzy jeszcze trochę popisze , ile przez ostatnie lata mieliście kontroli nad wodą? Łowie ponad 40lat napiszę tak śmiejcie się albo płaczcie 5 razy z tego co pamiętam i wtym 2 razy na Otmuchów wiadomo 1 albo 2 czerwca i tyle ich pływania, wiem że jest ich mało a wody dużo, i trochę od tematu 33lata mam prawo jazdy jeden delikatny mandat i dwie kontrolę Taka Polska jest .
  • Leszko lubi to

#331 OFFLINE   AMIDOS

AMIDOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • Lokalizacjapaczkow
  • Imię:Jacek

Napisano 13 czerwiec 2022 - 18:34

A może z robimy wątek kto ile był kontrolowany ? Przez ostatnie lata ? Oczywiście chodzi o wedkarskie kontrolę? Pozdrawiam

#332 OFFLINE   AMIDOS

AMIDOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • Lokalizacjapaczkow
  • Imię:Jacek

Napisano 13 czerwiec 2022 - 18:49

Nie chcecie uwierzcie mi dowiedziec sie jak bylo i jak jest w tym momencie na Lebsku.
Nie ma duzo osob z nowym sprzetem, elektronika... Na palcach jednej reki policze osoby ktore " sa wkrecone " i dysponuja dobrym wedkarskim equipmentem. Wiekszosc robak i zywiec. Postep zabil te ryby czy konsumpcjonizm?
Rybacy + wszechobecni wedkarze < nie uwazam miesiarza za wedkarza, przykro mi panowie, ale nie potrzeba jak kolega wyzej napisal niewiadomo czego zeby te ryby lowic.

To MY w wiekszym czy mniejszym stopniu przyczynilismy sie do degradacji tak moge smialo powiedziec srodowiska wodnego.
Ja w zeszlym sezonie zlowilem sporo sandaczy. Ile zjadlem?
0
Dlaczego?
Bo nie lubie?
Kocham.

Nie jem bo wy a moze nie wy, ale wasi koledzy ktorzy widza tyloo czubek swojego nosa i nie widza przyszlosci czy szerszej perspektywy wpierdalaja wszystko i beretuja kazda rybe na lowisku. Wymiar? Mala? Wpierdalam, jak nie ja to moj kolega somsiad zje a moze na piwko da.

Kazdemu miesiarzowi chetnie zrobilbym dziure w oponie zeby nigdy nie wrocil na lowisko.
Przykre, ale prawdziwe.

Wyciagnalem pare osob do " metody " Catch and release. Kazdemu z osobna uswiadamiam, probuje swych sil. Czesto spotykam soe wiadomo z czym, ale...

Chcecie ratowac swoje wody?
Zacznijcie zwracac uwage i nie badzcie obojetni beretowaniu.
( prosze nie mylic tego z calkowitym zakazem zabierania. Ttlko w NORMALNEJ ilosci)

Moze kiedys Polska wyjdzie na prosta, ale teraz, chmury sa nad nami bardzo ciemne...


T/

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka



#333 OFFLINE   Spider1987

Spider1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaStrzegom
  • Imię:Ariel
  • Nazwisko:Stanulewicz

Napisano 15 czerwiec 2022 - 16:19

Były w tamtym tygodniu zawody spinningowe na Otmuchowie 74 zawodników, złowiona 4 sandacze. Były też zawody spinningowe na Nyskim 24 zawodników 3 sandacze. Teraz 19 czerwca zawody o mistrzostwo okręgu teamów na Nyskim , pozostaje kibicować. Pewnie wędki będą pękać pod obciążeniem a ilość pstryk ów sandaczowych powali. Łowisko zaorane to teraz wpuścimy speców może coś wyspiningują. Mają wyobraźnię w tym PZW. 



#334 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 15 czerwiec 2022 - 16:29

Na zebraniu naszego koła usłyszeliśmy z najwyższych ust w okręgu, że jesteśmy "zagłębiem wędkarskim" bo ludzie z całej Polski opłacają u nas składki. To jest dopiero wyobraźnia.


  • nalewator lubi to

#335 OFFLINE   papierzakilures

papierzakilures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • Imię:piotr

Napisano 15 czerwiec 2022 - 18:20

Na zebraniu naszego koła usłyszeliśmy z najwyższych ust w okręgu, że jesteśmy "zagłębiem wędkarskim" bo ludzie z całej Polski opłacają u nas składki. To jest dopiero wyobraźnia.

Stary to jeszcze nic, ja przeczytałem w tym roku na stronie mojego okręgu, że łowie  w RAJU WEDKARSKIM...-taka sprawa.


  • Sailfish lubi to

#336 OFFLINE   Spider1987

Spider1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaStrzegom
  • Imię:Ariel
  • Nazwisko:Stanulewicz

Napisano 15 czerwiec 2022 - 19:55

Stary to jeszcze nic, ja przeczytałem w tym roku na stronie mojego okręgu, że łowie  w RAJU WEDKARSKIM...-taka sprawa.

O dobrze wiedzieć, sprawdzę sobie jeszcze ten Raj . 



#337 OFFLINE   Spider1987

Spider1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaStrzegom
  • Imię:Ariel
  • Nazwisko:Stanulewicz

Napisano 16 czerwiec 2022 - 17:44

Jak tam Panowie - ,, drugie ,, otwarcie sezonu sandaczowego, tym razem już z otwartymi obrębami ochronnymi i tarliskami?

Jak sytuacja na wodzie, zaobserwowaliście wzmożoną aktywność jednostek pływających m.in. z uwagi na długi weekend??? 



#338 OFFLINE   alphard28

alphard28

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaNysa
  • Imię:Patryk

Napisano 16 czerwiec 2022 - 19:37

Myślę że ten raj wędkarski, z tygodnia na tydzień jest coraz lepszy i coraz bardziej obfity w rybostan 😂

#339 OFFLINE   Spider1987

Spider1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaStrzegom
  • Imię:Ariel
  • Nazwisko:Stanulewicz

Napisano 19 czerwiec 2022 - 20:23

Następne zawody na Nyskim odbyły się 18 czerwca, 22 zawodników na łodziach złowiło łącznie. 

Łącznie złowiono tylko 5 boleni i 2 okonie.

Te wyniki mówią wszystko, już nawet nie są śmieszne, tylko tragiczne. Otwierają powoli czerwoną księgę gatunku zagrożonego jakim jest sandacz, a oczy prezesów okręgów dalej zamknięte. Już wkrótce będziemy pływać po takich akwenach jak Morze Martwe tylko, że powodem braku ryb będzie zaorane zbiorników zaporowych przez wędkarzy. A wystarczyło by jedno największe łowisko w okręgu przemianować na łowisko no kill np. W Opolskim Otmuchów lub Turawa, w Dolnośląskie Mietków, aby wędkarze łowiący tylko dla sportu byli zadowoleni, bo na łowisku no kill nie było by mięsiarzy, a jeden wędkarz pilnowal by drugiego. Póki co pozostają wodne pustynie, tak mamy jak dbamy, przynajmniej smakowało białeczko. Obudźcie się jeśli jeszcze nie jest za późno?!


  • oland, TomekSudety i RobsonAL lubią to

#340 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów

Napisano 19 czerwiec 2022 - 22:32

Opolskie ma trzy fajne zaporówki. Wystarczyłoby jakby każda z nich, rotacyjnie przez jeden rok była no kill
  • papierzakilures lubi to