Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki akumulator do silnika elektrycznego?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
823 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 25 sierpień 2021 - 11:41

 

Silnik mimo wskazań 100 % naładowania nagle odcina.

A próbowałeś wskrzesić akumulator np inną baterią. I czy po wskrzeszeniu da się np. płynąc wolniej ??



#662 OFFLINE   synek007

synek007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Damian

Napisano 25 sierpień 2021 - 12:07

Ładowarka LiFePO4 20A 12V

PACO LBC1220

 

• Zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją

• Ochrona przed zwarciem

• Ochorna przed zbyt wysokim napięciem

• Ochrona przy odłączaniu

• Wentylator chłodzący: automatyczna kontrola temperatury.

• Napięcie wejściowe: 220-240V AC, 50/60Hz / 110V AC, 50/60Hz.

• Moc wejściowa: 554W

• Moc znamionowa: 12V DC, 20A

• Back Drain: 4mA  

• Minimalne napięcie początkowe: 1.0V

• 8 etapów łądowania: Soft Start、Bulk、Absorption、Analyse 、Completion、Maximization、 Float And Maintain.

• Zakres ładowania akumulatorów: 40-200Ah 

• Typ akumulatów: 4S / 12V litowe LiFePO4

• Zabezpieczenie przed zbyt wysoką temperaturą (wentylator włącza się): 65℃+/-5℃.

• Wydajność ok. 85%.

• Spełnia normy: CB,CE, IEC60335, EN61000, EN55014

• Wymiary (dł.×szer.×wys.): 217×116×62mm

• Waga: 1.28kg



#663 OFFLINE   synek007

synek007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Damian

Napisano 25 sierpień 2021 - 12:09

Oba akumulatory zostały użyte przed podłączeniem do ładowarki. Po awarii próbowałem ładować dopiero.



#664 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 25 sierpień 2021 - 15:42

Oba akumulatory zostały użyte przed podłączeniem do ładowarki. Po awarii próbowałem ładować dopiero.

A może przyszły mało naładowane ?

Jakie miały napięcie ?



#665 OFFLINE   synek007

synek007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Damian

Napisano 26 sierpień 2021 - 07:12

A może przyszły mało naładowane ?

Jakie miały napięcie ?

Gdyby przyszły mało naładowane silnik nie pokazywałby 100 % . Pierwszy padł po 5 h drugi po 5 min.... napięcie było coś koło 13 



#666 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 26 sierpień 2021 - 07:28

Odpowiedz prosta, zwrot kasy i wal śmiało do kolegów z forum. Sprawdzone akumulatory przez wielu i obsługa też zacna...

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
  • Bielun22 lubi to

#667 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 26 sierpień 2021 - 08:29

Gdyby przyszły mało naładowane silnik nie pokazywałby 100 % . Pierwszy padł po 5 h drugi po 5 min.... napięcie było coś koło 13 

Przy lifepo4 silnik zawsze ci będzie pokazywał 100% do samego odcięcia.

Moja ładowarka jest prosta jak drut bez żadnego stopniowania (być może ma jakieś) bez zbędnych światełek, połowę tańsza i działa jak należy.



#668 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 26 sierpień 2021 - 10:13

Gdyby przyszły mało naładowane silnik nie pokazywałby 100 % . Pierwszy padł po 5 h drugi po 5 min.... napięcie było coś koło 13 

To nie jest do końca prawda. Wskaźnik na akumulatorze  można nastawić tak by nawet nie naładowany do końca akumulator pokazywał 100%.

Co do wskaźnika w silniku jest on dostosowany do akumulatorów kwasowych ołowiowych. A przy Life po4 napięcie jest wyższe. Dlatego słabo naładowany akumulator na silniku pokaże 100 %.

A  napięcie 13 V to bardzo mało :(


  • synek007 lubi to

#669 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 26 sierpień 2021 - 10:14

Sprawdź ten akumulator miernikiem energii !



#670 OFFLINE   synek007

synek007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Damian

Napisano 26 sierpień 2021 - 10:50

Sprawdź ten akumulator miernikiem energii !

Odesłałem. Wczoraj potwierdzili wadę.  Jeśli był słabo naładowany to dlaczego potem nie dało się go naładować?Może to ładowarka wadliwa? Już nie wnikam.Będzie zwrot kasy.



#671 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 28 sierpień 2021 - 09:30

105Ah Akumulator LiFePO4 ENERBLOCK JLFP12-105 za cenę 2595zł to dobra oferta na dzień dzisiejszy? Firma chyba raczej ok?

#672 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 sierpień 2021 - 11:02

Za 2450 są 120ah z bluetooth I 2250 100ah bluetooth
  • SpinningOlsztyn lubi to

#673 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 28 sierpień 2021 - 11:25

Ale chyba nie firmy Enerblock?
Zapewne różnią się producentem ogniw i elektroniką BSM? Ogólnie Enerblock jako firma produkująca akumulatory różnej "maści" ma bardzo dobre opinie dlatego zwróciłem uwagę na "ich" produkt. Jeżeli istnieje alternatywa cenowa i "z nie gorszą jakością" to można pomyśleć. Wydając taką kasę na aku chciałbym mieć pewność jakości produktu.

#674 OFFLINE   BartasL2

BartasL2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:L

Napisano 28 sierpień 2021 - 12:24

To wbijaj do @ Siarq. Sam zbieram diongi na sprzęt od niego.

#675 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 sierpień 2021 - 14:21

@Binio1111 lit to temat rzeka... w skrócie jest kilka progów cenowych i jakościowych. "Kowalski" widzi cene i wagę. Można na aliexpress kupic hiper okazję za 1500zl 100ah np. Litokala. Niby super brand i wogole. W rzeczywistości są to ogniwa w większej mierze do zgrzewania a nie skrecania- prostokątne niskie terminale z gwintem 4mm... klasy B , badz A- (to samo) o standarcie 0,5C i przeznaczeniu jako lekkie banki energii. Nie za duży prad itd. Klasa A jest droższa A+ najdroższa. Uzależnione tj od.jakosci ogniw , użytych komponentów itd. Niemialem styczności z enerblock ale w tej cenie to nie jest produkt premium. Niema szans . Są to zapewne standardowe ogniwa 0.5-1c. Ja sam używam ogniw 1c klasy A , stosowane są w flotach autobusów w Chinach. Są dobrej jakości w akceptowalnej cenie. 90% litu pochodzi z Chin. Enerblock zapewne też. Tam.jest tego mekka poprostu, zasoby , technologie i siła.robocza. za akumulator 100ah klasy premium to.musial.bys dac nie.mniej niż 4000-5000zl . Poza tym wazny jest jeszcze serwis. Ja jestem w stanie w razie draki w przeciągu kilku dni wymienić dowolny element -pudlo,bms,ogniwo, przeprowadzić test pojemnościowy dla całego pakietu jak i pojedynczej celi.
  • Sławek77 i delux64 lubią to

#676 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 28 sierpień 2021 - 19:47

Używam ogniw Litokala ( są skręcane) drugi sezon i nie mogę o nich złego słowa powiedzieć. Ich parametry są takie same jak w dniu kupna. Do zasilania silnika 12V nic lepszego nie jest potrzebne.

Dziwię się, że niektórzy wywalają 2-2,5 tys. na aku. Nawet teraz po wprowadzeniu opłat na ali można sobie samemu zrobić, w sumie za psie pieniądze, swój wymarzony aku. Dla przeciętnego wędkarza aku 50 czy 60Ah w zupełności wystarczy a taki do tysiaka to z palcem w d.. można sobie złożyć. Skręcenie czterech bateryjek czy nawet polutowanie i podłączenie BMSa nie jest żadną filozofią.


  • Biesan lubi to

#677 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 28 sierpień 2021 - 19:49

Kolego drogi nie każdy ma zdolności manualne i odwagę aby bawić się prądem.

Jak dla mnie lifepo4 100ah z 20amp ładowarka za 2500zl to i tak wychodził taniej niż agm co 2-3
lata.


Na mazurach poznałem kolegę , który ma zabudowany w łódce akumulator na ogniwach 320ah do tego miał torqeedo Cruise 4.0. Fajnie to wygląda, tylko cena porażająca, same baterie i ładowarka 50amp to pewnie z 20.000zl. Sam silnik jeśli dobrze pamiętam wyrwał gdzieś okazyjnie za 1500€.
Ma to zabudowane na łódce tracker bass boat, super sprawa ale niestety więcej niż 16km/h i tak nie popłynie na tym....

Jak spotkam go w tym roku to nie omieszkam zrobić dokładnych zdjęć, bo projekt bardzo ciekawy.


Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Użytkownik mathew.stepnicki edytował ten post 28 sierpień 2021 - 20:02


#678 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 28 sierpień 2021 - 20:10

#


Użytkownik mirkor edytował ten post 28 sierpień 2021 - 20:11


#679 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 28 sierpień 2021 - 20:11

Jak dla mnie lifepo4 100ah z 20amp ładowarka za 2500zl to i tak wychodził taniej niż agm co 2-3


lata.
 

 

Oczywiście dla Ciebie 2500 to jak splunąć. Niestety są ludzie dla których taka kwota jest nie osiągalna na zakup aku.

Nie mniej każdy robi ze swoją kasą co chce.



#680 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 sierpień 2021 - 21:31

Kolego drogi nie każdy ma zdolności manualne i odwagę aby bawić się prądem.

Jak dla mnie lifepo4 100ah z 20amp ładowarka za 2500zl to i tak wychodził taniej niż agm co 2-3
lata.


Na mazurach poznałem kolegę , który ma zabudowany w łódce akumulator na ogniwach 320ah do tego miał torqeedo Cruise 4.0. Fajnie to wygląda, tylko cena porażająca, same baterie i ładowarka 50amp to pewnie z 20.000zl. Sam silnik jeśli dobrze pamiętam wyrwał gdzieś okazyjnie za 1500€.
Ma to zabudowane na łódce tracker bass boat, super sprawa ale niestety więcej niż 16km/h i tak nie popłynie na tym....

Jak spotkam go w tym roku to nie omieszkam zrobić dokładnych zdjęć, bo projekt bardzo ciekawy.


Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

 

 

niestety ale eko slizg to jest droga zabawa i nie zawsze osiagalna.  przy ponotonach 3.3-3,7m 6kw silnik z bateria wysoko pradowa da na chwile frajdy. Przy lodkach sprawa sie komplikuje, ze wzgledu na mase jednostki... nie dosc ze trzeba jeszcze mocniejszego silnika to i wiecej energii zmagazynowac,  co skutkuje astronomicznymi kwotami zarowno za silnik jak i akumulatory






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych