Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

WARSZAWSKI RYNEK CASTINGOWY - nowy artykuł


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 31 styczeń 2006 - 23:02

Witam serdecznie,
Dzisiaj to już drugi artykuł techniczny. Ten jednak to nasza relacja z rajdu po warszawskich sklepach w poszukiwaniu sprzętu castingowego. Jakie były rezultaty naszych poszukiwań? Zobaczcie sami. Zapraszam do lektury i oczywiście do dyskusji.

Pozdrawiam
Remek

P.S.
Smaczek, publikuje go wieczorem byś miał co czytać o 7.00 :D

#2 OFFLINE   Michumm

Michumm

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaNysa

Napisano 01 luty 2006 - 02:27

Heh, chociażby jeden by sie taki przydał u mnie w Nysie, tak zebym chociaż mógł potrzymać jakiegos castinga, bo jaxony to raczej nie to :D, no ale trudno jak to zwykło sie mawiać, ktoś nie może mieć, aby mógł mieć ktoś. :D Cosik mi odbija o 02:25

#3 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 01 luty 2006 - 07:39

Fajniutki artykuł, dający pogląd co można u nas dostać. Może zabrakło tylko chociaż orientacyjnych cen (zwłaszcza tych wędeczek, które z rzadka się spotyka). Konstatując, to przynajmniej w Wa-wie można troszkę sobie poprzebierać w castingowym sprzęcie, reszcie pozostaje lizanie lodów przez szybę.

#4 OFFLINE   shad

shad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 01 luty 2006 - 08:15

Mam podobne zdanie co @Smaczek odnosnie orientacyjnych cen wedeczek i kreciolkow (nawet tych z komisu, co pozwoliloby zorientowac sie o cenach sprzetu z drugiej reki). Pozatym to przynajmniej jeden taki slonik przydlaby sie w okolicy. Przewodnik fajnie napisany bez zbednego lania wode . Teraz tylko czekac na ponowny rajd po salonach i male porownanko :unsure: :mellow:

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 01 luty 2006 - 08:25

Cześć,
Od razu wyjaśniam o co chodzi z cenami. Artykuł nie jest sponsorowany, nie jest to też reklama. Żadnego ze sklepów nie chcieliśmy faworyzować. Wiadmo, natomiast, jak to jest z cenami - jeśli napiszemy, że w jednym wędka kosztowała 200 PLN a w drugim 250PLN to otrzymam maile, że gdybym się spytał to uzyskałbym rabat, albo jakąś zniżkę np. na hasło jerkbait. Dlatego do sklepów postanowiliśmy dać telefony.

Pozdrawiam
Remek


#6 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2006 - 08:53

Jest dokładnie tak jak pisze @remek, zwłaszcza że u nas ciagle jest tak iż ceny zasadniczo można ustalić na miejscu, tak że radzimy próbować negocjacji.

Oczywiscie, jeżeli ktoś jest zainteresowany osobistymi wrażeniami reporterów co do konkretnych wędek - to trzeba śmiało pytać, póki nam jeszcze pamięć nie zwietrzała :mellow: :mellow: :mellow:

Pozdrawiam

#7 OFFLINE   shad

shad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 01 luty 2006 - 09:07

@remek mysle ze ceny takich wedzisk ktore wystepowaly tylko w jednym sklepie (np. Yad-y, Barkley, czy wedziska robione w Fishing Center na blankach Batsona) mozna bylo dac spokojnie. Co do rabatow to pewnie remek Ty jako redaktor portalu i nie tylko spokojnie dostalbys rabat co nie oznacza, ze ten sam rabat dostalbym na przyklad ja, zwykly szary czlowiek :unsure: :huh: :D

#8 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2006 - 09:12

A która wedka Cie zainteresowala @Shad? Z tegoc o pamietam szukales czegos do Curado z gleboka szpula -tak? Do jakich przynet?

#9 OFFLINE   Jarokowal

Jarokowal

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaWrocÅ‚aw

Napisano 01 luty 2006 - 09:30

O i chyba takiej ilości sklepów z prawdziwego zdarzenia powinienem Warszawie zazdrościć. We Wrocławiu jest w tym temacie nieco krucho, na miano porządnego salonu zasługuje tylko jeden niedawno powstały sklep. Owszem jest jeszcze kilka innych sklepów oferujących usługi na całkiem zadowalającym poziomie, ale to naprawdę niewielki odsetek

#10 OFFLINE   shad

shad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 01 luty 2006 - 09:43

@Friko narazie czekam na raport w sprawie tego wedziska pod curado co @remek obiecal ;) i nie ukrywam, ze cena pewnie tez bedzia miala tutaj znaczenie :unsure: .
Hmm tak na pierwszy rzut oka to ten Barkley LPC-66MH z Bassa wyglada ciekawie i moze Dragon Millenium Heavy Duty, ale moze jeszcze cos @remek napisze :unsure: :D (oczywiscie @Friko jak mozesz to tez cos skrobnij :mellow: )

#11 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2006 - 09:45

Shad,

bradzo chcetnie podziele sie swoimi wrazeniami, na ile pamiec pozwoli, tylko tak jak prosilem - sprecyzuj troszke bardziej na jakie przynety chcialbys lowic i w jakich warunkach :D

pozdrawiam

#12 OFFLINE   shad

shad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 01 luty 2006 - 09:53

@Friko jezeli mozesz to luknij do tego tematu : curado 210. Wogule jak mozesz to napisz w tamtym watku (tam jest wsystko opisane), zeby tego nie zasmiecac. Z gory dzieki :mellow: .

#13 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 01 luty 2006 - 10:07

Bardzo fajny pomysł z tym rajdem po sklepach wędkarskich. cały reportarz mi się podoba.
uwagi.
brak konsekwencji w realizacji założenia raportarzu (casting), ale rozumię, że siła perswazji na miejscu niekiedy jest ogromna.
za mało fotek zbliżeniowych, uchwyty, gryfy, kołowrotki itp.
Olbrzymi plus, to w/g mnie zamiar wykonania ponownego rajdu już w sezonie czyli pod koniec kwietnia. Będzie po targach, nowe dostawy, nowa oferta.
Brawo remek i Friko

pozdrawiam

#14 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 luty 2006 - 10:31

O i chyba takiej ilości sklepów z prawdziwego zdarzenia powinienem Warszawie zazdrościć. We Wrocławiu jest w tym temacie nieco krucho, na miano porządnego salonu zasługuje tylko jeden niedawno powstały sklep. Owszem jest jeszcze kilka innych sklepów oferujących usługi na całkiem zadowalającym poziomie, ale to naprawdę niewielki odsetek

@jarokowal, a ktory to sklep? bo latem zawitam do macierzy :D

#15 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2006 - 11:10

@shad

mysle ze kilka slow o kijach o ktorych mowa w artykule nie bedzie zasmiecaniem tego watku, zatem odpisze tutaj.

Do curado 201 z gleboka szpula (nie jest to superfree) na poczatek beda moim zdaniem pasowac przynety od ok 20 do ok 50 gram. Tak mi sie wydaje.

Moge opowiedziec o swoich wrazeniach dotyczacych wedek w 3 pierwszych tabelkach.

Jesli zamierzasz lowic glownie w dolnym zakresie tej wagi (np. Salmo slider 7F i 7S, Salmo Hornet 6S, Rapala skitter walk, jigi na glowkach 15-20 gram) przy zastosowaniu plecionki powiedzmy 15 lb to z wymienionych w artykule wedek w gre wchodza te ktore w rubryce zastosowanie maja podany casting sredniolekkimi i srednimi przynetami. Ta rubryka jest generalnie moja proba korekty, w skroconej wersji, nominalnego opisu wedziska, ktory czasami - w subiektywnym odczuciu - nie pokrywa sie z rzeczywistoscia.
Jezeli zamierzasz stosowac przynety ze sredniego zakresu powyzszego przedzialu wagowego, powiedzmy Slider 10F i 10S, Maasmarauder Junior, Fatso 10, Fatso 10 Crank, przy zastosowaniu plecionki powiedzmy 20-25 lb to w gre wchodza wedki opisane w rubryce zastosowanie jako przeznaczone do sredniociezkiego castingu.

Wedki oznaczone jako przeznaczone do ciezkiego castingu nie sa moim zdaniem optymalnym wyborem do niskoprofilowego multiplikatora.

Jezeli intersuje Cie jakis konkretny model wraz z cena - zapraszam na priv. Moge sie wypowiadac odnosnie oferty 3 pierwszych sklepow wymienionych w artykule.

Pozdrawiam!

@Thymallus
dziekuje za mile slowa... i za konstruktywna krytyke. Zabraklo mi troche doswiadczenia w robieniu zdjec, pospiech tez nie pomogl bo staralismy sie opublikowac artykul jeszcze przed Targami. Mam nadzieje ze w nastepnej edycji bedzie lepiej :D

#16 OFFLINE   wizard

wizard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:PrzemysÅ‚aw

Napisano 01 luty 2006 - 14:04

Artykul rewelacyjny , fotki rowniez ,ale nic nie pisze o cenach (jak sie nie myle) ile kosztowalo was rozpoczecie przygody z castingiem ? tzn wedka i mlynek

#17 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2006 - 16:03

@Wizard,

abstrahując od wczorajszego artykułu. :D
Myślę, że kupując sprzęt w Polsce można skompletować tani zestaw castingowy-jerkowy za około 500-600 zł. W to wliczone jest wędzisko jerkowe, multiplikator, plecionka i kilka podstawowych jerków. :D
No chyba, że zależy ci na lekkim zestawie castingowym, wtedy sprawa wygląda zupełnie inaczej.

Ja swój pierwszy zestaw castingowy sprowadzałem kilka lat temu aż z Kanady. Wtedy zapłaciłem za niego niemałe pieniądze. :D



#18 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 01 luty 2006 - 16:11

Wizard, to wiele zależy od różnych czynników. Moim zdaniem najłatwiej skompletować sprzęt castingowy do średniociężkich i ciężkich przynęt. Będzie on najtańszy a błędów przy tym zrobić można zdecydowanie najmniej. W tym przypadku również koszt zestawu nie będzie kosmiczny.
Jeśli chcesz jednak łowić lekkim castingiem to moim zdaniem oszczędzanie jest niewskazane. Każda złotówka mniej to groźne w konsekwencji obniżenie komfortu łowienia. Nawet może dojść do tego, ze zestaw będzie kompletnie bezużyteczny. Dobór sprzętu do lekkiego castingu jest moim zdaniem kosztowny i trudny. Trzeba przemyśleć wiele elementów zestawu, wszystko odpowiednio połączyć a koszty będą na pewno spore. Poza tym startując od lekkiego zestawu można się troszkę zniechęcić biorąc pod uwagę możliwość złego doboru. Ponadto w przypadku lekkiego castingu wymagania co do umiejętności są o wiele większe.

Mój pierwszy zestaw był drogi, bo kupowałem go w czasach kiedy w Polsce nie było nic. Musiałem go sprowadzić z Niemiec. Teraz byłoby to o wiele taniej.

Pozdrawiam
Remek


#19 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 01 luty 2006 - 16:22

@Pitt chyba chodzi o Krokodyla na ul. Tęczowej. Innego z rónie dużym asortymentem nie kojarzę we Wrocku. Jak pojawisz się latem, to możemy się współnie wybrać. :mellow: :mellow: :mellow: YO!

#20 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 luty 2006 - 16:24

yüüp!
jarkowal juz mi o nim napisal, ale ty juz tez mi o nim pisales ;)